جوانان‌خير

بدهي 700 ميليارد توماني قرض‌الحسنه جوانان‌خير کذب محض است 


 ارسلان فتحي‌پور با اشاره به اين نكته كه موسسه قرض‌الحسنه جوانان‌خير 450 ميليارد ريال سپرده مورد نظر بانك مركزي را براي تبديل شدن به بانك قرض‌الحسنه واريز كرده، اظهار داشت: موسسه قرض‌الحسنه جوانان‌خير هم اكنون 80 درصد كارهاي مربوط به تبديل بانك قرض‌الحسنه را انجام داده و پيش‌بيني مي‌شود ظرف ماه‌هاي آينده بتواند مجوز بانك قرض‌الحسنه را از بانك مركزي دريافت كند. T30145970-824126.jpg

وي با اشاره به اين كه كه تبديل موسسه قرض‌الحسنه جوانان‌خير به بانك قرض‌الحسنه بركات فراواني را براي مردم منطقه به همراه خواهد داشت، گفت: طبق صورت جلسه‌اي كه با حضور رئيس كل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، برخي نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي، استاندار آذربايجان شرقي و ساير نهاد‌هاي ذيربط در محل بانك مركزي تنظيم شده، اين موسسه مراحل قانوني تبديل شدن به بانك قرض‌الحسنه را طي كرده و ما اميدواريم به زودي شاهد اين امر مبارك باشيم.
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه در حال حاضر از نظر بانك مركزي جمهوري اسلامي فعاليت موسسه قرض‌الحسنه جوانان‌خير بلامانع است، افزود: بنا بر وظايف نمايندگي و احترام به مشتريان بي‌شمار اين موسسه، موضوع اخذ مجوز اين موسسه براي تبديل به بانك قرض‌الحسنه از سوي برخي نمايندگان مجلس و استاندار آذربايجان شرقي تحت پيگيري است.
فتحي‌پور در ادامه با اشاره به انتشار اخبار و شايعاتي مبني بر ارتباط وي با موسسه قرض‌الحسنه جوانان‌خير در برخي منابع خبري تاكيد كرد: من هيچ ارتباطي با اين موسسه ندارم و اين موضوع را به شدت تكذيب مي‌كنم.
وي با اشاره به اينكه اين موسسه از ابتداي تاسيس به عنوان يك موسسه قرض‌الحسنه، نگاه عمومي داشته و داشتن 800 هزار عضو گواه اين مدعا است، افزود: موسسه جوانان‌خير موسسه‌اي مردم نهاد است كه با آحاد مردم در ارتباط است نه يك يا چند شخص خاص.
اين مسئول با اشاره به اين نكته كه اين موسسه در چهار استان شمال‌غرب كشور فعاليت دارد، متذكر شد: بنده تنها بر حسب وظيفه نمايندگي مردم و بنا بر جايگاهم در كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي به همراه ساير نمايندگان استان و همچنين استاندار آذربايجان شرقي، مسائل اين موسسه و ساير نهادهاي مالي را پيگيري مي‌كنم نه به خاطر مسائل ديگر كه برخي افراد در ذهن خود پرورش مي‌دهند.
فتحي‌پور تأثيرگذاري يك نماينده مجلس را در ميزان تلاش وي در مخالفت و موافقت طرح‌ها و لوايح و حضور فعال در مجلس و كميسيون‌ها و فراكسيون‌ها و همچنين پيگيري مطالبات مردم حوزه انتخابيه‌اش عنوان كرد و خاطرنشان كرد: با توجه به همين واقعيت‌ها، بخشي از دغدغه‌ها و عملكرد اينجانب در مجلس معطوف به پاسداري از منافع مردم منطقه و كساني بوده كه وكالت آنان را در مجلس شوراي اسلامي برعهده داشته‌ام.
وي انتشار برخي اخبار در مورد ارتباط وي با موسسه قرض‌الحسنه جوانان خير را در آستانه انتخابات مجلس شوراي اسلامي مشكوك عنوان كرد و گفت: برخي عوامل مشكوك براي رسيدن به اهداف بي‌ارزش خود دست به هر اقدامي مي‌زنند، آنان اين بار به دنبال تسويه حساب‌هاي سياسي هستند و تلاش مي‌كنند با انتشار اخبار كذب به جايگاه افراد خدشه وارد كنند.
نماينده مردم كليبر در مجلس شوراي اسلامي ابراز داشت: با توجه به شخصيت و جايگاه حقوقي نماينده مجلس شوراي اسلامي، پيگيري برخي مطالبات منطقه‌اي مثل ارتقا جايگاه موسسه جوانان‌خير از سوي برخي نمايندگان امري مرسوم و رايج است.
اين مسئول تصريح كرد: برخي شايعات منتشره در مورد بدهي 700 ميلياردي اين موسسه اساساً نادرست است و طبق اطلاعاتي كه ما داريم اين موسسه 8 هزار ميليارد منابع دارد كه از اين مبلغ، 7 هزار ميليارد ريال به صورت تسهيلات قرض الحسنه در اختيار مشتريان و مردم قرار گرفته است.
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس تاكيد كرد: طبق بررسي‌هاي صورت گرفته وضعيت مالي موسسه بسيارمطلوب است و بهتر از اين هم خواهد شد.
وي اذعان داشت: بر خلاف شايعات، هيچ خللي در امر خدمات‌‌رساني به مشتريان از سوي اين موسسه ايجاد نشده است و از اين روست كه مردم و سپرده‌گذاران با اطمينان بيشتري در اين موسسه سپرده‌گذاري مي‌كنند.

نوشته شده توسط غلامرضا قاسمي  | لینک ثابت | نظر بدهید


مطالب مشابه :


جوانان خیر ...

وطنیم مرند - جوانان خیر - خبری ـ تحلیلی (در ستاد ساماندهي پايگاههاي اينترنتي وزارت فرهنگ و
توقف جوانان خیر مرند در برابر تیم فوتبال شهرداری لاهیجان

خوش خبر مرند - توقف جوانان خیر مرند در برابر تیم فوتبال شهرداری لاهیجان -
والیبال

تیم والیبال امید جوانان خیر مرند . قهرمان دور اول مسابقات انتخابی استان اسامی تیم والیبال
دیدار جوانان خیر از خانه سالمندان مرند/مهر90

جوانان خیّر به همت مدیرعامل کنونی موسسه‌ی جوانان خیّر، مهندس رحیم قاسمی و با نام صندوق
جوانان‌خير

خوش خبر مرند - جوانان‌خير - وداع مردم مرند با بانی کانون نیتهای خیر + گزارش
تیم فوتبال جوانان خیر ، مربی یا مدیر باشگاه ، مشکل کجاست ؟

خوش خبر مرند - تیم فوتبال جوانان خیر ، مربی یا مدیر باشگاه ، مشکل کجاست ؟ -
تساوی پر گل جوانان خیر مرند با همسفر شبستر

خوش خبر مرند - تساوی پر گل جوانان خیر مرند با همسفر شبستر -
رحیم قاسمی به مجلس شورای اسلامی رسید!

جوانان خیر سلماس - رحیم قاسمی به مجلس شورای اسلامی رسید! - موسسه جوانان خیر شهرستان سلماس
فعالیت های خیریه

جوانان خیّر خلوص نیّت و اراده صندوق قرض‌الحسنه جوانان خیّر مرند کار خود را در
نقش موسسه جوانان خیر در توسعه شهری

قرض الحسنه جوانان خیر با ایده ها و قرض‌الحسنه جوانان خیّر مرند کار خود را در
برچسب :