لیست ثروتمندترین تبریزی ها

لیست ثروتمندترین تبریزی ها 

تبریز بیدار اعلام می دارد توجه داشته باشید برخی از این افراد کارآفرینان نمونه کشور به شمار می آیند که تاکنون بارها مورد تقدیر قرار گرفته اند. بنابراین حضور اسامی آنها در میان سرمایه داران تبریزی جنبه منفی ندارد. تبریز بیدار از تمامی این کارآفرینان و سرمایه داران به احترام یاد می کند. بخش مهمی از این افراد را کسانی تشکیل می دهند که سرمایه های خود در داخل کشور برای کمک به اشتغال سرمایه گذاری کرده اند. بنابراین انتشار نام و فهرست دارایی های آنان تنها جهت احترام به کارآفرینان است.

هوشنگ فاخر

07.jpg


نايب رئيس اتاق تبريز دارایی های زیادی دارد. بیشتر دارایی های او کارخانه های نساجی، فرش و کاشی هستند. نام هایی مانند «نساجی تبریز»، « سراب بافت»، «تبریز کف»، «شرکت تولید فرش دست بافت» و...

او برای تاسیس و اداره این کارخانجات مشکلات زیادی را از سر گذرانده است.یونس ژائله

01.jpg

ژائله مالک کارخانه شیرین عسل است. در طول حدود 20 سال فعالیت شرکت تحت تصدی اش توانسته است هشت هزار و 500 شغل در 15 شرکت تحت تصدی اش ایجاد کند. او در دسته محبوب ترین سرمایه داران و کارآفرینان تبریزی جایی می گیرد. در سفرهای خارجی رییس جمهور سابق به کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین ژائله هواپیماهای باری حاوی محصولاتش را همراه رییس جمهور برای پخش هدیه به مردم آن کشورها فرستاد.

گروه شیرین عسل طی سال های گذشته وارد تولید مواد غذایی مانند ماکارونی، آرد، روغن نباتی، رب گوجه فرنگی و... نیز شده است. شیرین عسل کارخانجاتی خارج از تبریز را هم در دست ساخت دارد.

ژائله عضو هیئت مدیره خانه صنعت معدن و تجارت استان و نیز عضو هیئت مدیره ونماینده استان در خانه صنعت ومعدن است.

محمد رضا زنوزی

03.jpg


از محمد رضا زنوزی مطلق تا یک سال پیش به عنوان مرد ١٢هزار میلیارد تومانی نام برده می شد. مشکلات یک سال اخیر قطعا از دارایی او کاسته است. برخی دارایی های او مانند شرکت فولاد بناب در قبال معوقات به بانکی خصوصی منتقل شد و برخی دیگر از گروه های صنعتی وابسته به او تضعیف شد. او بخش بزرگی از سهام های بانکی که در اختیار داشت را هم از دست داد. گفته می شود که وی مالکیت شرکت سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز، کارخانجات گروه صنعتی درپاد تبریز، گروه کارخانجات یاقوت صنعت تبریز، گروه صنعتی توانگران سهند، کارخانه بنیان دیزل تبریز، گروه صنعتی الماس تبریز، مرکز آموزش سرمایه گذاری فولاد گستر کوثر، گروه صنعتی ایران خودرو تبریز و هواپیمایی آتا ایر را نیز برعهده دارد. باشگاه فوتبال گسترش فولاد تبریز و باشگاه فوتسال گسترش فولاد تبریز هم جزو دارایی های زنوزی است.

رحیم صادقیان

04.jpg


حاج رحیم جامبر صادقیان با وجود کهولت سن هنوز از بازرگانان و صنعتگران تبریزی به شمار می روند که ایده های تازه ای در ذهن می پروراند. صادقیان رييس اتاق بازرگاني تبريز است. شركت مجتمع نورد ناب آذربايجان از دارایی های اصلی اوست. او از سال گذشته سرمایه گذاری هایی در منطقه آزاد ارس را هم شروع کرده است.

حسین صراف (ضراب)

02.jpg


نام حسین صراف (ضراب) ابن روزها با خبر دستگیری پسرش در ترکیه سر زبان هاست. او مالک کارخانه فولاد تیکمه داش است. در سال ۱۳۸۶ طرح توجیهی ساخت کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش در سفر استانی هیئت دولت مستقیما از طرف خود ضراب در جلسه تقدیر رئیس جمهور از کار آفرینان تبریزی به وی داده شده و در پایان جلسه دستور موافقت احمدی نژاد صادر می شود.

شرکت کشتی رانی و صنايع ماشين آلات رويال که از سوی دو فرزند حسين ضراب به نام های رضا و محمد ضراب در استانبول تاسيس شده است و در تاريخ ۲۷ اکتبر ۲۰۱۱ براي انجام خريد و فروش طلا نام اين شرکت را به شرکت کشتيرانی، ماشين آلات صنعتي و صنايع معادن گرانبها تغيير داده می شود.
خانواده ضراب جدای از فعالیت در عرصه فولاد و صرافی در حوزه کشتی سازی نیز فعالند. کشتی سازی "رویال" در استانبول ترکیه متعلق به این خانواده است.

احد هريسچيان

05.jpg


حاج احد هریسچیان فرزند حاج عباسجزو تاجران به نام فرش تبریز است. قريب چهل و دو سال است که در زمينه توليد و صادرات فرش فعال است. او از بنيانگذاران فرش هريس است . وی همچنین براي سومين دوره متوالي نايب رييس اتحاديه صادرکنندگان فرش تبريز انتخاب شده است.

برادران بیوک

06.jpg


خیلی ها معتقدند اگر برادران بیوک همانند پدر و عمویشان با همدیگر همدل بودند، الآن به موفقیت هایی بیشتر از حال دست می یافتند. اما رسول بیوک و پرویز بیوک راه خود را از هم جدا کنند. رسول مالک برند «آیدین» شد و پرویز برند «شونیز» را تاسیس کرد. پرویز بیوک در این باره می گوید: «بقا و توسعه مجموعه پدری که با توجه به توسعه و گسترش روزآفرین آن ایجاد دو شرکت مستقل را ضروری می ساخت از یک سو و همچنین وجود تفکرات مدیریتی و رفع موانع سلیقه ای در توسعه شرکت، من را بر آن داشت تا با تفکیک مجموعه تولیدی پدری – که در سال ۱۳۲۴ از سوی پدر و عمویمان تاسیس شد – به دو واحد در سال ۸۸، شرایط را برای مدیریت خود و برادرم به صورت دو مدیریت مستقل (به جای دو مدیریت همزمان) فراهم سازم تا با اتخاذ این راهکار، زمینه رشد واحد تولیدی ام بیش از گذشته امکانپذیر گردد.»


***

محسن صدقي نسب مدير عامل شركت اطلس پود، محبوبيان مدير عامل شركت صنايع شيشه آذرسهند، باقري مدير عامل شركت دونار خزر را نیز می شود به این لیست اضافه کرد.


انتظار ما از آقای شهردار این است که با جذب و تشویق چنین سرمایه دارانی پروژه های بزرگ تفریحی و اقامتی و .... (که از جمله کمبودهای تبریز قلمداد میگردند )در نقاط مستعد شهر اجرا کنند

02.jpg

10.jpg


فیلم تایم لپس از نقاط مختلف تبریز

برای دیدن فیلم بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.aparat.com/v/RZfItمطالب مشابه :


جامعه بزرگ کارکنان و کارمندان چورس در کلیه ادارات دولتی

-اسلام اصغرپورنیروی انتظامی تبریز -ایوب ایوبی اداره اقتصادو دارایی الله نظری اداره
آدرس مناطق مالیاتی استان تهران

دارایی شهر ری : اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه دفتر اسناد رسمی 71 تبریز
کیفیت نفوذ به جلسه بهايي‌ها در تبریز

روزی یکی از مالیاتچی های اداره دارایی تبریز به مغازه آمد به نام جواد نیک بین.
بهره‌برداری از مجتمع توان‌یابان مهر در تبریز

تبريز مهندس مهدي بهرا دانشجوی دکترای مدیریت شهری کارشناس ارشد مهندسی برق تبریز
فهرست آثار ملی ایران - آذربایجان شرقی / تبریز - 4

اداره گمرک تبریز: تبریز، خیابان دارایی، دالان حاج شیخها، روبروی مجموعه حاج
لیست ثروتمندترین تبریزی ها

تبریز شهر آرزوها بنابراین انتشار نام و فهرست دارایی های آنان او برای تاسیس و اداره این
استخدامهای جدید تبریز(ماشین سازی تبریز-اداره اوقاف-)

وبلاگ پاک جوان - استخدامهای جدید تبریز(ماشین سازی تبریز-اداره اوقاف-) - اولین وبلاگ اطلاع
استخدام ادارات دولتی در تبریز

اداره امور اقتصاد و دارایی. دادگستری. اداره » استخدام یک موسسه بانکی معتبر در تبریز
اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی استانداری آذربایجان شرقی و 24 دستگاه اجرایی استان اعلام شد.

تبریز . اصلي . یاور . محمودی . امور اقتصادی و دارایی . اداره کل بازرگانی .
برچسب :