نحوه تصحيح پاسخنامه‌ کنکوري‌ها/ بررسي مجدد پاسخنامه‌ها 1392

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به برگزاري آزمون سراسري سال 92، با نظم و آرامش، کيفيت مطلوب و امنيت کامل، نحوه تصحيح پاسخنامه‌هاي داوطلبان را تشريح کرد.

دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينکه پس از برگزاري آزمون، کليه پاسخنامه‌ها به صورت لاک و مهر شده و با حفاظت کامل به سازمان سنجش منتقل شد، گفت: پس از انتقال، کار قرائت پاسخنامه‌ها به صورت قرنطينه و توسط دستگاه‌هاي علامت‌خوان آغاز شد.

وي درباره نحوه تصحيح پاسخنامه‌هاي داوطلبان توسط دستگاه علامت‌خوان، اظهارکرد: در قرنطينه قرائت با رعايت کليه مقررات و ضوابط هر پاسخنامه توسط دو دستگاه علامت‌خوان به طور مجزا قرائت مي‌شود و نتايج حاصله از قرائت هر دو دستگاه مطابقت داده شده تا از صحت قرائت اطمينان حاصل شود.

مشاورعالي سازمان سنجش، افزود: پس از آن به طور تصادفي نيز نتيجه قرائت برخي پاسخنامه‌ها به طور موردي بررسي شده تا کاملا از صحت قرائت انجام گرفته اطمينان 100 درصدي حاصل شود.

توکلي در پايان، خاطرنشان کرد: پس از اجراي اين مرحله، ساير مراحل اجرايي کار شامل تصحيح اوراق، محاسبه نمرات خام و نمرات تراز و ديگر محاسبات لازم و در نهايت محاسبه نمره کل در هر يک از زير گروه‌هاي آزمايشي انجام شده و نتيجه اوليه آزمون به صورت کارنامه تنظيم و در روز شنبه (12 مرداد ماه) بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

 انتخاب رشته کنکور 92 را از هم اکنون آغاز کنيد...

حذف آزمون فراگير پيام‌نور در مقطع کارشناسي

رييس دانشگاه پيام نور، گفت: دانشگاه پيام نور از اين پس در مقاطع کارشناسي ناپيوسته و پيوسته و کارداني کنکور نخواهد داشت و پذيرش دانشجو بر اساس سوابق تحصيلي و آنچه سازمان سنجش مشخص مي کند انجام مي‌گيرد.

حسن زياري، افزود: دانشگاه پيام نور در راستاي برداشتن سد کنکور و آرامش خاطر جوانان جوياي علم ، توانست پس از چهار سال کار کارشناسي متخصصان کنکور را در تمام کد رشته محل‌هاي خود، حذف کند.

وي اظهارکرد: به اين ترتيب وعده دولت و مجلس مبني بر حذف کنکور، براي نخستين بار توسط دانشگاه پيام‌نور در تمامي کد رشته‌ها محقق شد و از اين پس کساني که در کنکور سراسري شرکت يا شرکت نکرده‌اند، مي‌توانند از طريق دفترچه جديدي که همراه با دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش توزيع مي‌شود رشته خود را انتخاب کنند.

زياري افزود: سال گذشته دانشگاه پيام نور موفق به حذف آزمون در 6000 رشته محل شده بود و توانست کنکور مقاطع کارشناسي پيوسته و ناپيوسته را به طور کامل حذف کند.

وي گفت: به اين ترتيب در فراگير سال 92 که در مهر ماه پذيرش خواهيم داشت ديگر مقطع کارشناسي نداريم و فقط در مقطع کارشناسي ارشد فراگير برگزار مي‌شود.

رييس دانشگاه پيام نور در پايان تصريح کرد: حذف کنکور علاوه بر حذف مخارج مالي احتمالي که براي متقاضيان در برداشت، موجب آرامش خاطر بيشتر جوانان آينده ساز ميهن اسلامي ما خواهد شد و از اين پس آنها مي‌توانند با فراغ بال به تحصيل خود در دوران دبيرستان ادامه دهند و با کسب نمرات عالي امکان تحصيل در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود را فراهم کنند


مطالب مشابه :


پاسخنامه خام کنکور برای تست

Mathematics - پاسخنامه خام کنکور برای تست - ریاضیات و آموزش
نحوه تصحيح پاسخنامه‌ کنکوري‌ها/ بررسي مجدد پاسخنامه‌ها 1392

کنکور سراسری93×اخبار×سوال× ارشد×پیام نور - نحوه تصحيح پاسخنامه‌ کنکوري‌ها/ بررسي مجدد
اعلام نتايج کنکور ارشد سال ۱۳۹۰ دانشگاه آزاد تا دهم شهریور ماه

مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد مراحل فني پاسخنامه هاي کنکور همچنين محاسبه نمرات خام
چگونگي محاسبه نمرات كنكور 92

پایان فرایند قرائت پاسخنامه های آزمون سراسری/ آغاز محاسبه نمرات خام، تراز و کل داوطلبان
نحوه گزینش دانشجو در کنکور کارشناسی ارشد سال 1392 دانشگاه آزاد/ فرمول محاسبه نمرات

شیوه گزینش دانشجو و نحوه محاسبه نمرات خام کل خود در پاسخنامه رایانه کنکور کارشناسی
پایان فرایند قرائت پاسخنامه های آزمون سراسری ٩٢

Vision - پایان فرایند قرائت پاسخنامه های آزمون سراسری ٩٢ - - Vision
آنچه بايد براي شرکت در کنکور دانشگاه آزاد بدانيم. بخش يک

آنچه بايد براي شرکت در کنکور پاسخنامه های چهارجوابی توسط محاسبه نمره خام:
برچسب :