نمونه سوال کارآفرینی باجواب

 

1-مفهوم کار آفرینی چیست؟

فرآیندی است که طی آن فرد کار آفرین باید با بررسی محیط پیرامونی و فرصت هایی که در ان وجود دارد با استفاده از خلاقیت و نوآوری و به کار گیری منابع انسانی و مادی کالا،خدمت یا محصول جدیدی را وارد بازار میکند به طوری که ریسک های اجتماعی روانی و مالی را هم دریافت کرده یا می پذیرد و پاداش های لازم را هم می پذیرد.

2-انواع کار آفرینی را نام برده و یکی را توضیح دهید؟فردی-سازمانی-اجتماعی./کار آفرینی فردی فرآیندی است که در ان کار آفرین می کوشد تا فعالیت کار آفرینانه ای را به طور آزاد به ثمر رساند.

3انواع زندگی شغلی را نام برده و یکی را توضیح دهید؟ استخدام-

خود اشتغالی (خویش فرما)-کار آفرینی.خویش فرما به کسی گفته میشود که برای خودش کار کند ودر استخدام شرکت یا سازمانی نباشد.به عنوان مثال کسی که شغلش لوله کشی ساختمان است و بدون اینکه در استخدام جایی بوده،یا برای خود کسب و کاری داشته باشد مشغول کار لوله کشی است.

4-انواع و مدل های کسب کار را نام ببرید؟1-کسب و کار کوچک2-کسب و کار متوسط3-کسب و کار بزرگ.

5-مشاغل خانگی ویژگی ها و مزایای ان ها را بنویسد؟به هر نوع فعالیت اقتصادی در محل سکونت شخصی که با استفاده از وسایل و امکانات منزل راه اندازی شود،کسب و کار خانگی میگویند.

و مزایای ان :1-آزادی و استقلال عمل بیشتر2-ساعات کاری انعطاف پذیر 3-ایجاد تعادل و موازنه ی بیشتر بین کار و زندگی4-پایین بودن هزینه راه اندازی5-پایین بودن میزان ریسک6-امکان کار کردن پاره وقت7-راحت تر بودن تربیت بچه ها8-داشتن فرصت و زمان بیشتر9-تناسب با ویژگی های افراد معلول و کم توان10-احتمال موفقیت بیشتر11-تناسب با اقشار مختلف12-احساس راحتی بیشتر13-عدم نیاز به مجوز.

6-ضمن تعریف کسب و کار اینترنتی ویژگی ان را بنویسید؟کسب و کار اینترنتی به فروش محصولات یا خدمات در اینترنت گفته میشود.این نوع کسب و کار به سرعت در اقتصاد امروز رشد و پیشرفت کرده است.خرید و فروش اینترنتی به کوچک ترین کسب و کارها نیز این امکان و فرصت را میدهد که به مخاطبان خود در سطح جهانی با حداقل هزینه دسترسی پیدا کنند.

•         7-خلاقیت و نوآوری را با هم مقایسه کنید؟خلاقیت=توانایی تفکر+کشتن ویروس های ذهنی،خلاقیت یعنی نگاهی متفاوت به پدیده هایی که دیگر مردم نیز به آنها می نگردند یعنی حساس شدن به مسائل،نواقص،عناصر مفقوده،جست و جوی راه حل و آزمودن ان راه حل.خلاقیت=تازگی +ارزش. خلاقیت، فرآیندی است که قابل توسعه و به سازی است.

 

•         نوآوری=خلاقیت+تجاری کردن،نوآوری فرایند ایجاد هر چیز جدیدی که برای فرد،گروه،سازمان و صنعت یا اجتماع خاص ارزش مهمی داشته باشد.بنابراین نوآوری تبدیل خلاقیت به عمل یا نتیجه(سود)است یعنی ایده به خلاقیت تبدیل شده وبه تولید انبوه رسد. نوآوری تبدیل خلاقیت (ایده نو) به عمل یا نتیجه (سود) است.

 

8-ویژگی های کار آفرینان را بنویسید؟1-نیاز به موفقیت2-برخورداری از مرکز کنترل درونی3-مخاطره پذیری4-استقلال طلبی5-خلاقیت6-تحمل ابهام7-پشتکار بالا8-اعتماد به نفس بالا9-نتیجه گرا.

9-موانع خلاقیت و نوآوری 6مورد بنویسید؟ ترس از شکست-عدم حمایت-عدم اعتماد به نفس-

ترس از انتقاد وشکست- تمایل به همرنگی وهمگونی- عدم تمرکز ذهنی

 

 

 

10-مفهوم فروش را با مفهوم بازار یابی مقایسه کنید؟

11-قوانین طلایی محصول را بنویسد؟1-بازار محور باشید نه محصول محور2-توجه به اجزای محصول3-تنوع محصول(محصول متفاوت)4-منحنی عمر محصول خود را بشناسید.

12-برداشت خود را از بازی پرتاب حلقه بنویسید؟در جواب این سوال هم نظر خودتان را بنویسید.

 

13- آیا همیشه حق با مشتری است یا نه؟تحلیل نمایید؟مشتریان به آنچه در گذشته معمول بوده است قانع نیستند،مشتریان به گونه ای روز افزون انتظارهای بیشتری بروز میدهند و اینک پا فشاری بر شرایط بهتر در خرید،به صورت یک رسم در آمده است(پس همیشه حق با مشتری است).مشتری اصلی ترین دارایی در کسب و کار شما محسوب میشود.حفظ و نگهداری مشتریان فعلی و خلق مشتری جدید برای کسب و کار خود مهم ترین ماموریت یک فروشنده است.پس با مشتری همانند مهمان که وارد خانه شما میشود رفتار کنید در این جا همه تلاش شما این است که مهمان با رضایت کامل از خانه شما بدرقه شود.

14-تکنیک طوفان مغزی را تعریف کرده و ویژگی ان ها را بنویسید؟از این تکنیک به صورت گروهی استفاده میشود،یعنی وقتی چند نفر بخواهند راجع به مسئله یا موضوعی فکر کنند و راه حل های مختلفی بیابند،روش کار این چنین است که موضوعی برای گروه مطرح میشود و از آنان خواسته میشود نظرشان را راجع به ان موضوع مطرح کنند.نکته مهم در این جا این است که در باره نظرات افراد هیچ قضاوتی صورت نمیگیرد،بلکه افراد تشویق میشوند تا ایده های مختلف و زیادی را مطرح کنند و این ایده ها در جایی مثل تابلو یا تخته سیاه نوشته میشود پس از طرح نظر های مختلف،مسئول گروه نظر ها را دسته بندی می کند و اولویت میبندد،در نهایت راه حل های ممکن از میان جوابها ی مختلف بیرون کشیده میشود.

15-منظور از تخریب خلاق و تحمل ابهام چیست؟قدرت تحمل ابهام عبارت است از پذیرفتن عدم قطعیت به عنوان بخشی از زندگی،توانایی ادامه حیات با دانش ناقص در باره محیط و تمایل به آغاز فعالیتی مستقل،بی آنکه شخص بداند موفق خواهد شد یا خیر.

تخریب خلاق :دوست دارند که چیزی را خراب کنند و از نو بسازند.واز کنار مسائل به راحتی عبور نمیکنند.

16-منظور از طرح کسب و کار چیست؟هر فعالیت اقتصادی که با در نظر گرفتن سود محیط نیروی انسانی و... میخواهیم انجام دهیم طرح کسب و کار نام دارد.

17-آیا کار آفرینی همان ایجاد اشتغال است؟تحلیل نمایید؟ایجاد اشتغال یکی از خروجی های کار آفرینی است،به طوری که گفته شده است کار آفرینی حتی برای ایجاد ارزش های اجتماعی نیز هست.پس یک فرد کار آفرین هم میتواند در جامعه امروزی بر پا کننده ی یک فرهنگ نیز باشد،که در میان آنها ایجاد اشتغال نیز به طور خود به خود ایجاد میشود.حتی برای یک نفر هم که باشد.

18-ضرورت اهمیت و آثار  کار آفرینی را بنویسد؟آثار کار آفرینی: رشد اقتصادی،افزایش اشتغال،ایجاد ارزش اجتماعی، کاهش بیکاری،تولید ایده های جدید،عرضه محصول جدید به بازار،خود شکوفایی کشور.

19-راه کارهای توسعه کار آفرینی را درایران بنویسید؟ کارآفرینی در کشور ما تا چند سال پیش جایگاهی نداشت، در حالی‌که در کشورهای توسعه یافته از اواخر دهه ۱۹۷۰ به بعد به موضوع کارآفرینی توجه جدی شده ، و پس از آن نیز کشورهای در حال توسعه از اواخر دهه ۱۹۸۰ این موضوع را مورد توجه قرار داده‌اند.
برای حل بسیاری از مشکلات کشورمان، می‌توان به کارآفرینی به عنوان یک راه حل موثر نگریست، کارآفرینان با توانمندی ویژه‌ای که در تشخیص فرصت‌ها و موقعیت‌ها و ایجاد حرکت در جهت توسعه این موقعیت‌ها دارند، می‌توانند دولت را در رسیدن به توسعه همه جانبه و حل مشکلات اقتصادی و تحولات اجتماعی یاری نمایند
.
 

20-منظور از تفکر همگرا و واگرا چیست؟خلاقیت تفکرواگرا{دست یافتن به رهیافت های جدید}برای حل مساأل

است ودرمقابل تفکر همگرا{دست یافتن به پاسخ صحیح}قراردارد.

 با تشکر ازاستاد پیری

 

                             www.farshadfotouhi.blogfa.com

دانلود همین سوالات با جواب


مطالب مشابه :


تشکر و قدردانی

هَرانک - تشکر و قدردانی 2- ازاستاد اخلاقی نیای بزرگوار وب
ترفندهای نمره گرفتن ازاستاد!

ترفندهای نمره گرفتن ازاستاد! این نمره رادارام چون به نمره برای معدل نیازدارم.با تشکر.
قدردانی از استاد عبدالرضا اکبری در جشن درخت دوستی

از اهالی رسانه تشکر می‌کنم که در این مدت به ما لطف داشتند و با انعکاس اخبار این جشن ما را
وصیت نامه ای یک دوست

كارداني به كارشناسي سال90 كي اعلام مي شود؟ | جملات زیبا برای تشکر ازاستاد
شعر دوبیتی

كارداني به كارشناسي سال90 كي اعلام مي شود؟ | جملات زیبا برای تشکر ازاستاد
راز پرواز عقاب!

با تشکر ازاستاد گرامی دکتر شهلا بخاطر ارسال این مطلب
داستان زندگی

اشک باران - داستان زندگی - منم تنهاترین تنها در این عالم
برگزاری کلاس مربیگری تیروکمان در بندرعباس

هرمزگان با حضور در مراسم اختتامیه این دوره ضمن خیرمقدم و تقدیر و تشکر ازاستاد تشکر ویژه
نمونه سوال کارآفرینی باجواب

با تشکر ازاستاد
برچسب :