تغییر نام خليج فارس در لیگ فوتبال امارات و اعتراض مسئولان کشور

مسئولان ورزش امارات هم تحت تاثير توهم مقام هاي كشورهاي حاشيه خليج فارس ، اينبار ليگ فوتبال حرفه ای خود را به نام تحريف شده خليج.ع.ر.ب.ي تغيير دادند.
به گزارش پايگاه خبري شبكه العالم، كميته برگزاري ليگ فوتبال امارات روز يكشنبه اعلام كرد كه اين تغيير نام از فصل آينده اين بازي ها اجرا خواهد شد.
" محمد ثاني الرميثي " رئيس كميته فوتبال حرفه ای امارات اعلام كرد كه خليج ( فارس) منبع خير و بركت براي اماراتي ها بوده و نامگذاري ليگ فوتبال نشانگر احترام به اين شريان اصيل است.بازي هاي ليگ حرفه اي امارات شامل ليگ برتر ، سوپر جام و جام حذفي است. 
ادعاهای واهی مقام های کشورهای حاشیه خلیج فارس در این باره در شرایطی مطرح می شود که نام خلیج فارس در قطعنامه‌های سازمان ملل متحد نیز به عنوان یک نام صحیح برای آب‌های منطقه‌ای میان ایران و شبه‌جزیره عرب، به رسمیت شناخته شده است. 
همچنین سازمان ملل متحد در سال 1994 دستورالعملی ویرایشی را به عنوان یادآوری صادر کرده که طی آن استفاده از نام صحیح "خلیج فارس"، الزامی شده است.
در این دستورالعمل ویرایشی که در تاریخ 18 اوت سال 1994 میلادی صادر شده است، آمده: "توجه کارکنان بار دیگر به دستورالعمل ویرایشی ST/CS/SFR.A/29 در خصوص استفاده از نام "خلیج فارس" جلب می‌شود. هدف از این الحاقیه این است تا نسبت به استفاده دقیق از این عبارت در مستندات، انتشارات و بیانیه‌های آماده شده از سوی دبیرخانه، دقت مبذول گردد."این عبارت در دستورالعمل مزبور بیشتر جلب توجه می‌کند: "عبارت کامل "خلیج فارس" در تمام موارد باید به جای عبارت کوتاه‌تر "خلیج" مورد استفاده قرار گیرد. حتی در صورت تکرار عبارت نیز باید عبارت کامل درج شود."
شماره ثبت این دستورالعمل بدین شرح است: ST/CS/SFR.A/2.Add.2مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال: با شکایت فیفا امارات را مجبور به تغییر نام لیگش می‌کنیم

مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال امارات مرتکب تخلف شده است و با شکایت به فیفا این کشور حاشیه خلیج فارس را مجبور به تغییر نام لیگ فوتبالش می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال: با شکایت فیفا امارات را مجبور به تغییر نام لیگش می‌کنیم

علی فرشاد سپهر در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اقدام غیرقانونی فدراسیون فوتبال مبنی بر انتخاب نام مجعول برای لیگ فوتبال این کشور، گفت: این قضیه پیش از این در مسایل غیر فوتبالی این کشور حاشیه خلیج فارس هم دیده می‌شد و آنها در بنرهای خود در مسایل غیر ورزشی از چنین واژه مجعولی استفاده می‌کردند اما اکنون که آنها وارد حیطه فوتبال شدند و نام لیگ خود را یک واژه مجعول گذاشته‌اند قطعا در این مسئله با هماهنگی هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به فیفا شکایت می‌کنیم.

وی ادامه داد: امارات یکی از کشورهای زیر مجموعه فیفاست و باید قوانین فیفا را اطاعت کند. آنها حق ندارند که بر خلاف اسناد و جغرافیای منطقه نام لیگ خود را خلیج ع- ر - ب -ی بگذارند. با شکایت به فیفا آنها را مجبور به تغییر نام لیگ‌شان خواهیم کرد. اگر هم دوست دارند لیگ آنها چنین نامی داشته باشد باید لیگ خلیج فارس بگذارند. قطعا در این زمینه با هماهنگی فدراسیون اقدامی قاطع و قانونی انجام خواهیم داد.


مطالب مشابه :


تغییر نام خليج فارس در لیگ فوتبال امارات و اعتراض مسئولان کشور

تغییر نام خليج فارس در لیگ فوتبال امارات و و اسناد در زمینه خلیج فارس راه
بازی جدید فوتبال FIFA 2013 جاوا

دانلود بازي فوتبال ٢٠١٣ هفته 31 جام خليج فارس : ليگ قهرمانان آسيا گروه d :
نتایج و دانلود بازی های هفته 16 لیگ برتر ایران

نتایج و دانلود بازی های ليگ برتر فوتبال. به مصاف ملوان رفت که بازي با نتيجه
جدول لیگ برتر فوتبال ایران در سال 91-90 ( یازدهمین لیگ خلیج فارس )

( یازدهمین لیگ خلیج فارس ) - دانلود بهترين برنامه هاي موبايل تعداد بازي.
پخش زنده مسابقات استقلال و پرسپوليس

پخش مستقيم مسابقات فوتبال ليگ برتر خليج فارس حق پخش بازي‌ها به دانلود نسخه دموی
قرعه کشي يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا+دانلود

قرعه کشي يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان بازي‌هاي تيم ملي هفته 31 جام خليج فارس :
جدول رده بندي ليگ فوتبال و آخرين اخبار تيم تراكتورسازي

جدول رده بندي ليگ فوتبال و آخرين اخبار تيم دانلود نمونه سوال پیام نور :1213137 نثر
ورزشی

15:00هفته 21 جام خليج فارس : خلاصه بازي چهاردهم ليگ برتر فوتبال بانوانفتح
برچسب :