محافظت از چشم در محیط کاری

محافظت از چشم در محیط کاری<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

برآورد شده است که1000 آسیب چشمی در محیطهای کاری آمریکایی در هر روز اتفاق می افتد.هزینه های مالی ناشی از این صدمات هنگفت وبیش از 300 میلیون دلار در هر سال به ازای زمان تولید از دست رفته ، هزینه های پزشکی و غرامت کارگران می باشد.هیچ پولی نمی تواند کافی باشد ویا تلفات شخصی ناشی از حوادث که باعث صدمات به کارگران می شود را جبران کند.

·       چگونه صدمات چشمی در محیط کاری مرتبط می باشد ؟

·       چگونه صدمات چشمی در محیط کاری مرتبط می باشد ؟

·       چه چیزهایی باعث صدمات چشمی می باشند؟

·       اغلب حوادث کجا اتفاق می افتد؟

·       چگونه می توان از صدمات چشمی جلوگیری کرد؟

·       کجا می توانیم اطلاعات بیشتری کسب کنیم؟

·       کارهای حفاظتی چشم

 

ترجمه :آذر محمد مرادی

کارشناس بهداشت حرفه ای

با تقدير و تشكر

 

انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای و 25 ایالت و سرزمین در برنامه عملیاتی وایمنی شان مصمم هستند تا صدمات چشمی را کاهش دهند انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای مسافرت اطلاعاتی را در سرتاسر کشور شروع کردند تا محافظت چشم در محیط کاری را بهبود دهند.

در یک زمان مناسب در باره خطرات چشمی ممکن در محیط کاریتان اندیشه کنید.دفتر خانه آمار کار از حدود 1000 از کوچکترین صدمات چشمی تا آشکارترین که چطور وجگونه حوادث کاری رخ می دهد.

 

-    نداشتن حفاظ چشم ؛ دفتر خانه آمار کار گزارش کرده است که از هر 5 کارگری که صدمه دیده اند حدود 3 نفر در زمان حادثه  محافظ    چشمی نداشته اند.

-    پوشیدن نوع نامتناسب از محافظ چشمی برای آن شغل؛ حدود 40 در صد از کارگران صدمه دیده نوعی از محافظ چشمی را در زمان حادثه استفاده کرده بودند.این کارگران به احتمال زیاد عینک فنری بدون حفاظ جانبی استفاده کرده اند.

چه چیزهایی باعث صدمات چشمی می باشند؟

-    پرواز ذرات؛ دفتر خانه آمار کار دریافته است که تقریبا 70 درصد از حوادث مطالعه شده نتیجه ای از پرواز و پرتاب اشیاء و یا جرقه های موثر به چشم می باشد در کارگران صدمه دیده بر آورد شده است که حدود 5/3 از اشیاء کوچکتر از سر سوزن بوده است.بیشتر اشیاء سرعت بسیار بالایی دارند.

-    تماس با مواد شیمیایی 5/1 از صدمات می باشد دیگر حوادث به وسیله اشیاء شناور ویا اشیایی که به یک موقعیت ثابت شده اند مثل شاخه های درخت ، طناب ها ، زنجیرهاو یا ابزارهایی که به سمت چشم پرتاب می شود زمانیکه از آنها استفاده می کنیم .

اغلب حوادث کجا اتفاق می افتد؟

-    كار صنعتي و عملكرد تجهیزات صنعتی. عامل بالقوه مخاطرات می تواند هر صنعتی باشد اما دفتر خانه آمار کار گزارش کرده است که بیشتر از 40 درصد صدمات رخ داده در میان کارگران محیط صنعتی نظیر مکانیک ها، تعمیر کاران، نجاران ولوله کش ها می باشد. بیش از 3/1 کارگران صدمه دیده کارگرانی بوده اند که اپراتور دستگاههای سنباده زنی و آسیاب بوده اند 5/1 کارگران رنج دیده چشمشان صدمه دیده است. تقریبا نیمی از کارگران در قسمت ساخت استخدام شده بودند و اندکی بیش از 20 درصد در ساختار آن می بود.

چگونه می توان از صدمات چشمی جلوگیری کرد؟

همیشه از محافظ چشمی مناسب استفاده کنید . استاندارد انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای نیاز دارد که کارفرمایان برای کارگران محافظ چشمی مناسب تهیه کنند . پوشش چشمی بایستی نوع اختصاصی و مناسب با نوع خطرات چشمی باشد. برای مثال بررسی دفترخانه آمار کار نشان داده است که 94 درصد از صدمات چشمی کارگران زمانی بوده که کارگر محافظ چشمی پوشیده ومواد شیمیایی از زیر ویا اطراف آن نفوذ کرده است. محافظ چشمی وسیله ای است که بایستی اجازه بدهد که هوا بین چشم وعدسی گردش کند تنها 13 کارگر زمانیکه که محافظ چشمی شکسته بوده صدمات آنها گزارش داده شده است.نزدیک 5/1 کارگران صدمه دیده محافظ چشمی یعنی پوشش صورت یا ماسک یا ماسک جوشکاری در زمان حادثه بتن کرده بوده اند.اگر چه تنها 6درصد از کارگران صدمه دیده عینک ایمنی استفاده کرده بودندکه این عموما محافظ بهتر چشمی عنوان شده است . بهترین حفاظ ها حفاظ هایی هستند که صورت را می پوشانند.

تربیت بهتر و آموزش. دفترخانه آمار کار گزارش کرده است که بیشتر کارگران آسیب دیده در حال انجام کار عادیشان بوده اند کارگران صدمه دیده پوشش چشمی نداشته اند در حین انجام کار و اغلب اعتقاد داشتند که در آن موقعیت کاری نیاز به محافظ نمی باشد .با وجود اینکه بیش از اکثریت کارفرمایان حفاظ چشمی را تهیه کرده اند ولی حدود 40 درصد از آنها برای کارگران جهت دریافت اطلاعات درباره اینکه کجا وچه نوع از حفاظ چشمی را استفاده کنند هزینه نکرده اند.

نگهداری: دستگاههای حفاظتی چشم بایستی به طور مناسب نگهداری شوند. خراشیدگی و کثیفی دستگاه بینایی را کاهش می دهد تشعشع و خیرگی به ایجاد حوادث کمک می کند.

کجا می توانیم اطلاعات بیشتری کسب کنیم؟

نزدیکترین آن فضای دفتر انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای به شما است. متخصصان ایمنی و بهداشت تقاضای لازم برای محافظ چشمی موثر و پاسخ به سوالات شما را توضیح می دهند. آنها می توانند شما را به یک سایت رایزنی ارجاع دهند ویا اینکه می توانند اطلاعات رایگان دریافت کنید وهمچنین می توانید برنامه های آموزشی تخصصی در زمینه موضوعات ایمنی وبهداشت در مورد خطرات چشمی طراحی کنند.

جامعه بین المللی جلوگیری از نابینایی این سازمان به صورت داوطلبانه با اهدا و توسعه اطلاعات بسیار خوب و آموزش های اصولی برای جلو گیری از صدمات چشمی در محیط کاری بینایی را حفظ   می کند26 کشور وابسته ممکن است برای توسعه موثر برنامه های  ایمنی چشمی مناسب تهیه مشاره کنند.

کارهای حفاظتی چشم

دفترخانه آمار کار گزارش کرده است بیش از 50 درصد از کارگران صدمه دیده در حالیکه محافظ چشمی پوشیده بودند با وجود این صدمات چشمی آنها کاهش یافته است. اما حدود نیمی از کارگران احساس کرده بودند که نوع دیگری از محافظ می توانسته محافظت بیشتری داشته باشد و یا اینکه کاهش دهد صدمات ورنجی را که آنها را آزار می دهد.

تخمین زده شده است که 90 درصد از صدمات چشمی می توانسته به واسطه استفاده مناسب از پوشش حفاظ چشمی جلوگیری شود.هدفمان این است که به واسطه کار کردن با یکدیگر انجمن ایمنی وبهداشت حرفه ای ، کارفرمایان ،کارگران وسازمانهای بهداشتی بتوانیم از آن برخوردار شویم.  

ترجمه :آذر محمد مرادی

کارشناس بهداشت حرفه ای


مطالب مشابه :


توضیحات درباره ی دیسک فشرده یا CD

استخدام | آگهی 11 پلاستیک زیر لایه اطلاعات، نقطه 12 لایه آلومینیومی، نقطه 13 لایه محافظ و
فیلم ایرانی محافظ

z seda - فیلم ایرانی محافظ - دانلود آهنگ ، فیلم ، نرم افزار موبایل و , meloodiuos.ir
محافظت از چشم در محیط کاری

تقریبا نیمی از کارگران در قسمت ساخت استخدام شده بودند و اندکی همیشه از محافظ چشمی مناسب
جوشکاری با گاز محافظ

Sun 25 Jan 2015 - 0 AM "> استخدام مهندس مکانیک یا جوش یا عمران گاز محافظ به طور كامل روي حوضچه جوش
درهنگام آتش سوزی چه باید کرد ؟

آتش نشانی, ایمنی ,حریق , آموزش ,استخدام, عکس ,خاموش کننده , پيشگيري , احتراق , پله فرار , مین
محافظ چوب Diotrol بر پایه آب

وبسایت جامع ساختمان ،سونا خشک سونای بخار - محافظ چوب Diotrol بر پایه آب - طرح و اجرای سونای خشک
محافظت از چشم در محیط کار

تقریبا نیمی از کارگران در قسمت ساخت استخدام شده بودند و اندکی همیشه از محافظ چشمی مناسب
استخدام ایثارگران در بنیاد شهید استان البرز

استخدام ایثارگران بخاطر رضایت شماازجان ومال خود گذشتندوهنوز عبد شما هستند.خدایا محافظ
برچسب :