تجمع فرهنگیان شاغل و بازنشسته(۱۰اسفند) به روایت خبرگزاری ها

گزارش های  دریافتی از خبرگزاری ها و سایت های خبری کشور حکایت از تجمع فرهنگیان در مقابل مجلس و ادارات کل آموزش و پرورش در بسیاری از استان ها دارد…

11

جمعی از فرهنگیان در اعتراض به پایه‌های حقوقی خود مقابل اداره‌ کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تجمع کردند.

 صبح امروز جمعی از فرهنگیان در اعتراض به پایه‌های حقوقی خود مقابل اداره‌ کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تجمع کردند.

یکی از فرهنگیان معترض در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: فرهنگیان با ۲۵ سال سابقه خدمت، پایه حقوقی کمی دارند و با وجود اینکه ماهانه ۲۳ هزار تومان از حقوق آنها برای ارائه خدمات بیمه طلایی کسر می‌شود اما هیچ‌گونه مزایایی این بیمه برای آنها ندارد.

وی افزود: متاسفانه به فرهنگیان همچون سایر کارمندان نگاه نمی‌شود و هم‌اکنون که به ایام پایانی سال نزدیک می‌شویم و سایر ارگان‌ها و نهادها عیدی کارکنان خود را پرداخت کرده‌اند ما هنوز وجهی در قبال عیدی امسال خود دریافت نکرده‌ایم.

تجمع جمعی از بازنشستگان آموزش و پرورش مقابل مجلس

جمعی از بازنشستگان آموزش و پرورش از کل کشور با تجمع مقابل مجلس خواستار هماهنگ شدن حقوق‌شان با سایر کارکنان دولت شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جمعی از بازنشستگان آموزش و پرورش به نمایندگی از بازنشستگان کل کشور مقابل مجلس تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان خواستار هماهنگ شدن حقوق‌شان با سایر کارکنان وزارتخانه‌ها و بر اساس نرخ تورم شدند. آنها معتقدند که حقوق‌شان کم و حتی زیر خط فقر است.

پایان تجمع صنفی معلمان در کرمانشاه

گروهی از معلمان مدارس راهنمایی و دبیرستان کرمانشاه روز یکشنبه در اعتراض به وضع معیشتی و کمی حقوق خود در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این تجمع صنفی که از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد، حاضران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مهمترین دلیل حضور خود را فقط مشکلات صنفی از قبیل کمی حقوق و مشکلات مالی بیان کردند.

در این تجمع صنفی بدون اینکه شعاری سر داده شود معلمین کرمانشاهی کوشیدند تا خواسته های خود را به گوش مسوولان کشور بخصوص وزیر آموزش و پرورش برسانند.

یکی از معلمین تجمع کننده ادعا کرد: با داشتن مدرک دکترا ماهیانه ۱۴ میلیون ریال حقوق دریافت می کنم که به هیچ وجه برای امور زندگی ام کافی نیست.

معلم دیگری خواستار اجرای عدالت در خصوص هماهنگ سازی حقوق معلمان آموزش و پرورش با سایر بخش های آموزشی از جمله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تحت نظارت وزارت علوم و تحقیقات شد.

وی افزود: بنده با مدرک کارشناسی ارشد باید ماهیانه ۱۴ میلیون ریال حقوق دریافت کنم در حالی که افرادی با همین مدرک در حوزه دانشگاه ها یا دانشگاه علوم پزشکی افزون بر ۳۰ میلیون ریال حقوق می گیرند و این اصلا عادلانه نیست.

معلم دیگری به کنایه گفت: در همسایگی ما خانواده ای برای مراقبت از مادر پیرشان یک پرستار استخدام کرده اند که ماهیانه ۱۵ میلیون ریال به او حقوق می دهند.

معلمین تجمع کننده سختی کارشان را در کنار حقوق کم و اضافه کاری که اکنون به صفر رسیده عامل بی انگیزگی خود در پرداختن به آموزش و تربیت دانش آموزان بیان کردند.

این تجمع دقایقی پیش بدون آنکه بیانیه ای قرائت شود و صرفا در همراهی با معلمان سراسر کشور بصورت آرام پایان یافت.

گفتنی است شمار شرکت کنندگان در این تجمع حدود ۳۰۰ نفر بود.

حدود ۳۰ نفر از معلمان روانسر نیز امروز در مقابل آموزش و پرورش این شهر تجمع مشابهی برگزار کردند.

تجمع سکوت معلمان مقابل ادارات آموزش و پرورش

صبح امروز گروه‌هایی از معلمان در نقاط مختلف کشور در اعتراض به تغییر نکردن دستمزدشان در سال آینده طبق لایحه بودجه‌، تجمعاتی را برگزار کردند.

منابع خبری ایلنا تا این لحظه از برگزاری این تجمعات اعتراضی در استان‌های خراسان رضوی، لرستان، هرمزگان کردستان، خوزستان، فارس، قزوین خبر داده‌اند. همچنین تجمع اعتراضی معلمان در تهران که پیش از این قرار بود بعد از ظهر امروز در مقابل ساختمان مجلس برگزار شود، از ساعاتی پیش از موعد مقرر در حال شکل‌گیری است و منابع خبری ایلنا در اعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه از تجمع ۶۰۰ نفری معلمان تهران در مقابل مجلس خبر می‌دهند.

معلمان معترض در تهران به ایلنا گفته‌اند که دلیل اعتراض آنان تبعیض‌های صورت گرفته در سیستم آموزش کشور و اجرانشدن بندهایی از قانون خدمات کشوری مرتبط با کارکنان دولت است.

یکی از معلمان که در مقابل اداره آموزش و پرورش قزوین حضور داشت، دربارهٔ دلایل این تجمع به ایلنا گفت: تبعیض‌های صورت گرفته در سیستم آموزشی کشور بین فرهنگیان و همچنین اجرا نشدن قانون خدمات کشوری که منجر به تبعیض‌های گسترده بین فرهنگیان و کارکنان دولت شده است از دلایل اصلی این تجمع سراسری است.

معلمان در تجمع امروز پلاکاردهایی را به همراه دارند که روی آنها نوشته شده »ما از فرق می نالیم، نه از فقر» ،«معلم فرهنگ ساز جامعه را دریابید.»

گفتنی است معلمان حاضر در تجمعات اعتراضی ضمن تاکید بر اجرای کامل نظام و حقوق هماهنگ کارکنان دولت، خواستار اجرای فوری و بی‌قید و شرط بند ۵ مادهٔ ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری هستند که به دولت اجازه می‌دهد برای مشاغل هم سطح کاردانی حداکثر ۷۰۰ امتیاز برای کار‌شناسی ۱۵۰۰ و برای کار‌شناسی ارشد به بالا ۲۰۰۰ امتیاز برای افزایش فوق العاده شغل در نظر بگیرد. تجمع کنندگان همچنین به میزان بودجهٔ در نظر گرفته شده برای آموزش و پرورش در سال ۹۴ نیز معترضند.

کنشگران صنفی جامعه فرهنگیان معتقدند بودجهٔ اختصاص یافته برای وزارت آموزش پرورش در سال آینده در شرایطی که این وزارتخانه با ۵ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای بدنهٔ این وزارتخانه یعنی کادر آموزشی باشد.

معلمان زنجانی تجمع اعتراضی برگزار کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان،معلمان زنجانی مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان تجمع اعتراضی برگزار کردند. گفتنی است معلمان حاضر در تجمع ضمن تاکید بر اینکه تجمع آنها به هیچ وجه سیاسی نیست بر این نکته تاکید دارند که فقط خواهان افزایش منزلت اجتماعی معلمان هستند.

مسئولان وزارتخانه برای معیشت فرهنگیان فکری کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، بیش از ۲۰۰ نفر از معلمان مقاطع مختلف تحصیلی صبح امروز با تجمع در محوطه آموزش و پرورش سیرجان نسبت به کمی حقوق و نبود معیشت زندگی اعتراض کرده و کلاس‌های درس را تعطیل کردند.

حسین جهانشاهی نماینده معلمان سیرجانی به خبرنگار فارس گفت: ما در فقر و نبود حقوق مکفی برای امرار معاش زندگی در جامعه و خانواده انگشت‌نشان شده‌ایم و جایگاه معلم امروز نادیده گرفته شده است، آیا مسئولان نمی‌دانند وقتی معلم خاطری آسوده ندارد، چگونه می‌تواند به دانش‌آموزان آموزش دهند و این عدم توجه، به‌ سود مملکت نیست.

یکی دیگر از معلمان به خبرنگار فارس گفت: وقتی نماینده‌ای در مجلس می‌گوید یک سی‌دی می‌تواند کار یک معلم را انجام دهد، دیگر وضعیت بهتر از این نمی‌شود، این افراد تصمیم‌گیرنده ما هستند، زیرا وزیر آموزش و پرورش ما به این اعتراضات پاسخ نمی‌دهد و از حق معلمان دفاع نمی‌کند، مگر خودش می‌تواند با حقوق ۹۰۰ هزار یا یک میلیونی زندگی کند، ما شرمنده اعضای خانواده خود هستیم.

حسن نقوی یکی دیگر از اعتراض‌کنندگان گفت: مگر ما ایرانی نیستیم و جامعه می‌داند اگر معلم راضی نباشد، روی فرزند قاضی، دکتر، مسئول و حتی رئیس‌جمهور اثر می‌گذارد و چرا این قدر کوتاهی در حق معلم صورت می‌گیرد.

مهدی حسنی هم اضافه کرد: ما معتقد به نظام، اسلام و ولایت هستیم و این اعتراض ما یک اعتراض صنفی فقط برای معیشت است و راهی دیگر برای اعلام اعتراض به مسئولان نداریم تا فکری به‌حال زندگی ما کنند که در اثر فقر متلاشی می‌شود.

وی افزود: مگر فرق من معلم با آن متصدی و مسئول و کارگر یک شرکت و معدن چیست که ۴ تا ۵ میلیون حقوق می‌گیرند و من مانده‌ام با این همه مشکلات که از فقر هم گذشته است.

رضا طلابیگی رئیس آموزش و پرورش سیرجان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: این تجمعات غیرقانونی است و از معترضان خواستم به سالن اجتماعات اداره بیایند تا با هم صحبت کنیم، نیامدند و من هم نمی‌توانم راجع به معیشت آنها تصمیم بگیرم، امید است، مسئولان در سطح وزارتخانه برای معیشت فرهنگیان فکری کنند.

به گزارش فارس، در نهایت تجمع‌کنندگان اعلام کردند این تحصن و تجمع تا رسیدن به حقوق خود و توجه دولت به معیشت فرهنگیان ادامه دارد و اگر امروز هم برویم هفته آینده دوباره کلاس‌ها تعطیل می‌شود و این تعطیلی را گرچه رضایت نداریم اما مجبوریم ادامه دهیم تا دولت برای معیشت معلم و فرهنگی فکری کند.

لطفا بر روی تیترهای ذیل کلیک کنید.

- معلمان کهگیلویه وبویراحمدی خواستار توازن حقوقی خود شدند

-تجمع معلمین مقابل آموزش و پرورش البرز-عکس

تجمع فرهنگیان بندرعباس مقابل اداره کل آموزش پرورش هرمزگان

تجمع فرهنگیان درتهران

-تصاویر / تجمع معلمان مقابل اداره کل آموزش و پرورش خوزستان

-تاکید لاریجانی بر اهتمام ویژه به بودجه آموزش و پرورش

- اعتراض متفاوت و جالب معلمان شهرستان طارم

انتهای پیام/

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید:[email protected]

PrintFriendly and PDFچاب خبر


مطالب مشابه :


معاون اداری و مالی کانون: ضرایب حقوق کارکنان عادلانه‌تر می‌شود

اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایرنا(کرمانشاه) دریافت فیش
تجمع فرهنگیان شاغل و بازنشسته(۱۰اسفند) به روایت خبرگزاری ها

پایان تجمع صنفی معلمان در کرمانشاه. کانون پرورش فکری سیستان فیش حقوقی
نمونه سوال های ریاضی ششم - آموزش ریاضی

گروه ششم ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان فیش حقوقی; کانون پرورش فکری کودکان و
معرفی رشته علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش پیش دبستانی ودبستانی - مقطع کارشناسی

معرفی رشته علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش پیش کانون پرورش فکری فیش حقوقی
برگزاریکارگاه آموزشی و جلسه گروه آموزشی

فیش حقوقی. گزينه 2. گروه آموزشی مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه. هدایت تحصیلی 2.
نمونه سوالات پایه دوم خرداد 91 سایت جویامجد

کانون پرورش فکری کودکان و کانون ریاضی فیش حقوقی (رامسر)
نویسندگان وادی ادبیات کودکان و نوجوانان در ایران و جهان(12)

فیش حقوقی. هفته نامه ی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان کانون پرورش فکری
پاسخ به سؤالات دوره توجيهي بدو خدمت كاركنان

کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و کانون پرورش فکری کودکان و فیش حقوقی
کلاس برق

سالن کانون پرورش فکری کودکان و لطفا فیش واریزی را در محل برگزاری سایت کانون
برچسب :