هفت سین فاطمی در امامزادگان باقریه بیرجند برپا می شود

هفت سین فاطمی در امامزادگان باقریه بیرجند برپا می شود.

رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند با بیان اینکه ایام فاطمیه بهترین فرصت برای تبیین فرهنگ فاطمی است گفت:هفت سین فاطمی در امامزادگان باقریه بیرجند برپا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره اوقاف شهرستان بیرجند؛ حجت الاسلام دادخدا خدائی رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند با تأکید بر اینکه سخنرانان و واعظان در این ایام باید سیره حضرت زهرا(س) را برای همگان تبیین کنند گفت: در سفره هفت سین فاطمی هفت لقب حضرت زهرا(س) که در قالب نوشته هایی قاب گرفته شده است با یک طراحی زیبا و درخور بر روی سفره قرار می گیرد.

وی اظهار کرد:با توجه به همزمانی ایام نوروز با ایام فاطمیه باید حال و هوای شهر فاطمی باشد و برنامه های ایام نوروز به گونه ای نباشد که حرمت این ایام نادیده گرفته شود.

خدائی با اشاره به همزمانی روزهای ابتدایی سال 94 با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: هفت سین های فاطمی در نخستین روز از نوروز و همزمان با برگزاری برنامه های ویژه تحویل سال نو در بقاع متبرکه برپا می شوند.

وی بیان کرد:در سفره هفت سین فاطمی (س) که رنگ و بویی معنوی و عشق و ارادت به ساحت بانوی دو عالم حضرت زهرا(س) را دارد تلاش می شود تا هموطنان از فضای روحانی امامزادگان در هنگام تحویل سال بهره گرفته و بیش از گذشته با معارف علوی و فاطمی آشنا شوند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان بیرجند اضافه کرد: این سفره معنوی مزین به هفت عنوان سلیمه (سالم)، سیده النساء (سرور زنان)، سرالله (راز پنهانی خدا)، سر العظمی (راز بزرگ)، سعیده (سعادتمند و خوشبخت)، ساجده (زن سجده کننده) و سماویه (گوهر آسمانی) گسترده می‌شود.

وی برگزاری مراسم تحویل سال نو با پخش بیانات معظم رهبری و پیام نوروزی ایشان به صورت مستقیم ، برگزاری مسابقات جذاب و متنوع ، برپایی ایستگاه های صلواتی برای مسافرین و گردشگران ، آماده سازی قسمتی از محوطه امامزادگان با حداقل تجهیزات و وسایل برای کودکان و اقامه نمازهای یومیه به صورت جماعت را از برنامه های دیگر این بقعه در این ایام عنوان کرد.

حجت الاسلام خدائی اظهارکرد: برنامه‌های مختلفی مانند زیارت آل‌یاسین، دعای لحظه سال‌تحویل، صلوات خاصه حضرت زهرا (س)، تواشیح، سخنرانی و مداحی در طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی برگزار می شود.


مطالب مشابه :


سین برنامه ی همایش لاریجان

سین برنامه ی همایش لاریجان برنامه صبح نخستین همایش نقش لاریجان در توانمندی های
کار آفرینی در صنعت گردشگری

سین - کار طراحی برنامه یک کسب و سالن همایش های معاونت اجتماعی شهرداری منطقه 8.
ویژه برنامه‌های نوروزی شبکه‌های سیما در سال92

ویژه برنامههای نوروزی تشریفات مرکز همایشهای صدا و های ایران"، "سین مثل سریال" با
گزارش سومین همایش جوان و انتظار 12 تیرماه 91

اصلی برنامه های سین برنامه تنظیم شده موسیقی همایش های ملی فضای
تصاویرکودکان در کنار سفره هفت سین در آستانه سال جدید

تصاویرکودکان در کنار سفره هفت سین در آستانه سال جدید همایش ها سطح شهر برنامه های ادبی
هفت سین فاطمی در امامزادگان باقریه بیرجند برپا می شود

برگزاری همایش سوگواره یاس نبوی در لینک های هفت سین فاطمی در امامزادگان باقریه
برنامه ی سالانه فعالیت هاوابتکارات پرورشی

طرح برنامه های پرورشی و سفره هفت سین. 5. ویژه برنامه به همایش شورا های دانش
برچسب :