تکریم ارباب رجوع در راستای ارتقای سلامت و بهبود امراض آنان

777.jpg

کوهدشت فردا : بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت تنها بیمارستان این شهرستان است که از سالها قبل به ارائه خدمات درمانی به شهروندان شریف کوهدشتی می پردازد .

افزایش چشمگیر جمعیت شهرستان طی دهه های اخیر ضرورت بهره گیری از بیمارستان دوم را جهت ارائه خدمات مطلوب به همشهریان کوهدشتی را دو چندان نموده است .

هم اکنون هزینه اضافه کردن هر تخت بمارستانی را 100 میلیون تومان برآورد می کنند از سوی دیگر ظریب اشغال تخت های بیمارستانی در این شهرستان چیزی بالغ بر 80 درصد است امری که طبق استانداردهای موجود اگر این رقم از 70 درصد عبور نماید به نوعی نشانه بر ضرورت توسعه امکانات درمانی قلمداد می شود از این رو توجه به توسعه کیفی بیمارستان امام خمینی (ره) تا ایجاد بیمارستان دوم در این منطقه امری اجتناب ناپذیر برای حفظ کیفیت خدمات بهداشتی به مردم محسوب می گردد .

خوشبختانه طی سنوات اخیر با مدیریت توانمند جناب آقای دکتر امرایی که خود دارای مدرک مدیریت اجرایی بیمارستان است شاهد افزایش کیفی خدمات ارائه شده در بیمارستان و ارتقاء و بهبود شاخص های بهداشتی و درمانی در سطح منطقه به واسطه تلاش های شبانه روزی مسوولین بهداشتی و درمانی شهرستان کوهدشت هستیم به این منظور با حضور در بیمارستان امام خمینی (ره) به تهیه گزارشی پیرامون این موضوع پرداختیم و جویای نقطه نظرات مردم و انتقادات و پیشنهادات ایشان در این خصوص شدیم که در ادامه از نظر شما مخاطبان گرامی می گذرد .

واقعاً از کیفیت خدمات دهی در بخش اورژانس و سی سی یو رضایت کامل داریم و به نحو شایسته ای هر بار که بیمارمان راهی این بخش ها شده خدمات مطلوبی را تا حصول بهبودی کامل دریافت نموده است .

این گفته های یکی از مراجعین به بیمارستان امام خمینی (ره) است که معتقد است مسوولین بیمارستان امام خمینی (ره) توانسته اند با حداقل امکانات موجود در سطح شهرستان بهترین کیفیت خدمات را به بیماران ارائه دهند .

اما جوانی که همراه با خانم و تنها فرزندش در حال گرفتن نسخه پیچیده شده توسط پزشک معالج از داروخانه این بیمارستان بودند به خبرنگار ما اظهار داشتند که چندین سال است که در تهران زندگی می کنند و سطح خدمات ارائه شده در این بیمارستان نه تنها چیزی از مراکز درمانی در بسیاری از مراکز درمانی پایتخت کم ندارد بلکه در برخی موارد تراز خدمات ارائه شده حتی کیفی تر از بسیاری از مناطقی می باشد که از نزدیک با آنها برخورد داشته اند .

اما یک فرهنگی بازنشسته در این خصوص به خبرنگار ما ابراز داشت : بی انصافی محض است که خدمات ارائه شده در این مورد را نادیده بگیریم. بنده بارها به این بیمارستان در موقعیت های مختلف زمانی مراجعه نموده ام و هر بار شاهد ساخت و سازهای گسترده در این بیمارستان جهت استفاده حداکثری از فضاهای موجود در بیمارستان و افزایش تخت های بیمارستانی ، تجهیز و توسعه بخش های مختلف و حتی راه اندازی بخش های جدید بوده ام و پرسنل درمانی و خدماتی این بیمارستان نهایت تلاش خود را جهت ارائه خدمات مطلوب ، تکریم ارباب رجوع و رضایت مندی حداکثری مردم انجام داده اند .

وی در ادامه ابراز داشت : به نظر من یکی از مهمترین آیتم های موفقیت این مجموعه عدم ورود به حاشیه سازی های موجود است خصوصا ریاست بیمارستان جناب آقای دکتر احمد امرایی به عنوان انسانی که تنها به پیشرفت کار و خدمات ارائه شده به مردم می اندیشید که در این ارتباط همگان به شخصیت و اخلاق ایشان در این خصوص اشراف کامل دارند اما بهتر است که افراد خصوصاً رسانه های موجود در سطح شهرستان در ابراز نظرات خود تمام جوانب را در نظر گرفته و از جانب اعتدال و انصاف خارج نشوند.

اما شهروندی دیگر با انتقاد از برخی نارسایی های موجود در بیمارستان ابراز داشت : بنده خود شخصاً کمبودهای موجود را به جناب آقای امرایی ریاست شبکه بهداشت و درمان کوهدشت انتقال داده ام و در برخی موارد نیز انتقادات شدیدی را نیز ابراز داشته ایم که ایشان با آغوشی باز ضمن پذیرش کمبودهای موجود و ارائه پاسخ پیرامون انتقادات مطرح شده از جانب بنده در خصوص جذب متخصص های بیشتر به شهرستان اظهار داشته اند که به شدت سرگرم رایزنی برای تکمیل کادر تخصصی درمانی در منطقه هستیم و در خصوص بیمارستان دوم کوهدشت نیز از طریق نماینده محترم شهرستان جناب آقای دکتر ملکشاهی پیگیری های این امر صورت گرفته و در حال حاضر به دنبال اخذ مصوبه ماده 215 جهت تخصیص اعتبار به پروژه مذکور هستیم.

به هر ترتیب نظر چند نفر از شهروندان شریف کوهدشتی بود پیرامون کیفیت خدمات دهی در بیمارستان امام خمینی (ره) و مسائل پیرامون آن در ادامه این گزارش به سراغ دکتر احمد امرایی رفتیم و در گفتگویی کوتاه ایشان به ابراز برخی مطالب پیرامون بیمارستان پرداختند که از نظر شما مخاطبان گرامی می گذرد :

بدون شک توسعه فضای درمانی ، افزایش تخت های بیمارستانی ، افزایش تجهیزات بیمارستانی ، افزایش کادر متخصص در رشته های مختلف و پرسنل درمانی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

خوشبختانه بیمارستان امام خمینی (ره) به همت مسوولین و پرسنل آن و همکاری مسوولین محترم دانشگاه علوم پزشکی و نیز همراهی نماینده محترم شهرستان در پی گیری مشکلات آن تا کنون توانسته است نسبت با دستیابی به اهداف برنامه چشم اندازی که پیش روی آن است موفق عمل نماید .

دکتر احمد امرایی با بیان این مطلب در ادامه ابراز داشت : بی شک تعامل دو طرفه مردم با مسوولین درمانی شهرستان موجبات ارتقای خدمات درمانی ارائه شده و در نتیجه بالا رفتن تراز کیفی درمانی منطقه را در پی خواهد داشت .

وی در ادامه ابراز داشت : هم اکنون ظرفیت بیمارستان با تمهیدات اندیشیده شده به 128 تخت افزایش یافته است و بخش های شنوایی سنجی ،ای سی یو ، سی سی یو ، سی تی اسکن ، اورژانس ، اتاق عمل ، دیالیز ، داخلی مردان ، زنان و اطفال و نیز بخش جراحی زنان و جراحی مردان راه اندازی شده و زایشگاه بیمارستان نیز به صورت مستقل در شرف اتمام است که ماحصل این اقدامات به رضایت مندی حداکثری مردم و کاهش تعداد اعزام ها به شهرهای مجاور انجامیده است .

دکتر امرایی با اشاره به این که ضریب زمانی ماندگاری پزشکان متخصص در کوهدشت بسیار بالا است اظهار امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته به زودی شاهد حضور چندین پزشک متخصص دیگر در سطح شهرستان هستیم.

دکتر امرایی در ادامه گفت : هم اکنون شاهد ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی در سطح شهرستان هستیم و کاهش مرگ و میر در همه سنین و کیفی سازی فرآیند درمانی از مهمترین دستاوردهای سیستم بهداشتی - درمانی شهرستان کوهدشت به شمار می آید که گواه این مدعا جایگاه سیستم بهداشتی و درمانی کوهدشت در گزارش نظارت های صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی لرستان می باشد .

وی با انتقاد از برخی معضلاتی که ریشه در رفتارهای اجتماعی برخی از مراجعین برای سیستم بهداشتی بیمارستان دارد بر ضرورت فرهنگ سازی در این خصوص تأکید کرد و در این خصوص اظهار داشت : آنچه برای ما حائز اهمیت است تکریم ارباب رجوع در راستای ارتقای سلامت و بهبود امراض آنان می باشد و پیشبرد این مهم راه به جایی نخواهد برد مگر این که مردم عزیز با مجموعه بیمارستان نهایت همکاری را داشته باشند و در این راستا ما پذیرای هر گونه انتقاد و پیشنهادات مردم فهیم کوهدشت چه حضوراً چه با تلفن تماس دفتر ریاست 6233001 هستیم.

دکتر احمد امرایی در پایان با تقدیر از زحمات همکاران کادر درمانی و بهداشتی شهرستان کوهدشت از همکاری صمیمانه نماینده محترم شهرستان کوهدشت جناب آقای ملکشاهی ، امام جمعه محترم شهرستان ، ریاست دانشگاه علوم پزشکی و معاونین ایشان و همچنین مسوولین شهرستانی تقدیر و تشکر به عمل آورد.


مطالب مشابه :


بی خبری مسئولان از حمله پلنگ به جوان گرگانی/ آخرین وضعیت مصدوم

وی با تقدیر از دکتر علیخانی پزشک معالج روح الله گفت:
تقدیر از پرسنل درمانی استاد موسوی، در بیمارستان شهید بهشتی قم

تقدیر از پرسنل درمانی استاد موسوی، در بیمارستان شهید بهشتی
داروهای ضد دیابت

دوز دقیق دارو را باید از پزشک معالج خود بپرسید زیرا به به هر تقدیر نباید فراموش کنیم که
گزارش نویسی در پرستاری

در صورتیکه توسط پزشک معالج یا پزشک مقیم در تقدیر و تشکر از بازدید کنندگان
از عجایب جنگ غزه: قرآن مانع مرگ مبارز فلسطینی شد

می دهند و پزشک الزاغه معالج قرآن و کتابچه را از جیب مبارز تقدیر و مشیت
قوز بالا قوز

داستانهای تلخ و شیرین زندگی مردمی از پزشک معالج سریعا ترتیب انتقال نوزاد رو تقدیر
تکریم ارباب رجوع در راستای ارتقای سلامت و بهبود امراض آنان

که همراه با خانم و تنها فرزندش در حال گرفتن نسخه پیچیده شده توسط پزشک معالج از تقدیر و
پزشک ارزشی جانبازان شیمیایی دار فانی را وداع گفت.

مظلومین شیمیایی ایران درگذشت این پزشک از پزشکان معالج تقدیر و تشکر
اخراج دخترک دانش آموز از مدرسه به خاطر پیوند کلیه

اخراج دخترک دانش آموز از تقدیر از ۴۳ این در حالی است که پزشک معالج وی اعلام
برچسب :