ایمپلنت وجراحی ستون فقرات

//www.bargozideha.com/static/portal/30/304917-706934.jpg   ایمپلنت ها Implants اجسام خارجی هستند که در درون بدن انسان به مقاصد متفاوتی کار گذاشته میشوند. مثلا پیچ یا پلاک هایی را که جراح برای بیحرکت کردن قطعات شکسته شدن استخوان بکار میبرد را ایمپلنت میگویند. اخیرا شرکت دپیو - ستز DePuy Synthes ماده ای به نام CONFORM SHEET را روانه بازار مصرف کرده که نوعی ماتریکس استخوان اسفنجی دمینرالیزه demineralized cancellous bone matrix است.

همانطور که میدانیم ساختار استخوان های اسفنجی یا کنسلوس cancellous bone (مانند استخوان مهره یا پاشنه که متخلخل هستند) در واقع یک داربست سه بعدی از جنس پروتئین است که بر روی این داربست مواد معدنی یا مینرال مینشیند. این مواد معدنی عمدتا از جنس هیدروکسی آپاتیت است که نوعی فسفات کلسیم میباشد.


طی یک فرآیند آزمایشگاهی میتوان مواد معدنی استخوان اسفنجی را از آن جدا کرد. به زبان دیگر آن را دمینرالیزه demineralized میکنند. چیزی که باقی میماند همان داربست پروتئینی است که به آن ماتریکس هم میگویند. ماتریکس دمینرالیزه از موادی است که در ارتوپدی برای تحریک جوش خوردن استخوان از آن استفاده میشود.

در بسیاری از جراحی های ستون فقرات نیاز است تا مهره ها به یکدیگر جوش داده شوند. برای این کار معمولا از استخوانی که از لگن بیمار برداشته میشود استفاده میگردد ولی این کار مستلزم یک شکاف جراحی جداگانه در ناحیه لگن برای برداشتن استخوان از آن جا است که هم طول عمل جراحی ستون فقرات اصلی را زیاد کرده و هم میتواند مشکلات احتمالی را در لگن ایجاد کند.


استفاده از ماتریکس دمینرالیزه استخوان demineralized bone matrix یا DBM میتواند بسیاری از این مشکلات را حل کند. جراح در حین عمل این ماده را در محلی که استخوان ها باید به هم جوش بخورند قرار میدهد. بقیه کار را خود بدن انجام میدهد و با نشاندن مواد معدنی بر روی این ماتریکس، استخوان جدیدی در محل ساخته میشود که موجب جوش خوردن مهره ها به هم میگردد.

البته استفاده از این مواد از سالها قبل مرسوم بوده است. در روش جدیدی که ابداع شده مواد معدنی به نحوی از ماتریکس جدا میشوند که پروتئین های خاصی به نام  (bone morphogenic proteins  (BMPs در سطح ماتریکس و در معرض بدن قرار بگیرند. این پروتئین ها موجب تحریک بدن به استخوان سازی میشوند.

ماده جدید ساخته شده به کمک دست جراحی قابل شکل دهی است و پس از آن جراح مقدار و شکل قابل نیاز از آن را در محلی که لازم است قرار میدهد.

عمل جراحی میکروسکوپی دیسک کمر درمان دیسک کمرکارمندان عفونت مهره ها ی کمر  


مطالب مشابه :


مراقب کمر فرزندتان باشید

جوش صورت - مراقب کمر فرزندتان باشید - درمان جوش صورت،جوش،ویتامین ای،ویتامین e
نتایج جستجوی"جوشهای زیاد پشت کمر" در گوگل

چرا همش کتف، پشت کمر و باسنم جوش میزنه؟ در صورتی که مدام از. 1. 87/10/25 را درمان کنیم
عکس برداری یا رادیوگرافی ساده مهمترین روش تصویربرداری است

درمان دیسک کمر - عکس برداری یا رادیوگرافی ساده مهمترین روش پنج روش جوش خوردن
ایمپلنت وجراحی ستون فقرات

درمان دیسک کمر جراح در حین عمل این ماده را در محلی که استخوان ها باید به هم جوش بخورند قرار
لیست کامل بیماری هایی که موجب معافیت پزشکی می شوند

درمان دیسک کمر شكستگي‌هاي جوش خورده‌اي كه با پيچ و پلاك، يا كونچر بوده و يا اختلال
كمر

درمان دیسک کمر توسط ديسکها از يکديگر جدا مي باشند و 5 مهره باقيمانده به يکديگر جوش خورده
مشاهده فیلم آموزشی ورزش مناسب کمردرد و دیسک کمر

درمان دیسک کمر - مشاهده فیلم آموزشی ورزش مناسب کمردرد و دیسک کمر - درمان بدون جراحی دیسک کمر
جوش های صورت-روش های درمان قطعی آن

سایت تخصصی پزشکی-سلامت ایران - جوش های صورت-روش های درمان قطعی آن - مطالب پزشکی و سلامت روح
برچسب :