گزارشي از عملكرد نظام مشاركت وزارت نفت

مشاور عالي وزير نفت و معاون نظام مشاركت كاركنان وزارت نفت گفت: اجراي پيشنهادهاي ارايه شده از سوي كاركنان اين صنعت در پنج سال گذشته افزون بر ۱۱هزار و ۷۰۰ ميليارد ريال سود و صرفه اقتصادي براي كشور در بر داشته است.nezam1.gif<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

" فريور باتمانقليچ" روز دوشنبه در سومينهمايش تجليل از برترين هاي نظام مشاركت، كيفيت و بهره وري شركت بهره برداري نفت وگاز كارون در مناطق نفتخيز جنوب در اهواز افزود: كاركنان 150 شركت و مديريت تابعوزارت نفت در اين مدت 270 هزار پيشنهاد ارايه داده اند.

وي بااشاره به اين كهصنعت نفت در اين زمينه در كشور پيشتاز و موفق بوده و براي ساير وزارتخانه ها،سازمان ها و موسسات الگو قرار گرفته اظهار داشت: پيشنهادهاي كاركنان در زمينه هايمختلف از جمله دستيابي به افزايش توليد، بهبود رفاه كاركنان، اصلاح سيستم ها و روشها و جلوگيري از اتلاف هزينه ها مي باشد.

باتمانقليچ از برگزاري همايش بزرگ باهمكار ي جهاد دانشگاهي در شهريور ماه درباره دستاوردها و راه هاي گسترش نظاممشاركت، كيفيت و بهره وري در بخش هاي مختلف خبر داد و از گروه هاي پيشنهاد دهنده درشركت ها خواست هر شركت براي سال جاري 10 موضوع كليدي و اساسي ارايه كند.

مشاورعالي وزير نفت گفت: براي نمونه از بهداشت و درمان صنعت نفت خواسته شده براي ريشهكني 10 بيماري مانند سكته قلبي و مغزي و يا افسردگي پيشنهاد بدهد.

وي با تاكيدبر لزوم بسيج فكر و انديشه و بسيج علمي به توليد 26 برنامه تلويزيوني در معرفي واهميت نظام مشاركت و پيشنهادات و همچنين فرهنگ سازي در زمينه صرفه جويي در مصرفسوخت و انرژي اشاره كرد.

در اين همايش مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گازكارون نيز با اشاره به موفقيت هاي اين شركت در امر توليد، استقرار سيستم مديريتپكپارچه و دريافت لوح برگزيده صنعت سبز گفت: شركت كارون با توليد روزانه بيش از يكميليون بشكه نفت در بخش اجراي نظام مشاركت گام هاي ارزشمندي برداشته است.

مهندس" عبدالمهدي مجتهدي" افزود: استحصال روزانه 85 ميليون فوت مكعب گاز و 18هزار بشكه مايعات گازي در طرح آماك در زمان حاضر، جلوگيري از هدر رفت 65 هزار بشكهنفت حاصل ازبهره گيري دستگاه فرآورش سيار نفت (ام.او.تي) جمع آوري روزانه 55 هزاربشكه پساب واحدهاي نمكزدايي و تزريق به 9 حلقه چاه دفعي در كنار اهتمام به فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي و آموزش مديران كه به ترتيب در سال 84 نسبت به سال قبل از آناز 50 به 60 و از 86 به 100 ساعت رسيد را از موفقيت هاي برشمرد.

در ادامه همايشعضو شوراي مشاركت و همياري شركت نفتي كارون با اشاره به شروع فعاليت نظام مشاركت دراين شركت در سال 1380 گفت: در اين مدت سود و صرفه اقتصادي اجراي پيشنهاداي مصوبكاركنان 30 ميليارد ريال محاسبه شده است.

 "نصرالله افشون" افزود: در مدتفعاليت دبيرخانه نظام مشاركت سه هزار و 970 پيشنهاد از سوي كاركنان دريافت شدكه ازاين تعداد 311 پيشنهاد مصوب و 72 پيشنهاد اجرايي گرديد.

در اين همايش كه درسالن همايش هاي اداره برنامه ريزي آموزش هاي فني، تخصصي شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوبتشكيل شد از 30 نفر برترين هاي نظام مشارکت شرکت كارون در سال 1384تقدير به عملآمد.

دراين مراسم از پنج گروه به عنوان بهترين گروه هاي کنترل کيفيت و بهره وري (Q.C.C )، 3 گروه ارايه دهنده بهترين پيشنهادهاي داراي بيشترين سود و صرفه اقتصادي، شش نفر به عنوان پيشنهاد دهنده داراي بيشترين پيشنهادهاي مصوب ، دو مديريت بهعنوان بهترين مديريت ها در نظام مشارکت ، کيفيت و بهره وري ، سه نفر از بهترينارزيابان ، سه اداره به عنوان بهترين ادارات پيشنهاد دهنده ، سه واحد به عنوانبهترين واحدهاي صنعتي مشارکت جو و هشت نفر از همکاران دبيرخانه نظام مشارکت، کيفيتو بهره وري تجليل شد.

همچنين به منظور ارج نهادن به تلاش هاي اعضاي شوراهاي" الف" و" ب" نظام مشارکت با اهداي تنديس و هدايايي از آن ها قدرداني شد.

شركتبهره برداري نفت و گاز كارون بزرگترين شركت بهره برداري تابع شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب است.

سايت نيسوك


مطالب مشابه :


گزارشي از وضعيت اولين خط آهن كشور در مسجدسليمان

نفت نيوز naftnews - گزارشي از وضعيت اولين خط آهن كشور در مسجدسليمان -
ایسنا: وزارت نفت در سايه!؟

"نفت نيوز" در راستاي اطلاع رساني شفاف و انعكاس ديدگاههاي كارشناسان و مسئولان مختلف در عرصه
وضعيت قرارداد كرسنت

مسوول حوزه نظارت بر عملكرد وزارت نفت مجمع متخصصين ايران: قيمت گاز در قرارداد كرسنت معادل20
نورالدين موسي كارشناس مناطق نفتخيز:بهترين راه افزايش بازيافت نيز تزريق گاز است

نفت نيوز naftnews - نورالدين موسي كارشناس مناطق نفتخيز:بهترين راه افزايش بازيافت نيز
گزارش عملكرد 5 شركت بهره‌بردار نفت و گاز در كشور

نفت نيوز naftnews - گزارش عملكرد 5 شركت بهره‌بردار نفت و گاز در كشور -
گزارشي از عملكرد نظام مشاركت وزارت نفت

"نفت نيوز" در راستاي اطلاع رساني شفاف و انعكاس ديدگاههاي كارشناسان و مسئولان مختلف در عرصه
تحليل نشريه اقتصادي خاورميانه از چالش هاي كنوني در صنعت گاز ايران

نفت نيوز naftnews - تحليل نشريه اقتصادي خاورميانه از چالش هاي كنوني در صنعت گاز ايران -
وضعيت تزريق گاز در 12 ميدان نفتي كشور

"نفت نيوز" در راستاي اطلاع رساني شفاف و انعكاس ديدگاههاي كارشناسان و مسئولان مختلف در عرصه
خارک پردرآمد اما محروم

"نفت نيوز" در راستاي اطلاع رساني شفاف و انعكاس ديدگاههاي كارشناسان و مسئولان مختلف در عرصه
برچسب :