رد پای یک دانه درشت اقتصادی در استان مرکزی

%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%87%20%D8%AF%D8%B1%

به بهانه درخواست ساخت بزرگترین کارخانه مبل خاورمیانه، با اعمال نظر مقامات ارشد دولتی، زمینی به مساحت 500 هکتار برخلاف نظر کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی به یکی از سرمایه داران حوزه مبل و موبایل کشور تقدیم شد.


اخیرا فردی به نام (ع.ا) که از سرمایه داران معروف در حوزه مبلمان و بازار موبایل کشور است، درخواست ساخت بزرگترین کارخانه مبل خاورمیانه را به وزارت جهاد کشاورزی جهت اختصاص زمین مورد نیاز ارائه کرده است.

وی متعاقب این درخواست و حسب مقررات موجود، درخواست ۵۰۰ هکتار زمین را مطرح کرده است در حالی که در وزارت جهاد کشاورزی استان مرکزی با توجه به عدم نیازبه این مقدار زمین، با ۱۰۰ هکتار موافقت شده، اما شنیده ها حاکی است که با نفوذ این سرمایه دار به لایه ارشد مسئولان دولتی و فشاربه استاندار، هم اکنون این زمین در اختیار نامبرده قرار گرفته است.

گفتنی است طبق قانون، سرمایه گذاران می توانند برای این امر، زمین را به صورت اجاره ای دراختیار بگیرند و پس از ایجاد کارخانه بعد از گذشت ۵ سال مالک زمین شوند.

(ع٫ا) که از بدهکاران بزرگ بانکی کشور است، از مالکین یکی از بانک های خصوصی است که اخیراً فعالیت خود را آغاز کرده است. لازم به ذکر است که بانک مرکزی به دلیل بدهی وی به سیستم بانکی، مجوز راه اندازی این بانک را متوقف کرده بود اما با فشار حامیان وی، بالاخره مجوز بانکی نیز صادر شد.

وی که به سلطان بازار مبل و موبایل معروف است، پس از انعقاد قرارداد اجاره زمین با وزارت جهاد ضمن مراجعه به وزارت صنایع درخواست تأسیس شهرک صنعتی خصوصی بر روی زمین مزبور با ادعای مالکیت کرده و با اخذ مجوز، درحال تفکیک زمین به قطعات دو هکتاری و اقدام به فروش آنها کرده است.

هرچند قیمت زمین در آگهی های فروش وی توافقی اعلام شده است، اما منابع آگاه از معامله زمین ها به قیمتی معادل هر متر ۲۰ هزار تومان خبر می دهند. با این که جهاد کشاورزی استان مرکزی با خلاف قانون دانستن این خرید و فروش از انتقال سند امتناع می کنند، اما چنانچه با ادامه اعمال رانت ها و فشارها این نقل و انتقال ها اتفاق بیفتد، درآمدی حدود یکصد میلیارد تومان عاید (ع٫ا) می شود.

با امتناع جهاد کشاورزی از انتقال سند، فشارهای زیاد از طرف دانه درشت جنجالی به مسئولین استان و به تبع آن جهاد کشاورزی ادامه یافت تا جایی که استاندار شخصاً پیگیر این موضوع شده است.

خبرنگار ما مطلع شد که در آخرین جلسه شورای اداری استان مرکزی، استاندار که با ارائه دلایل از طرف رئیس اداره جهاد کشاورزی مبنی بر این تخلف قانونی مواجه می شود، وی را از جلسه اخراج و به وی اعلام می کند از جلسه آتی معاون جهاد استان در جلسه شورای اداری حاضر شود تا نسبت به جایگزینی وی اقدام شود!

گفتنی است وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور اراضی نیز که با این عملیات خلاف قانون مخالفت کرده اند، شدیداً تحت فشار هستند.

اراضی مذکور در مرز استان مرکزی و در نزدیکترین محل به فرودگاه بین المللی امام خمینی قرار دارد و همچنین گفته می شود سرمایه دار مذکور با ادعای ایجاد اشتغال چند هزار نفری، دستوری را از رئیس جمهور مبنی بر تسریع در رفع مشکل دریافت کرده و با حضور مسئولان وزارت صنایع و چند شبکه تلوزیونی ماهواره ای افتتاحیه ی بزرگی نیز برگزار کرده است.


مطالب مشابه :


مبل اوریجینال 2013شیکترین و جدید ترین مبلمان 1392

جدیدترین مبلمان منزل - مبل اوریجینال 2013شیکترین و جدید ترین مبلمان 1392 - تولید کننده مبلمان
رد پای یک دانه درشت اقتصادی در استان مرکزی

به بهانه درخواست ساخت بزرگترین کارخانه مبل خاورمیانه، با مبل و موبایل قیمت زمین
بازار بزرگ مبل تهران!

آخرین روز که می خواستن برن قبل از رفتن بردیمشون بازار مبل مبل بزرگ خاورمیانه قیمت مهم
عکس هایی از جدیدترین مبل و صندلی جهان...

عکس هایی از جدیدترین مبل و صندلی پارس دیاکو خاورمیانه www افزار" را هم‌قیمت CD
برچسب :