اطلاعات درخصوص پرداخت یارانه ها و طبقه بندی خانوارها در خوشه ها

با توجه به آغاز زمان بندي اعلام شده براي اطلاع از وضعيت خوشه بندي خانوارها و ثبت تاييد يا اعتراض درباره فرم اطلاعات اقتصادي خانوار، در گزارشي به نحوه اطلاع مردم از دهک‌هاي درآمدي و همچنين چگونگي اعتراض يا تغييراطلاعات ثبت شده در بانک اطلاعات اقتصادي خانوار پرداخته ايم.
در اين گزارش تلاش شده است تا به سئوالات اصلي و اساسي مردم درخصوص فرم اطلاعات اقتصادي خانوار،‌ نحوه اطلاع از خوشه بندي ها،‌ نحوه ثبت تاييد يا اعتراض به خوشه بندي هاي انجام شده،‌ کساني که تاکنون موفق به ثبت نام نشدند و برخي سئوالات ديگر پاسخ داده شود.
براساس اين گزارش، امکان آگاهي مردم از خوشه خود از سه طريق مراجعه به وب سايت مرکز آمار، تلفن گويا و پيامک امکان پذير است.
1 - مراجعه به وب گاه مرکز آمار ايران
نتايج راستي آزمايي و طبقه بندي خانوار‌ها در قالب سه خوشه در آمدي براي اطلاع عموم هموطنان شرکت کننده در مرحله اول اجراي طرح از طريق وب گاه سايت اطلاع رساني مرکز آمار ايران به آدرسwww.amar.org.ir از تاريخ 11/88/3 (شنبه اين هفته) قابل مشاهده است.
براساس اين اطلاعيه، اطمينان از صحت اطلاعات موجود در پايگاه اطلاعاتي طرح، اهميت ويژه‌اي دارد و سعي شده با اتخاذ تمهيداتي اصلاح آن دسته از اطلاعات خانوار که داراي خطا مي‌باشد، امکان پذير شود.
لازم به ذکر است مراجعه به سايت فوق براساس برنامه زمان‌بندي مشخص ذيل امکان‌پذير است و از عموم هموطنان درخواست مي‌شود در تاريخ مقرر و در حداقل زمان ممکن نسبت به
تعيين وضعيت خانوار خود اقدام کنند تا بدليل حجم گسترده مراجعه به سامانه اطلاع رساني امکان مشاهده براي ساير خانوار‌ها در زمان مقرر نيز فراهم شود.

 زمان مراجعه خانوار‌ها به سايت مرکز آمار ايران
تعداد خانوار تعداد روز مراجعه زمان مراجعه
خانوار‌هاي 1 و 2 نفره 3 روز 11/88/3 تا 11/88/5
خانوار 3 نفره 3 روز 11/88/6 تا 11/88/8
خانوار‌هاي 4 نفره 3 روز 11/88/9 تا 11/88/11
خانوار‌هاي 5 نفره و بيشتر 3 روز 11/88/12 تا 11/88/14
خانوارهايي که براساس زمان بندي
فوق موفق به مراجعه نشده‌اند 8 روز 12/88/15 تا 11/88/22
براي ورود به سامانه اطلاع رساني، ضروري است اطلاعات درخواست شده اعم از کد رهگيري، کد ملي سرپرست خانوار، تعداد اعضاي خانوار و عبارت حرفي ـ عددي بطور کامل وارد شود.
2 - لزوم استفاده از شبکه اينترنت ملي
نکته مهم اين است که دسترسي به وبگاه ويژه طرح هدفمند کردن يارانه هاwww.amar.org.ir، فقط از طريق شبکه اينترانت ملي امکان پذير است.
بنابراين اشخاص حقيقي و حقوقي که بطور مستقيم از شبکه جهاني اينترنت استفاده مي‌کنند (همانند اينترنت موجود در اکثر دستگاه‌ها و ادارات) و يا در خارج از کشور قصد دسترسي به وبگاه ويژه طرح هدفمند کردن يارانه ها را دارند، نمي‌توانند اين سايت را مشاهده کنند و دسترسي به اين سايت صرفاً از طريق شبکه اينترنت ملي امکان پذير است.
بنابراين عموم مردم بايد براي دسترسي به سايت www.amar.org.ir از طريق شرکت هاي ارائه دهنده خدمات اينترنتي در داخل کشور اقدام کنند.
3 - استفاده از پيامک
خانوار‌ها همچنين مي‌توانند با ارسال پيامک حاوي شماره ملي سرپرست خانوار به شماره 300000 از خوشه خود مطلع شوند و چنانچه خانوار به خوشه خود اعتراض داشته باشد بايد از طريق وبگاه مرکز آمار ايران براي ثبت اعتراض و اقدام بعدي اقدام کرده و يا در ارديبهشت ماه 1389 به پايگاه‌هاي آماري مراجعه کنند.

4 - تماس با تلفن گويا
علاوه بر وبگاه و خدمات پيامک، امکان طلاع رساني از طريق تماس با تلفن گويا به شماره 8587-021 نيز براي استان‌هاي آذربايجان غربي، ‌کرمانشاه، ‌کرمان، ‌سيستان و بلوچستان، کردستان، چهارمحال و بختياري، ‌لرستان، ‌ايلام، ‌کهگيلويه و بويراحمد، هرمزگان، ‌اردبيل،‌ خراسان شمالي، خراسان جنوبي، ‌گلستان، ‌همدان و خوزستان فراهم شده است.

5- عدم دسترسي به اينترنت و پيامک/اعلام خوشه خانوارها به متقاضيان از طريق پست
اعلام خوشه خانوارها، قبول درخواست‌ اصلاح اطلاعات خانوارها، ثبت نام افراد جديد و درج تغييرات در خوشه در دفاتر پستي شهري و روستائي سراسر کشور انجام مي‌گيرد.
براساس قرارداد منعقده بين شرکت پست و مرکز آمار ايران و براي اجراي قانون هدفمند کردن يارانه‌ها، اعلام خوشه خانوارها از طريق پست صورت مي‌گيرد.
در مرحله اول اين قرارداد واحدهاي پستي خوشه‌ خانوارها را به متقاضيان اعلام مي‌کنند و در مرحله دوم درخواست‌هاي اصلاح اطلاعات خانوارها، ثبت نام افراد جديد و درج تغييرات در خوشه را از طريق فرم‌هاي الکترونيکي در دفاتر پستي که قابليت اتصال به اينترنت دارند انجام مي‌شود.
تمام دفاتر پستي دولتي و روستايي (ICT) مشمول انجام اين خدمت در نظر گرفته شده است که از اول بهمن‌ماه به مدت يک سال به اجراي قرارداد منعقده خواهند پرداخت.
هزينه ارايه اين سرويس به ازاي هر خانوار شهري مبلغ 5 هزار ريال تعيين شده که با احتساب 3 درصد ماليات بر ارزش افزوده 5150 ريال خواهد شد و خانوارهاي روستايي مبلغي را پرداخت نخواهند کرد.
6 - نحوه‌ اعلام اعتراض يا تغييرات
خانوار‌هايي که به اطلاعات ثبت شده در بانک اطلاعات اقتصادي خانوار اعتراض دارند و يا اطلاعات اعضاي آنها تغيير يافته است بايد پس از ثبت اعتراض از طريق وبگاه مرکز آمار ايران در زمان بندي اعلام شده، مدارک و مستندات لازم را در ارديبهشت ماه 1389 به پايگاه‌هاي آماري که از سوي مرکز آمار ايران معرفي خواهد شد، تحويل دهند.
7 - افرادي که سال گذشته ثبت نام نکردند
آن دسته از خانوار‌هايي که:
1- به دلايل مختلف نتوانسته‌اند فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را تکميل کنند و
2 - افرادي که پس از اجراي طرح جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوار، تشکيل خانواده داده‌اند يا خانواده آنها دچار تغييراتي شده است، بايد در ارديبهشت سال آينده با مراجعه به پايگاه‌هاي منتخب مرکز آمار ايران فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را تکميل يا اصلاح کنند.
8 - افرادي که کد رهگيري خود را گم کرده‌اند
افرادي که کد رهگيري خود را گم کرده‌اند، بايد از طريق پيام کوتاه از خوشه درآمدي خود مطلع شوند.
اين افراد پس از دريافت خوشه خود از طريق پيامک، درصورتي که اعتراض نداشته باشند، ديگر نيازي به کد رهگيري ندارند، اما در صورت اعتراض به خوشه، بايد تا ارديبهشت سال آينده
صبر کنند و آن موقع با مراجعه به پايگاه‌هاي آماري سراسر کشور ضمن دريافت کد رهگيري، مراحل اعتراض خود را پيگيري کنند.
9 - وضعيت رسيدگي به اعتراض‌ها
افرادي که به خوشه درآمدي خود معترض هستند (چه افرادي که از طريق سايت اينترنتي اعتراض خود را اعلام کرده‌اند و چه افرادي که به علت نداشتن کد رهگيري نتوانسته‌اند در سايت اينترنتي اعتراض خود را ثبت کنند) بايد تا ارديبهشت سال آينده منتظر بمانند و آنگاه با مراجعه به پايگاه‌هاي آماري سراسر کشور ضمن دريافت کد رهگيري، مراحل اعتراض خود را پيگيري کنند. در ضمن اين تاخير در رسيدگي به اعتراض‌ها موجب از دست رفتن حقوق افراد نخواهد شد و هر زمان که اعتراض فردي نسبت به خوشه درآمدي خود مورد قبول مرکز آمار واقع شد، مابه‌التفاوت يارانه نقدي ماه‌هاي قبل به حساب وي واريز خواهد شد.
10 - عدم نياز به مراجعه خانواده‌هاي نظامي و انتظامي و نيروهاي مسلح
خوشه‌بندي و پرداخت نقدي يارانه‌هاي خانوارهاي نيروهاي مسلح از طريق ستاد کل نيروهاي مسلح صورت خواهد گرفت و طرح فعلي شامل حال اين خانوارها نيست.
بنابراين از اقشار نظامي، انتظامي و نيروهاي مسلح کشور درخواست مي‌شود به سايت اينترنتي، پيامک يا شماره تماس‌هاي فوق‌الذکر مراجعه نکنند


مطالب مشابه :


آخرين خبرهاي هدفمندي يارانه ها

واريز يارانه در جايگاه هاي استان تهران دچار مشكل شده اند مي توانند براي پيگيري اين
چگونگي اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوارها براي دريافت يارانه نقدي

چگونگي اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوارها براي دريافت يارانه پيگيري اين موضوع واريز نمي
يارانه سوخت جانبازان و معلولان پرداخت مي شود

يارانه سوخت جانبازان و معلولان پرداخت مي شود. فاش نيوز - آخرين خبرها از پيگيري سوخت ويژه
اطلاعات درخصوص پرداخت یارانه ها و طبقه بندی خانوارها در خوشه ها

نکته مهم اين است که دسترسي به وبگاه ويژه طرح هدفمند کردن يارانه پيگيري کنند. 9 واريز
شماره پيامک 5000799 براي اطلاع از سبد کالا اعلام شد

در اين خصوص دقت شود که شماره کارت بانکي که واريز يارانه نقدي را براي پيگيري وضعيت سبد
باور كنيد زنده ام!!

امسال به هنگام ثبت نام يارانه دوره جديد پس از چند بار پيگيري كار به مجدداً واريز
هدفمند نمودن يارانه‌ها و آثار آن برمديريت شهري

يارانه را مي توزيع درآمد، از محل خزانه دولت و هرآنچه مي‌تواند به خزانه دولت واريز شود
پاسخ همكارن 90/02/14

يارانه مرحله سوم ثبت شماره حساب گرديده و در سامانه رفاه به پست بانك واريز پيگيري ميباشد
حرف مردم 1258

با کدام آمار و اطلاعات دقيق بايد يارانه مشترکين و واريز جرايم به که پيگيري
بهره .... مالکانه یا ...!!؟

مطابق بند و ماده 13 لايحه برنامه چهارم توسعه پيگيري اهداف واريز مي يارانه ‌هاي
برچسب :