زیباتر کردن چشم ها ، پف، تیرگی، دور، حلقه، سفیدی، سبز، آبی، عسلی، سیاه، مشکی، قهوه ای ، آرایش، سایه،

زیباتر کردن چشم ها

8 راه براي زيبا جلوه دادن رنگ چشم ‌ها

چشم ‌ها اولين نقطه ‌اي در صورت هستند که توجه ديگران را جلب مي‌کند، به همين دليل خيلي مهم است که تا جايي که زیباتر کردن چشم ها ، پف، تیرگی، دور، حلقه، سفیدی، سبز، آبی، عسلی، سیاه، مشکی، قهوه ای ، آرایش، سایه، مژهممکن است آنها را جلوه‌گر کنيد. اين شما هستيد که چشم‌هايتان را اسرار‌آميز و زيبا جلوه مي‌دهيد. چشم‌هاي قهوه‌اي، سبز، عسلي، يا آبي، هيچ رنگي چشمي خسته‌ کننده نيست. با اين 8 تکنيک مي‌توانيد کاري کنيد که رنگ‌ چشم‌هايتان عالي جلوه کند.

لباس‌هايي انتخاب کنيد که با رنگ چشمانتان جور باشد.

اگر رنگ چشمانتان آبي يا سبز است، براي اينکه تناقض ايجاد کنيد مي‌توانيد از رنگ‌هاي تيره براي لباس استفاده کنيد. اگر رنگ چشمانتان آبي متوسط است، مي‌توانيد از لباس چين آبي نفتي استفاده کنيد که حسابي با رنگ چشمانتان جور است. اگر چشمان قهوه‌اي رنگ داريد، رنگ‌هايي بايد براي لباس انتخاب کنيد که قدرت چشمانتان را بيشتر کند: مثل رنگ‌هاي قرمز عميق مثل قرمز کبود به رنگ قهوه‌اي چشم‌ها جذابيت ويژه‌اي مي‌دهد. اگر چشماني عسلي داريد، لباس‌هايي انتخاب کنيد که در آن از رنگ طلايي استفاده شده باشد. چشمان سبز هم با رنگ‌هاي زرد کمرنگ يا سبز تيره بسيار متناسب است.

از وسايل جانبي استفاده کنيد.

اگر نمي‌خواهيد فقط به چند رنگ خاص براي لباس بسنده کنيد، مي‌توانيد براي جلوه دادن بيشتر به رنگ چشمانتان از وسايل جانبي استفاده کنيد. مي‌توانيد از شال يا دستمال گردني که دقيقاً با رنگ چشمانتان جور باشد، يا کلاهي که رنگ چشمانتان را تقويت کند استفاده کنيد.

از زيورآلات مناسب استفاده کنيد.

يک راه ديگر براي جلوه دادن به چشمانتان اين است که از زيورآلاتي استفاده کنيد که رنگ چشمانتان را تقويت کند. گوشواره‌هاي طلا بسيار با چشمان قهوه‌اي متناسب است، درحاليکه چشمان آبي و سبز بيشتر با جواهرآلات آبي فيروزه‌اي، طلا سفيد و نقره جور هستند.

عينکي مناسب با چشمانتان انتخاب کنيد.

اگر عينکي هستيد، به خاطر داشته باشيد که عينکتان مهمترين زيورآلات شماست. فرم‌هاي باکيفيت و باکلاس براي عينکتان استفاده کنيد که چشمانتان را پنهان نکرده و جلوه آنها را بيشتر کند. اگر چشمانتان بزرگ و تيره‌رنگ هستند، مي‌توانيد از فرم‌هاي جديد و سنگين استفاده کنيد. اگر رنگ چشمانتان روشن‌تر است، مي‌توانيد از مدل‌هاي بدون فرم يا فرم‌هايي که فرم نقره‌اي روشن باريک داشته باشد استفاده کنيد.

براي جلوه‌ کردن چشمانتان آرايش کنيد.

آرايش يک روش عالي براي تقويت رنگ چشمانتان است. سايه چشم قهوه‌اي و ريمل براي آبي‌تر کردن چشمان آبي عالي هستند درحاليکه براي چشمان قهوه‌اي رنگ، سايه رنگ‌هاي طوسي، خاکستري و آبي عالي هستند. چشمان سبز با هر رنگ سايه چشمي خوب هستند. استفاده از ريمل براي تقويت رنگ چشم‌ها لازم است. براي چشمان آبي از ريمل قهوه‌اي، براي چشمان سبز، عسلي و قهوه‌اي از ريمل سياه استفاده کنيد.

رنگ موهايتان را در نظر داشته باشيد.

رنگ موهايتان هم مي‌تواند جلوه بيشتري به رنگ چشمانتان دهد. موهايي با سايه قرمز جلوه‌اي عالي به چشم‌هاي سبز و آبي مي‌دهد و موي بلوند هم با چشمان قهوه‌اي تيره بسيار جذاب است. موهاي تيره و سياه با چشمان روشن جور است.

از چشمانتان مراقبت کنيد.

مهم نيست که با چه دقتي لباس، رنگ مو، زيورآلات و آرايشتان را انتخاب مي‌‌کنيد، اگر چشمانتان قرمز و پف‌کرده باشد، هيچ جذابيتي نخواهند داشت. سعي کنيد با خواب کافي از چشمانتان مراقبت کنيد. اگر چشمانتان هميشه قرمز مي‌شود، از قطره چشم براي بهبود آن استفاده کنيد. براي کم کردن پف چشم، يک تکه خيار را به مدت 5 دقيقه روي چشمانتان قرار دهيد.

از لنزهاي رنگي استفاده کنيد.

براي ايجاد تغيير در چهره‌تان مي‌توانيد لنزهاي رنگي خريداري کنيد. لنزهاي رنگي در رنگ‌ها و سايه‌هاي مختلف موجود است. در اکثر فروشگاه‌ها مي‌توانيد لنزها را روي چشمتان تست کنيد تا لنزي را بخريد که به شما بيايد.

هر چه که انتخاب مي‌کنيد، به ياد داشته باشيد که چشمانتان دريچه به سمت روح شماست، پس حسابي از آنها مراقبت کنيد.

چه بخوریم تا چشم‌هایمان زیباتر بمانند …..
رژیم غذایی تاثیر به سزایی روی سلامت و زیبایی چشم‌ها دارد. مراقبت چشم‌ها در افرادی که به مدت طولانی از چشم‌های خود استفاده می‌کنند و یا در محیط‌های پر نور و کم نور کار می‌کنند، ضروری است. جهت سلامت چشم‌ها یک رژیم متعادل شامل شیر، کره، میوه‌ها، سبزی‌های سبز و پروتئین‌ها باید مصرف شود. هر یک از مواد غذایی مورد نیاز برای بدن در سلامت و زیبایی چشم‌ها موثر است.

جریان طبیعی اشک یا سلامت غشاء‌های مخاطی جهت درخشندگی چشم‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. جهت سلامت بافت‌هایی که در بخش داخلی مجاری اشکالی یا غدد اشکی قرار می‌گیرد و تحت عنوان غشاء‌های مخاطی نامیده می‌شود، مصرف یک رژیم غذایی مناسب ضروری است.
یک رژیم غذایی ایده‌آل شامل غذاهای طبیعی و نپخته است. میوه‌های تازه مانند پرتقال، سیب، انگور، هلو و انار؛ سبزی‌های سبز مانند کاهو، کلم، اسفناج؛ سبزی‌های ریشه‌ای مانند سیب‌زمینی، شلغم، هویج، پیاز، چغندر؛ غلات، میوه‌های خشک و محصولات لبنی از موارد ضروری محسوب می‌شوند.
مصرف مقادیر بیش از اندازه مربا، کیک، شیرینی، شکرسفید، نان سفید، چای و قهوه به همراه گوشت و ماهی می‌تواند روی نحوه هضم غذا و سلامت بدن اثر منفی بگذارد.
غذاهایی که سبب یبوست شده و یا در دستگاه‌ گوارش گاز ایجاد می‌کنند و مواد مسکر مضر بوده و از مصرف آنها اجتناب‌ باید کرد.
مصرف ویتامین‌‌های گروه A و Bجهت دستیابی به سلامت بینایی ضروری است. سبزی‌ها، شیر، پنیر، تخم‌مرغ، میوه، موز، گوجه‌فرنگی، مخمرها و دانه آفتابگردان و روغن بادام منابع ارزشمند این ویتامین‌ها محسوب می‌شوند. کاهش دید می‌تواند در اثر نقص ریبوفلاوین ایجاد شود که با مصرف آن قابل حل است.
هویج خام حاوی این ویتامین‌ها است و به سلامت و درخشندگی چشم کمک می‌کند. بنابراین مقادیری زیادی از آنها را باید مصرف کرد.
اثر ویتامین A
ضروری‌ترین ترکیب جهت سلامت چشم‌ها ویتامین A است. بنابراین مصرف مقادیر قابل توجه از این ویتامین را باید در رژیم غذایی قرار داد. روغن کبد ماهی، شیر، کره، زرده تخم‌مرغ، کدوتنبل، هویج، سبزی‌های سبز، گوجه‌فرنگی، پرتقال و لیمو منابع ارزشمند این ویتامین محسوب می‌شوند.
در صورتی که میزان ویتامین A در رژیم غذایی کم باشد، ممکن است حساسیت به نور در چشم‌ها، پرش در دید و خستگی در چشم‌ها ایجاد شود و در موارد کمبود شدید ویتامینA این حالات تشدید می‌شود.
جهت زیبایی سلامت و درخشندگی چشم‌ها مصرف ۱۰۰۰۰ واحد ویتامین A در روز برای بزرگسالان ضروری است.
آنچه چشم‌هایتان خواسته‌اند
میوه و سبزی‌ها جهت تامین ویتامین‌ث

گوشت بدون چربی، مرغ ماهی، غلات و سبزی‌های تیره جهت تامین ویتامین‌های گروه ب

غذاهای دریایی و غلات جهت تامین روی

دانه‌های روغنی و آووکادو جهت تامین ویتامین E

هویج سیب‌زمینی سبزی‌ها تیره جهت تامین بتاکارو

 

چقدر مراقب چشم‌هاي‌تان هستيد؟ براي بهداشت پلك‌ها و مراقبت از آن‌ها چقدر زمان مي‌گذاريد؟ به عينك آفتابي به‌عنوان يك وسيله زيبايي نگاه مي‌كنيد يا راهي براي مراقبت از آسيب‌هاي چشمي... اگر شما هم نگران سلامت چشم‌تان هستيد و دنبال راهي براي مراقبت از اين عضو‌هاي حياتي، پيشنهاد مي‌كنيم در اين گزارش همراه ما باشيد. دكتر سيد محمدمير آفتاب، فوق‌تخصص قرنيه و سگمان قدامي در اين گزارش همه ريزه‌كاري‌هاي مربوط به مراقبت از چشم‌ها را به شما گوشزد مي‌كند؛ از دقت در انتخاب لوازم آرايشي گرفته تا حتي ضرورت معاينه‌هاي چشمي و تغذيه مناسب.


به‌خاطر چشم‌هاي‌تان
«هوا گرم است، مراقب پوست و موي خود باشيد...» احتمالا اين جمله را بارها از پزشكان خود و حتي دوستان و اعضاي خانواده شنيده‌ايد، اما يادتان باشد كه شايد به همان اندازه پوست و مو بايد مراقب چشم‌هاي‌تان هم باشيد. همه ما مي‌دانيم چشمان‌مان چه اهميتي در زندگي روزمره ما دارند و بدون آن‌ها در بسياري از كارها و فعاليت‌هاي‌مان دچار مشكل مي‌شويم‌ اما قدر اين 2 چشم بسيار مهم را نمي‌دانيم و با خيلي از عادت‌ها و رفتارهاي‌مان به چشم‌هاي‌مان آسيب مي‌رسانيم.
مصاحبه اين شماره بخش زنان، به سلامت چشم در بانوان اختصاص دارد. دكتر سيدمحمود ميرآفتاب، فوق تخصص قرنيه در اين مورد تمام توضيحات لازم در مورد مراقبت از چشم‌ها را داده است؛ توصيه‌هايي در مورد ويژگي‌هاي يك عينك آفتابي مناسب، چگونگي برطرف كردن قرمزي چشم‌ها پس از شنا   مراقبت از چشم‌ها در قبال لوازم آرايش و انجام معاينه‌هاي چشمي، اين مصاحبه را پر از نكات خواندني كرده است پس اين مطلب را از دست ندهيد و آن را با دقت بخوانيد. اما در ساير مطالب اين بخش هم مي‌توانيد مطالب جالبي را پيدا كنيد. يك مطلب پر از نكته در مورد چگونگي تاثير رژيم غذايي روي قدرت باروري زنان يكي از پيشنهادات ديگر من به شماست كه توصيه مي‌كنم آن را با دقت مطالعه كنيد اما پيشنهاد ويژه‌ام براي اين شماره مطلبي است در مورد 3 بيماري در زنان كه ممكن است حتي پزشكان هم متوجه آن‌ها نشوند. درواقع در اين مطلب شما با 3 بيماري روبه‌رو مي‌شويد كه علائم آن‌ها در زنان مبهم و دوپهلو هستند و براي همين تشخيص آن‌ها براي پزشكان مشكل است. شما بايد علامت‌هاي اين بيماري‌ها را بشناسيد و بدانيد هركدام از اين بيماري‌ها چه علامت‌ها ‌و نشانه‌هايي دارند تا با ديدن علائم مشكوك به آن‌ها، زنگ هشدار ذهني‌تان به صدا دربيايد. در آخر هم يك توصيه عمومي براي تمامي خانواده‌ها: فصل تابستان، فصل تعطيلي دانش‌آموزان، فصل تفريح و سفر است، در چنين اوقاتي استفاده از مواد غذايي آماده، تنقلات، ميان‌وعده‌هاي مختلف و خوراكي‌هاي خوشمزه بيرون‌پز رواج بيشتري مي‌گيرد و براي همين لازم است دقت خود را براي پرهيز از بيمار شدن بيشتر كنيد. سعي كنيد تا نسبت به سلامت مواد غذايي و بهداشت كارمندان مغازه‌ها مطمئن نشده‌ايد به خريد اين گونه مواد غذايي اقدام نكنيد.

زیباتر کردن چشم ها ، پف، تیرگی، دور، حلقه، سفیدی، سبز، آبی، عسلی، سیاه، مشکی، قهوه ای ، آرایش، سایه، مژه چطور يك عينك آفتابي انتخاب كنيم؟
 با شروع فصل تابستان، بحث عينك‌هاي آفتابي هم داغ‌تر مي‌شود و درميان بازار گسترده اين عينك‌ها، هميشه يك سوال مهم مطرح است و آن اين‌كه چطور بايد عينك مناسب را انتخاب كنيم. نكته مهم اينجاست كه عينك‌هاي آفتابي غير از راحتي بيشتر در مقابل نور شديد تامين‌كننده سلامت چشم‌هاي ما در برابر تشعشعات نور آفتاب هم هستند، چون تماس مستقيم با نور آفتاب در ساعات طولاني و بدون محافظت كافي احتمال ابتلا به بيماري‌هاي چشمي را افزايش مي‌دهد. بنابراين توصيه تاكيد ما چشم‌پزشكان اين است كه اگر قرار است مدت طولاني در معرض آفتاب قرار بگيريد حتما از عينك‌هاي جاذب اشعه ماوراي بنفش استفاده كنيد. اما سوال اصلي اينجاست، يك عينك مناسب را چطور انتخاب كنيم. بهترين عينك‌هاي آفتابي آنهايي هستند كه 100درصد شعاع UV را جذب مي‌كنند، بهترين كيفيت اپتيكي و کمترين احتمال شکسته‌شدن را دارند.


پلاريزه بودن كافي نيست!
 يكي از انواع عينك‌هايي كه شما هم راجع‌به آن شنيديد عينك‌هاي پلاريزه هستند. ويژگي اين عينك‌ها اين است كه خيرگي نور خورشيد را از سطوح صافي مثل سطح خيابان‌ها از بين مي‌برند، بنابراين اين عينك‌ها در رانندگي انتخاب‌هاي مناسبي هستند. ولي بايد دقت كرد پلاريزاسيون بودن عدسي عينك هيچ تاثيري در جذب اشعه UV ندارد. بنابراين در خريد عينك بايد حواس‌تان باشد، عدسي عينك انتخابي شما اين 2 ويژگي را همزمان داشته باشد. بد نيست براي محافظت بيشتر از چشم در برابر اشعه UV از عينك‌هايي با قاب بزرگ استفاده كنيد. چون مطالعات نشان داده‌اند، آنقدر شعاع UV از اطراف قاب عينك‌هاي معمولي وارد چشم مي‌شوند كه مي‌توانند اثر سودبخش عدسي‌هاي حفاظت‌كننده را هم كاهش بدهند.
 از اين نظر عينك‌هاي آفتابي كه قاب بزرگي دارند و چشم را از تمامي زاويه‌ها حفاظت مي‌كنند انتخاب‌هاي مناسب‌تري هستند.


   با قرمزي چشم‌ها بعد از شنا چه كنيم؟
 براي درمان اين عارضه نكته مهم استفاده از اشك‌هاي مصنوعي است و برخلاف تصوري كه بين همه جا افتاده، استفاده از قطره‌هايي كه قرمزي چشم را كم‌ مي‌كنند راه مناسبي براي درمان نيست. اين درحالي است كه اشك مصنوعي لايه‌اي روي قرنيه ايجاد مي‌كند و به قرنيه فرصت مي‌دهد كه التيام پيدا كند. در حقيقت مكانيسم اثر تركيباتي كه قرمزي چشم را كم مي‌كنند، منقبض كردن عروق خوني است و ايراد وارد بر اين داروها اين است كه با قطع‌شان اين مشكل شديدتر مي‌شود. به‌طور كلي، رعايت يك‌سري نكات تا حدود زيادي مانع از مشكلات چشمي كه به‌دنبال شنا در استخر براي شما به‌وجود مي‌آيد، مي‌شود. اول اين‌كه بلافاصله بعد از بيرون آمدن از آب دوش بگيرد. دوش گرفتن باعث مي‌شود كلرامين از پوست، مو و چشم شما شسته شود. بعد از شنا از قطره‌هاي اشك مصنوعي استفاده كنيد و بالاخره اين‌كه عينك شنا را فراموش نكنيد.چرا بعد از استخر چشم‌‌مان قرمز مي‌شود؟
 يكي از بهترين سرگرمي‌هاي روزهاي گرم تابستان استخر و شنا كردن است. لذت شنا كردن و مفرح بودن اين ورزش به جاي خود اما قرمزي و سوزش چشم بعد از شنا كردن به‌خصوص در استخر يكي از مسائلي است كه به هر حال همه آن را به نوعي تجربه كردند، ولي سوال اينجاست كه اين حالت در درازمدت آسيب به چشم وارد مي‌كند يا نه و به عبارت ديگر چقدر نگران‌كننده است. جريان از اين قرار است، كلري كه براي ضد‌عفوني كردن و از بين بردن باكتري‌ها به آب استخر اضافه مي‌شود به تنهايي مشكل‌ساز نيست. مشكل اصلي زماني ايجاد مي‌شود كه كلر در مجاورت نيتروژن يا آمونياكي كه در آب وجود دارد قرار مي‌‌گيرد و تركيب اين 2 منجر به تشكيل كلرآمين مي‌شود و در حقيقت علت اصلي قرمزي چشم هم همين كلرآمين است. عروق سطحي روي سفيدي چشم در اثر تماس با كلرآمين ملتهب شده و در نتيجه چشم قرمز مي‌شود. كلرآمين علاوه بر اين، لايه موقتي روي قرنيه ايجاد مي‌كند كه منجربه التهاب، حساسيت، خشكي و قرمزي چشم يا وضعيتي كه در چشم پزشكي به آن وضعيت كراتيت مي‌گويند مي‌شود. چه بخوريم؟
 اهميت تغذيه در سلامت چشم بسيار زياد است شايد عجيب به‌نظر بيايد اما تغذيه مناسب مي‌تواند چشم‌هاي شما را از بسياري مشكلات و بيماري‌هاي شايع چشمي دور نگه دارد. ويتامين A يكي از آنتي‌اكسيدان‌هايي است كه در سلامت چشم‌ نقش بسياري دارد، اما قرار نيست تمام ويتامين A مورد نيازتان را با خوردن هويج تامين كنيد. به‌طور كلي آنتي‌اكسيدان‌ها مولكول‌هايي هستند كه با خنثي كردن «راديكال‌هاي آزاد» مانع اثر مخرب آن‌ها بر سلول‌هاي بدن مي‌شوند. راديكال‌هاي آزاد تركيباتي هستند كه بر اثر واكنش‌هاي شيميايي در داخل بدن توليد مي‌شوند. تحقيقات نشان داده است، بعضي از اين آنتي‌اكسيدان‌ها خطر ابتلا به بسياري از بيماري‌هاي چشم را نيز كاهش مي‌دهند. ويتامين A يكي از همين آنتي‌اكسيدان‌هاست كه در مواد‌غذايي حيواني مثل جگر يا كره و مواد‌غذايي گياهي داراي كاروتنوئيدها وجود دارد. كاروتنوئيدها رنگدانه‌هاي قرمز و زردي هستند كه در گياهان و حيوانات وجود دارند. اين مواد به‌عنوان آنتي‌اكسيدان عمل مي‌كنند و همچنين انواع خاصي از آن‌ها (كه شايع‌ترين‌شان بتاكاروتن است) به ويتامين A تبديل مي‌شود. ويتامين A در حقيقت مانع شب‌كوري مي‌شود. كمبود اين ويتامين در شرايط حاد، غيراز شب كوري، خشكي چشم، زخم‌هاي قرنيه و تورم پلك‌ها را هم به‌دنبال دارد. حتي خود خشكي چشم هم درصورت ‌درمان نشدن مي‌تواند به نابينايي منجر شود. طبق تحقيقات اخير، متاسفانه كمبود ويتامين A يكي از علل اصلي نا‌بينايي در كشورهاي در حال توسعه است. بالاخره اين‌كه يادتان باشد، اگر شما سيگاري هستيد بايد ويتامين A بيشتري دريافت كنيد چون توتون مانع جذب اين ويتامين مي‌شود.


نکته : اگر پلك شما پوسته پوسته مي‌شود هرازگاهي يك دستمال استريل را در آب گرم فرو ببريد، آب اضافي آن‌ را بگيريد و براي 5 تا 10 دقيقه روي پلك‌ها قرار دهيد و تا پوست پلك‌تان نرم شده و پوسته پوسته‌هاي چسبيده به پلك آزاد شوند


زیباتر کردن چشم ها ، پف، تیرگی، دور، حلقه، سفیدی، سبز، آبی، عسلی، سیاه، مشکی، قهوه ای ، آرایش، سایه، مژه


 آنچه بايد از معاينه چشم بدانيد
 2 تصور غلط در مورد معاينه چشم وجود دارد؛ يكي اينكه اگر خوب مي‌بينيد نيازي به معاينه چشم نداريد و ديگري اين‌كه «تست بينايي» كه شدت بينايي را با استفاده از تابلو‌هاي مخصوص اندازه‌گيري مي‌كند، همان معاينه چشمي است. اما بايد توجه داشت، مشكلات چشمي تنها به دامنه ديد و قدرت بينايي مختص نمي‌شوند. در معاينه‌هاي چشم، پزشك در واقع علاوه‌بر تست بينايي، چشم شما را از نظر بيماري‌هاي ديگري كه ممكن است علائم زودرس نداشته باشند ولي نياز به درمان زودرس دارند، معاينه كند. بنابراين اهميت معاينه كامل چشمي بسيار بيشتر از يك تست بينايي است. به دليل همين، صرف‌نظر از سن و سلامت جسماني، هر شخصي بايد به‌صورت دوره‌اي و منظم مورد معاينه چشمي قرار بگيرد. در بزرگسالان معاينه چشمي از نظر درست بودن شماره عينك و تشخيص زوردس بيماري‌ها اهميت دارد. اما در كودكان، معاينه چشمي نقش بسيار مهمي در تكامل بينايي كودك دارد. از آنجا كه بينايي نقش مهمي در فرآيند يادگيري كودكان دارد، اهميت معاينات دوره‌اي در كودكان بسيار زياد است، چون در بسياري از موارد مشكل بينايي كودك خود را به‌صورت افت تحصيلي و مشكل در انجام تكاليف مدرسه نشان مي‌دهد. در بسياري موارد، كودكان به اين دليل كه نمي‌دانند «ديد طبيعي» بايد چگونه باشد شكايتي از بينايي خود ندارند. بنابراين اگر كودك شما از نظر درسي در مدرسه مشكل دارد يا در خواندن و يادگيري دچار مشكل است حتما بايد براي اطمينان از نبود ‌مشكلات چشمي مورد معاينه قرار بگيرد.چند وقت يك‌بار؟
به‌طور كلي هر فردي بسته به داشتن ريسك فاكتور و سلامت جسماني هر يك تا 3 سال يك‌بار بايد مورد معاينه كامل چشمي قرار بگيرد، البته به‌طور طبيعي اين زمان در كودكان متفاوت است. كودكاني كه علائم چشمي حادي ندارند و ريسك پاييني دارند بايد در 6 ماهگي، 3 سالگي و قبل از ورود به مدرسه معاينه كامل چشمي شوند و بعد از آن بايد هر 2 سال يك‌بار مورد معاينه قرار بگيرند.‌ اما كودكاني كه مشكلات بينايي داشته، نياز به معاينات بيشتري دارند. بعضي از اين ريسك فاكتورها عبارتند از، تولد زوردرس قبل از 40 هفتگي، انحراف چشم و سابقه خانوادگي بيماري‌هاي چشمي. كودكاني هم كه از عينك يا لنز استفاده مي‌كنند اغلب نياز به معاينات سالانه دارند تا درصورت تغيير در شماره چشم، عينك آن‌ها اصلاح شود. اما اين شرايط در مورد بزرگسالان متفاوت است. به‌طور كلي، بسته به ميزان تغييرات بينايي و سلامت جسماني، بزرگسالان بايد تا 40 سالگي هر 2 تا 3 سال يك‌بار تحت معاينه كامل چشمي قرار بگيرند. در بيماراني كه به بيماري‌هايي مانند ديابت و فشار خون مبتلا هستند، معاينات بيشتري توصيه مي‌شود چون اين بيماري‌ها معمولا تاثير سويي بر بينايي دارند. در افراد بالاي 40 سال بهتر است معاينه چشمي هر يك تا 2 سال انجام بگيرد زيرا بيماري‌هايي مثل پير چشمي، معمولا با افزايش سن اتفاق مي‌افتند.


نکته : اهميت معاينات دوره‌اي چشم در كودكان زياد است، چون در بسياري از موارد مشكل بينايي كودك خود را به‌صورت افت تحصيلي و مشكل در انجام تكاليف مدرسه نشان مي‌دهد


چشمي كه مرواريد‌دار مي‌شود
آب مرواريد عبارت است از، كدر شدن عدسي چشم كه به‌صورت طبيعي شفاف است. مانند پنجره‌اي كه بخار آب آن‌ را تار كرده باشد، آب مرواريد نيز باعث تاري ديد مي‌شود. عقايد غلطي درباره آب مرواريد وجود دارد اما بايد گفت كه آب‌مرواريد، پرده‌اي به روي چشم نيست، بر اثر استفاده بيش‌ازحد از چشم به‌وجود نمي‌آيد، از يك چشم به چشم ديگر سرايت نمي‌كند و سبب كوري قابل برگشت نمي‌شود. ولي اگر بدون هيچ احساس دردي ديد چشم شما تار شد، به نور حساسيت پيدا كرديد يا نمره عينك‌تان به‌صورت مكرر تغيير كرد 2بيني در يك چشم پيدا كرديد، ديدتان در شب كاهش پيدا كرد، براي مطالعه به نور بيشتري احتياج داشتيد و بالاخره اينكه رنگ‌ها را محو يا زرد ديديد حتما بايد به چشم پزشك مراجعه كنيد چون اين نشانه‌ها همه از علائم ابتلا به آب مرواريد هستند.
آب مرواريد ممكن است موجب تاري يا وضوح ديد نداشتن در شما شود اما به‌طور كلي مقدار و شكل كدر شدن عدسي متفاوت است. اگر كدر شدن عدسي نزديك مركز عدسي نباشد ممكن است شما از وجود آب مرواريد آگاه نباشيد. به‌طور كلي شايع‌ترين دليل ابتلا به اين بيماري چشمي، افزايش سن است اما علت‌هاي ديگري مثل سابقه خانوادگي، بيماري قند، ضربه به چشم و قرار گرفتن طولاني‌مدت و بدون محافظت در برابر نور آفتاب هم مي‌تواند دليلي اين عارضه باشد.


زیباتر کردن چشم ها ، پف، تیرگی، دور، حلقه، سفیدی، سبز، آبی، عسلی، سیاه، مشکی، قهوه ای ، آرایش، سایه، مژه


 وقتي اشك‌تان نمي‌آيد
 سطح چشم مهم‌ترين قسمت بدن در تماس با جهان خارج است آن‌هم از اين‌رو كه عملكرد و ساختار طبيعي چشم باعث تنظيم كل بدن در محافظت از محيط خارج مي‌شود. پلك و مژه‌ها جلوي ذرات خارجي كوچك را مي‌گيرند و مانع ورود آن‌ها به چشم مي‌شوند. در حقيقت مژه‌ها مانند يك صافي يا يك توري عمل مي‌كنند و تا حدي جلوي ذرات خارجي را مي‌گيرند و باعث پلك‌زدن رفلكسي مي‌شوند. از طرف ديگر خود پلك زدن باعث تقويت پمپ‌اشكي مي‌شود تا اشك با شست‌وشوي اجسام خارجي آن‌ها را از چشم خارج كند. لبه پلك در قسمت جلو شامل مژه‌ها و در قسمت عقب شامل غدد روغني خاصي است كه ترشحات اين غدد در ساختار اشك بسيار مهم است. عملكرد نكردن درست اين غدد و غدد ديگر عرق و چربي كنار مژه‌ها باعث علائمي مثل خشكي چشم، خارش، سوزش و احساس جسم خارجي مي‌شود. در واقع آنچه تحت عنوان بهداشت پلك مطرح است و ما بايد نسبت به آن حساس باشيم در واقع كمك به عملكرد صحيح همين غدد پلكي است.


اين نكات را جدي بگيريد


 براي حفظ چشم و رعايت بهداشت آن بايد يك‌سري مراقبت‌هاي ويژه را در برنامه خود قرار بدهيد. به‌عنوان مثال، اگر پلك شما پوسته پوسته مي‌شود بايد به اين شكل از آن مراقبت كنيد: هرازگاهي يك دستمال استريل را در آب گرم فرو ببريد، آب اضافي آن‌ را بگيريد و براي 5 تا 10 دقيقه روي پلك‌ها قرار دهيد و به آهستگي فشار دهيد تا پوست پلك‌تان نرم شده و پوسته پوسته‌هاي چسبيده به پلك آزاد شوند.
  •  هرازگاهي پلك‌هاي‌تان را ماساژ بدهيد. براي ماساژ پلك‌ها كافي است به آرامي و با حركت چرخشي، انگشت كوچك دست‌تان را روي پلك‌ها حركت دهيد تا ترشحات اضافي از غدد پلكي‌تان خارج شود‌.
  • پلك‌هاي‌تان را با گوش پاك‌كن، پاك كنيد. بهتر است گوش پاك‌كن را با شامپو بچه رقيق شده، حدود 3 تا 4 قطره شامپو بچه در نصف فنجان آب گرم خيس كرده، آب اضافي آن‌ را گرفته و بعد پلك‌هاي‌تان را بشوييد. اگر روي لبه پلك‌تان شوره و پوسته دارد يا مرتبا احساس سوزش و خارش چشم داريد بايد اين كار را روزي 4 بار به‌مدت 5 دقيقه انجام بدهيد تا اين مشكلات از بين برود.نه امانت بگيريد نه امانت بدهيد!
يكي از نكات ضروري براي مراقبت از چشم، دقت در شيوه استفاده از لوازم آرايش است. يادتان باشد، امانت گرفتن لوازم آرايش از ديگران يا حتي امانت دادن آن‌ها به ديگران اصلا قابل توصيه نيست، چون ممكن است موجب عفونت‌هاي چشمي در شما شود. به‌طور كلي ردوبدل كردن لوازم آرايش چشمي احتمال عفونت‌هاي پلك و چشم را بالا مي‌برد، بنابراين بهتر است براي جلوگيري از اين عوارض، لوازم آرايشي را كاملا شخصي استفاده كنيد به عبارت ديگر آن‌ها را نه قرض بدهيد نه قرض بگيريد. نكته ديگر در مورد لوازم آرايش چشمي، دور ماندن آن‌ها از گرماست. يادتان باشد لوازم آرايش چشمي نبايد در معرض گرما يا حتي داخل محفظه‌هاي بسته قرار بگيرند. نكته مهم ديگر اين‌كه خط چشم نبايد تا گوشه‌هاي چشم يعني نواحي كه پلك بالا و پايين به هم بر مي‌خورد ادامه پيدا كند، چون به اين شكل به راحتي مي‌تواند با رطوبت اين ناحيه وارد چشم شوند. به همين دليل بهتر است كه خط چشم در پلك، بين مژه‌ها و كره چشم به كار نرود و بالاخره اين‌كه حتما بعد از استفاده از وسايل آرايش چشمي در آن را ببنديد تا در معرض آلودگي‌هاي محيط قرار نگيرد.     هميشه ابروها را به سوي بالا شانه کرده و مرتب کنيد تا به طورطبيعي به شکلي قوس دار در بيايند.

- مراقب شکل ابرو باشيد. ابروها بايد از بالاي مجراي اشکي شروع و در بالاترين نقطه پشت چشم تيز شده و در گوشه بيروني چشم پايان يابند. بسياري از خانم ها اشتباه کرده و مو هاي اين قسمت از ابروها را بر مي دارند ولي اين کار باعث مي شود که ابروها اريب شده و شما هميشه به نظر عصباني و اخمو بياييد.

- پوست   خود را آماده نماييد. يک تکه پنبه را به تقويت کننده يا منقبض کننده  پوست  آغشته کرده و به روي ابروها بماليد.

- يک مداد را روي خط خارجي ابرو نگه داشته و ببينيد در کجا نقطه اوج ابرو واقع مي شود . از نقطه کمان ابرو تا انتهاي آن ، ابروي شما بايد يا صاف و يا کمي قوس دار برداشته شود. البته اين قسمت بستگي به سليقه خود شما دارد.

- موچين را با زاويه 30 درجه نگه داشته و سپس موهاي زير خط ابروها را برداريد. ابروها را در جهت رشد موها بيرون بکشيد. سعي کنيد از فرم طبيعي ابروي خود تبعيت نماييد نه از تمايلات خود زيرا ابروهاي شما در فرم طبيعي زيباتر هستند.

- نواحي کم پشت ابرو که خالي به نظر مي رسد را با يک مداد تيزشده ابرو پر کنيد. مداد را خيلي کم رنگ و سطحي بر روي ابرو بکشيد با حرکات سريع روي موهاي ابرو حرکت دهيد. پودر ابرو ظاهري طبيعي تر به ابروهاي شما مي دهد. با استفاده از برس ابرو پودرهاي روي ابرو را پاک کنيد. اگر در کار برداشتن ابرو بي تجربه هستيد از ژل هاي رنگي ابرو نيز مي توانيد استفاده کنيد. روي ابروها را با اين ژل با حرکات بالا و پايين بپوشانيد. ژلهاي اضافي را از روي ابرو پاک کنيد و به ابروها شکل دلخواه را بدهيد و بگذاريد تا خشک شوند.
- نکته
رنگ ابرو از رنگ مو دو درجه روشن تر است       وقتي با توجه به تركيبات صورت ، رنگ و نوع پوست ، رنگ آميزي چشمان ، از مواد آرايشي درست بهره بريم ، جذابيت را براي خود به ارمغان آورده ايم. كساني كه داراي :

1__چشماني به رنگ آبي هستند براي جذابيت بيشتر چشم از سايه هايي به رنگ : خاكستري ، خاكستري آبي، قهوه اي ، شتري استفاده نمايند.
2__كساني كه چشماني به رنگ قهوه اي يا مشكي دارند مي توانند از سايه هايي به رنگ : خاكستري سير ، روشن ، قهوه اي سير ، روشن ، آبي استفاده نمايند.
3__كساني كه چشماني به رنگ سبز دارند مي توانند از سايه هايي به رنگ :صورتي روشن ، سبز خيلي روشن ، قهوه اي روشن استفاده نمايند.

   

سايه هايي كه به رنگ تيره هستند چشم را كوچكتر و سايه هايي كه روشن هستند چشم را درشتر نشان مي دهند. به هنگام سايه زدن بايد به اين نكته توجه داشت كه معمولا از سه رنگي كه با هم همخواني دارند استفاده شود : ابتدا كل پلك را يعني از گوشه داخلي چشم تا گوشه خارجي از روشنترين سايه ، اواسط پلك رنگ متوسط و گوشه خارجی چشم را از تيره ترين رنگ استفاده مي كنند تا عمق چشم بيشتر به نظر آيد. رنگ ها بايد خوب در هم تركيب شوند ونبايد مرز بين آنها چشمگير باشد. به هنگام آرايش بايد از نور خوب بهره برد ، براي سايه زدن برس را محكم گرفته و با دست ديگر كمي چشم را بكشيد سر را به عقب خم كنيد تا به وضوح تناسب رنگ را بتوانيد بر روي پلك ايجاد نماييد

 

 

 

 

زیباتر کردن چشم ها ، پف، تیرگی، دور، حلقه، سفیدی، سبز، آبی، عسلی، سیاه، مشکی، قهوه ای ، آرایش، سایه، مژه

اگر از سیاهی دور چشم خود خسته شده اید، کافی است یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک عدد سیب زمینی پخته شده کوچک (به صورت رنده و کاملا سرد) و دو قاشت غذاخوری شیر را با یکدیگر مخلوط کرده و به زیر چشمهای خود بمالید…

بعد از نیم ساعت چشمان خود را با آب ولرم و صابون به آرامی بشویید. اگر چربی ها از دور چشمتان پاک نشد نگران نباشید. در شستشوی بعدی حتما تمام چربی ها از بین خواهد رفت. این ماسک به شما کمک می کند تا سیاهی دور چشمانتان از بین برود.

 

 

راه حل هاي ساده براي رفع پف و تيرگي زير چشم ها شامل خوابيدن كافي ، درمان آلرژي ها ، خوابيدن روي دو بالش ، پرهيز از خوردن نمک و كمپرس آب سرد است.
زیباتر کردن چشم ها ، پف، تیرگی، دور، حلقه، سفیدی، سبز، آبی، عسلی، سیاه، مشکی، قهوه ای ، آرایش، سایه، مژه داخل حفره استخواني اطراف كره چشم را چربي فراگرفته است ، با افزايش سن اين چربي رفته رفته بيرون مي آيد و موجب حالت پف آلود زيرچشم مي شود .هنگامي كه آب در اين چربي جمع مي شود حالت پف آلود زيرچشم ها تشديد مي شود .
همچنين شرايطي كه موجب احتباس آب در بدن مي شود , اغلب پف چشم را تشديد مي كند.به عنوان مثال مي توان از شرايطي مثل خوابيدن به پشت , خواب ناكافي , زياد نمك خوردن , آلرژي و يا تغييرات هورموني ماهانه در خانمها نام برد.
براي سياهي دور چشم هم دلايل متعددي وجود دارد.پوست اطراف چشم بسيار نازك است و با بالا رفتن سن , شل تر و نازك تر مي شود , به همين دليل , تيرگي عضلا‌ت و رگهاي عمق پوست , با وضوح بيشتري ديده مي شود و حالت تيرگي دور چشم را به وجود مي آورد         چشمان زیبا و نگاه نافذ"...این راز زیبایی و جذابیت است .زیبایی رخساره ی بانوان در دوران های گوناگون توانسته تاریخ بشریت را دگرگون نماید. دلربایانی که قوی ترین فرمانروایان را به زانو در اورده و دل خشن ترین امپراتوران را چون موم ، نرم کرده اند از نیروی جذابیت چهر خود بهره گرفته اند .
ایینه ی نگاه ادمی ، نخستین وسیله ی ارتباط با دیگران است و سلامت و زیبایی چشمها می تواند انسان را به سرعت در عرصه های گوناگون اجتماعی و کاری ، شاخص و موفق و صاحب نفوذ نماید . حتی مقتدرترین صاحب منصبان ، نمی توانند تحت تاثیر یک چهره ای دل انگیز و سالم قرار نگیرند و با لعکس ، صورتی نازیبا ، و ژولیده و بیمار گونه ، تاثیر عوامل دیگر را نیز می کاهد .
هر انسانی باید نسبت به بهداشت و زیبایی چشمان خود هشیار باشد . مرغوبیت کیفیت سرمه یا ریمل ، نخستین رمز و شرط لازم برای زیبایی چشمها است . و اکنون چهار نکته ی اساسی زیر را که برای بهداشت ، سلامت و جذابیت چشمها ضروری است به خاطر بسپارید :
یک قطره روغن بادام روی یک قرص ویتامین ای (e ) بیاندازید و ان را کاملا حل کنید و شب هنگام خواب یا صبح پس از برخواستن از خواب به نرمی به اطراف چشم خود بمالید و پانزده دقیقه بعد آن را با یک دستمال کاغذی پاک کنید . این کار را هر روز تکرار کنید تا از بروز چین و چروک اطراف چشم جلوگیری شود .
خیار یک تسکین دهند و التیام بخش قوی است که عوارض سوء ترکیبات شیمیایی را ندارد تکه یی از خیار را ببرید و در مقابل چشم خود بفشارید تا آب آن در چشم بریزد این کار برای رفع تورم و خستگی و قرمزی چشم مفید است . همچنین می توانید به جای خیار از سیب زمینی استفاده کنید . برای این منظور ، یک تکه سیب زمینی را ببرید و روی چشم بگذارید تا تورم و تیرگی اطراف چشمها از بین برودروزانه یک مشت تخمه افتابگردان بخورید . به این ترتیب ویتامیت آ(a ) بدن شما همواره در حد کافی خواهد بود چرا که تخمه افتابگردان سر شار از ویتامین آ است و این برای تیزبینی به ویژه در هنگام تاریکی و شب ،ضروری است .
برای زیبایی و جذابیت چشمها ، یا سرمه یا ریمل ، خط نازکی در لبه ی پلک پایینی درست در خط رویش مژه ها بکشید این علامت را اروپاییان ، سرمه ی هندی یا Indian kohl می گویند که اثر شگرفی در زیبا شدن چشها دارد و نخستین بار شهبانوان سیاسی مشرق زمین آن را ابداع کردند .
اگر چشمان شما خسته و دچار سوزش شده کافی است دراز بکشید ، پاهای خود را در سطحی بالاتر از سر قرار دهید و سپس دو بسته ی چای فوری (teabag) را که استفاده شده و خیس و سرد هستند روی چشمها بگذارید. پانذده دقیقه بعد انها را بردارید و چشمهای خود را کاملا با آب بشویید این عمل باعث رفع تورم خستگی و سوزش چشمها می شود .

پف کردن چشمها
اگر زیر چشمان پف دارد و گاه یا همیشه چشمانتان پف کرده به نظر می رسد ، کافی است یک بسته چای از نوع روزهیپ (rose-hip ) خرداری کنید و هر بار یک منجان از آن را دم کنید و یک پارچه کوچک نخی را در چای بخیسانید و پس از سرد شدن به مدت پانذده دقیقه روی چشمهای خود بگذارید . در هنگام این عمل باید دراز کشیده و کاملا راحت و اسوده باشید سپس صورت خود را با آب کاملا سرد شستشو دهید .

خستگی چشمها
در مواقعی که احساس می کنید چشمهایتان خیلی خسته شده دو قاچ نازک خیار را ببرید ، در بستر دراز بکشید و انها را روی چشمهای خود قرار دهید . بهتر است اتاق تاریک باشد پانذده دقیقه بعد ، خیار ها را بردارید و صورت خود را با آب سرد بشویید اثر تسکینی این روش بسیار مطلوب است .

هاله های تیره زیر چشمها
برای رفع هاله های تیره ی زیر چشم و گود افتادگی چشمها دو قاچ نازک سیب زمینی را روی چشمها قرار دهید و پس از پانذده دقیقه بر دارید و با آب گرم بشویید
طراوت و شادابی چشمها
یکی از راه های جوان و زیبا نگهداری چشمها روش زیر است :
دو تکه پارچه نخی را در آب سرد ، خیس کنید سپس انها را بفشارید تا آب انها خارج شود ، انگاه مقداری هماملیس انجیلی (عصاره ی نارون کوهی یا عنبر سائل) روی انها بریزید . سپس انها را روی چشمها قرار دهید و دراز بکشید . ده دقیقه بعد پارچه را بر دارید . خواهید دید که چشمها یتان بسیار شاداب و آسوده خواهند شد .

گلاب برای رفع تورم اطراف چشم
یک بطری گلاب را در یخچال بگذارید تا سرد شود مقداری از آن را روی یک پارچه ی نخی بریزید سپس در بستر دراز بکشید و پارچه را روی چشمها ی خود بگذارید . ظرف پانذده دقیقه هر گونه تورم و پف کردگی اطراف چشمها از بین می رود

چین و چروک
برای جلو گیری از پیدایش چین و چروک در اطراف چشمها ، از سفیده ی تخم مرغ استفاده کنید سفیده ی یک تخم مرغ را در ظرف تمیزی بریزید ، سپس دستان خود را با آب صابون کاملا شستشو دهید انگاه با نوک انگشتان خود سفیده را بردارید و در اطراف چشمها بمالید و به نرمی ماساژ دهید ، تا حد زیادی از پیدایش یا گسترش چین و چروک جلو گیری خواهد شد نکته یی که باید آن را مد نظر داشت این که در هنگام مالیدن سفیده ی تخم مرغ نباید پوست اطراف چشم کشیده شود .

قرمزی چشمها
اگر در اثر گریه یا هر مشکل دیگری (غیر از عفونت چشم ) دچار قرمزی چشم شده اید و ملتحمه ی چشمان شما سرخ و پلکها متورم شده اند ،برای رفع این مشکل درد سر آفرین یک راه حل ساده وجود دارد :
یک سیب زمینی خام را پوست بکنید و چهار قارچ از آن را جدا کنید قطر هر قارچ 7سانتی متر باشد انگاه دو پارچه ی تنزیب (گاز) بردارید و در هر یک ،دو قاچ سیب زمینی بگذارید در حد فاصل دو قاچ نیز یک لایه تنزیب قرار دهید اکنون در بستر دراز بکشید و این بسته ها را روی چشمها قرار دهید . بیست دقیقه بعد آنها را بردارید و چشمها را با آب سرد بشویید اکنون دیگر کسی متوجه نمیشود با شوهرتان دعوا کرده اید

پف کردن چشمها هنگام صبح
پف الودگی زیر چشمها هنگام صبح بسیاری از خوانمها را ناراحت کیکند . برای بر طرف کردناین مشکل از روش زیر استفده کنید :
هر شب بیش از خوابیدن مدار کمی وازلین یالانولین را اطراف چشمها ماساژ دهید ، این عمل را بسیار به نرمی انجام دهید به طوری که پوست حساس اطراف چشم دچار کشیدگی نشود در طول شب کرم جذب می شود و هنگام صبح ، چشمهپف گرده نخواهد بود و خطوط زیر چشم نیز کمتر می شود .

پاک کردن ارایش
اگر هنگام پاک کردن ریمل و سایر مواد ارایشی از چشمها ، احساس می کنید که چشمهایتان میسوزذ ، مقداری کمی وازلین را روی یک دستمال اغذی بمالید و به نرمی زوی پلکها ماساژ دهید . به این ترتیب مواد ارایشی پاک می شود و چشمها نیز نمی سوزد

پاک کردن خط چشم
هنگامی که کی خواهید حط چشم یا سایه را از پلکها پاک کنید ، ابتدا پلک را با یک کرم سرد بپوشانید و بگذارید دو دقیقه در این حالت بماند ، سپس با یک دستمال کاغذی یا پارچه ی نخی ، کرم و خط چشم و سایه را پاک کنید .به این ترتیب همانند روش قبلی از سوزش و ازردگی چشمها جلوگیری می شود

شیر برای پاک کردن ارایش
روش دیگر زدودن مواد ارایشی از سطع پلکها ، استفاده از شیر معمولی است شیر به تنهایی مواد ارایشی را پاک میکند و چشمها را نیز لطیف و با طراوت می نماید . البته عمل پاک کردن را به نرمی انجام دهید چرا که پوست اطراف چشم حساس است .

پر پشت کردن مژه ها
به جای استفده ار مزه مصنوعی می توان با ترفندی اسان ، مزه های طبعی را به گونه یی پر پشت و ضخیم نما یاند . برای این منظو ر مقداری پودر صورت را روی مژه های خود بریزید ، سپس ریمل به مژه ها بزنید ، انگاه صبر کنید تا ریمل کاملا خشک شود ، سپس یک لا یه دیگر ریمل بزنید به این ترتیب مزه ها ی شما بسیار پر پشت دیده می شود و دیگر ترسی از افتادن مزه مصنوعی نخواهید داشت .

شفافیت چشمها
برای انکه سفیدی چشمانتان ، تمیز و درخشان باشد ، قدری آب سرد در دستان خود یا در ظرفی بریزید و چشمان خود ر در آن نگاه دارید و مرتبا پلک بزنید این کار را برای سه دیقیقه انجام دهید . اگر هر روز صبح این کار را تکرار کنید ، همیشه چشمانی براق شفاف و شاداب خواهید داشت .

تقویت مزه ها
اگر برای پاک کردن مواد ارایشی چشمها از روغن زیتون استفاده کنید ، از تحریک و ازردگی پوست اطراف چشم جلو گیری نموده و با تقویت مژه ها باعث افزایش رشد انها خواهید شد . این کار از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است

جلو گیری از چین چورک
پیش از استفاده از سایه چشم ، کرم یا پودر ، مقداری کمی پودر تا لک بچه به پلکها بزنید و سپس بر روی آن ، مواد ارایشی مزبور را به کار ببرید. این کار برای محافظت پوست از اثر مخرب مواد ارایشی و جلو گیری از پیدایش چین چروک در پلکها و اطراف چشمها موثر است .

ورزش برای تقویت بینایی
ورزش برای چشم بسیار لازم ومفید است ، ورزش باعث تقویت عضلات جرکت دهنده ی کره چشم و اصلاح جریان خون چشم میشود و خستگی را از چشم می گیرد برای این منظور هر روز صبح ، در مقابل اینه بایستید و ابتدا با چشم چپ و سپس با چشم راست ، چند بار چشمک بزنید آنگاه چ


مطالب مشابه :


درمان (کهیر - رژیم انگور - موی زائد - جوش بدن- لک قهوه ای - باد معده - ترک سیگار)

افتاده چطور میشه از بین گونه هاو پيشونيم بين دو ابرو لكهاي قهوه اي لک قهوه ای,
درمان (کهیر - رژیم انگور - موی زائد - جوش بدن- لک قهوه ای - باد معده - ترک سیگار)

چطور میشه از بین هاو پيشونيم بين دو ابرو لكهاي قهوه اي دارم لک قهوه ای,
مقاله اي كامل در رابطه با مراقبت از پوست صورت

بوجود آمدن شیارهای عـرضی در پیشانی و شیارهای طـولی در بین دو ابرو و * وجود لک قهـوه ای تا
آرایش با توجه به رنگ پوست و چشم

پوست گندمی /چشم قهوه ای. شما چند خطای آرایشی دیگر می‌شناسید که بین برای پاک‌کردن لک رژ
زیبــــــائــــــــــی پوســـــــت و مــــــــو

آرایشی مخصوص چشم های قهوه ای لک صورت پوست سه قسمت یاد شده دو نقطه مهم و مشترک بین قسمت
ما کدام یک از مزاج ها را داریم؟

سوزش جگر زیر دنده راست آنها خیلی گرم است و حداقل دو *****لک قهوه ای در گردن بین
رابطه ی بین جوش های صورت و بیماری ها........

هر جوش یا لکه در منطقه‌ای از پوست حاکی لک در این ناحیه ناحیه میان دو ابرو نشان
زیباتر کردن چشم ها ، پف، تیرگی، دور، حلقه، سفیدی، سبز، آبی، عسلی، سیاه، مشکی، قهوه ای ، آرایش، سایه،

رنگ ابرو از رنگ مو دو درجه چربی ها از بین آبی، عسلی، سیاه، مشکی، قهوه ای
آنچه در مورد آی پی ال (IPL) باید بدانید

عمل می کنند، ارزان تر هستند و علاوه بردرمان موهای زائد در درمان لک بین دو سینه و قهوه
برچسب :