"نیو اردبیل" کلید خورد/انجام مطالعات مسیر گردشگری 10 کیلومتری اردبیل تا سرعین

خبر اجرای طرح عظیمی به نام "اردبیل جدید" برای نخستین بار در بهمن ماه سال 91 توسط آیت ا.. دکتر سید حسن عاملی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل که در مراسم تقدیم لایحه بودجه سال 92 شهرداری اردبیل به شورای اسلامی شهر سخنرانی می کردند؛ به صورت رسمی و علنی اعلام شد.

از این تاریخ به بعد و در طول نزدیک به دو سال گذشته خبر و اطلاعاتی از جزئیات، مشخصات و چگونگی مطالعات مراحل مختلف طرح "اردبیل جدید" از سوی مسئولان منتشر نشد تا اینکه مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در نشست مطبوعاتی اخیر خود که روز 19 فروردین ماه 93 برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران استان از انجام مطالعات اجرای مسیر بزرگ گردشگری اردبیل – سرعین خبر داد.

علی حیدری در این نشست دستور استاندار اردبیل مبنی بر انجام مطالعات طرح عظیم نیو اردبیل (new ardabil) را یادآور شده، افزود: فاز صفر مطالعات این طرح امسال تکمیل شده و امیدواریم بتوانیم با تأمین اعتبارات لازم پروژه سنگین "اردبیل جدید" را در سال های آینده تکمیل کرده و به بهره برداری برسانیم.

وی این پروژه را بزرگترین پروژه مشارکتی استان اردبیل و زمینه ساز توسعه همه جانبه منطقه خواند و در خصوص مشخصات و جزئیات طرح گفت: "نیو اردبیل" به عرض 1,5 کیلومتر و با 10 کیلومتر طول از کمربندی سوم اردبیل تا سرعین شامل مسیر سواره رو، ‌پیاده رو، دوچرخه رو، کالسکه رو و سایر مسیرهای گردشگری با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود و کاربری های تفریحی، فرهنگی، دانشگاهی، اقامتی و تجاری در کنار این محور اجرا شده و مورد توجه قرار می‌گیرد.

حیدری همچنین در نشست با خبرنگاران با تاکید به اینکه این پروژه فقط یک بزرگراه عادی نیست، ادامه داد: به صورت عادی هزینه احداث هر کیلومتر بزرگراه بالغ بر 18 میلیارد ریال است.

به گزارش وبلاگ اخبار اردبیل"آرتاویل نیوز"، هرچند تاکنون تمام جزئیات طرح "نیو اردبیل" اعلام نشده است اما با توجه به اطلاعات موجود می توان به آغاز منحصربه فردترین طرح شهرسازی منطقه و کشور در حدفاصل اردبیل تا سرعین امیدوار بود، چرا که این طرح علاوه بر نقش مهمی که در توسعه جهشی صنعت گردشگری استان ایفا می کند، با اتصال کلانشهر اردبیل به شهر توریستی سرعین و تبدیل این دو شهر به یک متروپولیس (metropolis)گردشگری جهانی؛ افق های نوین از شیوه های تحول و توسعه پایدار شهری را به روی ساکنین و شهروندان استان اردبیل خواهد گشود.

امید است مسئولین، مجریان و طراحان این پروژه با در نظر گرفتن اهمیت و میزان تأثیر طرح "نیو اردبیل" در چشم انداز توسعه استان بدون از دست دادن فرصت ها و با شناسایی آسیب های احتمالی موجود در سر راه اجرای چنین پروژه ای نظیر زمین خواری در مسیر اجرای پروژه و پیشگیری به موقع از آن، طرح مذکور را با برنامه ریزی و مطالعات دقیق پیش ببرند.

لازم به ذکر است، افزودن طرح مونوریل (قطار هوایی) به مسیر 10 کیلومتری پروژه "نیو اردبیل" می تواند با افزایش سرعت و امنیت حمل و نقل عمومی؛ اهداف اجرای چنین طرحی را سریعتر تحقق بخشد.


مطالب مشابه :


بهار در دل است و با دل است.

ویکی پدیا. کتابخانه وب سايت مدیریت جهاد کشاورزی مشگین شهر. عارفانه ترین
"نیو اردبیل" کلید خورد/انجام مطالعات مسیر گردشگری 10 کیلومتری اردبیل تا سرعین

سرعین در دانشنامه ی آزاد ویکی پدیا. مشگین شهر. قالب میهن
استان‌های ایران

از ویکیپدیا ورزقان • هادی‌شهر • هریس کوثر • گرمی • مشگینشهر
در مورد آذربایجان غربی

اسمس های تورکی کلبه ی عشق نم نم باران چند لحظه دور از مشکلات ساوالان مشگین شهر ویکی پدیا
اتمام مرمت مسجد عالی قاپوی اردبیل

اردبیل در ویکی پدیا مشگین شهر نگین سبز ساوالان(شاهین) اخبار و پروژه های عمرانی شهر اردبیل
برچسب :