انتخاب لباس مناسب برای //چاق ها و لاغرها//


اگر يک روز کسي به شما گفت که دلش نمي خواهد اندام مناسبي داشته باشد، مطمئن باشيد که يا دروغ ميگويد يا مشکلات مهم تري دارد. در اين دنيا آدمها سعي ميکنند لباسهايي بپوشند که خوش اندام به نظر برسند اما در مقابل، آدمهاي واقعا خوش اندامي هستند که به خاطر بد سليقگي در انتخاب لباس، اندام آنها زشت و بيقواره به نظر ميرسد.انتخاب درست لباس، ميتواند نا زيبايي هاي اندامها را تا حد زيادي بپوشاند و به زيبائي هاي يک اندام مناسب جلوه بيشتري بدهد. خطاي ديد آدمها در اين مورد اتفاق خوشايندي است که بهتر است از کنار آن راحت نگذريد و حداکثر استفاده را از آن ببريد.

توصيه هايي براي آقايان

مردان قد کوتاه:

شما نبايد کفش هاي پاشنه دار يا چکمه هاي ساق بلند بپوشيد، اينگونه کفش ها، هيچ کمکي به بلندتر به نظر آمدن شما نمي کند. در عوض ميتوانيد شلوارهاي کوتاه و يا گشاد بپوشيد. سعي کنيد حتي الامکان از لباسهاي آستين بلند و شلوارهاي پارچه اي استفاده کنيد چون اينگونه لباسها باعث ميشوند دستها و پاهاي شما حداقل تا 2/5 سانتي متر بلند تر به نظر برسند. در ضمن طرح پارچه لباسي که شما انتخاب ميکنيد بسيار مهم است. طرح هاي عمودي در پارچه مثل پارچه هاي راه راه کمک زيادي به بلند قد به نظر رسيدن شما، ميکند. ژاکتهايي که در يک طرف خود دکمه دارند و شلوار پارچه اي يا جين که مدل راسته باشند، نيز براي شما مناسبند.

مردان قد بلند:

شما نبايد از سر تا نوک پا، يکرنگ باشيد و از پوشيدن جليقه يا ژاکت هاي صاف و بدون مدل، يا ژاکتي که در جلو ، زيپ دارد، بپرهيزيد. بر خلاف افراد کوتاه قد شما نبايد از لباسهايي با طرح راه راه باريک، و بطور کل طرح هاي عمودي استفاده کنيد. جليقه هاي کوتاه که تا کمر شما ميرسند هم باعث قد بلند تر شدن شما ميشوند. شما بايد سعي کنيد که از جليقه و ژاکت هايي که در دوطرف دکمه دارند و نيز از شلوارهاي کمر کوتاه، بيشتر استفاده کنيد. از شلوارهايي استفده کنيد که رنگ تيره دارند و از پارچه نسبتا سفتي تهيه شده باشند. بهتر است جنس شلوار با جنس پيراهن يا ژاکت شما متفاوت باشد.

مردان درشت هيکل و چاق:

شما نبايد از لباسهايي مثل جليقه هاي بادگير و يا در کل لباسهايي که يک لايه اضافه دارند استفاده کنيد. در ضمن بايد دقت کنيد سايز دور گردن لباس رسمي که انتخاب ميکنيد دقيقا اندازه گردن و يا حداکثر يک سايز بزرگتر باشد. در هنگام خريد لباس، سعي کنيد که بلوزهاي بزرگ را با بافتهاي درشت انتخاب کنيد و از پوشيدن جليقه هاي ايستاده بپرهيزيد. پارچه لباسهايتان هم نبايد خيلي سفت و محکم باشد. در مقابل لباسهاي يقه هفت، با طرح هاي عمودي و لباسهاي يقه باز و نيز جليقه هاي سه يا چهار دکمه، برازنده شماست. بهتر است به جاي بلوزهاي بزرگ و گشاد، از بلوزهاي کشباف با رنگ هاي تيره و شلوار آزاد و راحت، استفاده کنيد.

مردان لاغر و باريک اندام:

شما نبايد از لباسهاي يقه هفت و در کل طرح هاي عمودي و راه راه باريک استفاده کنيد. استفاده از پارچه هاي براق هم باعث ميشود که شانه هاي شما نحيف تر از آنچه هست به نظر برسد. بر خلاف افراد چاق و درشت اندام، شما بهتر است از جليقه هاي دو لايه و نيز ژاکت هايي با دکمه هاي دوطرفه استفاده کنيد. شلوار به اصطلاح بگي ( گشاد و راسته ) که جيب هايي به صورت افقي بر روي پاچه هاي آن وجود دارد به همراه جليقه هاي يقه ايستاده و بلوز هاي دکمه دار براي شما مناسب است، به شرط آنکه دکمه هاي بلوز خود را تا بالاترين آن ببنديد.

آقاياني که شکم بزرگي دارند نبايد از کتهاي کمر باريک و يا هر پوششي که باعث برآمده شدن شکم ميشود، استفاده کنند. اين افراد نبايد کمريند خود را روي شکمشان ببندند همانند افراد لاغر اندام، نبايد لباسهايي با پارچه براق و رنگ روشن بپوشند. در مقابل بايد سعي کنند که از لباسهاي تيره رنگ با جنس کتان يا لنين و شلوارهايي که دقيقا روي کمر قرار ميگيرند، استفاده کنند. توصيه ميکنيم شلوار و جليقه انها همرنگ باشد. در ضمن بهتر است از جليقه هايي استفاده کنند که در يک طرف دکمه دارد.

مردان با پائين تنه بزرگ:

شما بهتر است از شلوارهايي که رنگ شيري، سفيد و يا سنگشور دارند استفاده نکنيد. شلوارهايي که پارچه براق دارند و تنگ هستند نيز همين وضعيت را دارند، در عوض شلوارهاي تيره رنگ براي شما مناسب ترند. همين طور شلوارهاي ساده يا بگي با پارچه هاي مات بيشتر به شما مي آيند.

توصيه هايي براي خانم ها

خانمهاي قد کوتاه:

اگر شما قد کوتاهي داريد، نبايد از لباسهايي که طرح هاي افقي دارند استفاده کنيد. همين طور، متفاوت بودن رنگ لباسهاي شما با يکديگر، و يا استفاده از شلوارهاي بگي و جليقه هاي دو لايه، متناسب اندام شما نيست. سعي نکنيد شلواري به پا کنيد که بيش از حد بلند است چون فقط باعث جلب توجه افراد به کوتاهي قد شما ميشود. به طور کلي توصيه ميکنيم از سايز بندي لباسهاي دختران نوجوان استفاده کنيد و يک ژاکت يک دکمه که تا بالاي کمر شما ميرسد انتخاب کنيد. اگر از لباسهاي همرنگ استفاده کنيد که تا اندازه اي هم تنگ باشند، شما قد بلند تر به نظر ميرسيد. همين طور پوشيدن دامن و کمربند و کفشي که در يک درجه رنگ بندي قراردارند، قد شما را بلند تر جلوه خواهند داد.

خانم هاي قد بلند:

استفاده از لباسهاي با طرح هاي عمودي و سر تا پا يک رنگ به همراه کيف دستي هاي کوچک و گوشواره هاي ريزف باعث درشت تر شدن شما ميشوند. همچنين بهتر است از کفشهاي پاشنه کوتاه استفاده کنيد تا کفشهاي کاملا تخت، و اگر کفش پاشنه کوتاه شما با يک دامن حاشيه دار همراه شود، اندام شما بسيار متناسب و زيبا خواهد شد. توصيه ميکنيم شلوارهاي راسته و يا سه ربع (که تا ساق پا ميرسند) بپوشيد و از حمل کردن کيف دستي هاي بسيار بزرگ و يا کيف هاي دوشي نترسيد چون با سر و وضع شما کاملا هماهنگ است.

خانمهاي با بالاتنه بزرگ:

خانمهايي که بالاتنه بزرگ و برجسته دارند، بهتر است لباسهايي با طرحهاي شلوغ و رنگارنگ استفاده نکنند، همچنين کمربند هاي خيلي ظريف براي اين خانم ها مناسب نخواهد بود. اگر شما بالاتنه برجسته اي داريد سعي کنيد از پوشيدن بلوزهايي که نقوش پر زرق و برق و يا طرح هاي بزرگ دارند، خود داري کنيد و به دنبال بلوز هاي جمع و جور با پارچه هاي مات و يقه هفت باشيد. رنگ بلوز انتخابي شما بهتر است تيره باشد و در مورد شلوار متناسب اندام شما هم بايد بگوييم که شلوارهاي پاچه گشاد، و يا دامن هاي بلند بسيار برازنده شماست. استفاده از يک دستمال گردن با طرحي ساده، زيبايي لباسهاي شما را تکميل ميکند.

خانم هايي با بالاتنه کوچک:

اگر بالاتنه شما کوچک است سعي نکنيد با پوشيدن لباس زير اسفنجي، مشکل خود را جبران کنيد. با پوشيدن لباسهاي زيبا که کمربند ظريفي داشته باشند، و يا کت هاي کمر باريک، و نيز بلوزهاي رنگ روشن که رنگ آن با شلوار يا دامن شما متفاوت باشد، اين مشکل حل خواهد شد.

خانم هايي با ران و پايين تنه بزرگ:

شما نبايد از دامن هايي که تنها يک برش خورده اند، استفاده کنيد. پوشيدن شلوار هاي چسبان و تنگ، با کفشهاي تخت و يا دامن هايي که تا سر زانو ميرسد و مدل آنها کلوش ميباشد، نيز اصلا برازنده شما نيست. همچنين شما نبايد از شلوارهايي که در کناره هايش جيب دارند، و کتها و جليقه هاي کوتاه استفاده کنيد. از پوشيدن بلوزهاي رنگ روشن که تا کمر شما ميرسند بپرهيزيد. پوشيدن شلوار با پارچه هاي براق و چرم به همراه کفش هاي پاشنه بلند و باريک هم براي شما مناسب نيست. همچنين شما نبايد شلوارهاي بگي يا مردانه بپوشيد. شما ميتوانيد از شلوار يا دامن تيره رنگ استفاده کنيد چون رنگ تيره لباس باعث کوچکتر به نظر رسيدن اندام شما ميشود.

خانمهاي با شکم بزرگ:

اگر شما شکم بزرگي داريد، بهتر است از لباسهايي که پارچه نازکي دارند استفتده نکنيد همچنين پوشيدن بلوزهايي که طرح هاي درشت دارند و يا داراي گل هاي ريز هستند باعث بد هيکل شدن شما ميشوند.کلا شما نبايد از لباسهاي کشي که جذب بدنتان است استفاده کنيد و ميتوانيد با پوشيدن دامنهاي زيپ دار با رنگ تيره و مات شکم خود را به داخل جمع کنيد. شما بايد ژاکت هايي بپوشيد که بلند هستند و روي شکم شما را ميپوشانندتا در کل اندام شما باريک تر به نظر آيد.

خانمهايي با ساق و مچ پاي چاق:

بهتر است از دامن هايي که تا زير قوزک پا ارتفاع دارند استفاده کنيد. اگر سايز لباسهاي شما 4 و يا کمتر است، از کفشي استفاده کنيد که حد اکثر 6 سانتي متر ارتفاع پاشنه آن باشد، در غير اين صورت نا متعادل خواهيد بود. همين طور از کفشهايي استفاده کنيد که بند هاي پهني داشته باشند، چون بند نازک کفش ميتواند چاقي پا را چند برابر نشان دهد


مطالب مشابه :


شلوار پارچه ای مردانه

این شلوار پارچه ای مردانه با 65 درصد پلی استر توسط کمپانی River Island به بازار عرضه شده است. www.chibeposham.com ... ای مردانه. شلوار پارچه ای مردانه. برچسب‌ها: شلوار مردانه, شلوار مردانه پارچه ای, مدل شلوار مردانه, انواع شلوار مردانه, شلوار مردانه مارک.
کت و شلوار مردانه Esprit

این کت و شلوار مردانه از پارچه ای با 98 درصد کتان توسط کمپانی Esprit تولید شده است. مدل کت این ست دو دکمه ای و دارای طراحی سه جیب می باشد. www.thisisluxury.ir · کت پشمی مردانه Esprit. کت و شلوار مردانه Esprit. کت و شلوار مردانه Esprit. کت و شلوار ...
انتخاب لباس مناسب برای //چاق ها و لاغرها//

طرح هاي عمودي در پارچه مثل پارچه هاي راه راه کمک زيادي به بلند قد به نظر رسيدن شما، ميکند. ژاکتهايي که در يک طرف خود دکمه دارند و شلوار پارچه اي يا جين که مدل راسته باشند، نيز براي شما مناسبند. مردان قد بلند: شما نبايد از سر تا نوک پا، يکرنگ باشيد ...
لباس و پوشش مردان ترکمن

بالاق نیز مانند شلوار برشی ساده داشت، اما مردان مسن از پارچه ای سفید و برای جوان تر ها از پارچه های سبز و نیلی استفاده می شد. پالتون پالتو .... پذیرش مدل کت به جای روپوش های دامن بلند که معمولا از پارچه های راه راه تهیه می شد پذیرش پالتوهای غربی به ...
پوشاک مردان ترکمن

طراحی پارچه و لباس - پوشاک مردان ترکمن - آموزش طراحی پارچه و لباس. ... بالاق نیز مانند شلوار برشی ساده داشت، اما مردان مسن از پارچه ای سفید و برای جوان تر ها از پارچه های سبز و نیلی استفاده می شد. أوچمک این پوشش را فارسی زبان ها پوستین می گویند و مخصوص استفاده در فصل زمستان است که ... 2- پذیرش شلوار های مدل غرب و دکمه دار که با کمربندی چرمی به دور کمر محکم می شود و به جای جولبار که بی دکمه است و برای محکم کردن آن، از بند تنبان استفاده می شود. 3- پذیرش مدل کت به جای روپوش های دامن بلند ...
مقاله اي در باره اينكه چرا مردان نباید جوراب سفید بپوشند!!

شما معمولا غیر از مواقعی که کت شلوار اسپرت روشن می‌پوشید، شلواری انتخاب می‌کنید که 90 درصد آقایان استفاده می‌کنند: بیشتر اوقات شلوار جین، شلوار مدل ارتشی یا شلوار پارچه‌ای جلو راسته تیره رنگ می‌پوشید. همانطور که می‌دانید جوراب باید با ...
لباس اقوام ایرانیان

... زنان بختیاری. لباس مردان بختیاری شامل کلاه نمدی، چوقا، شال و شلوار گشاد سیاه رنگ معروف به (دبیت) و کفشی به نام گیوه است و لباس زنان بختیاری شامل لَچَک، زیرلچک، مینا، بندسوزن، دستمال، پیراهن، شلوار قِری و کفش است. .... مـدل این پیـراهن شـبیه پیراهن تاجیک است با این فرق که قد آن بلندتر و بدون چاک و بـرش زیـر آسـتین چین می‌خورد. ... در هوای سرد زمستانی علاو ه بر این لباس ها بر روی پیراهن آرخالق یا نیم تنه که از پارچه ای از جنس مخمل تهیه شده پوشیده می شود که به نام کرتی شناخته می شود.
چه لباسی به شما می آید؟

بلوزی که شلوار می خواهد. این بلوز ژرسه هم جزو انتخاب کسانی است که به حالت رسمی تر علاقه دارند و البته مشکلی با چین های پر و زیاد ندارند. ترکیب این بلوز شیک با یک شلوار پارچه ای مشکی و یک کمربند باریک به همان رنگ در اینکه شما شیک شده اید، ... چهارخانه ای مردانه. بهار امسال یکی از جدیدترین طرح های مردانه، مدل های چهارخانه است که البته در طرح ها و رنگ های متفاوت می توانید آن را ببینید، چهارخانه های ریز و درشت. این بلوزهای مردانه یک کاربرد دیگر هم دارند، می توانید مانند عکس از زیر یک تی شرت ...
برچسب :