مخالف استعفای مطهری: علی مطهری باید بماند تا به دست مردم از مجلس حذف شود

نماینده دنا و بویراحمد در مجلس دلیل استعفای علی مطهری از نمایندگی مجلس را نوعی کناره‌گیری قهرمانانه دانست و گفت: بهتر است به استعفای مطهری رای ندهیم تا مردم او را در انتخابات بعدی حذف کنند.
 
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ستار هدایتخواه نماینده مردم دنا و بویراحمد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در مخالفت با استعفای علی مطهری نماینده تهران ری، شمیرانات و اسلام شهر از نمایندگی مجلس اظهار داشت: استعفای مطهری بی‌مبنا و بی‌منطق است و بنده به همین دلیل با این استعفا مخالفم.

وی افزود: دلیل اصلی استعفای مطهری همچنان که در متن استعفا بیان شده بود، اعتراض به عملکرد هیئت رئیسه در ماجرای سؤال از رئیس جمهور است اما بنده به همه می‌گویم که درست بر عکس آقای مطهری به دلیل اجرای آئین‌نامه و قانون از سوی هیئت رئیسه، استعفا داده است.

هدایتخواه با بیان اینکه اصل سؤال از رئیس جمهور خیلی با آئین‌نامه داخلی سازگار نیست، گفت: حدود 11 سؤال از طرح سؤال از رئیس جمهور مطرح شده که تعدادی از نمایندگان با برخی سؤالات موافقند و با برخی مخالفند، زمانی طرح سؤال از رئیس جمهور به حدنصاب می‌رسد که همه نمایندگان با همه سؤالات موافق باشند.

وی افزود: ‌استعفای مطهری از نمایندگی مجلس برای ‌اعمال فشار به هیئت رئیسه بوده است و دلیل استعفای مطهری یک نوع کناره‌گیری قهرمانانه است و بسیاری از موکلین آقای مطهری به حرمت شهید مطهری به او رای داده‌اند و آقای مطهری می‌داند در دوره دیگر مجلس، رای نخواهد آورد. به همین دلیل استعفا داده است اما نمایندگان باید با استعفای او مخالفت کنند تا مطهری بماند و توسط مردم حذف شود.

این نماینده مجلس در بخشی دیگری از سخنانش مطرح کرد، اگر هدف مطهری از استعفا اعتراض به عملکرد هیئت رئیسه بوده است، باید بگویم که آئین‌نامه راه‌های دیگری هم برای اعتراض پیش‌بینی کرده است؛ مانند ماده 25 آئین‌نامه.

وی از نمایندگان خواست که به استعفای مطهری رای ندهند تا مردم او را در انتخابات مجلس نهم حذف کنند، گفت:‌ آقای مطهری می‌گوید که به دلیل عدم اجرای قانون از سوی رئیس جمهور، طرح سؤال از رئیس جمهور را ارائه داده است اما دلیل استعفای مطهری از نمایندگی مجلس نیز به خاطر اجرای قانون توسط هیئت رئیسه مجلس است.


مطالب مشابه :


روزی که مهندس بازرگان استعفا داد

مذاکرات خود را دنبال خواهند کرد. طباطبایی در مورد اینکه آیا استعفای دولت از. سوی امام پذیرفته شده است یا خیر، سکوت کرد.» متن استعفای مهندس بازرگان که در روز ۱۴ آبان ۵۸ در قم تقدیم امام شد، بدین. شرح است: «بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم.
روزی که مهندس بازرگان استعفا داد

بازرگان در متن استعفای خود از «دخالت‌ها، مزاحمت‌ها، مخالفت‌ها و ...» می‌گوید؛ مواردی که به گفته او وحدت کلمه لازم برای پیشبرد اهداف انقلاب را تهدید می‌کند. همین مسائل بود که باعث شد دولت موقت در طول دوران زمامداری ۳ بار استعفا کند اما هر بار بنا به دلایلی ...
رئیس هیات کوهنوردی کردستان از سمت خود استعفا داد.

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال حذف نام سه ورزشکار کردستانی از اردوی تیم ملی کوهنوردی کشور، مصطفی باغبانیان رئیس هیات کوهنوردی استان در اعتراض به این حرکت فدراسیون از سمت خود استعفا داد. در متن استعفا رئیس هیئت کوهنوردی کردستان ...
متن كامل استعفا نامه شهردار قصرشيرين

شهردار قصرشيرين : نميتوان در محيطي ناآرام و ناهمراه انتظار معجزه داشت استان پنجم - به نقل از انديشه قصرشيرين : درپي استعفاي مهندس نجفي مهر شهردارقصرشيرين ؛ اين سامانه خبري تلاش زيادي بعمل آورد تا با پيگيري موضوع ؛ ضمن دستيابي به متن ...
فرماندار خرامه استعفا داد

وی افزود: شب بعد از ارسال متن استعفا به استانداری، شخص استاندار با بنده تماس گرفت و در مورد استعفای احسان خازن سوال کرد که به همین شکل توضیح دادم تا تصمیم مناسبی برای انتخاب جایگزین اتخاذ شود. نماینده مردم خرامه ...
متن استعفاي بلندبالا و پر از كنايه حجت الاسلام والمسلمین سعید علیپور

وبلاگ اعتدال اندیمشک - متن استعفاي بلندبالا و پر از كنايه حجت الاسلام والمسلمین سعید علیپور - وقایع را بی عینک ببینیم نه از درون عینک رسانه ها . همین .... - وبلاگ اعتدال اندیمشک.
متن کامل استعفا

پذیرش استعفا. سر انجام پس از حدود 8 ماه که از استعفای این جانب میگذرد و علی رغم مخالفت استان، در این مدت ، این استعفا در تاریخ 18/11/89پذیرفته شد. جناب آقای دکتر خزایی ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان همدان متن زیر را خطاب به اینجانب ارئه ...
نبی: باید متن استعفا را بخوانم

مهدی محمدنبی در مورد علت استعفای مربی بدنساز تیم ملی اظهار داشت: من از صبح درگیر جلسات متعدد هیئت رئیسه فدارسیون فوتبال بودم و هنوز متن استعفایی که کاوبرگ به کادر فنی داده است را مطالعه نکرده‌ام. به همین دلیل نمی‌دانم علت این استعفا چیست.
مخالف استعفای مطهری: علی مطهری باید بماند تا به دست مردم از مجلس حذف شود

وی افزود: دلیل اصلی استعفای مطهری همچنان که در متن استعفا بیان شده بود، اعتراض به عملکرد هیئت رئیسه در ماجرای سؤال از رئیس جمهور است اما بنده به همه می‌گویم که درست بر عکس آقای مطهری به دلیل اجرای آئین‌نامه و قانون از سوی هیئت رئیسه، استعفا ...
برچسب :