اعتماد به نفس در 10 روز

1- به خودتان عشق بورزید. شرط اساسی اعتماد به نفس خود شیفتگی است. و اساسی ترین مانع اعتماد به نفس، خود شکنی است.

2- از خود به خوبی یاد کنید. شما باید با خود صادق باشید. جنبه های منفی و جنبه های مثبت خود را توأماً در نظر بگیرید اما به جنبه های مثبت، توجه بیشتری داشته باشید تا با تکیه بر آن ها توان و انرژی بیشتری برای مقابله با جنبه های منفی پیدا کنید.

3- خود را تشویق و ستایش کنید. به خاطر کوچکترین کار خوبی که انجام می دهید، خود را ستایش و تشویق کنید.

4- با جسم خود خوب رفتار کنید. اگر عاشق خود هستید و شیفته انسانیت خود گشته اید، باید به شکلی احساس خود را نسبت به خود نمایان سازید.

5- سلامت باشید. اعتماد به نفس شما تا حد فراوانی به میزان سلامت جسم و روح شما بستگی دارد. شرط سلامتی، رهایی است. باید هر آنچه را که به شکلی فکر و ذهن شما را مشغول داشته است و احساسات و عواطف شما را درگیر خود نموده، رها کنید.

6- بیماری یعنی: نیاز به جلب توجه دیگران اعتماد به نفس در کسانی فوق العاده چشمگیر است که خودشا را خیلی خوب می پذیرند.

7- فداکاری بیش از حد، عدم توجه به خود باید توجه داشت که ما زمانی می توانیم واقعاً انسان فداکار و مثمر ثمری برای دیگران باشیم، که «خود» باشیم.

8- اعتماد به نفس، خودپرستی نیست گرایش خودپرستی این است که خدایا، نه اراده تو که اراده خودم کرده شود!! می خواهم عمرم را چنانکه دلم می خواهد، به انجام برسانم، بیگانه از تو و دیگران!

9- به خود برسید به خود رسیدن یعنی داشتن اعتماد به نفس و توجه به خود.

10- احساس شایستگی کنید. به تعریفی، اعتماد به نفس، فقط احساس شایستگی نمودن است.

11- از مواهب الهی لذت ببرید. خود را از موهبت های الهی محروم نکنید.

12- احساس گناه: بزرگترین مانع شاید شما معتقدید که انتقاد شدید از خود زمینه بهتر شدن شماست. یکی از بزرگترین و در واقع دقیقاً بزرگترین مانع اعتماد به نفس شما، احساس گناه است. احساس گناه، اعتماد به نفس را در شما سرکوب و نابود می کند.

13- خود را سرزنش نکنید. پیامد احساس گناه که نقش اصلی را در کشتن اعتماد به نفس بازی می کند سرزنش خود است. باید بدانید که برای جبران خطا، خصوصاً پس از ارتکاب آن روحیه عالی و بالایی لازم است و مسلماً سرزنش خود یک رفتار خود شکنانه است.

14- بیان و ذهنیت مثبت داشته باشید. وقتی قرار است شما هر روز رشد کنید و شخصیتی متکامل تر و بهتر باشید نسبت به تصمی و آینده خود با بیان مثبت حرف بزنید.

15- اصل نگهداری: اصل نگهداری زمینه ساز و شروع ایجاد هر ویژگی مثبت در خود است. اصل نگهداری، یعنی اجتناب از اندیشه منفی، بیان منفی و توجه به انتقادهای نا به جای دیگران و کارهای خود شکنانه.

16- غلبه بر ترس: یکی دیگر از موانع برزگ اعتماد به نفس، ترس است. بهترین و مؤثرترین راه غلبه بر ترس هم اقدام است.

17- همیشه در جیب خود پول داشته باشید. جیب شما احساس داشتن اسکناس را دوست ندارد و اصلاً آن را درک نمی کند. او فقط حضور اسکناس را می فهمد و آن را دوست دارد. شما باید ذهنیتی توانگر داشته باشید. اما به شاهد هم نیاز دارید. گواه ذهنیت شما کیف پول شماست.

18- آنچه دارید یادآوری کنید. از آنجا که بودن و داشتن، همیشه به شکلی در رشد اعتماد به نفس مؤثر است. هر آنچه که نداشتن را به شما یادآوری کنید افت روحی و افت اعتماد به نفس شما را سبب می شود.

19- در پی کسب موفقیت باشید هرچند کوچک اگر هدف های بزرگی دارید و اعتماد به نفس ندارید این هدف های بزرگتان خطرناکند. برای کسی که خود را و توانایی خود را در عمل باور ندارد هدف های کوچک و موفقیت های سریع و کوتاه مدت بسیار بهتر است.

20- همیشه تبسمی بر لب داشته باشید. اولین نماد درونی اعتماد به نفس رضایت خاطر است.

21- حالت بگیرید. در روان شناسی بحث جالبی به نام حالت ها و رفتارها وجود دارد. هر رفتار الزاماً حالتی خاص را می طلبد. شما برای جنگیدن، باید حالت جنگیدن و مبارزه را به خود بگیرید تا جنگاوری خوب باشید.

22- تنفس عمیق را تمرین کنید. اعتماد به نفس تا حد فوق العاده زیادی به احساس شما نسبت به خود و به میزان آرامش شما وابسته است.

23- بر خود مسلط باشید. اینکه شما احساس کنید بر خود مسلط هستید یک امر کاملاً ضروری است. تسلط بر خود جنبه های مختلفی دارد. مثلاً تسلط بر جسم و بدن.

24- ارتباط با خدا و نیروی توکل: به خدا توکل کنید. هر چه ارتباط شما با خدا یعنی آن نیروی عظیم و آن خرد لایتناهی و آن قدرت بی پایان بیشتر و بیشتر شود اعتماد به نفس بیشتری را در خود تجربه می کنید.

25- کمک به دیگران یک اقدام عملی برای افزایش اعتماد به نفس پس از توجه به خود کمک به دیگران است.

26- خود را به دیگران وابسته نکنید. اعتماد به نفس با هر نوع وابستگی منافات دارد. وابستگی به یک شیء وابستگی به یک فرد وابستگی به هر چیز مخرب است.

27- خوشحالی یعنی در مورد خود احساس خوبی داشتن. احساس موفقیت، برای پرورش اعتماد هبه نفس بسیار مؤثر است اما از این مؤثرتر احساس رضایت خاطری است که شما از خود دارید.

28- دگرگون شوید. یکی از مهمترین موانع تغییر ترس از بی ثبات جلوه نمودن است. شما تا به امروز شخصیتی داشته اید که دیگران شما را با آن می شناسند.

29- همیشه نیمی از مردم با نیمی از افکار شما مخالفند. هر ایده نو و عقیده تازه ای مسلماً مخالفانی دارد. همیشه نیمی از مردم با نیمی از افکار شما مخالفند.

30- سعی نکنید همه را راضی نگهدارید. کسانی که می خواهند از آن ها راضی باشیند عملاً در تلاشند که خود نباشند. وقتی که خود نباشند باور خود هم نمی توانند باشند.

31- برای خود ارزش و احترام قائل باشید. اعتماد به نفس خیلی از شما به خاطر نظر و عقیده ای که دیگران نسبت به شما دارند به راحتی تغییر می کند.

32- از بحث کردن جداً اجتناب کنید. بحث نکنید! بحث کردن به هر شکل و فرمی که باشد ارزش و اعتبار شخصیتی شما را می کاهد.

33- به دیگران عشق بورزید. عشق ورزیدن به دیگران، پس از عشق ورزیدن به خود، دومین موشک اعتماد به نفس شماست. اعتماد به نفس را در خود توسعه دهید. تمامی انسان های کره زمین را دوست داشته باشید.

34- همه را ببخشید. روح خود را آزاد کنید: آن ها که از اعتماد سرشارند؛ روح بزرگ و غنی و آزاد دارند.

35- کسی را تحقیر نکنید. تحقیر کردن دیگران به هر شکل، در مفهوم کلی تر آن، یعنی تحقیر یک انسان. و تحقیر یک انسان یعنی این خاطره ذهنی پایدار که انسان ها خیلی وقت ها کوچک و حقیر و قابل سرزنش هستند.

36- برای قدرتمند شدن یکدیگر را تحسین کنید. با تحسین هر ویژگی مثبت در دیگران، روح خود را غنی ساخته اید.

37- از خوبی دیگران، قدردانی و تشکر کنید. قدردانی و تشکر از دیگارن، شکلی دیگر از تشکر از خود است.

38- در همه حال شکرگزار باشید. کوچکترین احساس توانایی و کوچکترین اقدام شما، نوعی اعتماد به نفس است که حد آن نسبت به احساس و اقدام شما متفاوت است.

39- درباره اعتماد به نفس فکر کنید. گفتم که تفکر، باعث جذب و خلق می شود.

40- تکرار و تلقین را جدی بگیرید. هیچ چیز به اندازه تکرار و تلقین و عبارت های تأکیدی مؤثر، نمی تواند ضمیر ناخودآگاه شما را تحت تأثیر قرار دهد.

41- در فرهنگ لغات خود شکست را تجربه معنی کنید. شکست. اشتباه. خطا. ناکامی

42- مسئولیت پذیر باشید. مسئولیت پذیری، در راستای هدف، ایجاد حس توانمندی است.

43- عذر تراشی نکنید. ساده ترین راه برای تغییر نکردن و اجتناب از دگرگونی، بهانه آوردن است.

44- در تصمیم های خود، تأخیر نیفکنید. هر چه سرعت شما در تصمیم گیری بیشتر باشد؛ به سود خودتان تمام می شود.

45- کتاب های الهام بخش بخوانید. کتاب های الهام بخش در حقیقت، اندیشه و احساس نویسندگان موفقی است که همیشه در پیش شما حضور دارند مطالعه کتاب های الهام بخش، شبیه ملاقات و معاشرت با افراد موفق است.

46- رهبر باشید. کارها را تفویض و تقسیم کنید. در زندگی خود ابتدا یک سرباز لایق و شایسته و بعد یک رهبر شایسته و سزاوار باشید.

47- مانند آدم های متشخص عمل کنید. برای رشد و پیشرفت در هر زمینه ای خصوصاً عادات و اخلاق نیک مانند اعتماد به نفس، شما باید یک الگوی ذهنی و عینی داشته باشید.

48- لباس خود و فرزند خود را تغییر دهید. لباسی که شما بر تن دارید شاید منش واقعی شما را نشان ندهد اما پاکیزگی و آراستگی آن، مطمناً شایستگی شما را نمایان می سازد.

49- به دیگران احترام بگذارید. احترام به دیگران همانند تحسین نکات مثبت به سوی شما باز می گردد.

50- دوستان خود را تغییر دهید. برای هر تغییر و دگرگونی رهایی از حالات بد یا ایجاد خصلت های نیکو همچون اعتماد به نفس، باید تغییری در روابط شما پدید می آید.

51- بازیچه نشوید. بازیچه شدن، شرایطی است که در آن شما نمی توانید بر اساس میل خود رفتار کنید و در نتیجه علی رغم میل خود رفتار کنید. این وضعیت را یا دیگران و یا خودتان ایجاد می کنید.

52- قاطعانه نه بگویید. راه حل این است و بس. در شرایط بازیچه شدن، باید قاطعانه پاسخ منفی بدهید.

53- نظر خود را اعلام کنید. وقتی شما نظر می دهید یعنی خود را دوست می دارید. خود را ارزشمند و لایق می دانید و به خود احترام می گذارید.

54- احساسات خود را ابراز کنید. اگر از چیزی به شگفتی می آیید ، احساس خود را ابراز کنید. اگر از چیزی خوشحال می شوید ، احساس خود را ابراز کنید.

55- انتظارات و خواسته های خود را به طور واضح بگویید.

56- در ردیف های جلو بنشینید. نشستن در ردیف های جلو ، تمرکز حواس و دقت را بیشتر می کند. هر چه عقب تر می نشینید؛ عامل حواس پرتی خود را افزایش می دهید.

57- به چشم های مخاطب خود به نرمی نگاه کنید. هنگام سخن گفتن به چشمان مخاطب خود نگاه کنید. هنگام شنیدن هم همین طور.

58- سرعت راه رفتن خود را 25% افزایش دهید. کسانی که اعتماد به نفس ندارند، بسیار آرام و شل حرکت می کنند و تا حدی پای خدو را بر زمین می کشند که این کار برای جلب توجه دیگران است و از احساس ناتوانی و شکست خوردگی ناشی می شود.

59- فراوان گوش کنید، زیاد حرف نزنید. سکوت، خالی بودن از کلام است و دیگران را به تمامی شیفته شما می کند. آدمی باید چون گردباد باشد که در درون آرام است و در برون فعال.

60- تبریک و تسلیت بگویید: هدیه بدهید. تبریک و تسلیت گفتن، قدر دانی کردن و هدیه دادن ، همه انواعی از احترام گذاشتن به دیگران و در موقع احترام گذاشتن به خود محسوب می شود. در تبریک گفتن، برد نوشتاری، بسیار بسیار مؤثرتر است و در تسلیت گفتن، برد حضوری.

61- هدیه را بپذیرید. هدیه را بگیرید. تشکر کنید و بپذیرید. هدیه دادن و هدیه گرفتن هر دو باعث ارتقای اعتماد به نفس می شود.

62- حمایت خانواداه را برانگیزید. احترام به خانواده ، حمایت خانواده را بر می انگیزاند و این حمایت و هواداری، بسیار در افزایش اعتماد به نفس مؤثر است.

63- برای اعتماد به نفس زمان بگیرید. اعتماد به نفس یک صفت اکتسابی است که قابل پرورش است.

64- از خدا هدایت بطلبید. عامل بسیار مؤثر ارتباط با خداست. کسی که از خدا حمایت می طلبد پشتوانه بسیار عظیمی را احساس می کند.


مطالب مشابه :


خلاصه کتاب اعتماد به نفس در ده روز(ادامۀ قسمت دوم )

خلاصه کتاب اعتماد به نفس در مطرح میشود که در شعر منسوب به در مورد هر
يک شعر جالب در مورد ارزش علم و اعتماد به نفس

يک شعر جالب در مورد ارزش علم و اعتماد به نفس - يک شعر جالب در مورد ارزش علم و اعتماد به
مقاله در مورد اعتماد به نفس

برچسب‌ها: مقاله در مورد اعتماد به نفس, دانلود آهنگ جاده یکطرفه مرتضی پاشایی همراه متن شعر
اعتماد به نفس در 10 روز

شعر عاشقانه 27- خوشحالی یعنی در مورد خود احساس خوبی داشتن. اعتماد به نفس را در خود توسعه
گلچین کتابهای موفقیت -خلاصۀ کتاب اعتماد به نفس

میشود که در شعر منسوب به تونيد در مورد همان اي است که اعتماد به نفس شما در آن
اعتماد به نفس

اعتماد به نفس خواندنی-روانشناسی-شعر وبلاگ به یاری چند نویسنده در زمینه های
اعتماد به نفس یا به خدا...

اعتماد به نفس یا شعر زیبای دیگر در وصف و مشاوره در مورد اعتماد به نفس را می
خلاصه کتاب اعتماد به نفس در ده روز (قسمت اول )

خلاصه کتاب اعتماد به نفس در سایر بزرگان شعر اساسی در مورد مرگ و زندگی و
اعتماد به نفس را تقویت کنیم

تصمیم گرفتم تو این پست یه مطلب در مورد اعتماد به نفس بنویسم، اما دلم می خواد دلیلش رو هم
هوش هیجانی و عزت نفس

هوش هیجانی و عزت نفس - شعر و عزت نفس این باشدکه ما در مورد اعتماد به نفس. ضعف در
برچسب :