کیا سراتو 2010

kia cerato 20101.jpg

کمپانی : کیا موتورز کره جنوبی ، از زیر مجموعه های جنرال موتورز امریکا .
برای این کمپانی سال 2010 را می توان آغاز شکوفائی و سال تاثیر گذاری جدی کیا در بازار خودرو برای رقبایش دانست .
کیا با رفع برخی از نقایص خود همچون ایمنی و طراحی در مجموعه خودرو سازان ، صاحب جایگاهی مناسب گشته .

طراحی بدنه : سراتو 2010 نسخه کپی از شورولت کروز میباشد ،  سراتو در طراحی بدنه تنها با استفاده از خطوط و شکستگی ها این خودرو را بسیار زیبا و مدرن به نمایش می گذارد ، برخی از نقاط این خودرو از حیث طراحی بسیار چشمگیر می باشد که برجسته ترین آن بخش بالای درب ها و حد فاصل آن تا شیشه های جانبیست . این خطوط باعث ایجاد لبه ای عریض و بسیار زیبا در محل قرار گرفتن آینه های جانبی شده . ویژگی های طراحی این خودرو به جز زیبائی به مواردی همچون آیرودینامیکی ، ایمنی و ارگونومی به طور چشمگیری پرداخته . خطوط و شکستگی ها به تنهائی به سراتو 2010 چهره اسپرتی داده و این خودروی کیا عمده جذابیت خودرا مرهون سادگی در طراحی می باشد ، می توان زیبا ترین زاویه دید این خودرو را از حیث طراحی سه رخ آن دانست .
چراغ های جلو و عقب در سراتو 2010 با دید از سه زاویه در محلی بسیار مناسب قرار گرفته که به بیشتر دیده شدن این خودرو کمک کرده که این موضوع از مباحث فرعی ایمنی می باشد . هر چند چراغ ها از نوع LED نیستند اما با طراحی خاص بخش منعکس کننده نور لامپ چراغ خطر ، نور قابل توجهی با انتشاری همانند LED از قسمت عقب این خودرو دیده می شود .

طراحی داخلی :
تناسب خوبی میان بخش های مختلف داخل سالن سراتو 2010 وجود دارد ، مجموعه داشبرد و فرمان ، رو دری های جلو و عقب و همین طور صندلی های سراتو به اضافه کنسول و مجموعه سقف این خودروی سدان کیا از نواخت ثابتی در طراحی برخوردارند و با طرح خارجی این خودرو در بخش بدنه کاملا تطبیق دارند.
در مجموع فضای داخلی سراتو 2010 ، مدرن ، زیبا و اسپرتی دیده می شود.

ایمنی :

خودرو کیا سراتو 2010 موفق به کسب 5 ستاره ایمنی با بیشترین نقاط سبز ایمن شده است و در قیاس با سری قبلی خود از سطح ایمنی بالاتری برخوردارست و از این حیث در دسته خودروهای ایمن قرار می گیرد.
همچنین سراتو 2010 از موسسه ایمنی ANCAP استرالیا موفق به کسب امتیاز TBC که حاکی از ایمنی برتر آنست شده است.

 

ارگونومی :
سراتو 2010 را می توان صاحب ارگونومی برتر دانست و از این حیث این خودروی کیا کاملا موفق و منطبق بر اصول روز می باشد . موفق ترین بخش ارگونومی سراتو 2010 که از درخشندگی خاصی در مبحث ارگونومی این خودرو بر خوردارست دید جانبی راننده و سرنشین در این خودرو می باشد که آنرا مرهون طراحی جانبی در قسمت های فوقانی درب ها ، محل طلاقی درب پوش موتور با گلگیر ها و محل قرار گرفتن ستون های A که در نهایت منجرب ایجاد بیشترین میدان دید در این نقاط هست می باشد.

engine cerato 2010.jpg

موتور :

موتور 2 لیتری 4 سیلندر DOHC با 16 ولو با مکانیسم CVVT  و پاشش multi point توان تولید 156 اسب بخار در 6200 دور و گشت آور 194.2 نیوتن متر در 4300 دور را با مصرف ترکیبی 7.8 لیتر در 100 کیلو متر و آلایندگی Euro IV داراست.
عدد  RON بنزین مصرفی در این موتور مدرن 91 ( بدون سرب ) می باشد و همچنین ظرفیت باک 52 لیتر .

با تغییراتی در موتور سراتو 2009 حداقل 13 اسب بخار قدرت و 10 نیوتن متر تورک آن بیشتر شده که از ویژگی های برجسته سراتو 2010 نسبت به مدل قبلی خود می باشد.

گیربکس :

گیربکس 5  سرعته دستی با سنکرونیزه مطلوب و 4 سرعته اتومات با قابلیت تیپ ترونیک .

ساسپنشن :

در بخش جلو تعلیق از دسته strut و در عقب Torsion beam .

ترمز :

دیسکی تهویه دار در جلو و دیسکی در عقب + ABS و EBD
همچنین ترمز کمکی EBA نیز در برخی از مدل های سفارشی .

سیستم های پایداری :

کیا سراتو 2010 در برخی از مدل های سفارشی مجهز به ESC (electronic stability control   (یا سیستم الکترونیک کنترل پایداری +   Traction Controlمی باشد .

آپشن :

دارای 6 عدد ایربگ
سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر
مدیریت پیمایش ( Trip Computer )
آینه داخل الکتروکرومیک
سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک
سیستم صوتی حرفه ای با ظرفیت 6 دیسک
MP3 + USB +  AUX و کابل ipod
سنسور هشدار دهنده موانع ( دنده عقب )
پشت سری ها با قابلیت عکس العمل در برابر ضربه
گرم کن صندلیهای جلو
چراغ مه شکن ( جلو )
سانروف با سنسور ایمنی
سنسور ایمنی شیشه بالابر
کنترل اتوماتیک نور چراغ ها

 

kia interior.jpg

تست درایو :
سراتو 2010 خودروئی بسیار برتر از هر حیث در قیاس با سری قبل خود می باشد . طراحی داخلی و خارجی با تحولی جدی ، توان حرکتی بیشتر با حداقل 13 اسب بخار افزایش قدرت و 10 نیوتن متر تورک بیشتر ، ارگونومی مطلوب تر و همچنین ترمز ، ایمنی و سیستم تعلیق با تطبیق بیشتر با شرایط خودرو آنرا در دسته ای بالاتر از سری قبل خود و منطبق بر اصول روز قرار داده است . سراتو 1273 کیلوئی ظرف 9.3 ثانیه با گیربکس دستی و 10.5 ثانیه با گیربکس اتومات از سکون به 100 کیلومتر سرعت می رسد .
با روش های مدرن صدای داخل کابین در این خودروی 2010 به عدد 72 دسیبل در سرعت 100 کیلومتر رسیده که عدد نسبتا مطلوبی می باشد .
ارگونومی برتر علاوه بر ایجاد شرایط کنترل بیشتر بر خودرو ، آسایش قابل قبولی را برای راننده و سرنشین ایجاد کرده .
فرمان پذیری سراتو 2010 در حدی مطلوب بوده و حساسیت فرمان در این خودرو از کیا لذت رانندگی را با آن در قیاس با سری قبل خود افزایش داده .


مطالب مشابه :


فلاپ اسپرت پرشیا

فلاپ های موجود. سپر زیر سپر عقب - رکاب - ابرویی چراغ - چراغ اسپرت سپر جلو اسپرتی پژو پارس طرح
عکس پراید با چراغ های خوشگل

عکس ماشین های اسپرت - عکس پراید با چراغ های خوشگل, این وبلاگ هر هفته با پست های زیاد اپ میشه
کیا سراتو 2010

خطوط و شکستگی ها به تنهائی به سراتو 2010 چهره اسپرتی داده و این چراغ های جلو و عقب در
لیست قیمت چراغ -آبان 91

دوستان عزیز اینم شماره های تماسم لوازم اسپرتی پرشیا لیست قیمت چراغ-سمند-ریو-
برچسب :