مدیر عامل سازمان زیباسازی تبریز خبر داد : سال 93 سال تحول نورپردازی تبریز خواهد بود

 مدیر عامل سازمان زیباسازی تبریز خبر داد : امسال تبریز با 70 مورد نورپردازی ، فعالترین شهر کشور در حوزه نورپردازی خواهد بود مدیر عامل سازمان زیباسازی با تشریح اقدامات نورپردازی سازمان ، گفتند : از جمله اهداف سازمان زیباسازی تبریز در زمینه نورپردازی ، تغییر منظر و سیمای بصری شبانه شهر مطابق با استانداردهای جهانی، ایجاد نشاط و شادابی،  بهداشت روانی و رضایت مندی شهروندان از طریق توجه به نور و رنگ ابنیه های تاریخی و ارزشمند شهرمان تبریز است.


به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی، مهندس امجدی با اعلام اینکه طی سالیان اخیر تحول اساسی در زمینه نورپردازی اماکن تبریز روی داده است افزودند : تمامی روان شناسان، مدیران شهری،  مهندسان شهرسازی و معماری بر این عقیده اند که جلوه شبانه شهرها با ابزاری به نام نورپردازی می تواند متحول شود و نمود بهتری پیدا کند .

نورپردازی اماکن تاریخی و ارزشمند می تواند علاوه بر افزایش سرزندگی و شادابی شهر  موجب زیبایی و جذابیت بیشتر آن شهر برای  شهروندان و مسافران گردد


مدیر عامل سازمان زیباسازی با اعلام انجام  نورپردازی حرفه ای در تبریز ، اعلام کردند : از سال 1391 به همت عوامل سازمان زیباسازی سعی کردیم تحولی اساسی در صنعت نورپردازی تبریز انجام دهیم و نورپردازی های حرفه ای را جایگزین سیستم نورپردازی نازیبا و  پر مصرف  قدیمی نماییم  که در سال 91  برای نخستین بار با نورپردازی حرفه ای عمارت شهرداری تبریز، اولین قدم را در راه نورپردازی حرفه ای اماکن تاریخی تبریز برداشتیم که به جرات میتوان گفت هم اکنون نیز جزو زیباترین پروژه های  نورپردازی کشور میتواند قلمداد گردد و تاثیر فراوانی بر زیبایی میدان ساعت  گذاشته است.


ایشان با اشاره به عدم خرابی نورپردازی های انجام یافته، افزود : پیرو تصمیم هیات مدیره سازمان کلیه قرار دادهای منعقده برای نورپردازی دارای ضمانت نامه نگهداری تا 18ماه میباشند و پیمانکار موظف میباشد تا 18 ماه از زمان تحویل کلیه خرابی ها و مشکلات پیش آمده را رفع نماید و در این راستا شاهد آنیم که کلیه پروژه های نورپردازی شده سازمان دارای ماندگاری طولانی میباشند .


در ادامه مهندس امجدی ، به تحول اساسی در تعداد نورپردازی های انجام شده شهر در سالهای اخیر  اشاره و  اعلام کرد : با توجه به هدف سازمان زیباسازی شهرداری تبریز ، یعنی تغییر چهره خاموش شبانه  شهر به فضای شاداب و پر انرژی ، طی سالیان اخیر بالغ بر 20 مورد نورپردازی حرفه ای در سطح معابر شهر انجام گرفته است که تنها در سال 92 ، چهارده  نقطه از اماکن شهر نور پردازی شد که نسبت به عملکرد سالهای گذشته روند رشد چشمگیری داشتیم .


ایشان اهم اقدامات نور پردازی سال 92 را نور پردازی بوستان قرآن – پل ابوریحان – پل آبرسان – پل پیش قدم – پل شفیع زاده – ساختمان جدید شهرداری مرکز – شهرداری منطقه دو – برج یانقین – پل قاری – پل سنگی – ائل گولی و.... نام بردند 


ایشان در ادامه به تشریح برنامه های سال 93 سازمان زیباسازی در زمینه نورپردازی پرداختند و اعلام کردند در سال 93 با همت  عوامل سازمان زیباسازی برآنیم تا تعداد پروژه های نورپردازی  را با توسعه جهشی 5 برابری به 70  مورد افزایش دهیم که در این صورت فعالترین شهر کشور در حوزه نورپردازی خواهیم بود .


در این راستا و به منظور توسعه جهشی نورپردازی های شهر ، برنامه افزایش مشارکت مردمی در نور پردازی برجها و مساجد شهر را اجرایی نمودیم تا شبهای تبریز از بعد زیباسازی در سطح کشور بی نظیر گردد .


امجدی افزود : پیرو سیاست افزایش مشارکت مردمی در نورپردازی ها، در مرحله اول  180 برج بلند مرتبه در تبریز شناسایی شده و به آنها دعوت نامه انجام  نورپردازی ارسال گردیده است. که با عقد قرارداد ، تاکنون نورپردازی 18 مورد از آنها به اتمام رسیده و بر آنیم ، تا پایان سال این رقم را حداقل به 40  مورد افزایش دهیم .


مهندس امجدی در تشریح برنامه  مشارکتی دیگر سازمان اعلام کردند : نورپردازی 11 مسجد مهم شهر طی چند روز اخیر آغاز شده که طی یک ماه آتی نورپردازی آنها تکمیل خواهد شد و شاهد نورپردازی مساجد اصلی تبریز به عنوان نخستین پایتخت جهان تشیع خواهیم بود .


ایشان اسامی این مساجد را بدین نحو اعلام نمودند :
مسجد  مهدیه – مسجد جامع – مسجد نبی اکرم – مسجد طوبی – مسجد شهیدی – مسجد میر محمود آقا ششگلان – مسجد امیر المومنین رشدیه – مسجد امام رضا ائل گولی – مسجد طوبی دادگستری 
مدیر عامل سازمان زیباسازی با اعلام اینکه نور پردازی گلچین مساجد شهر موجب ایجاد انگیزه برای سایر مساجد در امر نورپردازی میشود اظهار امیدواری کرد با ادامه نورپردازی مساجد شهر ، شبهای  نخستین پایتخت جهان تشیع را با مساجد نورپردازی شده ، نورانی و زیباتر سازیم .


مهندس امجدی همچنین دیگر طرح های نورپردازی در دست اجرای سازمان را نورپردازی نوین پل کابلی – مسجد صاحب الامر –امامزاده سیدحمزه – مقبره الشعرا – مسجد عون بن علی – یادمان شهدای گمنام عینالی – زیرگذر لاله – زیرگذرهای شهید فهمیده – زیرگذر ترمینال – ساختمان استانداری ، نورپردازی المان فلزی ورودی میدان شهید فهمیده و نور پردازی 40 کیوسک مطبوعاتی سطح شهر نام بردند که کارهای اجرایی برخی از آنها به اتمام رسیده است .


امجدی در ادامه  از اجرای طرح پلاک نوری بصورت پایلوت در کوی دادگستری خبر داده و اجرای این طرح را موفق ارزیابی نموده و اظهار امیدواری کردند طی ماههای آتی این طرح را در سایر شهرک های مسکونی تبریز اجرایی کنند .


ایشان در پایان عملکرد سازمان زیباسازی در حوزه نورپردازی  را تحول گرایانه دانسته و افزودند  : نورپردازی خيابان هاي تبريز تا سال نود و یک واقعا در شان كلانشهر تبريز نبود به همين منظور برای اولین بار در تاریخ شهرداری ، اجرای نورپردازی های حرفه ای را به صورت انبوه در دستور کارمان قرار دادیم و هم اکنون خرسندیم که با ثبت رکورد تعداد نورپردازی حرفه ای شهر توانسته ایم بر زیبایی های شبانه تبریز بیافزاییم .


افتخاری دیگر برای منطقه هشت رقم خورد:کسب مقام اول مسابقه نورپردازی سال 93 ایران

    به دنبال برگزاری مسابقه ملی نورپردازی در تهران ، معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه هشت با  دو اثر شامل؛ نورپردازی خانه تاریخی نیکدل و عمارت شهرداری تبریز   در این مسابقه شرکت نمود که در نهایت با انتخاب هیات داوران مسابقه هر دو اثر نورپردازی ارسالی منطقه هشت حائز رتبه های برتر این مسابقه شدند و به عنوان برترین آثار انتخاب شدند این مسابقه بین 40 پروژه نورپردازی داخلی و خارجی ارسالی از کل کشور برگزار شد و داوری پروژه ها در این هفته انجام گرفت و بر   اساس رای داوران نورپردازی خانه تاریخی نیکدل  در بخش نورپردازی خارجی . به عنوان برترین اثر انتخاب گردید و نورپردازی  عمارت  شهرداری تبریز نیز در لیست 5 طرح انتخابی هیات داوران  قرار گرفت    شایان ذکر است  این افتخار   جز با تلاش عوامل معاونت فنی و عمرانی منطقه هشت که کیفیت پروژه ها را در سرلوحه کار خویش قرار د
اده اند ، بدست نیامده است     به دنبال برگزاری مسابقه ملی نورپردازی در تهران ، معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه هشت با  دو اثر شامل؛ نورپردازی خانه تاریخی نیکدل و عمارت شهرداری تبریز   در این مسابقه شرکت نمود که در نهایت با انتخاب هیات داوران مسابقه هر دو اثر نورپردازی ارسالی منطقه هشت حائز رتبه های برتر این مسابقه شدند و به عنوان برترین آثار انتخاب شدند

این مسابقه بین 40 پروژه نورپردازی داخلی و خارجی ارسالی از کل کشور برگزار شد و داوری پروژه ها دیروز انجام گرفت 
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، بر اساس رای داوران نورپردازی خانه تاریخی نیکدل  در بخش نورپردازی خارجی . به عنوان برترین اثر انتخاب گردیده و نورپردازی  عمارت  شهرداری تبریز نیز جزو  5 طرح برتر  انتخابی هیات داوران  قرار گرفت


 

شایان ذکر است  این افتخار   جز با تلاش عوامل معاونت فنی و عمرانی منطقه هشت که کیفیت پروژه ها را در سرلوحه کار خویش قرار داده اند ، بدست نیامده است    

برای مشاهده نتایج  مسابقه نورپردازی بر روی لینک زیر کلیک نمائید
  http://ild-c.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=133&pageid=1026

 


مطالب مشابه :


روز طراحی صنعتی و شهرداری مشهد ( خاطرات ماسیده)

مبلمان و زیباسازی شهری - روز طراحی صنعتی و شهرداری مشهد ( خاطرات ماسیده) - طراحی عناصر مبلمان
مشهد شهری که خاطراتش را از دست می دهد ......

مبلمان و زیباسازی شهری - مشهد شهری که خاطراتش را از دست می دهد سازمان زیبا سازی شهر تهران
اولین نشست مبلمان شهری و هویت ایرانی- اسلامی

حضوربسیار کم رنگ مدیران زیباسازی مناطق و خود سازمان زیباسازی در این نشست آزاد مشهد
توسط سازمان زیباسازی انجام گرفت:نصب 12 تلوزیون شهری جدید در تبریز

تبریز شهر آرزوها - توسط سازمان زیباسازی انجام گرفت:نصب 12 تلوزیون شهری جدید در تبریز -
در حاشیه اولین نشست مبلمان شهری و هویت ایرانی- اسلامی

مبلمان و زیباسازی شهری - در حاشیه اولین نشست مبلمان شهری و هویت ایرانی- اسلامی - طراحی عناصر
دو خبر از سازمان زیباسازی

دو خبر از سازمان زیباسازی نصب آثار اولین سمپوزیوم مجسمه تبریز در جاده ائل گولی
مدیر عامل سازمان زیباسازی تبریز خبر داد : سال 93 سال تحول نورپردازی تبریز خواهد بود

تبریز شهر آرزوها - مدیر عامل سازمان زیباسازی تبریز خبر داد : سال 93 سال تحول نورپردازی تبریز
زیبا سازی شهری

مبلمان و زیباسازی مدیر زیبا سازی شهرداری مشهد سازمان زیبا سازی شهر تهران
مبلمان فلزی در دامنه البرز

مبلمان و زیباسازی و پر مدعی ترین سازمان زیباسازی و متخصصین مشهد (82-79 ) دبیر
گزارش عملکردی سازمان زیباسازی از زبان مدیر عامل سازمان زیباسازی

تبریز شهر آرزوها - گزارش عملکردی سازمان زیباسازی از زبان مدیر عامل سازمان زیباسازی -
برچسب :