کار مطبوعاتی در لرستان: آگاهي يا آگهي

مشكلات خانه مطبوعات لرستان را حل كنيد

عضو هيأت مديره خانه مطبوعات استان لرستان در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان به عنوان آخرین سخنران مراسم در جایگاه قرار گرفت و پس از انتقاد از عدم حضور استاندار تا پایان مراسم، آن‌را نمادی از کم‌توجهی به جایگاه رفیع خبرنگار محسوب نمود و افزود: افتخار می‌کنیم که در حضور خانواده شهید محمود صارمی تجلیل‌کننده مقام بی‌بدیل خبرنگار هستیم، هر چند این شغل پر مخاطره نیاز به ویژگی‌هایي از قبیل صداقت، شجاعت، تقوا و مصلحت دارد و لازم است تا خبرنگاران به این خصایص مجهز شوند.
دكتر محمدجعفر ایرانی در ادامه اظهار داشت: آرزوي چند ساله‌ي جامعه‌ي مطبوعاتي استان لرستان با تشکیل اعضای جدید صنفی تحقق یافت و با حركت‌هاي مثبتي كه اعضاي خانه مطبوعات ظرف روزهاي اخير انجام داده‌اند، امیدوارم در سال آتی دستاوردهای و نتایج تلاش این مجموعه را تقدیم حضور همراهان رسانه‌ای نماییم.
وي در ادامه بيانيه‌اي شامل خواسته‌هاي اهالي رسانه لرستان به اين شرح براي حضار قرائت نمود:
هفدهم مردادماه هر سال به یاد سفیر اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی عرصه رسانه، شهید محمود صارمی که سال 1377 جان خویش را بر سر آرمان و ارزش‌های حرفه‌ای و اخلاقی اين كار گذاشت، گرد هم آمده و این روز را که مسمی به روز خبرنگار و پاسداشت حریم بی‌بدیل وی نامگذاری شده را ارج می‌نهیم.
استان لرستان با قدمتی به بلندای تاریخ و مواهبی الهی و لایتناهی، امروزه مفتخر به حضور عناصری است که در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی از مؤثرین نيروهاي اين حوزه در کشور محسوب می‌شوند، لذا از پرورش فرزندان برومند این سرزمین بر خود می‌بالد.
خبرنگارانی که در عالی‌ترین درجه معنوی قرار داشته و با اهدا خون پاک خویش همچون شهیدان صارمی و حیدریان بر این افتخار پافشاری می‌کنند. آنچه امروز بیش‌تر از پیش ضرورت حضور و وجود این نیروی خلاق و اثربخش را برای استان لرستان جلوه‌گر می‌کند به قوه رساندن و ویژگی‌هایي است که لازمه کار خبرنگاری تلقی می‌شود:
الف) تقوای رسانه‌ای: حرمت قلم به عنوان تابوی ناشکستنی اندیشه و افضل‌تر از خون شهدا و ما یسطرون، این باور را در تاکید می‌دارد که پرهیزکاری و امانت‌داری را فدای جهات دیگر خبر و موفقیت افراد نساخته و با ارائه الگویی اخلاقی، نمادی از رسانه‌ی به اخلاق باشیم.
ب) سرعت، دقت، شفافیت: یکی از موفقیت‌های دستگاه‌های عظیم خبرپراکنی استعمار انتقال اخبار در کوتاه‌ترین شکل ممکن آن است، درحالی که سرعت در صورت سلامت و شفافیت و وقت لازم در تنظیم آن امری غیراخلاقی و غیر حرفه‌ای است که خبرنگار متعهد خود را ملزم به رعایت این سه رکن دانسته و با الهام از تجربیات گران‌قیمت خویش از آنها بهره می‌جوید.
ج) شجاعت: انعکاس ضعف‌ها، کاستی‌ها و سوء مدیریت‌ها به معنای مخالفت، عناد و ستیزه‌گری این عنصر تلقی نشده و داشتن شجاعت، لازمه‌ي کار خبرنگاری و عاملی برای ایجاد اعتماد و جذب مخاطب و برون‌رفت از معضلات اشاره شده بود. همواره این بیان مقام معظم رهبری را تکرار می‌کنیم که: انتقاد کارشناس هر چند مخالف نظر رهبری باشد به معنای مخالفت با ولی فقیه تلقی نمی‌شود.
د) نمایندگی افکار عمومی: خبرنگار مستقل نمادی واقعی و عینی از نمایندگی افکار عمومی بوده كه موفقیت او در انعکاس دردها و اعتراضات مردمی است تا آنان كه صدای‌شان یا به کانون قدرت نمی‌رسد یا در برخی موارد با پرداخت هزینه بالا این اتفاق صورت می‌گیرد، موفق به اين ارتباط شوند.
ه) صداقت، امانت، مصلحت: ارکانی که ضمن ارتقاء منزلت رسانه و امر خبرنگاری در جامعه موجب ایجاد اعتمادی دوطرفه خواهد شد و اجرای این ارکان باعث تحکیم و اثبات سلامت رسانه‌ای و افزایش اثربخشی رسانه می‌گردد، اما آنچه نیاز این عناصر ساعی و ثمربخش در استان است خانه مطبوعات لرستان به نمایندگی از رسانه مکتوب و دیجیتال در پی وصول آنها بوده و امید است با همراهی و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و در زمانی کوتاه دست‌یابی به آنها را مقدور سازد به شرح زیر می‌باشند:
1- تقویت بنیاد و اساس علمی و تئوریک خانواده مطبوعات با تشکیل فضاهای علمی و آموزشی خبرنگاري
2- پرداخت تهسیلات رفاهی اعم از وام خرید خودرو، دفتر، مسکن و ملزومات دیگر و استفاده از اماکن آموزشی و تفریحی نهادهای استان براي خبرنگاران
3- تهیه ساختمان مستقل خانه مطبوعات استان در جهت حفظ استقلال حقوقی آن و ارج نهادن به تمامی اصحاب رسانه
4- تشکیل صندق مالی حمایت از خبرنگاران و بیمه درمانی

در پایان ضمن تقدیر وتشکر از تمامی همکاران مطبوعاتی این رسانه‌ای استان که بار سنگین مسوولیت نمایندگی خویش در خانه مطبوعات را به عهده اعضای جدید این تشکل صنفی گذاشتند از همراهی و همکاری مسوولان و مدیران همراه و ساعی خصوصاً ابراز مي‌دارم.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

قابل ذکر این که خانه مطبوعات لرستان در بر پایی مراسم تقدیر از خبرنگاران که ۱۷ مرداد در هتل جهانگردی برگزار شد، هيچ نقشي نداشت و فقط به قرائت بيانيه توسط دكتر ايراني بسنده شد

اما در مراسمي كه پيش از افطار ۱۶ مردادماه در بيت نماينده محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد، با همكاري اعضاي خانه مطبوعات لرستان سعي شد از ۱۲۰ خبرنگار فعال لرستاني تك تك توسط معظم له تقدير صورت پذيرد.

همچنين هداياي اختصاص يافته نيز شامل كارت هديه، تقديرنامه صادره از سوي ايشان و همچنين بسته فرهنگي‌مذهبي شامل قرآن نفیس، سجاده و مهر و كتاب هديه، شخصاً توسط حجت‌الاسلام والمسلمين ميرعمادي به خبرنگاران اهدا شد.

 

نكته قابل ذكر اين كه اخيراً در برخي سايت‌هاي اينترنتي بياناتي از قول حجت‌الاسلام والمسلمين ميرعمادي در مورد مسائل اقتصادی (مرغ و گرانی و ...) ذكر شده است كه ايشان موارد ذكر شده را به شدت تكذيب نمودند(در وب‌سايت شخصي ايشان نيز بيانيه تكذيب موجود است) http://www.miremadi.ir

 

دفتر امام جمعه خرم‌آباد طي اطلاعيه‌اي مطالب منتشره در سايت‌هاي بيگانه و سايت‌هاي ضد انقلاب و انتساب آن به امام جمعه خرم‌آباد را به شدت تكذيب و آن را بي‌اساس خوانده است، در بخشي از اين اطلاعيه آمده است:
طرح مباحث اقتصاد مقاومتي توسط حجت الاسلام والمسلمين ميرعمادي نماينده محترم ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد و سخنان روشنگرانه ايشان موجب واکنش ضد انقلاب خارج از کشور گرديد. گروهک‌هاي ضدانقلاب به منظور جلوگيري از اقبال عمومي اقدام به جعل خبر کرده و به منظور تشويش اذهان عمومي آن را به صورت گسترده درفضاي مجازي منتشر نمودند.
بدون ترديد روي آوردن به جنگ رواني و هجمه‌هاي رسانه‌اي در راستاي تحريم اقتصادي و نشانه ضعف و ناكامي استكبار جهاني، از سوي ديگر نشانه قدرت و نفوذ انقلاب اسلامي ايران مي‌باشد.

بقيناً ملت ايران با وحدت و انسجام و تبعيت از رهنمودهاي حکيمانه مقام معظم رهبري -مدظله العالي- با صلابت و سربلندي به پيشرفت و تعالي خود ادامه داده و هرگز تهمت، افتراء، دروغ و شايعه دشمن، در اراده آنان تأثير نخواهد گذاشت.

لينك خبر تكذيبيه:  http://miremadi.ir/content/view/1176/1

 


مطالب مشابه :


بزرگان علوم گياهي ايران

و تقديرنامه حسن انجام خدمت از وزارت كشاورزي ايران (15/1/1372) محيط بان----- عزت پور
سازمانهای برتر سال 88 ---- (بهره وری و تعالی سازمانی)

4- سطح تقديرنامه سه حاميان و دوستداران محيط دیده بان محیط زیست ایران / مژگان
دیار به یاد ماندنی: اولين سريال به لهجه لري

محيط زيست لرستان 1 (ديده‌بان) اسناد، بريده جرايد و تقديرنامه‌ها در ارتباط با سريال
برنامه سالانه

گزخیا بان طرح آشنايي با جامعه و شناخت محيط 7- تهيه كارت تشويق و تقديرنامه از دانش
بزرگانی که در سال 88 ما را ترک کردند

و دريافت تقديرنامه‌اي طبيعت به مكاشفه محيط و باغچه بان»، کر کودکان و
یادداشتی از نلسون ماندلا

محيط زيست لرستان 1 (ديده‌بان) که گواهى‌نامه‌ها و تقديرنامه‌هايى که بر روى ديوار نصب
کار مطبوعاتی در لرستان: آگاهي يا آگهي

لرستان : سرزمین گنج‌هاى نهان - کار مطبوعاتی در لرستان: آگاهي يا آگهي - KHORAMABAD LORESTAN + Reza Jaydari
برچسب :