زیبایی پوست از نگاه نی نی سایت

مالیدن آب لیمو با پنبه روی چین و چروک های زیر چشم نیز بسیار مفید است. این کار را روزی ۲ بار انجام دهید ترجیحاً یک نوبت صبح پس از بیدار شدن از خواب و یک نوبت قبل از خواب. 

گلاب علاوه بر از بین بردن چین و چروک باعث جوان سازی پوست زیر چشم هم می شود. حداقل روزی یک بار مقداری گلاب روی پوست بمالید. 

مالیدن یخ،راه دیگری برای کاهش دادن چین و چروک زیر چشم است. هنگام مالیدن یخ روی چین و چروک آن را بچرخانید. 


روغن هسته انگور دارای خاصیت مغذی، نرم کننده و مرطوب کننده است و برای از بین بردن چین و چروک نیز مفید است. 

مالیدن سفیده تخم مرغ باعث سفت شدن پوست زیر چشم می شود و چین و چروک ها را کم می کند. برای به دست آوردن نتیجه مثبت، این کار را مرتب انجام دهید. 

روغن کرچک، یکی از بهترین مواد مرطوب کننده برای زیر چشم به حساب می آید. ابتدا دست و صورت خود را با آب بشویید و خشک کنید. انگشتان خود را آغشته به روغن کنید و زیر چشم بمالید. برای کسب بهترین نتیجه، این کار را قبل از خواب انجام دهید. تکرار این کار نه تنها چین و چروک را از بین می برد بلکه پوست را جوان و نرم می کند. 

در مصر قدیم، برای از بین بردن چین و چروک کنار دهان و چشم، از روغن بادام شیرین استفاده میکردنداین روغن را به آرامی، روزی ۲ بار اطراف چشم و دهان ماساژ دهید تا پوست نرم شود. 

استفاده از روغن نارگیل، نتیجه سریع تری می دهد که طی کمتر از یک هفته آشکار می شود. این روغن علاوه بر این که چین و چروک زیر چشم را از بین می برد، باعث نرمی پوست هم می شود. 

انگور برش زده را روی چین و چروک بمالید تا اسیدهای موجود در آن پوست زیر چشم را سفت کند. 
برای به دست آوردن نتیجه بهتر، بگذارید آب انگور به مدت ۱۵دقیقه روی پوست بماند. 

به اندازه کافی آب بنوشید و زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید. از آن جا که چشم قسمت حساس بدن است، توصیه می شود، ابتدا مقدار کمی از مواد را روی پوست دست امتحان کنید تا از واکنش نشان ندادن آن مطمئن شوید. 

ویتامین E نیز تاثیر چشمگیری در از بین بردن چین و چروک دارد. 

آب خیار، حاوی ماده طبیعی است که علاوه بر سفت کردن، پوست زیر چشم را صاف و نرم نیز می کند. رشــــــــــد ابـــــــــــرو 
برای رشد ابرو روغن زیتون عالیه و روغن فندق اگه بتونی خودت درست کنی که معرکست هم واسه ابرو هم واسه مژه 
روغن زیتون واسه ابرو خوبه به این سرعت جواب نمیده عزیزم باید حوصله کنی روغن فندق هم عالیه خشــــــــــــــــکی بدن 
برای خشکی بدن بعد از حمام روغن زیتون روغن گل رز روغن نارگیل و گیلیسیزین و روغن بچه فیروز که درش ابیه و مقداری سرکه سیب مخلوط کنید و بعد از حموم به بدنتون بزنید پوستتون لطیف میشه این لوسیون بدنه بعد از حمام استفاده کنید 

مقداری گل بابونه رو بجوشونید پس از سرد شدن صاف کنید و مقداری شیر و اب لیمو ترش و گلاب اضافه کنید هر روز اینو به بدنتون بمالید عالیهه البته داخل یخچال نگه دارید 
یه لوسیون دیگه برای بدن 
موم نصف فنجان 
گیلیسیرین ا ق غ 
شیرنصف فنجان 
روغن بادام ا ق غ 
موم رو رو حرارت غیر مستقیم حل کنید بعد بقیه مراد رو بهش اضافه میکنیم بعد واسه ١٠ دقیقه رو شعله خیلی ملایم میذاریم حالا امادست استفاده کنید 


ماســــــــــک ویتامینه 
این یه ماسک ویتامینه هست 
ریشه شیرین بیان ٢٠گرم 
موز کاملا رسیده 
گلاب ٢٠ سی سی 
عسل ٢٠گرم 
زرده ا عدد 
شیرین بیان رو اسیاب میکنیم تا پودر بشه بعد همه مواد رو مخلوط میکنیم این ماسک رو به همه جای صورت حتی دور چشم هم بزنید بسی مفید است 

لکه هایی که بر اثر فشار دادن جوش ها به وجود می آید و باعث کنده شدن جوش یا آکنه می شود تبدیل به لکه های دائمی روی پوست می شود که به سختی از بین می رود. در این مطلب به چند درمان خانگی رفع لکه ها اشاره خواهیم کرد که خواندن آن می تواند مفید باشد. 

▪ پنبه آغشته به آب لیمو به صورت خود بمالید و بگذارید خشک شود. در صورت ایجاد سوزش، آب لیمو را با کمی آب و یا گلاب رقیق کنید. استفاده از این روش هفته ای ۴ بار نتیجه قابل توجهی دارد. 

▪ مایعی با پودر صندل و گلاب و ۲ تا ۴ قطره آب لیمو آماده کنید و روی صورت و گردن بمالید و بگذارید کاملا خشک شود، سپس با آب سرد بشویید. این کار را هفته ای ۲ بار تکرار کنید. 

▪ با استفاده از پنبه کمی آب خیار را روی صورت بمالید. در فصل تابستان این کار را می توان به طور روزانه انجام داد تا به خنک شدن پوست و سفت شدن منافذ کمک کند. آب خیار برای شادابی پوست موثر است. 


تــــــــــــــــــــــــــرک 
یکی اینکه هر روز ترکاتو با الوئه ورا ماساژ بدی الرئه ورا چون خاصیت نرم کنندگی داره واسه ترک خوبه 
یکی دیگه هم اینکه روغن زیتون روغن بادوم روغن نارگیل گلیسیرین روغن بنفشه و روغن بدن بچه فیروز که در ابی داره با هم مخلوط کنید و روزی جند بار ترکهارو باهاش ماساژ بدی تا بره به خورده پوست 
توی حمام هم زیر دوی ترکهارو ماساژ بده این ماسک هم توی حمام استفاده کن مفیده 
حنا و شیر و گوجه فرنگی سدر و پودر قهوه رو مخلوط کتید به کل بدنتون بمالید عالیه در ضمن برای ترک اب هم زیاد باید خورده بشه 


ســــــــــــفت شدن پوست 
هر روز صورتتونو با یخ ماساژ بدید حتی دور چشم بخ باعث خونرسانی به پوست میشه پوستتونو خیلی سفت می کنه 
سرکه سیب رو هر روز بزنید به صورتتون خیلی خوبه پوست سفت میشه 
باز هم برای سفت کردن عضله های صورت الان هم که اسفناج هست که دیکه عالیهههههه مقداری شیر رو میذاریم گرم بشه بعد اسفناج میریزیم میذاریم اسفناج نرم بشه بعد وقتی ولرم شد به صورت گرم صورتو ماساژ میدیم بعد میذاریم ٣٠ دقیقه بمونه بعد میشوریم 

باز هم برای سفت شدن صورت پوست پرتغالو بگیرید بذارید تو افتاب خشک بشه وقتی خشک شد کمی اب بریزید بذارید بجوشه تا ١ ساعت قشنگ که جوشید بذارید تو یخچال هر روز بزنید به صورت ولی نشورید 
این یه ماسکی هست واسه سفتی صورت البته هر چی که ماسک یا کرم استفاده میکنید به گردنتون هم حتما بزنید و به دستاتون زنهای ژاپنی گردن و دست رو صورت دوم خودشون میدونند و خیلی اهمیت میدن خوب این هم ماسک بلغور جو رو بپزبد بعد له کنید و با یه سفیده تخم مرغ و یه قاشق لیمو ترش و روغن زیتون مخلوط کنید و به صورتو گردن بزنید 


مـــــــــــــــــوها 
برای موها روغن زیتون روغن نارگیل روغن روزماری روغن جوجوبا روغن هسته انگور روغن کرچک عالیه چای سبز چه بخورید چه به سر بمالید خوبه مخلوط اب و نشاسته رو بمالید به مو یه کیسه بذارید رو سرتون بعد از چند ساعت بشورید سس سفید هم اگه خودتون درست کنید یه ماسک خیلی خوبی واسه موهاست خوردن تخمه کدو و سویا و سبزیجات هم خوبه موهارو خیس شونه نکنیم هو روز با انگشت فرق سر رو ماساژ بدیم 

بچه ها راجب این روغن مغزها بهتون بگم یعنی عالیه حتما درست کتید و استفاده کنید و لذت ببرید هر مغزی که دوست دارید بادوم پسته فندق گردو بادوم هندی و بادوم زمینی باید همشون خام باشه از هر کدوم یه ذره بگیرید اسیاب کنید و روش اب بریزید بذارید بپزه مثل فسنجون روغنش میاد رو هر وقت که روغنش اومد رو شما با یه قاشق روغنشو بردارید دوباره بذارید بجوشه شاید لازم باشه از صبح تا شب بجوشه بعد روغنشو که جمع کردید دوباره اونو هم یواش روغناشو جمع کنید که ناخالصی نمونه بذارید تو یخچال هر روز بزنید به پوستتون 
از بین بردن سوراخهای ریز موجود بر روی پوست صورت : مقداری آب نارنج را گرفته و معادل یک سوم حجم آب نارنج ، گلاب به آب نارنج اضافه نمائید و هر روز صورت خود را با این مایع بشوئید . خواهید دید که : سوراخهای صورتتان مسدود شده و از بین خواهد رفت . 

من هم موهام فره هفته ای ٢ بار مخلوط سس سفید که خودم درست میکنم رو با روغن زیتون اصل و روغن نارگیل که باز اونو خودم تهیه می کنم به موهام میزنم میذارم ٤ یا ٥ ساعت رو موهام بمونه و میرم حموم موهام بسی مرمو خوب میشه تو حموم حتما نرم کننده میزنم و بیرون از حموم روغن زیتون میزنم موهام تقویت میشه البته بعضی وقتا واسه اینکه فر موهام خیلییییی باحال بشه یه حالت دهندست میزنم که حیلی عالیههه 
واسه موهای سفید هم شنیدم دمکرده اسپندرو بزنی به موهات خوبه ولی خودم امتحان نکردم 

روغن خالص دانه انگور، ترکیبی فوق العاده موثر برای فعال سازی مجدد رشد پیاز مو است که با ماساژ دادن آن روی پوست سر می توانید به تاثیر سودمند این روغن پی ببرید. 

روغن کرچک نیز با تقویت گردش خون در پوست سر، مواد مغذی را به پیاز موها می رساند و در تقویت رشد موها موثر است. 

روغن جوجوبا که در عطاری ها موجود است نیز ماده ای موثر برای فقط رطوبت موها و مراقبت از آنها در برابر آسیب های خارجی است. 

به علاوه ماساژ روغن نارگیل هفته ای یک بار روی پوست سر هم ریزش مو را کنترل می کند و هم در رشد موهای جدید نقش مطلوبی دارد. 

یکی دیگر از موارد بسیار مفید برای رشد موها، روغن رزماری است که موجب تقویت خون رسانی به پیاز مو می شود و در عین حال خواص ضد سرطانی فوق العاده ای دارد. 

روغن زیتون نیز بهترین گزینه شناخته شده برای رشد موها است چون ریشه های مو را به خوبی تغذیه می کند و برای تقویت رشد تارهای مو موثر است. 


1- ماسک روغن کرچک برای موهای خشک و شکننده 
آن‌چه لازم دارید: 

- یک قاشق غذاخوری روغن کرچک 

- یک عدد زرده تخم‌مرغ 

- نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون 

تمام مواد را مخلوط کنید و روی موهای‌تان بمالید. ابتدا از ریشه موها کار را شروع کنید و مواد را به سمت نوک موها هدایت کنید.بعد از ۱۵ دقیقه موهایتان را آبکشی کنید. 
۳-ماسک تقویت‌کننده و طراوت‌بخش برای موهای خشک 

آن‌چه لازم دارید: 

- یک عدد تخم‌مرغ 

- یک قاشق غذاخوری سرکه 

- ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون 

تمام مواد را خوب مخلوط کرده و روی موهای‌تان بمالید. به کمک شانه‌ای مواد را از ریشه به سمت نوک موها هدایت کنید. ریشه موهای‌تان را ماساژ دهید و بگذارید ماسک به مدت ۱۵ دقیقه بماند سپس موهای‌تان را بشویید. 


۶- ماسک تقویتی برای موهای نازک و شکننده 

آن‌چه لازم دارید: 

- یک قاشق غذاخوری جو پخته‌شده و له‌شده 

- یک قاشق چای‌خوری روغن کرچک یا روغن بادام 

- یک قاشق چای‌خوری شیر 

- یک قاشق چای‌خوری ویتامین A یا ویتامین D (می‌توانید آن‌را از کپسول یا آمپول تهیه کنید). 

مواد را مخلوط کنید و روی تمام موهای‌تان بمالید. بگذارید ماسک به مدت چهار ساعت بماند سپس موهای‌تان را خوب بشویید. 


ناخــــــــــــــــــــــــن 
-پنبه را اغشته به روغن زیتون کرده و بر روی ناخن هایتان بمالید این کار باعث میشود ناخن هایتان سریعتر رشد کرده و مقاومت بیشتری در برابر شکستی ویا آسیب داشته باشند. 

برای ناخونات روزی چند بار با روغن زیتون ماساژ بده بعد ناخوناتو روزی ابار به مدت ١٠ دقیقه بذار تو ابلیمو تاره محکم میکنه موهای زایـــــــــــــــــــــد 
اینها روشهای گیاهی برای از بین بردن موهای زاید صورته من حودم امتحان نکردم ولی امتحانش ضرر نداره گلم 

• مصرف چای نعناع دوبار در روز به مدت ۵ روز می تواند سطح همورمونهای جنسی مردانه را کاهش دهد. 

• مخلوط ۳۰ گرم شکررا با ۱۰میلی لیترآب لیموی تازه در ۱۵۰ میلی لیتر آب حل کنید و خوب به هم بزنید وسپس آن را بر روی صورت روی موهای زائد بمالید به بعد از ۱۵ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید و بعد به آرامی مالش دهید این کار را روزی یکبار در هفته انجام دهید. 

• یکی دیگر از راههای درمانی که به کاهش رشد مو رازئد کمک می کند ریختن ۱۰ میلی لیتر آب لیمو تازه در ۴۰ میلی لیتر عسل و بعد از آماده شدن این را با پنبه و بر روی قسمت دارای موهای زاید مالیده و پس از ۱۵ دقیقه محل را بشویید این عمل رادوبار در هفته برای مدت دو هفته انجام دهید. 

نسخه گیاهی جناب آقای تورج زرگر کارشناس داروهای گیاهی در برنامه خانه مهر برای از بین بردن موهای زائد صورت 
روغن رازیانه برای موهای زائد صورت 
مواد لازم : 
پودر تخم رازیانه 1 قاشق غذاخوری 
روغن مایع خوراکی 1 استکان ( مثل روغن زیتون ، آفتابگردان ، کنجد ( که این روغن بهتر از بقیه است) و روغن ذرت) 
طرز تهیه : 
تخم پودر رازیانه را به همراه 1 استکان روغن مایع خوراکی در یک شیشه در بسته بریزید ، خوب تکان دهید ( به مدت 10 دقیقه ) و بعد در دمای محیط البته در جای تاریک به مدت یک هفته بماند در طی این یک هفته هر روز 2 الی 3 بار این مایع تکان داده شود . بعد از طی شدن یک هفته این مایع از طریق یک پارچه توری نازک صاف شود . شما در نهایت یک روغن سبز خوشرنگ خواهید داشت که باید این روغن را در ظرف درب دار شیشه ای در یخچال نگهداری کنید . (مدت زمان ماندگاری هم خیلی طولانی است.) 
موارد استفاده: 
برای از بین بردن موهای زائد صورت می توان استفاده کرد البته به غیر از ناحیه دور چشم که باید حتماً در این خصوص دقت شود . 
طریقه مصرف روغن رازیانه : 
یک شب درمیان موهای زائد را از ریشه درآورده و روغن را روی آن بمالید وتا 3 ساعت صبر کنید سپس صورت را بشوئید .
مدت زمان مصرف : 3 تا 6 ماه 
عوارض : ممکن است رنگ پوست صورت را مهتابی کند که با قطع مصرف برطرف می گردد . 
برای از بین بردن موهای زائد بقیه جاهای بدن هم می شود استفاده کرد در طول شبانه روز دو بار در محل مورد نظر ماساژ داده شود البته به صورت دورانی . 

گرفتن روغن نارگیل اول چرخش کن یا تو مخلوط کن بریز به صورتی که کاملا که بشه خوب فسنجون که پختی؟ دیدی که بعد از مدتی روغن گردو چه طوری میاد روی غذا این هم همینه روش کمی اب بریز بذار نم نم بپزه روغنش میاد بالا بعر از مثلا نیم ساعت یه تبکه کوچیک یخ بنداز که شوک حرارتی بشه روغن زیاد پس بده بهد خیلی اروم روغنشو از روش جدا کن بعد دولاره بزار بپزه تا زمانی که دیگه روغن پس نده بعد بزار تو یخچال ازش استفاده کن و لذت ببر عزیزم 


کبـــــــــــودی 
اب گوجه لیمو ترش سیب زمینی و یخ واسه کبودی عالین و اون ماسکی که گفتم اگه جواب نداد باید کبودی بررسی بشه ولی نهایتا با مزو یا prp جواب می گیری 
برای کبودی دور چشم مقداری ارد رو داغ کنید با اب گوجه و لیمو تازه و کمی زردچوبه مخلوط کنید هفته ای ٣ بار استفاده کنید عالیه البته می تونید به کل صورتتون بزنید 
برای ورم واسه تخم مرغ نخود کوبیده و زردچوبه رو قاطی کن البته یخ هم عالیه که اوجایی که ورم داره ماساژ بدی با یخ

برای رفع کبودی دور چشم سیب زمینی رو اب پز کنید وقتی کمی ولرم شد با مقداری شیر ولرم و عسل مخلوط کنید عالیه به کل صورت هم میشه بزنید روشن کنندست 

خانومهای گل سفیدابه ووی را با مقداری روغنه زیتون مخلوط کرده تا به صورت خمیری در بیاد بعد هر روز بزنید به دور چشم واقعا عالیه من که هر روز کسی که اینو بهم گفت دعا میکنم 
یکی از بهترین روش‌ها برای از بین‌بردن تیرگی دور چشم، بهبود جریان گردش خون در این ناحیه است. برای این منظور کافی است ناحیه اطراف چشم و عضلات آن را با کمک روغن بادام تلخ که با اندکی آب لیموترش تازه ترکیب شده، خوب ماساژ دهید. ماساژ این ناحیه هر شب پیش از خواب با کمک این روغن علاوه بر آن‌که به بهبود گردش خون در عضلات اطراف چشم کمک می‌کند موجب بهبود تیرگی‌ها و سیاهی اطراف چشم شده و آن را تعدیل می‌کند.و ماساژ با یخ عالیه و اگه رفع نشد prp و مزو هم اخرین درمانه 


جـــــــــــــــــــــــــــــوش 
1- بیکینگ پودر 
ترکیب بیکینگ پودر و خمیر دندان می تواند مشکل جوش های پوستی را براحتی حل کند. این دو ماده ای هستند که براحتی در هر خانه ای پیدا می شوند. اما قبل از استفاده ، اول مطمئن شوید که پوستی حساس ندارید. برای فهمیدن این نکته ، نیازی به مراجعه به دکتر نیست. کمی بیکینگ پودر در آب بریزید ، سپس آن را روی پوست بازویتان امتحان کنید. اگر پس از استفاده از این ماده پوست تان قرمز یا دچار خارش شد یا درد گرفت فورا آن را از روی پوست تان بشویید. در این صورت پوست بسیار حساسی دارید و به هیچ عنوان نباید آن را روی پوست صورت تان بگذارید. اگر اتفاقی نیفتاد محلول آماده شده را روی جوشهایتان بگذارید سپس برای نتیجه ای بهتر کمی خمیر دندان روی آن بمالید. بعضی ها می گویند شاید پوست تان دچار کمی خارش شود ، نگران نباشید بزودی رفع خواهد شد. 

2- عصاره نعناع : 
عصاره نعناع یکی از بهترین درمان های خانگی برای از بین بردن جوش و آکنه است. کمی نعناع را بصورت چای دم کنید و سپس آن را با تکه ای پنبه روی پوست تان بمالید.بگذارید 10-12 دقیقه روی پوست تان بماند. سپس صورت تان را بشویید. 


3- آب لیمو ترش تازه 
لیمو ترش نیز یکی دیگر از راه های از بین بردن جوش است. کمی آب لیمو تازه روی پوست صورت تان بمالید. بدین صورت که انگار صورت تان را با آب لیمو شسته اید. می توانید لیمو را دو تکه کرده و یک تکه را روی صورت تان آنقدر بمالید تا همه جای صورت تان کاملا خیس شود. این کار را به مدت 2 تا 3 هفته انجام دهید. 

4- تخم مرغ و پرتقال 
پرتقال نیز می تواند برای درمان جوش و آکنه بکار رود.پوست های پرتقال را خرد کرده و با آب بجوشانید. بعد این پوست پرتقالها را روی صورت تان بگذارید. بعد از سی دقیقه صورت تان را بشویید. همچنین برای تاثیر بیشتر می توانید کمی آب پرتقال را با یک عدد تخم مرغ مخلوط کرده و روی صورت تان بصورت ماسک بمالید. بعد از چند دقیقه صورتتان را بشویید. این ماسک نه تنها به درمان جوش های شما کمک می کند بلکه به پوست شما شادابی و شفافیت خاصی خواهد داد. 


5- اسانس گل رز 
اسانس گل رز نیز یکی دیگر از درمان های خانگی برای از بین بردن جوش به شمار می رود. بعد از حمام یا وقتی صورت تان را بعد از یک روز کاری از آرایش پاک می کنید و می شویید ، آن را با آب گل رز نیز بشویید. این کار را چند روز انجام دهید و نتیجه کار را ببینید. 

برای درمان جوش‌های زیر پوستی نسخه‌ای کاربردی در طب سنتی ایران وجود دارد که یک بار به امتحان کردن آن می‌ارزد. درمانگران طب سنتی برای درمان جوش‌های زیرپوستی به مراجعان خود توصیه می‌کنند ۳ قاشق از سیاه دانه پودر شده را با یک تا ۲ قاشق روغن کنجد ترکیب کنند و این ترکیب را برای ۲ هفته روی پوست خود ماسک کنند. استفاده از این ماسک کمک می‌کند تا جوش‌های زیرپوستی به مرور از پوست خارج شده و پوست صورت بیمار پس از ۲هفته به شفافیت و صافی برسد. 
برای جوشهای زیر پوستی بخور خیلی خوبه و بعدش اب لیموی تازه بزن من دوستم صابون لایه بردار کاپوس استفاده کرده میگه واسه دیرپوستیهام خوب بوده 

برای از بین بردو لکه های حاصل از جوش و زخم تو صورت یا بدن 
1)مقداری ساقه و برگ جعفری را ریز ریز کرده به صورت ضماد روی لکه های سیاه و خون مردگی حاصل از جوش و زخم بگذارید و این عمل را روزی چهار مرتبه تکرار کنید تا رنگ آن از بین برود و به صورت عادی درآید . کمپرس با جوشانده تخم جعفری هم مفید می باشد . 
)برای رفع لکه های صورت و پوست سه قسمت آب شاهی را با یک قسمت عسل مخلوط کنید و آن را به هم بزنید تا این دو به صورت مایعی یکنواخت درآید . سپس به کمک یک تکه پنبه هیدروفیله صورت را با آن صبح و شب بشوئید و بگذارید خودش خشک شود و بعد آن را با آب صاف بشوئید . همچنین آب پیاز به شکل محلول لکه های صورت را از بین می برد . 
)مقداری ساقه و برگ جعفری را ریز ریز کرده به صورت ضماد روی لکه های سیاه و خون مردگی حاصل از جوش و زخم بگذارید و این عمل را روزی چهار مرتبه تکرار کنید تا رنگ آن از بین برود و به صورت عادی درآید . 
برای جوش هات اگه هورمونی نباشه سعی کن چیزهایی که جوش میزنی نخوری جوشهاتو با یخ ماساژ بده خمیر دندون هم خیلی خوبه واسه جوش. 

عصاره نعناع یکی از بهترین درمان های خانگی برای از بین بردن جوش و آکنه است. کمی نعناع را بصورت چای دم کنید و سپس آن را با تکه ای پنبه روی پوست تان بمالید.بگذارید 10-12 دقیقه روی پوست تان بماند. سپس صورت تان را بشویید. 
لیمو ترش نیز یکی دیگر از راه های از بین بردن جوش است. کمی آب لیمو تازه روی پوست صورت تان بمالید. بدین صورت که انگار صورت تان را با آب لیمو شسته اید. می توانید لیمو را دو تکه کرده و یک تکه را روی صورت تان آنقدر بمالید تا همه جای صورت تان کاملا خیس شود. این کار را به مدت 2 تا 3 هفته انجام دهید. 

اسانس گل رز نیز یکی دیگر از درمان های خانگی برای از بین بردن جوش به شمار می رود. بعد از حمام یا وقتی صورت تان را بعد از یک روز کاری از آرایش پاک می کنید و می شویید ، آن را با آب گل رز نیز بشویید. این کار را چند روز انجام دهید و نتیجه کار را ببینید. منـــــــــــــــــافذ باز 
عزیزم واسه منافذ باز این کارا خوبه 
برای از بین بردن منافذ باز پوست باید سلول های مرده ی پوست را از بین برد و پوست را لایه برداری کرد ، برای این کار می توانید یک اسکراب لایه بردارخانگی تهیه کنید که این اسکراب را می توانید از مخلوط پودر بادام زمینی و پوست پرتقال رنده شده تهیه کنید وآن را روزانه به روی پوست خود مالیده و ماساژ دهید . 

روش دوم که باعث کوچک شدن منافذ بزرگ پوست می شود استفاده از یک تونر پاک کننده ی خانگی می باشد که این تونر را باید از ترکیب کره ی ذوب شده با نمک تهیه کنید و به روی پوست خود بمالید و ماساژ دهید . 

روش سوم که یک درمان طبیعی و موثر برای کاهش منافذ باز می باشد ، این است که مقداری گلیسیرین را به روغن حاوی ویتامین ایی اضافه کنید و روزانه به روی پوست خود مالیده و ماساژ دهید ، این کار باعث کاهش منافذ باز پوست می شود. 
سفیده تخم مرغ رو هم بزن بزن به صورتت بعد از مدتی منافذ. 

الان فصله اناره که خیلیم خاصیت داره اب انار برای پوست عالیه هم خوردنش هم مالیدنش به پوست البته اونایی که یبوست دارن بهتره خود انارو بخورن .اب انار برای پوست خاصیت روشنکنندگی و ضد اکنه داره این هم یه ماسک عالی برای پوست 
دو قاشق غذاخوری آب انار را با مقدار مشابه خامه ترش کم چرب و آبلیمو مخلوط کنید. مواد را روی صورت قرار داده و پس از 15 دقیقه با آب سرد آبکشی کنید. 

برای چربی صورت روزی ٢ بار صورتتو با صابون بشور بعد لیمو تاره بزن به پوستت عالیه. روزانه اقغ روغن تخم کتان بخور چربی رو تنظیم میکنه جوش شیرین وو با اب مخلوط کن روزی یه بار به صورتت بزن دو بار در هفته از ماسک خاک رس استفاده کن عالیه به صورتت سرکه سیب بزن اب زیاد بخور نوشابه شیرینیجات نخور امیدوارم موثر باشه 
اثرات مفید گلاب بر پوست بدن 

یکی از مهم ترین کاربردهای گلاب، جهت مواظبت از پوست است. گلاب برای انواع پوست ها به خصوص پوست های خشک و حساس مناسب است. یکی از موارد استفاده ی گلاب جهت پاک کردن پوست می باشد و می توان به جای محصولات شیمیایی پاک کننده، از آن استفاده کرد. 

استفاده ی دیگر آن جهت طراوت و تازگی پوست است؛ بدین گونه که پس از هر بار استحمام که منافذ پوست بازتر هستند، گلاب را به پوست صورت بمالید. در این حالت اسانس موجود درگلاب به سرعت جذب پوست می شود که با توجه به اثرات آن در افزایش جریان خون، باعث شادابی پوست می گردد. البته استفاده ی مداوم از این روش می تواند این اثرات مطلوب را ایجاد کند. 

گلاب به دلیل داشتن خاصیت ضد عفونی کننده و هیدراته (آبدار) کردن برای پوست سر و مو مفید است. 

گلاب حتی برای رفع جوش های بدن نیز موثر است. برای این کار مقداری گلاب را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. سپس این خمیر را مدت یک ساعت یا تمام شب ( موقع خواب ) روی جوش های خود قرار دهید . 

گلاب به دلیل داشتن خاصیت ضد عفونی کننده و هیدراته (آبدار) کردن برای پوست سر و مو مفید است. برای این کار، با استفاده از یک قطره چکان، گلاب را روی پوست سر خود بریزید.10 راه اصلی برای چاقی صورت 

۱- باید با خواص معجزه بخش سیب زمینی بیشتر آشنا شویم زیرا سیب زمینی پخته شده و یا آپیز شده در چاقی صورت بسیار تاثیر دارد در حالی که در چاق شدن اندام تاثیرش نسبت به مواد غذاهای دیگری که حاوی نشاسته می باشند بسیار کم تر می باشد. 

۲- در طول روز حتما از مایعات زیادی بنوشید از جمله نوشیدن زیاد آب و سایر آب میوه که شاید بهترین و کم هزینه ترین راه هم برای لطافت بخشیدن به پوست و چاقی صورت می باشد. 

۳- از مواد قندی که حاوی قند طبیعی نیز می باشند می توان برای چاقی صورت بهره گرفت همانند شیری خرما و شیره انگور که در تپل شدن صورت می تواند به شما بسیار کمک کند. 

۴- در ضمن نباید به هیچ عنوان از ورزش غافل شد زیرا ورزش کردن،مخصوصا ورزش های هوازی به شادابی و چاق شدن صورت بسیار کمک خواهد کرد. 

۵- از مواد غذایی که کربوهیدرات بالایی دارند استفاده کنید همانند: آب هویچ به همراه آب نارگیل و شکر که بهترین زمان مصرف این نوشیدنی ها صبح می باشد. 

۶- ۴ قلم میوه و سیفجات مانند که نباید از خوردن آن ها غافل شوید:گوجه فرنگی،کلم،کاهو،خیار. 

۷- در صبحانه خود همیشه عسل مصرف کنید زیرا شیرینی عسل با تحریک ترشح هورمون بتاآندروفین، نشاط‌ آور است.صرف عسل صبح‌ها مناسب‌تر است و همراه شیر یا داخل چای یا همراه مقدار اندکی خامه یا کره بسیار خوب است؛ البته اگر اضافه وزن ندارید. 

۸- غذاهای دریایی می تواند در چاقی صورت بسیار کمک کند،البته غذاهای دریایی را بسیاری از دکتر های تغذیه از لحاظ علمی برای چاقی صورت تایید کرده اند و می تواند گزینه خوبی برای رسیدن شما به هدف اصلیتان که چاقی و پر شدن صورت هست،می باشد. 

۹- مخلوطی از سیر خشک،آرد برنج و نشاسته را روزی ۲ قاشق می توانید قبل از خواب میل کنید که این مخلوط شاید در کمترین مدت زمانی باعث پف دار شدن صورت شما و در نهایت چاقی این بخش بسیار مهم شود. این هم ماسک هفته لذت ببرید 

شنبه: ماست و نشاسته بزار شبش هم گلاب بزن 
یکشنبه: فقط سرکه سیب و کمی اب بزن و شبش شیرسرد و نمک 
دوشنبه: استراحت ماساژ ( روغن زیتون - بادام - گل بنفشه یکی به انتخاب خودتون ) 
سه شنبه :ماست و نشاسته بزار شبش هم گلاب بزن شستشو صبح و شب و مرطوب کننده یادت نره 
چهارشنبه: نشاسته و ماست و شبش شیر و نمک 
پنجشنبه :استراحت 
جمعه :سرکه سیب و اب شبش ماساژ ( روغن زیتون - بادام - گل بنفشه یکی به انتخاب خودتون ) 
ماست کم چرب یادتون نره 
برای پوست چرب 
نشاسته و ماست پوستو میکشه بالا و سفت کننده 
سرکه سیب و اب به دلیل داشتن گوگرد باعث شادابی و روشن شدن پوست میشه 
شستشو صبح و شب و مرطوب کننده یادت نره 
اونایی که پوستشون چربه ماساژ روغنفقط جاهای چروک دار


سلام عطر عزیز چند راه برای گلگون شدن لبها 
۱. شیر سرد و پودر زردچوبه 

اگر لب هایی بسیار تیره دارید و به دنبال راهی برای صورتی و با طراوت نشان دادنشان می گردید، شیر سرد و کمی پودر زردچوبه راه بسیار خوبی برای روشن کردنشان است! فقط کمی پودر زردچوبه را با یک قاشق چای خوری شیر سرد (از هر نوعی می تواند باشد) ترکیب کنید. حالت خمیر گونه ای پیدا خواهد کرد، این ترکیب را برای ۵ دقیقه روی لب هایتان قرار دهید. این کار را برای یک تا دو هفته انجام دهید تا پیشرفت چشمگیری را شاهد باشید! این یکی از بهترین روش های من برای صورتی کردن طبیعی لب‌های تیره است. 

۲. مرطوب کننده 

بسیاری از مردم فراموش می کنند که، اگرچه لبها می توانند بسیار انعطاف پذیر باشند ولی همچنان به مرطوب کننده نیاز دارند. ممکن است مرطوب کردن لب هایتان را تا وقتی که پوست پوست نشده اند فراموش کنید. خب خانم ها! میزان مناسبی وازلین یا حتی نرم کننده های لب موجود در بازار می توانند شما را از داشتن لب هایی خشک نجات دهند. البته مرطوب کردن لب ها همچنین راهی عالی برای صورتی نگه داشتن لب‌ها نیز به شمار می‌رود. 

۳. آب چغندر 

آیا می دانستید مالیدن آب چغندر روی لب ها قبل از خواب می تواند تیرگی لب ها را از بین ببرد و آن ها را صورتی و روشن کند؟! آب چغندر همچنین می تواند به عنوان رنگ طبیعی برای لب هم استفاده شود، پس با مالیدنش روی لب ها قبل از رفتن به تخت خواب تا صبح لب های صورتی و زیبایی پیدا خواهید کرد. 

۴. گلبرگ گل رز بوته ای 

شاید فکر کنید گل رز فقط به درد بو کردن می خورد، ولی اگر گلبرگ های رز را در فنجانی له کنید تا به صورت مایعی در آید، می تواند خیلی برای لب هایتان خوب باشد! نه تنها رزها به طور طبیعی به لب هایتان رنگ می دهد بلکه آن ها را بسیار سالم نگه می دارند. این یکی از راه های صورتی نگه داشتن لب هاست که من خودم همیشه انجامش می دهم. 

۵. مسواک با برس نرم 

هنگام کار با لب هایتان باید به خاطر داشته باشید که آن‌ها بسیار حساس اند، یعنی باید خیلی مواظبشان باشید! لایهبرداری می تواند به آرامی با یک مسواک با برس نرم انجام شود. فقط با کمی آب می توانید با مسواک کشیدن به لب هایتان آن ها را ابریشمی و صورتی روشن کنید! 

۶. لایه برداری با شکر 

اگر نمیخواهید از مسواک استفاده کنید، نگران نباشید! یک لایه برداری عالی با شکر هم می تواند موثر باشد. فقط کمی شکر و کمی آبلیمو برای لایه برداری ایده آلی که پوست های مرده را از بین می برد و لب های صورتی نرم و تازه ای به جا می گذارد، کافی ست. این روش همچنین می‌تواند لک های چای یا قهوه ای که ممکن است روی لب هایتان اثر گذاشته باشد را نیز از بین ببرد. 

۷. روغن بادام 

اگر تمایلی به استفاده از لیمو و شکر به عنوان لایه بردار ندارید، راه عالی دیگری که می توانید با آن به لب هایتان آبرسانی و آن ها را صورتی کنید استفاده از روغن بادام و آبلیمو است. می توانید هر روز از این ترکیب استفاده کنید. لب هایتان را بسیار زیبا خواهد کرد و راه دیگری ست برای صورتی نگه داشتن طبیعی لب هایتان. 

۸. عسل 

و بالاخره راه حل آخری که برای صورتی نگه داشتن لب ها معرفی می کنم استفاده از عسل است! این روش واقعا یکی از محبوب ترین روش هایی ست که مردم برای صورتی نگه داشتن لب هایشان به کار می برند. فقط کافی ست کمی از آن را در شب، قبل از خواب روی لبتان بمالید. این کار لب هایتان را تقویت کرده و آن ها را بی نهایت نرم و روشن می کند.واسه ابرو من خودم همون روغن زیتون و فندوق می زنم وللی خودم تازگیا یه ارایشگری یه راه حل بهم گفته یه ذره حال بهم زن هست من چند روزه دارم میزنم احساس میکنم خوب بوده گفتم به شما هم بگم ضرر نداره چند تا دم مرغ رو بگیرید بذارید سرخ بشه بدون هیچ روغنی خودش روغن میندازه اون روغن رو بذارید تو یه ظرف هر شب به ابروهات بزن 
برای ازایش راستش من فقط ضد افتاب کرم پودری میزنم اصلا کرم پودریا پنکیک استفاده نمیکنم مارک الارو خیلی خوبه ایرانی هم اگه خواستی دکتر ژیلابرای خط خنده آلوئه ورا ، خطوط را بطور موثر کاهش میدهد . بهترین راه این است که از گیاه تازه آلوئورا استفاده کنید 
. پاپایا 

یکی دیگر از راه های طبیعی خلاص شدن از خطوط خنده و چین و چروک در چهره استفاده از پاپایا در صورت است. شما می توانید پاپایا را مانند یک ماسک به صورت بزنید. از آنجا که آن طبیعی است می توانید بیش از یک بار درروز استفاده کنید در مدت زمان طولانی نتیجه بسیار عالی میدهد 

بلغور جو 

بلغور جو طبیعی و یک منبع طبیعی کارآمد برای از بین بردن خطوط صورت است . همچنین به عنوان یک اسکراب خوب است. یک خمیر بلغور جو با آب ، شیر یا ماست درست کنید و کمی برروی صورت نگه دارید 
موز 

شما همچنین می توانید از موز به عنوان یک ماسک برای خلاص شدن از شر خطوط خنده استفاده کنید . با موز می توانید عسل مخلوط کنید و وروی خطوط چهره برا ی مدتی بگذارید . استفاده از این مخلوط را سه بار در هفته انجام دهید که یک راه موثر برای خلاص شدن از شر خطوط خنده است. 
یع ورزش هم هست که خوبه دهنتو از اب پر کن بعد با همون اب لپاتو باد کن تا ١٠ بشمر این کارو ١٠ مرتبه روزی ٣ بار انجام بده انشالا موثرهالبته 
من دوستم کرم لیفت سینره زد میگفت احساس میکنم خط خندم کم شدهماسکی برای درمان چین وچروک صورت: 

1 قاشق غذاخوری جوانه گندم+ 1 عدد قرص چای سبز+2 قاشق غذاخوری شیر کم چرب+1 
قاشق غذاخوری آب هویج+2 کپسول ویتامین(E(400 + یک قاشق چای خوری پودر دم اسب 

همه مواد را مخلوط و به عنوان ماسک به صورت خود بمالید.پس از 20 دقیقه با آب سرد 
بشویید.ماسک این هفته 
شنبه:شیر سرد 10 مین 
یکشنبه:اب ختمی 10 مین شبش ماساژ با یه روغن جاهای چروک 
دوشنبه: استراحت ماساژ با یخ داخل نایلون 2 مین 
سه شنبه: شیر سرد 10 مین 
چهارشنبه: اب ختمی 10 مین شبش گلاب 
پنجشنبه:ماساژ با روغن 
جمعه: استراحت 
برای پوست چرب 
شیر کم چربزمایشی ساده جهت تشخیص انواع پوست: 
صبح بعد از برخاستن از خواب صورت را باشوینده مناسب بانوع پوست ,شیر و یا ژل پاک کننده وتونیک ویا شوینده پنPAN , بشویید و از هیچ محصولی روی صورت استفاده نکنید. 
1-اگر از صبح روی بینی احساس پوسته پوسته شدن یا خشکی کردید پوست خشک است. 
2-اگر پوست روی بینی تا عصر فقط کمی چرب شد پوست معمولی است. 
3-اگر پوست روی بینی چرب واطراف ان پوسته پوسته یا خشک شد پوست مختلط است. 
4-اگر پوست روی بینی از همان صبح یا تاظهر خیلی چرب شد پوست چرب است. آزمایشی ساده جهت تشخیص انواع پوست: صبح بعد از برخاستن از خواب صورت را باشوینده مناسب بانوع پوست ,شیر و یا ژل پاک کننده وتونیک ویا شوینده پن, بشویید و از هیچ محصولی روی صورت استفاده نکنید. 1-اگر از صبح روی بینی احساس پوسته پوسته شدن یا خشکی کردید پوست خشک است. 2-اگر پوست روی بینی تا عصر فقط کمی چرب شد پوست معمولی است. 3-اگر پوست روی بینی چرب واطراف ان پوسته پوسته یا خشک شد پوست مختلط است. 4-اگر پوست روی بینی از همان صبح یا تاظهر خیلی چرب شد پوست چرب است.


مطالب مشابه :


زیبایی پوست از نگاه نی نی سایت

زیبایی پوست از نگاه نی نی سایت. مالیدن آب لیمو با پنبه روی چین و چروک های زیر چشم نیز بسیار مفید است. این کار را روزی ۲ بار انجام دهید ترجیحاً یک نوبت صبح پس از بیدار شدن از خواب و یک نوبت قبل از خواب. گلاب علاوه بر از ...
بچه ها کسی هست که سوره شوری رو نوشته باشه ومامان شده

از یه خانوم جلسه ای روز25 رمضان ایه 49 50سوره شوری رو می نویسی اسم زن وشوهر رو هم می نویسی زیرش می زاری لای قران با یه صدقه تا سال دیگه نی نی رو بقل میگیری انشاالله. **. من برای تمام حاجات شنیده بودم! انجام دادم جالبه که حاجاتو که نوشتم برای دور و ...
دعای محبت -رفع بد بیاری و بدشانس- زبان بند

دعای محبت صد در صد سراغ داری. اینترنت. http://douavazekr.blogfa.com/cat-215.aspx. --ختم بسم الله الرحمن الرحیم برای محبت : هر کس بسم الله الرحمن الرحیم را ۷۸۶ مرتبه بر ظرف آبی بخواند و بدمد و به شخص مقابل بدهد تا بیاشامد. محبت شدیدی به او ...
زیبایی پوست از نگاه نی نی سایت

زیبایی پوست از نگاه نی نی سایت. مخصوصا صبحا صورتتون با اب سرد بشورید و خشک نکنید بزارید خودشون خشک شه برا پوستای چرب و منافذ باز و جوشا سرسیاه در ماه دو بار بابونه بدین یا با اب خالی یا اب و بابونه 10 مین بعدش ...
برچسب :