آخرین وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان در سال جدید

قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان در تاریخ ۳۱ فروردین به اتمام می‌رسد و آموزش و پرورش در تلاش برای تمدید بیمه طلایی است اما این روزها اخبار مختلفی در خصوص برخی مشکلات در مسیر تمدید بیمه طلایی شنیده می‌شود اما توافقات اولیه صورت گرفته است.

بیمه طلایی

 

به گزارش وب سایت اخبارآموزش وپرورش به نقل از خبرگزاری تسنیم ، بیمه طلایی فرهنگیان که از سال 89 کلید خورد در طی این سال‌ها با فراز و نشیب‌های مختلفی همراه بوده است. امسال نیز برای تمدید قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان اخبار مختلفی به گوش می‌رسد.

فرهنگیان در طول سال‌های فعالیت بیمه طلایی بارها اعلام کرده‌اند که هر سال میزان خدمات دهی این بیمه کم‌تر می‌شود و در حال حاضر اغلب آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی کشور بیمه طلایی را پذیرا نیستند و بیمه شوندگان ابتدا باید هزینه‌ها را پرداخت کرده سپس فاکتور را به مرکز بیمه برده و در صورت تأیید بیمه پس از کسر، پرداخت آن با اما و اگر انجام می‌شود. 

عدم توزیع به موقع کارت‌ها و عدم دریافت به موقع وجوه هزینه شده برای درمان نیز موجب نارضایتی فرهنگیان نسبت به بیمه طلایی شده است. 

قراداد بیمه طلایی فرهنگیان اول اردیبهشت سال 92 با بیمه ایران منعقد شد که این قرارداد در 31 فروردین امسال به اتمام می‌رسد اما این روزها درخصوص تمدید آن اخبار مختلفی به گوش می‌رسد.

سیامک ابوالقاسمی مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این‌که به دلیل وجود محدودیت‌های اعتباری، در پرداخت هزینه‌های بیمه طلایی فرهنگیان با مشکل مواجهیم، گفت:‌ به محض ابلاغ بودجه و با در نظر گرفتن سایر هزینه‌ها، درباره پرداخت سهم بیمه فرهنگیان تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در تلاش است تا بیمه‌های تکمیلی آموزش و پرورش را به بیمه معلم واگذار کند و متناسب با توان و توسعه این بیمه به فرهنگیان خدمات ارائه دهد.

شهاب‌الدین غندالی مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان در این خصوص به تسنیم گفت: اجرای این طرح ابتدا از استان‌ها آغاز می‌شود، در تلاشیم تا بیمه‌های مختلف را در آموزش و پرورش به یک بیمه واگذار کنیم که این موضوع منجر می‌شود خدمات هزینه درمان معلمان بدون سقف ارائه شود و طرح تجمیع بیمه‌های آموزش و پرورش در قالب بیمه معلم را به وزارت آموزش و پرورش ارائه کرده‌ایم اما هنوز جوابی به ما نداده‌اند.

طبق بررسی‌های خبرنگار تسنیم،‌ قرارداد بیمه طلایی در تاریخ 31 فروردین به پایان می‌رسد که تلاش‌ها برای تمدید بیمه طلایی در حال انجام است و توافقات اولیه در حال انجام است. آموزش و پرورش نیز به دنبال شرکت بیمه گری است که توان اجرای بیمه طلایی را در کل کشور داشته باشد و بیمه مرکزی به شرکتی مجوز اجرای بیمه طلایی را می‌دهد که توانایی اجرای آن را در کل کشور داشته باشد.

همچنین واگذاری بیمه طلایی فرهنگیان در سال 93 به بیمه معلم منتفی است همچنین نیت بر این است که در بحث سقف تعهدات تغییراتی ایجاد نشود مگر بر این‌که بر حسب ضرورت و افزایش تعرفه‌ها در سال جدید یک یا چند مورد از تعهدات کم و کسر شود اما چارچوب کلی کار تغییری نخواهد یافت.

به گزارش تسنیم، مشکلات بیمه طلایی دلایل زیادی دارد. برخی مراجع درمانی طرف قرارداد شرکت بیمه نیستند و زمانی که فرد فرهنگی به این مرکز مراجعه می‌کند مشاهده‌ می‌کند که کارت بیمه طلایی مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد در حالی که بیمه شده توقع دارد به هر مرکز درمانی که مراجعه کرد کارت بیمه را از وی بپذیرند.

از سوی دیگر شرکت‌های بیمه بر مبنای یک تعرفه مشخص هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. مراجع غیر طرف قرارداد این تعرفه‌ها را رعایت نمی‌کنند مثلاً فرد 100 هزار تومان هزینه برای درمان می‌پردازد می‌کند اما وقتی به بیمه مراجعه می‌کند 70 هزار تومان آن پرداخت می‌شود. 


مطالب مشابه :


سامانه اطلاعاتی بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی (بیمه اتیه سازان حافظ)

دفتر عطارد - سامانه اطلاعاتی بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی (بیمه اتیه سازان حافظ) - پست - پست
ثبت نام بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته کشوری

آموزش و پرورش ایران وجهان - ثبت نام بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته کشوری - آموزشی،فرهنگی
دانستنی های بیمه طلایی

نمایندگی بیمه ایران - دانستنی های بیمه طلایی - این سایت پل ارتباطی دفتر نمایندگی شماره 7706
آخرین وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان در سال جدید

اخبارآموزش وپرورش - آخرین وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان در سال جدید - گوناگون ازایران وجهان http
بیمه ی که طلایی نیست

خبر های "مهم" فرهنگیان - بیمه ی که طلایی نیست - آدرس سایت های روزنامه های رسمی
سایت استعلام هزینه های بیمه ی طلایی فرهنگیان

سایت استعلام هزینه های تایید شده و پرداخت شده ی بیمه ی طلایی فرهنگیان
فهرست‌مراکزطرف‌قرارداد بیمه‌طلایی‌فرهنگیان

فرهنگیان عضو بیمه طلایی درمان می‌توانند لیست مراکز درمانی و بیمارستانهای طرف قرارداد بیمه
بیمه طلایی بازنشستگان کشوری به شرکت آتیه سازان حافظ واگذار شد

bime - بیمه طلایی بازنشستگان کشوری به شرکت آتیه سازان حافظ واگذار شد -
مشکلات طلایی بیمه فرهنگیان و طرح‌های جدید بیمه‌ای برای سال ۹۴

http://nedayefarhangi.ir - مشکلات طلایی بیمه فرهنگیان و طرح‌های جدید بیمه‌ای برای سال ۹۴ - - http://nedayefarhangi.ir
برچسب :