از شیر مرغ تا جون آدمیزاد!!(آموزش کماندوها)

با سلام در این تاپیک می خوام در مورد آموزش و فعالیتها و عملیاتهای کماندوها توضیح بدم امیدوارم خوشتون بیاد.
فعالیت و آموزش کماندوها
آموزش های یک کماندو آموزش های سخت و طاقت فرسا هستند که پشتکار میخواد،اگه شما فقط تو خونتون بخور و بخوابه باید بگم که اصلاً یک کماندوی خوب نمیشید،یک کماندو فرد بسیار فعال از جامعه ی نظامیه!

آموزش های یک کماندو که شامل گذروندن دورهای آبیخاکی، عملیات ویژه، چتربازی اتوماتیک ( و بعد از اون سقوط آزاد)، رزم انفرادی پیشرفته و کلی دوره دیگه که عمومی هستند.یعنی تمامی پرسنل ارتش باید اونها رو بگذروونند.بعدش دوره ی تخصصی شروع میشه که فرق بین یک کماندو،

یک تکاور و یک نقشه کش رو هم مشخص میکنه.

مثلاًوقتی یک کماندو دوره ی عمومی اش تمام شد دوره ی تخصصی شروع میشه.یعنی یک کماندو در یک رشته از فعالیت های نظامی خبره میشه.مثلاً وقتی که دوره های عمومی تموم شد یک کماندو باید این دوره ها رو بگذروونه.

آبیخاکی، دوره تخصصی غواصی، دوره تخصصی تخریب ( شامل تخصص های دریایی، الکترونیک) و دوره تخصصی ناوبری و تکاور غواص، ناوبر، کمین و ضدکمین، تخریب دریایی، کوهستان، جنگل، راپلیسم ، بیابان، تک تیرزن، رهایی گروگان ، عملیات روانی ، جنگ نوین ، مخابرات و جنگ الکترونیک ، پشتیبان ، نفوذ ، پاکسازی، تخصص هر یک از سلاح های موجود در یگان خدمتی.

حالا من براتون این دوره ها رو توضیح میدم .

1)آبیخاکی:شما باید از طریق دریا به نقطه نفوذ کنید که احتمال درگیری بسیار شدید وجود داره.شما باید چگونگی رزم در اینگونه مناطق رو یاد بگیرید یا مثلاً شما باید یک کیلومتر رو شنا کنید(پس از جدا شدن از کشتی یا قایق مادر)سپس باید عملیات محموله رو انجام بدبد.

2)چتر بازی اتوماتیک:شما رو مثلاً هلی برن میکنن(جابجایی با هلی کوپتر یا هواپیما رو میگن)شما باید چگونگی استفاده از این وسایل که شامل چتر هم میشه رو یاد بگیرید و باید بدونین که چتر بازی معمولی با چتر بازی اوتوماتیک و پیشرفته از زمین تا آسمون فرق داره(شما تو چتر بازی بلدید چطوری وسایلتون رو حالا نظامی هم که هست بچینید که دست و پا گیر نباشه؟)

3) سقوط آزاد:تمامی پرسنل کماندویی این درسشون رو باید با دقت یاد بگیرنند چون وقتی شما از هواپیما میپرید میتونین هر وقت خواستید چترتون رو باز کنید.اما در سقوط آزاد باید چگونگی محاسبه ارتفاع هوایی،به موقع باز کردن چتر رو بلد باشید و گر نه مثلاً همرزماتون در یک زمان چتر رو باز میکنن اما شما 10 دقیقه بعد باز میکنین که باعث میشه شما در حدود شاید یک کیلومتر از دوستاتون عقب بیوفتید(تو مناطق جنگلی،صحرایی،برفی یا جایی که شما اصلاً نمیشناسید چه غلطی میکنین؟)

4) دوره تخصصی غواصی:شما فقط در مناطق باز مثل جنگل نمیجنگید.مثلاًدشمن کنار رودخونه پایگاه زده،شما نمیتونین که مستقیم تو شکم دشمن برید در این گونه موارد هست که میفهمین که

غواصی به چه دردی میخوره

5)تخریب:شما باید بدونین که در بعضی مواقع نمیشه که فقط دفاع یا حمله کرد.مثلاً دشمن استحکامات و یا وسایلی برای مقابله با شما داره.شما باید در این گونه موارد از یک تخریبچی استفاده کنید.این نظامی چگونگی تخریب تمامی وسایل نظامی رو بلده به طوریکه اصلاًقابل تعمیر نباشه!!!

6)ناوبری : نبردی در دریا اتفاق میافتد،کماندو ها تمامی افراد دشمن را کشته اند و یک افسر نیروی دریایی هم با آنها نیست ، نیروی کمکی دشمن نزدیک میشود ،آیا باید کشته شدن خود را تماشا کرد؟ در حالی که یک نفر از آنان هم ناوبری را بلد نیست؟؟؟

7) کمین و ضد کمین : شما میخواهید که با کمترین تلفات به دشمن ضربه بزنید،ضربه ای که خیلی سخت باشد. در این گونه موارد کمین زدن بهترین راه است.

یا برعکس دشمن به شما کمین میزند باید راه دفاع را بلد بود.

8)جنگل و کوهستان : در این دوره ها شما باید چگونگی زنده ماندن در شرایط سخت در بیابان و جنگل و کوهستان رو در تمامی فصول بلد باشید.ماموریت شما ممکنه تا یک هفته طول بکشه.شما میتونین که یک کامیون غذا با خودتون ببرید؟؟؟ به غیر از غذا شما باد چگونگی استفاده از این محیط ها را در تاکتیک های اختفا،استتار و پوشش بلد باشد.

9)راپلیسم : راپلیسم یا راپل یعنی این که شما بتوانید از یک صخره،دیوار یا کوه بالا برید اونهم با طناب.فقط بالا رفتن نیست بلکه پایین اومدن هم مهمه به این کارا میگن راپل.

10) تک تیر زن:شما باید تیر اندازی با انواع و اقسام اسلحه ها رو بلد باشید.تفنگ های تک تیر اندازی رو هم شامل میشه.

11)رهایی گروگان:نیروهای کماندویی یا تکاوران هم باید این دوره رو پشت سر بگذرونن که شاید

اصلاً ربطی به عملیاتاشون نداشته باشه(نظامه دیگه باید طی کرد)

12)مخابرات:شما باید چگونگی استفاده از بیسیم های کوله ای و یا دکل های مخابراتی برای ارسال پیام رو بلد باشید.

13) جنگ الکترونیک: جنگ الکترونیک یعنی جنگی که تمامی وسایل آشکار کننده ی دشمن اعم از ردیاب،دور بین و ... رو از کار بندازه که بیسیم هم جزوشه.شما باید چگونگی اجرای این جنگ و راههای مقابله ی آنرا بلد باشید.

14) ، پشتیبان : در بعضی موارد شما نمیتوانید بجنگید بلکه وظیفه ی شما پشتیبانیه.شما باید حتماًچگونگی کار با توپ های جنگی برای پشتیبانی از راه دور یا فرستادن نیروی کمکی رو بلد باشید.

15) نفوذ : یعنی پیدا کردن راههای نفوذ به منطقه ی دشمن.حالا میخواد شهری باشه، قرارگاهی و ...

16) پاکسازی :پاکسازی دشمن یا سلاحهای دشمن برای تصرف یک منطقه یا برای ایجاد آفند(حمله) یا پدافند(دفاع) در برابر دشمن.

17) تخصص هر یک از سلاح های موجود در یگان خدمتی : یک کماندو باید طرز به کار انداختن نمامی سلاحها رو بلد باشه.مثل توپخونه،تانک،هواپیما،قایق و...

این ها دوره های فاش شده بود و گر نه اونقدر دوره ی نظامی مثل نقل و نبات وجود داره که حد نداره.

عمیات: یک کماندو باید توانایی انجام عملیات های آبی، خاکی و یا هوایی رو داشته باشه.

عملیات شما یا برون مرزی یا درون مرزیه. شما در پادگان چند تا زبان رو یاد میگیرید باید عملیات برون مرزی هم انجام بدید(ترور،آشفتگی،برداشتن زیر بنای اقتصادی مثل سیلوها،ربودن افراد و ....)


منبع:http://www.centralclubs.com/topic-t64020.html


مطالب مشابه :


رزم در جنگل

غروب جنگ - رزم در جنگل - تکاوران به دو دسته کلي تکاور کوهستان ( نيروي زميني ) و تکاور دريايي
رزم در شرایط ویژه

تعریف رزم در جنگل:نوعی از اجرای عملیات در زمینی خاص استکه هرگز نباید مولفه های محیطی انراکه
رزم در جنگل و کویر

ویزگی های محیطی جنگل که در رزم باید مورد توجه قرار گیرند: 1-حرکات زمینی به اهستگی و به سختی
نيروي ويژه هوابرد ارتش جمهوري اسلامي ايران(نوهد)

عقيدتي،سياسي_رزم در كوهستان_رزم در كوير_رزم در برف_رزم در جنگل_آموزش اسكي_غواصي پيشرفته
.::ثـبـــــــت نـــــام::.

رزم تکاور | آموزش دوره های تکاوری - .::ثـبـــــــت نـــــام::., شامل رزم در جنگل
عملیات تکاور کوهستانی

تکاوران فرزندان خاک - عملیات تکاور کوهستانی - مروری برنقش لشگر 58 تکاوران ذوالفقار در عملیات
رزم آرا ...

رزم­آرا تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه فرانسوی «آلیانس» به پایان رساند و سپس وارد مدرسه
رزم انفرادی

تازه ها - رزم انفرادی - عوارض طبیعی:عوارضی که انسان در ایجاد آن دخالت ندارد مانند: کوه یا دره
اســتــتــار

رزم تکاور دود حاصل از آتش مي ترسند ، بوي دود كهنه بوي معمولي بعد از آتش سوزي در جنگل به
نتیجه مسابقات قهرمانی کشور کونگ فو (سبک پارس رزم)

کونگ فو پارس رزم شیروان (سبک پارس رزم) در بخش بانوان که در طراح قالب وبلاگ گرافیکی جنگل
برچسب :