آیابرای مهاجرت به کانادا وکیل بگبرم یا نه ؟

دوستان عزیز، من قبل از اینکه بخوام کارهای مهاجرت به کبک رو شروع کنم تصمیم داشتم حتماً وکیل بگیرم و کار رو به اونابسپرم چون فکر میکردم وکیلخیلی بهتر از من میتونه کارهای مهاجرتی رو انجام بده. خلاصه به همراه یکی از دوستانم که میخواستیم با همدیگه برای کانادا اقدام کنیم شروع کردیم به مراجعه کدن به دفتر وکلای مهاجرتی و باهاشون جلسه میزاشتیم.

با توجه به اینکه جلسات ابتدایی رایگان بودن من و دوستم قبل از مراجعه به دفتر وکلا یک عالمه سوالات مختلفی که در ذهنمون بود روی یک کاغد مینوشتیم و وقتی جلسمون با وکیل شروع میشد یکی یکی شروع میکردیم با یک روش کاملاًحساب شده از اونها سوالاتمون رو میپرسیدیم و نکته برداری میکردیم.

انصافاً هم یکی دوتاشون خیلی مارو کمک کردن و از راهنمایی های اونها کلی استفاده کردیم. شاید باورتون نشه ولی شاید بیشتر از 10 تا جای مختلف مراجعه کردیم و از صحبت های وکلا کلی استفاده کردیم به طوری که پاسخ های مشترک وکلا رو به عنوان حقیقت محسوب میکردیم و جوابهایی رو که هرکدوم یک چیزی گفته بودن تلاش میکردیم تا منبع درستشو پیدا کنیم.

با توجه به اینکه هزینه حق الوکامه وکلا از 4 تا 5 هزار دلار شروع میشد و راستش واقعاً پرداخت کردن چنین هزینه ای برای من و دوستم واقعاً دشوار بود تصمیم گرفتیم که خودمون امورات پروندمون رو انجام بدیم تا هم از نظر هزینه برامون صرفه جویی بشه و هم اینکه از شرایط پروندمون بیشتر آگاه بشیم.

خلاصه خدارو شکر تونستیم یک سایت بسیار عالی بنام applyabroad.org رو پیدا کنیم که تمام مراحل مهاجرت و اقدام کردن برای نیروی کار متخصص رو شرح داده بود.

با توجه به اینکه وکلا کار خاصی برای مشتریانشون انجام نمیدن و کلاً فقط فرم های مهاجرتی رو برای مشتریانشون پر میکنن ما تصمیم گرفتیم با راهنمایی گرفتن از فروم applyabroad فرم های مهاجرتیمون رو خودمون تکمیل کنیم.

همونطور که میدونید رزومه نویسی یکی ازمراحل مهم در تکمیل مدارک مهاجرتی هستش و باید به دقت این کار انجام بشه و در یک قالب تعریف شده نوشته بشه. ما هم برای این کار از سایت اپلای ابرود راهنمایی گرفتیم و رزومه خودمون رو تکمیل کردیم.

بعدش مدارک تحصیلی خودم و خانمم رو به همراه سوابق بیمه و گواهی سابقه کار از شرکتی که توش کار میکردم  دادیم دارالترجمه و کارهای ترجمه و امور خارجه رو انجام دادیم.

با توجه به اینکه برای تکمیل کردن فرم های مهاجرتی حتماً خود شخص متقاضی باید اطلاعات دقیق تحصیلی و کاریشو در فرم ها بنویسه پس دیدیم که علناً وکیل برای ما کاری انجام نمیده و صرفاًبعد از اینکه تمام مدارک کامل شد میخواد برامون پست کنه . اتفاقاً در سایت سفارت بارها اشاره شده که داشتن وکیل هیچ گونه امتیازی رو برای متقاضی ایجاد نمیکنه و در پروسه پرونده هیچ تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

اتفاقاً به نظر من وقتی آفیسر ببینه که متقاضی خودش شخصاً اقدام کرده و وکیل نگرفته پیش خودش استنباط میکنه که شخص متقاضی پس با قوانین مهاجرتی آشنا هستش و یه جورایی قوانین کشور کانادا رو مطالعه کرده و با پروسه مهاجرت و مراحل اون آشناست پس در نتیجه خیلی بهتره که خود متقاضی فرم ها رو پر کنه و به سفارت ارسال کنه. 

به نظر من بجای اینکه 5 یا 6 هزار رلار بخواید به وکیل پول بدین بهتره این پولو برای خوندن زبان انگلیسی و فرانسه هزینه کنید و یا در زمینه دیگه ای که حداقل مفیدتر باشه.

خلاصه این رو میخوام بگم که وکلا کار خودشون رو خیلی بزرگ و مهم جلوه میدن در صورتیکه هیچ کار خاصی روی پرونده متقاضیا انجام نمیدن و دقیقاً با اطلاعات خود متقاضی فرم ها رو پر میکنن و در هر مرحله از کار بخشی از پول حق الوکاله رو دربافت میکنن.

تازه این مطلب رو هم بگم که وکلای رسمی مهاجرت حتماً باید شماره ثبت در اداره مهاجرت کشور کانادا داشته باشن وگرنه اصلاً مورد تائید سفارت نخواهند بود و فقطپول بیخودی خرج کردین و سفارت مستقیماً با خود متقاضی در ارتباط قرار میگیره .

قبل از اینکه بخواید برای مهاجرت اقدام کنید بیشتر مطالعه کنید تا با پروسه مهاجرت آشنا بشید تا وکلا سرتون رو کلاه نزارن. تو این وضعیت گرونی دلار و اقتصاد داغون مملکت خرج کردن چنین چولی واقعاً دور از انصاف هستش. 

در مجموع اگر نظر من رو میخواید بگم که وکیل گرفتن کاره اشتباهیه و پول دور ریختن هستش .

خودتون فرم های مهاجرتی رو پر کنید و هر جا ایرادی داشتین یا سوالی براتون مطرح شد به سایت زیر یک سری بزنید : 

http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%D8%A8%D9%87_%DA%A9%D8%A8%DA%A9

و برای سوالات احتمالی و دریافت جواب به این قسمت برید :

http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?154-%DA%A9%D8%A8%DA%A9


اگر هم جایی مشکل داشتید به من ایمیل بزنید تا راهمایی کنم.


مطالب مشابه :


خدمات مشاوره تلفنی خانواده حقوقی

مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل دادگستری - خدمات مشاوره تلفنی خانواده حقوقی نمونه رزومه: 613. 14:
آیابرای مهاجرت به کانادا وکیل بگبرم یا نه ؟

از ایران تا کانادا - آیابرای مهاجرت به کانادا وکیل بگبرم یا نه ؟ نمونه رزومه .
نحوه تنظيم دادخواست (نمونه فرم)

یادداشتهای حقوقی - نحوه تنظيم دادخواست (نمونه فرم) - پاسخگويي به سوالات در ارتباط با دعاوی
نوشتن رزومه ترکیبی - راهنمای کاریابی در کانادا

برای مشاهده یک نمونه رزومه ترکیبی ***ایران کانادا(وکیل خود باشیم)*** کبک سرزمین
نحوه نگارش رزومه ( نمونه رزومه )

انجمن علمی صنایع دانشگاه پیام نور محلات - نحوه نگارش رزومه ( نمونه رزومه ) - mahallat payame noor university
رزومه يا فرم CV

مهاجرت و بررسی راهها و عوامل مهاجرت - رزومه يا فرم cv - مجموعه قوانین و اطلاعات لازم برای
پیدا کردن کار در کانادا

مراحل پیدا کردن کار در کانادا از ابتدا تا انتها : ۱- پیدا کردن کار برای تقاضا. ۲- درست کردن رزومه
آگهی استخدام وکیل پایه یک و دو، مشاور خانواده و کارآموز در یزد

متقاضیان می توانند رزومه خود را تا آگهی استخدام وکیل پایه یک,آگهی نمونه سوالات
برچسب :