گاهنامه روانشناسی نوین شماره1

 

گاهنامه علمی و فرهنگی

روانشناسی نوین

دانشگاه پیام نور مرکز دزفول

 

 

                                                  علمی و فرهنگی

 

    دی ماه - سال 92 -  شماره 1

   شماره مجوز  574/07/ف

          نشریات دانشگاهی پیام نور استان خوزستان

    صاحب امتیاز و صفحه آرا : آقای حجت الله پورخیری 

       سردبیر : خانم صدیقه آزادی

 

 

فهرست مطالب

1:  نمایشگاه صنایع دستی معلولین ذهنی توسط انجمن روانشناسی

2 : مصاحبه با ریاست محترم دانشگاه پیام نور مرکز دزفول

3: هفته ی پژوهش در دانشگاه پیام نور مرکز دزفول

 4: مصاحبه  با مسئولین غرفه های هفته پژوهش

 5: تست خود شناسی با انتخاب بوی دلخواه شما

 

 

 

پیام سردبیر:

ما در این گاهنامه که به صورت ماهانه به چاپ خواهد رسید حرف دل خود و مشکلات مرکزمان را خواهیم زد به امید رشد بیشتر این مرکز ، لذا خواهشمند است در این راه ما را یاری فرمایید و راهنمایی ها ، انتقاد ها و پیشنهادات سازنده خود را جهت مشارکت در ادامه چاپ این گاهنامه از ما دریغ نفرمایید.

 

 

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی معلولین ذهنی توسط انجمن روانشناسی به نقل از گاهنامه روانشناسی نوین

در محل مرکزرشد دانشگاه پیام نوردزفول نمایشگاهی تحت عنوان صنایع دستی بچه های معلول ذهنی برگزار گردید. که درآن بچه های معلول ذهنی باتمام کارهایی که ساخت دست خودشان بود حضور داشتند. آوردن بچه ها به دانشگاه یک اتفاق جدید بود که خوشبختانه دانشجویان هم استقبال خیلی خوبی ازآنها به عمل آوردند.هدف ازبرگزاری نمایشگاه این بود که به بچه ها اعم از معلول ذهنی و عادی نشان داده شود که ( معلولیت ، محدودیت نیست ).

نکته ی دیگری که خیلی جلب توجه می کرد بزرگی ودلسوزی دانشجویان واساتیدی بود که از کاردستی های این بچه ها استقبال و خریداری به کردند  و می خواستند پولهایی که در قبال خرید این وسایل می دهند برای رفاه حال  بهتر و بیشتر این بچه ها در نظرگرفته شود . تا بلکه بخش کوچکی از احتیاجاتشان را رفع کند.

همچنین در روز اختتامیه ی نمایشگاه صنایع دستی معلولین ذهنی مسابقه ای تحت عنوان ( مسابقه ی نقاشی ) بین آنها  برگزار گردید و در این مسابقه جوایزی به رسم یابود به آنان اهدا گردید.

انجمن روانشناسی درآخر ازهمه ی کسانی که دربرگزاری این نمایشگاه همکاری داشتند بالاخص ریاست محترم آقای مهندس محسن یوسفی نژاد – آقای مهدی سفید زاده -  سرکارخانم فروزان دیده بان- استاد امین مراد نژاد و همچنین اعضای محترم انجمن روانشناسی دانشگاه پیام نور دزفول تشکر ویژه ای به عمل آورد.

 

مصاحبه با ریاست محترم دانشگاه پیام نور مرکز دزفول

یوسفی.jpg

 

طی مصاحبه ای که گاهنامه روانشناسی نوین با

ریاست محترم دانشگاه پیام نور مرکز  دزفول  داشت ، 

 آقای مهندس محسن  یوسفی  نژاد 

متولد  1359دارای مدرک  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات از دانشگاه  امیر کبیر هستند

 و از سال 1383 دردانشگاه شروع به تدریس می کند و از سال 1387 به عنوان عضو هیئت علمی

 دانشگاه استخدام شده و در اسفند ماه1389 به عنوان ریاست دانشگاه پیام نور مرکز دزفول

منصوب می شوند.

اقدامات ریاست محترم در طی چند سال فعالیت خود در دانشگاه پیام نور مرکز دزفول به شرح ذیل می باشد :

1: توسعه فیزیکی مرکز شامل : فضای سبز ، ساختمان ساندویچ پنل ، نمازخانه ، مرکز رشد ، تفکیک درب ورودی دانشگاه ( خواهران و برادران ) ، سالن ورزشی و فوق برنامه

2: راه اندازی فیبر نوری و اتوماسیون تغذیه

3: راه اندازی سایت آزاد ( اینترنت با 40 کامپیوتر )

4: نوشتن برنامه ی نرم افزاری از قبیل برنامه بایگانی آموزش و فارغ التحصیلان ، دبیرخانه آموزش ، سامانه ثبت تقاضای تدریس ، سامانه حضور و غیاب و نرم افزار مدیریت کاریران اینترنت 

5: انجام امور رفاهی مانند : توسعه ی پارکینک خودروها ، جداسازی محل استراحت خواهران و برادران و محل کار کارکنان دانشگاه به تفکیک خواهر و برادر

6: تعامل با سایر ادارات مانند همکاری با بهزیستی شهرستان دزفول

7: افزایش و توسعه ی کارگاه ها و آزمایشگاه ها در زمان تصدی ایشان از سه کارگاه و آزمایشگاه به 9 کارگاه و آزمایشگاه

8:حمایت و همکاری نزدیک با انجمن های علمی ، کانون های فرهنگی و بسیج ، تصویب برنامه ها و حمایت مالی در اجرای برنامه ها و مصوبات شورای فرهنگی جهت توسعه برنامه های فرهنگی

9: اتکای تصمیم گیری ها بر اساس شوراها

10: نصب دروبین های مداربسته جهت افزایش امنیت در محیط دانشگاه

11: توسعه کتابخانه از نظر تعداد قفسه ها ونرم افزار تحت وب

12: استفاده و حمایت از اساتید با توان علمی بالاتر از طریق ارزشیابی و مصاحبه های علمی.

طرح ها و برنامه های دانشگاه در سال های آتی

ریاست محترم دانشگاه خاطرنشان کردند که در زمینه های مختلف برنامه های زیادی داریم که تعدادی از آنها به شرح ذیل می باشد:

1: راه اندازی تسهیلات بوجود آوردن تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

2: تکمیل کادر هیات علمی برای رشته های مهندسی صنایع ، ریاضی ،  فیزیک ، زیست شناسی و شیمی

3: تکمیل ویدئو پروژکتورهای مابقی کلاسها به شکلی که در هرکلاس یک دستگاه ویدئو  پروژکتور نصب باشد.

4: ادغام سایت نرم افزار و سخت افزار به عنوان سایت الکترونیک وکامپیوتر.

5: راه اندازی آزمایشگاه فیزیک مدرن و فیزیک اپتیک.

6: تکمیل سالن ورزش واقع درضلع شرقی دانشگاه.

7: تکمیل فضای سبز دانشگاه و محوطه سازی.

8: احداث باغچه مرکبات در ضلع جنوبی دانشگاه.

9: خرید 2 قطعه زمین معارضین و توسعه ی فضای فیزیکی دانشگاه.

 

ریاست محترم در پاسخ به گزارشگر گاهنامه

 در خصوص هفته پژوهش

 ریاست محترم دانشگاه اشاره کردند که خوشبختانه دانشجویان استقبال خوبی به عمل آوردند و دستاوردهای خوبی را هم به نمایش گذاشتند ولی تا رسیدن به هدف نهایی راه طولانی در پیش داریم. نکته ای که ایشان روی آن تاکید داشتند این بود که دانشجویان کارهای پژوهشی زیادی نداشتند و پیشنهاد ایشان جهت رفع این ضعف این بود که دانشجویان از مدتی قبل از هفته پژوهش از مقالات اساتید دانشگاه استفاده کنند و خلاصه ی این مقالات را در قالب پوسترهای کوچک به نمایش بگذارند .

در ادامه نظر ایشان در مورد فعالیت انجمن ها رو جویا شدیم که اعلام کردند : خدا را شکر انجمن ها روز به روز به سوی پیشرفت و بهبودی در حرکت هستند و کارهای جالب و خوبی را به نمایش می گذارند مخصوصا انجمن روان شناسی – مهندسی صنایع ومهندسی کشاورزی. پیشنهاد دیگرریاست دانشگاه این بود که انجمن ها به صورت کلیشه ای کار نکنند بلکه بیشتر نوآوری و خلاقیت داشته باشند و علی الخصوص به نقد کتب درسی دانشگاه به کمک اساتید اقدام نمایند.

به نقل از گاهنامه روانشناسی نوین ( هفته پژوهش )

در دانشگاه پیام نور مرکز دزفول هفته ای به نام هفته ی پژوهش برگزار شد . که در این غرفه ها انجمن های ( هلال احمر- رباتیک کامپیوتر مدیریت بازرگانی - مدیریت دولتی- زیست شناسی  مهندسی صنایع غذایی -  فیزیک هسته ای -  مهندسی کشاورزی  علوم اجتماعی و حقوق  و همچنین کانون های ( شعر - تربیت بدنی و نجوم ) فعالیت داشتند.

هفته ی پژوهش یعنی هفته ی تحقیق یعنی هفته ی به نمایش گذاشتن هر آنچه که تاکنون یاد گرفته ایم . یعنی یاد گرفتن و یاددادن هم به خود و هم به دیگران.

این غرفه ها از تاریخ 16/9/1392تا23/9/1392 در( مرکز رشد) واقع در دانشگاه پیام نور دزفول برگزار گردید . هدف دانشجویان از برگزاری این غرفه ها به نمایش گذاشتن فناوری ها و  اطلاعات  جدیدی بود که کسب کرده بودند .

 

مصاحبه  با مسئولین غرفه های هفته پژوهش

1)انجمن مهندسی کشاورزی:(مسئول/نگار رحم خدا)

هدف از برگزاری غرفه: شناساندن انواع گرایشهای مهندسی کشاورزی به دانشجویان و آشنا کردن آنها با کارهای علمی پژوهشی از قبیل: (مسابقات نجات تخم مرغ ، سازه های ماکارانی که مربوط به گرایش مهندسی مدیریت  و آبادانی می شد. و سعی کردیم در این غرفه از هرگرایشی یک نمونه گذاشته شود تا دانشجویان با تمام ابعاد مهندسی کشاورزی آشنایی پیدا کنند.

2)انجمن مهندسی علوم وصنایع غذایی:(مسئول/متین حجازی)

هدف از برگزاری غرفه: معرفی رشته ی صنایع غذایی به عنوان رشته ای جدید و نو پا ، و ضرورت آن در زندگی و اینکه با سلامت انسان رابطه ای مستقیم دارد و سعی کردیم اطلاعاتی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم که در زندگی آنهاکاربرد های اساسی دارد.

3) انجمن علمی کامپیوتر:(مسئول/محمد دریا کش)

هدف از برگزاری غرفه: معرفی قطعات کامپیوتر به دانشجویان و علاقه مندان ، راهنمایی و پاسخ دهی به بچه ها ، برطرف کردن مشکلات در سیستم های کامپیوتر ، جذب نیروهای فعال برای انجمن و عضویت در کلاس هایی که قرار است برگزار شود.

4)انجمن علمی زیست شناسی:(مسئول/مریم اسدی)

هدف از برگزاری غرفه: معرفی و شناساندن اجزای بدن و تشریح های مختلف به دانشجویان.

5)انجمن علمی مدیریت بازرگانی:(مسئول/محمد رحیمی)

هدف از برگزاری غرفه: هدف ماازبرگزاری این غرفه آشنایی دانشجویان باکاربرد مدیریت و وظایفی است که یک مدیر مدبر بر عهده دارد و همچنین می خواهیم ازطریق این غرفه نظرات دانشجویان و اساتید را در مورد خصوصیات یک مدیر ایده ال جمع اوری کنیم  تا در آینده از این نظرات برای بهبود شیوه ی مدیریتمان کمک بگیریم.

6)کانون شعر:(مسئول/رضا ریاحی)

هدف از برگزاری غرفه: میخواستیم از گوی مسابقات و رقابت فرهنگی که در بین دیگر رشته ها است عقب نمانیم ، خواستیم که غم نان و دغدغه های درونی یک انسان و هنجار شکنی هایی که در یک جامعه وجود دارد را نشان دهیم ، رسالت یک شاعررسیدن به نقطه ی عطفی است که همان خدا باشد ؛ چرا که خداوند خالق کل و شاعرخالق جزء می باشد.

7)کانون دانشجویی هلال احمر(مسئول/الهه صابرانی)

هدف از برگزاری غرفه: بعضی ها از هلال احمر و کارهایی که این کانون انجام میدهد اطلاعی ندارند ما می خواهیم از طریق این غرفه وظایف و کارهای جمعیت هلال احمر را به بچه ها نشان دهیم و قصد داریم از بین دانشجویان عضو های جدیدی برای کانون  در نظر بگیریم.

8)کانون تربیت بدنی(مسئول/فاطمه شکور نژادی)

هدف از برگزاری غرفه: فراهم آوردن نشاط ، سرگرمی و شور و هیجان برای بازدید کننده گان است .

 

 

تست خود شناسی با انتخاب بوی دلخواه شما

 

گزینه1: بوی کلر و استخر های بزرگ

گزینه2: بوی کباب،همبرگرو......

گزینه3: بوی سبزه و گل     

گزینه4: بوی کرم های ضدآفتاب

گزینه1: بوی کلر و استخر های بزرگ

مطالعات نشان می دهد کسانی که به شدت به بوی تند کلر در آب استخر علاقه مندند افرادی مخاطره جو و اهل ریسک هستند که مدام به دنبال کشف تجربیات جدید هستند.شما عاشق تجربه کردن و شوک های غیر آشنایی که یکباره بر شما فرود می آید.

گزینه2: بوی کباب، همبرگر و...

تحقیقات نشان می دهد که بودن با خانواده برای شما از اهمیت فراوانی برخوردار است و بدین ترتیب همیشه از استرس کم تری نسبت به دیگران برخوردارید.شما تلاش می کنید تا تمام اوقات فراغت خود را با آن ها بگذرانید.

گزینه3: بوی سبزه و گل

آیا به خاطر می آورید که همیشه پدرتان را در کارهای مربوط به گل و گیاه و یا مادرتان را برای آماده کردن میز غذا و جمع کردن آن کمک می کردید؟! کسانی که عاشق چمن های تازه کوتاه کرده و یا گل و سبزه هستند افراد مسئولیت پذیر و دلسوزند و هرگز کاری را در نیمه راه رها نمی کنند.شما با بوی طبیعت زنده اید و این یعنی شادکامی و سرزندگی ، یعنی حیات و شما این حیات به دست آمده از طبیعت را با هیچ چیزی عوض نمی کنید.

گزینه4:کرم های ضد آفتاب

شما فردی فعال،برون گرا و با نشاط هستید که شادترین لحظات زندگیتان مربوط به زمانی است که در حال انجام فعالیتی هستید! یک سحرخیز واقعی که با اعتماد به نفس بسیار می تواند روز را به خوبی آغاز کند.

 

 

 

 


مطالب مشابه :


یجاد 15رشته ارشد ودکتری در بیام نور خوزستان

مدیر آمایش رشته‌های دانشگاه پیام‌نور خوزستان با تبیین برنامه دانشگاه برای راه‌اندازی یک رشته جدید در مقطع دکتری و ۱۴ رشته در مقطع کارشناسی‌ارشد، از موافقت شورای گسترش وزارت علوم با ایجاد رشته زبان‌شناسی همگانی در پیام‌ نور اهواز خبرداد.
مصاحبه سایت فصل نو با دکتر تنهایی

دکتر تنهایی در سال 1981 دکترای خود را از ایالات متحده در رشته جامعه شناسی و تحت نظر پروفسور بلومر بنیانگذار مکتب کنش متقابل نمادین ،در آمریکا دریافت نمود . دکتر تنهایی در دانشگاههای مختلف ایران از جمله دانشگاه های شیراز ،تربیت مدرس و ...
نماینده دزفول: دانشگاه آزاد نماد اصل44 قانون اساسی است

در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید واحد دزفول ، دکتر جواد عزیزیان رییس منطقه شش دانشگاه های آزاد کشور با تتقدیر از زحمات دکتر شکوه فر ، دکتر محمدی زاده را بعنوان رییس جدید واحد دزفول بر اساس حکم دکتر جاسبی معرفی کرد . ... دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول از سال 74، تدریس دروس تخصصی دوره های کاردانی و کارشناسی رشته معماری و شهرسازی در دانشگاههای جندی شاپور ،هنر،شهیدرجایی و واحدهای رودهن و کرج دانشگاه آزاد اسلامی ،دانشگاه جامع علمی کاربردی و پیام نور تهران،عضو سازمان نظام مهندسی ...
ثبت نام کارشناسی ارشد94 آغاز شد.

هزینه ثبت نام در این آزمون 25 هزار تومان می باشد که علاقه مندان به شرکت در گزینش رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات غیر انتفاعی مبلغ 8 هزار تومان دیگر نیز باید پرداخت کنند. آزمون كارشناسی ارشد سال 94 و بیستمین دوره المپیاد علمی دانشجویی ...
گاهنامه روانشناسی نوین شماره1

در محل مرکزرشد دانشگاه پیام نوردزفول نمایشگاهی تحت عنوان صنایع دستی بچه های معلول ذهنی برگزار گردید. که درآن بچه های معلول ذهنی باتمام کارهایی که ساخت دست خودشان بود حضور داشتند. آوردن بچه ها به دانشگاه یک اتفاق جدید بود که خوشبختانه ...
پای برهنه،خار. از قافله...؛. کفش های بی ریگ را به موزه فرستادند!! ـ ـ ـ. شاباش باشد. یا پول کفن یک کولی یخ زده از سرما؛. فرقی نمی کند این سکه ها... وقتی برای تو فقط یک "زن"م! "مریم الواری". [ یکشنبه یازدهم اسفند 1392 ] [ 10:56 ] [ مریم الواری ].
هرچه می گردم چرا انگار پیدا نیستی؟ با تمام سادگی دلداده ی ما نیستی. از همین امروز و فردا کردنت بیچاره ام. شب که می آیی به خوابم بازفردا نیستی. در شگفتم پیچ درپیچی و رازت سر به مُهر. سخت نا خوانا ولی اصلا معما نیستی. راست می گفتی که دلسنگی ...
برچسب :