کاردستی جالب اسب آبی

این کاردستی فوق العاده زیبا ،که می تواند به جای اسباب بازی هم برای بچه ها استفاده شود، با دور ریختنی ها ساخته شده است.

 

برای درست کردن این کاردستی  به وسایل زیر احتیاج دارید :

چسب کاغذی- یک جعبه  خالی که از مقوای آن استفاده نمایید -یک قوطی همراه با در- چسب مایع – رنگ اکریلیک یا ماژیک و چوب پنبه

ابتدا چوب پنبه ها را مانند عکس زیر برش بزنید. توجه نمایید که زاویه برش باید به گونه ای باشد که  پاهای اسب آبی روی بدنه قوطی خوب بنشیند.

بعد مانند شکل زیر تکه ای از جعبه مقوایی را بریده و شکل  چشم ، دندان،  سوراخ بینی و گوش های اسب آبی را روی آن ترسیم کرده و ببرید.

 

بعد اجسامی را که برش زده اید با چسب روی قوطی بچسبانید. نسخه آسان و سریع این کاردستی در همین جا آماده است.

ولی ما توصیه می کنیم برای داشتن یک کاردستی فوق العاده زیبا، بقیه مراحل را مطابق دستور العمل زیر ادامه دهید.

تمام اجزای کاردستی شامل چوب پنبه و قوطی و همینطور اجزای صورت و دم اسب آبی را مانند تصاویر زیر با چسب کاغذی بپوشانید تا بافت مناسب به دست آید.

 

بعد اجزای صورت و دم این حیوان جالب را  مثل عکس زیربا چسب مایع به تنش بچسبانید.

جالب ترین مرحله این کاردستی تزیین نهایی ان با رنگ و طرح دلخواه است.

با ماژیک یا رنگ اکریلیک، اسب آبی را رنگامیزی کنید. در زیر اسب آبی ما که با رنگ خاکی رنگ شده و تقریبا گلی شده است را، مشاهده می کنید.

نکته آموزشی : همانند بقیه کاردستی ها، همواره روی خلاقیت کودکان تاکید داشته باشید . مثلا چنانچه قسمتی از مواد اولیه را ندارید، از کودک بپرسید از چه چیزی به عنوان جایگزین می توان استفاده کرد؟ یا مثلا از بچه بپرسید چه تغییری می شد در این کاردستی ایجاد کرد که جالب تر شود؟ یا چه کاردستی های دیگری را می توان از این مواد اولیه درست کرد؟

به عنوان مثال چنانچه چوب پنبه ندارید می توانید از یک مقوای لوله شده برای پاهای این کاردستی استفاده نمایید.

برای پرورش کودکان خلاق، ذهن کودک را به چالش بکشید تا توانایی حل مسئله را بیاموزد. هر جا که فکر کردید نیاز به کمک دارد، او را  با طرح سوالات مرتبط راهنمایی کنید.

منبع: سایت looledo.com تالیف : سایت کودک سیتی


مطالب مشابه :


کاردستی جالب اسب آبی

کاردستی جالب اسب آبی. این کاردستی فوق العاده زیبا ،که می تواند به جای اسباب بازی هم برای بچه ها استفاده شود، با دور ریختنی ها ساخته شده است. برای درست کردن این کاردستی به وسایل زیر احتیاج دارید : چسب کاغذی- یک جعبه خالی که از مقوای آن ...
کاردستی زیبا و جالب گاو

کاردستی از مواد دور ریختنی. در ابتدا درب قوطی را بسته و مانند شکل زیر دورش را کاملا با چسب نواری بپوشانید. کاردستی از مواد دور ریختنی. در این مرحله لوله های مقوایی دستمال کاغذی را به دو نیم کنید تا پاهای این گاو زیبا درست شود. با استفاده از ...
عروسک و کاردستی های زیبا!!!!

عروسک و کاردستی های زیبا!!!! یک ایده برای جامدادی بچه ها..... به مناسبت نزدیک شدن به مهرماه ماه بازگشایی مدارس..... یک ایده فوق العاده و زیبا دارم برای مامانهای هنرمند که دوست دارن لوازم التحریر بچه ها را خودشون تزیین کنند..... این ایده از کارتون" من عنق" ...
کاردستی های جالب برای دانش آموزان!

یاس ششم-ملایر - کاردستی های جالب برای دانش آموزان! - آموزشی * اخلاقی * اجتماعی - یاس ششم-ملایر.
کاردستی های جالب...

یک عمرگذرازتنهایی - کاردستی های جالب... - درددل بادل.
برچسب :