رقابت نفس گیر جانشینان صندلی جلال زاده

 

 

عبدالسلام معروفی: این لابی گری ها که از شب پیروزی دکتر روحانی و در مواقعی حتی برنامه ریزی هایی از جانب تعدادی از اپورتونیست های سیاسی از قبل از انتخاباتی که نه چیزی به دار بود نه به بار، شروع شده بود و اینگونه اشخاص اند که بی هیچ دغدغه ای که از آن بوی اخلاقیات سیاسی به مشام رسد، وارد گود شده اند و به هر بهایی !؟ می خواهند گزینه مورد علاقه شان که حالا بسته به موقعیت، خود یا یار غارشان است، سکان اداره ساختمان ایالت ارومیه را بدست گیرند.

 هر چند  حسینی صدر نماینده مردم خوی از معرفی ۵ گزینه از جمله آقایان جواد جهانگیرزاده، محمد امین رضا زاده، جهانبخش محبی نیا ، فریدون همتی وعلیرضا خلخالی از آذربایجان غربی و انصراف نیکزاد برای بررسی و انتخاب نهایی به وزارت کشور خبر داده ولی با توجه جو وشرایط موجود و قدرت تاثیرگذاری برخی از جریانهای سیاسی منطقه از جمله حجت الاسلام حسنی ، مهندس عبدالعلی زاده و غیره و بر اساس اخبار رسیده از میان گزینه های مطرح شده و لیست بلند بالای استانداری آینده آذربایجان غربی این روزها این گزینه ها از شانس بیشتری برخوردار بوده و در بورس این ماراتن سخت قرار گرفته اند.

******************

-  دکتر جواد جهانگیرزاده نماینده ۳ دوره مردم ارومیه در مجلس و مورد حمایت بسیاری از سیاسیون کشوری و عضو تیم علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و همراه دکتر ولایتی در انتخابات اخیر و یکی از چهره های ذینفوذ اصولگرایی و موفق در حوزه سیاسی کشور است  که توانسته ۳ بار از مردم ارومیه رای اعتماد بگیرد و از سوی برخی از نمایندگان و رهبران سیاسی  حمایت می شود  و دارای لابی قوی تری برای این مسوولیت می باشد  که این روزها دارای بیشترین اقبال برای رسیدن به پست استانداری آذربایجان غربی در دولت تدبیر و امید است .

دکتر جهانگیرزاده در مورد زندگی خودش می نویسد ؛ در۲۰ مرداد ۱۳۴۵ در ارومیه به دنیا آمدم.پدرم مردی متدین و زحمتکش و مادرم زنی حکیم و صبوری بودند که به لطف الهی سایه مهر و محبت شان اینک نیز بر سرم مستدام می باشد. در سال ۶۳ و در کنکور سراسری آن سال با احراز رتبه ۲۶ کشوری به دانشگاه راه یافتم.جامعه شناسی محبوب ترین رشته ای بود که سراغ داشتم.ابتدا در تهران مشغول به تحصیل بوده و از ترم دوم به دانشگاه تبریز منتقل شدم.در خرداد سال ۶۵ ازدواج کردم که ثمره آن،سالها همیاری، صبوری، سوختن و ساختن توسط زنی بوده که کمترین توقعات را از من داشته و دارد و چون همرزمی از سلامت و بر سر پیمان بودن همرزم خود نگاهبانی می کند. راضیه و علیرضا میراث داران و ادامه دهندگان چنین پیوندی اند. راضیه سالهاست که با جوانی متدین و دانشمند ازدواج کرده و روزگاری توام با ایمان و اعتقاد سپری می کنند. کارشناسی ارشد خود را در جامعه شناسی از دانشگاه شیراز اخذ کردم. سپس در رشته جامعه شناسی سیاسی در مقطع دکتری در دانشگاه علامه طباطبایی(ره) به ادامه تحصیل پرداخت و موفق به اخذ مدرک دکتری شدم.

****************************

- مهندس فریدون درویش زاده یار دیرین مهندس عبدالعلی زاده و شهرداری اسبق تبریز ، معاونت وزیر مسکن و ریاست سازمان نوسازی شهرداری تهران را در کارنامه خود دارد که می گویند مهندس عبدالعلی  زاده با قدرت تمام از او حمایت می کند تا استاندار آینده آذربایجان غربی بشود که اگر … .

خبرگزاری فارس: درویش‌زاده تنها گزینه وزارت کشور و مجمع نمایندگان برای استانداری آذربایجان‌شرقی

درویش زاده از ۷۲ تا ۷۶ شهردار تبریز بود  و بعد  به عنوان مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن در وزارت مسکن وشهر سازی منصوب شد. با توجه به اجماع نمایندگان آذربایجان شرقی  و تصمیم مهندس عبدالعلی زاده اگر وی به تبریز نرود اولین گزینه ای است که  با توجه به نزدیکی اش به  مشاور وزیر کشور از بیشترین  شانس برای رسیدن به ساختمان استانداری آذربایجان غربی است.

****************************

-  دکتر فرامرز فتح نژاد  کاندیدای ۲ دوره مجلس شورای اسلامی از ارومیه ، رئیس سابق دانشگاه آزاد منطقه ۲ کشوری  که در حال حاضر رییس دانشگاه مجازی آزاد کشور می باشد و از چهره های اصولگرایی است و البته مورد حمایت حجت الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه در استان  که  گفته می شود این روزها دوستانش کاروان استقبال برایش تدارک دیده اند.

پروفسور فتح نژاد  نخبه علمی و دانشگاهی کشوریست که  ۱۳۳۵  در یکی از روستاهای  شهرستان ارومیه متولد شده و با درجه تحصیلی دکتری ریاضیات کاربردی،گرایش انفورماتیک و تئوری شبکه ها از آمریکا فارغ التحصیل شده و سوابق آموزشی و اجرائی درخشانی دارد از جمله  ؛ مدرس دانشگاه ایالتی ایلی نویز، مدرس دانشگاه ایالتی اکلاهم ، مدرس انیستیتوی ایالتی پلی تکنیک در تنسی ، سرپرست دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن آمریکا به مدت ۸ سال ، استاد راهنما و مسئول گروه ریاضی- کامپیوتردانشگاه مجازی وابسته به دانشگاه استریر، استاد ممتاز و ریاست دانشکده علوم(E-learning) دانشگاه استریر ایالت ویرجینیا درآمریکا ، استاد دانشگاه استردفورد-ایالت ویرجینیا در آمریکا و استاد میهمان کالج مانت سنت مری ایالت مریلند ،قائم مقام ستاد خدمات استراتژیک ایرانیان در وزارت خارجه ، عضو کمیته مرکزی سیاستگزاری تلویزیون جام جم ، مشاور معاونت روابط بین الملل مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام ، رئیس و عضو هیات امناء دانشگاه مجازی دانشگاه آزاد ، عضو هیئت مدیره گروه فناوا  ، مسئول اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع)،  استاد دانشگاه آزاد- واحد علوم تحقیقات در بخش کارشناسی ارشد مدیریت I.T ، مشاور ارشد استاندار آذربایجانغربی  و مدیر عامل بیمه دی کشور.

*************************

- مجید خدابخش که زمان مرحوم عطایی در این استان در استانداری خدمت می کردند ، هرچند اسم و رسم زیادی در استان در نکرده ولی جزو گزینه های اصلی است که این روزها در ساختمان وزارت کشور می چرخد.

هر چند مهندس خدابخش برای استانداری اردبیل هم مطرح است و جزو  گزینه های مورد حمایت مجمع نمایندگان آن استان  و شخص نماینده ولی فقیه است  ولی اسمش در لیست  اصلی برای هدایت این استان هم  دیده می شود . خدابخش، سابقه دو یا سه بار معاونت استانداری  در شمالغرب کشور  و سرپرستی استانداری آذربایجان شرقی را دارد.

 - مهندس فریدون سلیمی نیا نماینده دوره چهارم و پنجم شهرستان های میاندوآب و شاهیندژ و تکاب متولد ۱۳۳۵ محمود آباد است و از چهره های فعال اصلاح طلب و البته آرام و بی سر وصداست.

بنا به اعلام یکی از وبلاگ های محلی جنوب استان در خصوص مهندس سلیمی نیا آورده ؛ گفته می شود فریدون سلیمی نیا عضو حوزه مشاوران سیاسی دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی جهت فعالیت در دولت ۴ گزینه پیش روی دارد. برخی از نمایندگان مردم آذربایجان شرقی همچون علیرضا منادی و مسعود پزشکیان در صدد انتصاب وی به عنوان استانداری آذربایجان شرقی هستند البته در دوران محمد خاتمی ایشان جدی ترین گزینه استانداری این استان بودند که به دلایلی عملی نشد .استانداری آذربایجان غربی دیگر مقصدی است که سلیمی نیا احتمال دارد مسئولیت آن را بر عهده بگیرد .وزارت نفت با توجه به مسئولیت سابق وی در معاونت این وزارتخانه و ارتباط نزدیک وی با مهندس زنگنه احتمال دارد در این وزارت خانه باقی بماند .و گزینه نهایی احتمال دارد سلیمی نیا به نهاد ریاست جمهوری برود . جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ازوی خواسته است برای کمک به دولت به مجموعه نهاد ریاست جمهوری بیاید.

************************

- دکتر فریدون همتی   با یک مغز متفکر قوی که در سن ۲۲ سالگی مدیر کل شد . گزینه بعدی است که این روزها به رغم همه جوسازیها و شیطنت برخی از مخالفین که از آمدنش هراس دارند ،  ولی بواسطه توانایی و درایتش دارای شانس فراوانی برای رسیدن به سکان استانداری آذربایجان غربی است.

همتی

فریدون همتی نامی است که مردم آذربایجان غربی آن را به واسطه حضورش در صداوسیما می شناسند وهنوز هم نامش در میان کارکنان صدا وسیما می درخشد. دوران مدیریت او را برخی، یکی از موفق ترین دوره های فعالیت رسانه ملی در استان می دانند که ساختمان فعلی گلشهر یکی از ثمرات این مدیریت است.همتی بعد از چندی از صداوسیما استعفا داد و برای رقابت انتخاباتی راهی دیارش «ایلام» شد. او نمایندگی مردم ایلام را در دوره هفتم مجلس به دست آورد درحالیکه ارتباطاتش با آذربایجان غربی و دوستان سیاسی اش را همچنان حفظ کرده بود. همتی در دوره هشتم و بعد از اینکه از راهیابی به مجلس بازماند به دعوت عبدالرضا رحمانی فضلی، معاون سیاسی سابق صداوسیما که رئیس دیوان محاسبات شده بود، نزد وی رفت و مسئولیت معاونت این نهاد را عهده دار شد. با انتخاب رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور دولت روحانی، همتی بازهم به صدر اخبار و گمانه زنی ها بازگشت و این بار در قالب یک مسئولیت سیاسی و اجرایی در این وزارتخانه.و این روزها قرعه کلید داری استانداری آذربایجان غربی از قرار معلوم به این مدیر فعال رسانه ای می رسد که بیش از ۱۶ سال در حوزه سیاسی و رسانه ای فعالیت کرده و می تواند از این بابت برای استان مرزی مثل آذربایجان غربی موثر واقع شد و  مسیر را هموارتر سازد که اگر وزیر کشور دولت یازدهم نظر مساعدی در این حوزه به این شخص داشته باشد  تا مقصد بعدی این مدیر ملی ، استان آذربایجان غربی باشد. فریدون همتی متولد ۱۳۳۹ در شهر ایلام  بوده و دانشجوی دکترای مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی  که دارای سوابق مدیر کل صدا و سیما در مراکز ایلام ، لرستان و آذربایجان غربی ؛ نماینده مجلس هفتم از حوزه انتخابیه ایلام ؛  مسئول امور استان های دیوان محاسبات کشور و معاون حقوقی و پارلمانی دیوان محاسبات کشور است.

********************

- دکتر محمد امین رضازاده فرماندار دوران اصلاحات شهرهای خوی و ماکو و استاد دانشگاه ؛ یک چهره معتدل و البته اصلاح طلب ، خویی معلمی ومنش رفتاریش اش  باعث شده  از محبوبیت خاصی میان دانشجویانش برخوردار باشد که  توسط نمایندگان هم برای پست استانداری معرفی شده است.

وی متولد ۱۳۴۴ شهرستان نقده  ودر حال حاضر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل است ؛ با این سوابقش مورد حمایت فعالین دانشجویی هم قرار گرفته است و او  را شاخص ترین فرد معرفی کرده اند ، عضو هیأت علمی ، مدرس و مدیر گروه حقوق قضائی- دانشگاه جامع علمی کاربردی است و ازسال۱۳۸۶ ادامه دارد . عضو هیأت علمی ، مربی پژوهشی و مدیر برنامه ریزی و توسعه – جهاد دانشگاهی شهید بهشتی – به مدت ۲سال . فرماندار خوی – وزارت کشور – به مدت۴سال . فرماندار ماکو- وزارت کشور – به مدت ۲سال . مدیر کل بازرسی و نظارت استان آذربایجان غربی – وزارت بازرگانی – به مدت ۲سال . کارشناس حقوقی اداره کل رسیدگی به شکایات – ریاست جمهوری – به مدت ۱ سال .  رئیس اداره امورعمومی مرکزتحقیقات شورای نگهبان   ۲ سال .  مدیر اموراداری وآموزش جهاد دانشگاهی شهید بهشتی ۴ سال وعضو جهاد سازندگی  ۶ سال .

***********************

- علیرضا خلخالی سابقا معاون سیاسی وامنیتی استانداری سمنان  بود . هرچند او هم مثل آقای خدابخش اسم و رسم زیادی در استان در نکرده ولی جزو گزینه های اصلی است که این روزها در ساختمان وزارت کشور می چرخد.

 اصالتا بومی و متولد آذربایجان غربی است و یکی از گزینه فعال سیاسی و امنیتی استان و مورد اعتماد بسیاری از سیاسیون  که برخی ها وی را جزو کارآمد ترین فرد در این دوره برای تصدی پست استانداری به حساب می آورند. گزینه دیگریست که دوباره این روزها بر سر زبانها آمده است تا سکان هدایت این استان را بر عهده بگیرد.

*********************

- مهندس قربانعلی سعادت  استاندار اسبق آذربایجان غربی  و سیاستمدار کهنه کار کشوری و یک چهره ملی و معتدل و آرام  گزینه دیگریست که این روزها اسمش بر سر زبانها جاریست و برخی می گفتند کار سعادت برای استانداری آذربایجان غربی چند هفته قبل تمام شده بود، هر چند اگر بر اساس شنیده اگر مهندس با سابقه سکان هدایت منطقه آزاد تجاری  ماکو را بر عهده بگیرد خود بخود از پست استانداری کنار خواهد رفت با این حال گزینه ای است که طرفداران زیادی دارد. 

 ***********************

با همه این اوصاف باید منتظر ماند و دید که قرعه استاندار آینده آذربایجان غربی به نام چه کسی رقم خواهد خورد و  چه کسی جانشین و جایگزین صندلی آقای وحید جلال زاده ۱۴ مین استاندار آذربایجان غربی خواهد شد و یا کماکان باید افرادی دیگری به لیست ها اضافه شده و تکلیف مدیریت ارشد آینده این  استان  در حالت ابهام قرار گیرد .

همانطور که بارها متذکر شدیم اولین مولفه انتخاب استاندارهمراهی با دولت و اعتقاد راسخ به دولت تدبیر و امید و  حرکت در راستای تحقق برنامه های دولت یازدهم باشد ، دوما همان ویژگی ها و مشخصاتی که شخص رئیس جمهوری و وزیر کشور و با نظر مجامع خصوصی و عمومی آنها را ذکر کرده اند دارا باشد یعنی صاحب تجربه وتخصص باشد.  داشتن تجربه فعالیت سیاسی واجتماعی و مدیریتی و مورد قبول همه جناح ها، نخبگان ،نمایندگان ، احزاب سیاسی یک استان که حداقل در دسترس بوده و می تواند نقش کلیدی و سازنده در مسیر توسعه داشته باشد. یک استاندار موفق در این استان استانداری است که بتواند تعامل مناسب و شایسته با اقوام و مذاهب موجود و البته شناخت و آشنایی با فرهنگ های آنها داشته باشد.کسی باید مدیریت ارشد آینده این استان باشد که از قدرت تعامل شایسته ای با هیات دولت و مراکز قدرت برخوردار باشد و از این رو با تعامل با نمایندگان  قدرت و با لابی بتواند برای چانه زنی در بالا در جهت دریافت اعتبارات، پیشبرد برنامه های استانی موفق عمل کند.

  استاندارآذربایجان غربی باید تحلیل دقیق و منظمی از اوضاع و شرایط منطقه و حتی وضعیت سیاسی کشور ها  همجوار و جهان داشته ، اعتماد قبلی و راسخ به آنچه که در استان دیده می شود شامل اقوام و مذاهب آن جزو ضروریات است.  استاندار آذربایجا غربی باید با فرصت ها و تهدیدها و نقاط ضعف و قدرت این استان آشنایی داشته باشد ، از همه مهم تر استاندار آذربایجان غربی باید کسی باشد که تجربه مدیریتی داشته و امتحان خود را پس داده و کسی باشد که بتواند همه مهره های بازی شطرنج در استان را درست کنار هم بچیند و بجای تنش و مقابله و درگیری بمانند یک ید واحد بتواند ۴ سال عمر دولت تدبیر و امید را با اعتقاد قلبی خود با سربلندی به سرانجام برساند و شاخصه های توسعه ای استان را ارتقا بخشد.

 شرایط آذربایجان غربی هم در این اثنا بسیار متفاوتر از بسیاری از استان های کشوربوده ، استانی که قریب به ۱۰۰۰ کیلومتر مرز مشترک با ۳ کشور همسایه دارد  مردمانی ساکن آن است با قومیت و مذاهب و فرهنگ متفاوت ، از همان روزی که تاریخ ایران و این منطقه رقم خورد همیشه در تغییر و تحول و لنگرگاه و سنگر گاه مخالفین و موافقین بوده است.استانی است که با نگاه امنیتی اداره می شود ، دارای مراکز نظامی متعدد و بازارچه و مرکز تجاری و غیره است . استانی متفاوت تر از بسیاری از استان ها ی کشور، و هدایت این مجموعه و کشتی بر مسیر پر از سنگلاخ و ناهموار برعهده کسی است که از آن به نام استاندار و مدیریت ارشد استان نام می برند.

  پس بی شک انتخاب استاندار این استان برعکس بسیاری از استانها باید سخت و درشرایط خاص و بهتری باشد  و  در این دوره بر خلاف ادوار گذشته یک مدیر اقتصاد محور می خواهیم تا سیاسی . پس ضرویست وزارت کشور ، رهبران سیاسی و فکری به این مهم توجه داشته که استان آذربایجان غربی گلوگاه تجاری و اقتصادی و سیاسی و یکی از مهم ترین نقاط کشوریست ….. ودر انتخاب استاندار نهایت دقت  و صحت در کار مورد توجه قرار گیرد./جوان پرس


مطالب مشابه :


لارستان،میزبان هفته دوم مسابقات هندبال لیگ دسته یک آقایان/ برتری تیم فوتبال آبی پوشان لطیفی

همیاری شهرداری ارومیه و کوشا نسیم سبلان کرمان دانشگاه علمی کاربردی
همایش علمی توسعه صنعت گیاهان دارویی ایران

تثبیت ازت به روش همیاری. با هدف توسعه کمی و کیفی آموزش های علمی-کاربردی دانشگاه آزاد
همایش میکروبیولوژی

زیست پیام،وب لاگ علمی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران . دانشگاه آزاد
نشانی روان شناسان و مشاوران دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ايرا

تهران- خ مرتضوی بعد از خوش کوچه شهيد علمی نژاد بلوار شهرداری کرمان- خ شريعتی
استخدام در شرکت برق،شرکت نفت،بانک،شهرداریها،استخدام در معدن گل گهر و سرچشمه

· استخدام عضو هیات علمی در دانشگاه جامع علمی-کاربردی استخدام کرمان علمی دانشگاه صنعتی
تاريخ‌ برگزاري‌ آزمون‌ کارشناسی ارشد سال 1394 دانشگاه های سراسری

تاريخ‌ برگزاري‌ آزمون‌ کارشناسی ارشد سال 1394 دانشگاه کرمان می باشند. همیاری شهرداری
رقابت نفس گیر جانشینان صندلی جلال زاده

عبدالسلام معروفی: این لابی گری ها که از شب پیروزی دکتر روحانی و در مواقعی حتی برنامه ریزی
برچسب :