اسکان و اقامت در بانه

سایت بانه بازار  ( کلیک کنید)

بانه بازار ، اولین و پر بیننده ترین سایت معرفی کالا در بانه

news4par.jpg

برای مسافران عزیز یکی از دغدغه ها ، مشکل اسکان یافتن پارکینگ در بانه است در نوشته زیر سعی کرده ایم شما را بیشتر با بانه در این باره آشنا کنیم

اسکان و اقامت در بانه

          برای مسافران یکی از دغدغه ها، مشکل اسکان در بانه استتعداد مهمانسرا ،مسافر خانه ها و هتل ها در بانه به اندازه نیاز درصدی از مسافران است و مسلما نمی توان همه این مسافران را در مکان های رسمی همانند هتل و مسافرخانه و ... اسکان داد . برای حل این مشکل سازمان جهانگردی و گردشگری اعلام کرده است که کسانی که دارای سوئیت و منزل برای اجاره هستند به دفتر این سازمان مراجعه و پس از ثبت واحد مسکونی آنها،مجوز اجاره را برای آنها صادر می کند.بدین ترتیب برای درصد زیادی از مسافران مشکل اسکان حل شده است.علاوه بر این، عده زیادی هم بدون مجوز اقدام به اجاره منزل یا سوئیت می کنند.
           در دومین میدان، از ورودی بانه از طرف سقز- میدان جهاد - کیوسک اطلاع رسانی و اسکان مسافران در ضلع شمالغربی میدان واقع شده است.مسافران پس از مراجعه می توانند سوئیت یا اتاق مناسب برای یک یا چند شب اجاره کنند.علاوه بر این سوئیت هم کسان دیگری هم هستند که به صورت بازاریاب تعدادی خانه و یا سوئیت را اجاره می دهند و از مالک سوئیت، مبلغی را به عنوان بازاریابی دریافت می کنند. این افراد هم در اطراف میدان جهاد به چشم می خورند و با دیدن مسافران تازه وارد، با گفتن 'سوئیت- اتاق' قصد پیدا کردن مشتری را دارند.

            یک دفتر دیگر هم به صورت رسمی در خیابان ساحلی وظیفه اسکان و راهنمایی مسافرین را انجام می دهد.نرخ های اجاره اتاق و یا سوئیت در بانه بسیار متفاوت است بسته به امکانات رفاهی ، نزدیکی به بازار اصلی، متراژ و زمان ( در تعطیلی ها پشت سر هم قیمت ها گرانتر است ) قیمت ها افزایش یا کاهش پیدا می کند. اگر بخواهیم به صورت یک بازه قیمت را برای یک سوئیت مناسب تخمین بزنیم چیزی بین 15 تا 70 تومان برای هر شب می تواند بر اساس فاکتور ها ذکر شده متفاوت باشد.

            علاوه بر سوئیت های اجاره ای خانه معلم در کلیه ماههای سال به فرهنگیان و کارمندان آموزش و پورش سرویس می دهد.در فصل تابستان هم آموزش و پرورش دفتر اسکانی را تعیین می کند که خانواده های فرهنگیان را برای اسکان در مدارس و یا مهمانسراهای مربوطه سازماندهی می کند.
سازمانهای دیگر هم در صورتی که دارای امکانات و یا مهمانسرا باشند به مسافران وابسته به سازمان خود سرویس خواهند داد.
            از همه فعالتر شهرداری بانه، در فصل تابستان که حجم مسافران بسیار بالاست مکانهای زیادی را برای مسافران در نظر خواهد گرفت البته در این موارد به دلیل حجم بالای مسافران بیشتر از سالن های ورزشی و استادیوم استفاده می شود و تعداد بسیار زیادی چادر مسافرتی را برای مسافران آماده می کنند.

             عده ای ازمسافران هم دوست دارند در فضای آزاد و در پارک ها و فضاهای سبز اطراف بلوار ها برای زدن کمپ استفاده کنند.تعداد این مسافران بسیار زیاد است و با توجه به اینکه چادر مسافرتی تا شو، امروزه در هر اتومبیلی یافت می شود و بر پا کردن و جمع کردن این چادر بسیار راحت است اکثر مسافران دوست دارند در فضای آزاد شب را به سر کنند البته تغیرات آب و هوا، بخصوص در فصل بهار دارای ضمانت و گارانتی نیست( از من به شما نصیحت! به صورت 100% درصد به هواشناسی اعتماد نکنید) و ممکن است شب را زیر باران، صبح کنند.

           برای این دسته از مسافران پارکهای معلم،پارک 15 خرداد ( سالروز بمباران هوائی بانه)،پارک دوکانان و پیرمراد بهترین انتخاب ها هستند البته اطراف پمپ بنزین داخل شهر و پارکینگ شهرداری هم مسافران بسیار زیاد کمپ می زنند.

غذا خوری ها و رستوران ها

               غذا خوری ها ورستوران های بانه جهت رفاه حال مسافرین، بیشتر در مناطق شلوغ و پر تردد و نزدیک به بازار وسایل خارجی قرار دارند.در روزهایی که تعداد مسافران بسیار زیاد است این رستوران ها و غذا خوری ها بسیار شلوغ بوده و سرویس دهی ممکن است بسته به شلوغی، کمی طول بکشد.غذا های ایرانی که در همه رستوران ها سرو می شود در این غذاخوری ها موجود است تعدادی از هموطنان آذری هم از تبریز و بناب و شهرهای آذربایجان غربی هم به بانه آمده اند و غذاهایی همانند کباب سنتی بناب و دیگر غذاهای محلی خود را به مسافرین ارائه می دهند.یکی از غذاهای محلی بانه آشی است با نام (دو کلیو Do koliw) که در فصل تابستان در غذاخوری های فصلی در بین جاده سقز - بانه سرو می شود.

پارکینگ

             تعداد اتومبیل های سواری بانه به نسبت تراکم آن زیاد است و به همین دلیل در بعضی از ساعات روز ترافیکی در خیابانهای اصلی آن ایجاد می شود در روزهایی که تعداد مسافران هم زیاد است این مشکل دوچندان می شود زیرا بافت قدیمی شهر که در مرکز شهر قرار دارد گنجایش این همه اتومبیل را ندارد.تعدادی پارکینگ عمومی در نزدیکی بازار بانه ساخته شده است اما به دلیل حجم بالای مسافر این تعداد جوابگو نبوده و در ساعات اولیه روز،ظرفیت آنها تکمیل خواهد شد.البته می توان در خیابان های اطراف بازار اتومبیل را پارک کرد.کلیه خیابانهای مدوده بازار بانه مشمول طرح کارت پارک هستند.به دلیل تراکم بالای شهر، هزینه هر ساعت پارک برابر 3000 ریال است که نسبت به دیگر شهر ها هزینه نسبتا بالایی است
007-2.jpg

نحو ه خرید:

مغازه داران بانه ای عموما از ساعت 9-8:30 غازه های خود را باز می کنند و چون بیشتر بازار بانه به صورت پاساژ و مجمتمع است در غروب تا ساعت 8:30 و حداکثر تا ساعت 9 باز هستند( در فصل پاییز و زمستان بسیار زودتر تعطیل می شوند).بنابراین مسافران محترمی که قصد مسافرت یک روزه را دارند باید به این نکته توجه کنند و طوری برنامه ریزی کنند که بتوانند به موقع و با آرامش خرید خود را انجام دهند.متاسفانه مجتمع ها و پاساژ های بانه بر اساس نوع کالا یا خدمات طبقه بندی نشده اند و به دلیل کثرت کالاهای موجود وارداتی عملا طبقه بندی بر اساس نوع کالا غیر ممکن است اما بعضی از پاساژ ها و مجمتمع ها بیشتر در یک زمینه کار می کنند و در صورتی که فرد کالای خاصی را مورد نظر داشته باشد می تواند در کمترین زمان ممکن آن را پیدا کند. در حال حاضر ما (ژیار سیستم) بر روی طرحی کار می کنیم تا بازارچه ها و مجتمع هایی را که نوع کالایی خاص را در بیش از 50% فروشگاههای یک مجتمع ارائه می کنند شناسایی کرده در همین سایت قرار دهیم تا مرجعی برای مسافرین محترم باشد.
منبع : ویوان نیوز   http://www.vivannews.com


مطالب مشابه :


اینجا خانه معلم بانه

اما خانه معلم بانه چشم انتظار ماست . بسیار منظم و دقیق و حساب شده .
رزرو اینترنتی فرهنگیان در خانه معلم استانهای سراسر کشور

آموزش و پرورش ایران وجهان - رزرو اینترنتی فرهنگیان در خانه معلم استانهای سراسر کشور - آموزشی
ریاضی

خانه ریاضیات شهرستان بانه 19.آيا محتواي اين درس طوري طراحي شده است كه معلم قبل از تدريس
هتل ها و رستوران های بانه

بانه بازار، اولین و پربیننده ترین دربانه خ امام-خانه معلم . 08754260091. 7. محمدقسیم فیوضی .
دلنوشته ها از شماره 50 تا 100

دلنوشته مهمانان خانه معلّم كوچكي مانـند سروآباد ، خـانه معلّمي با اين شرايط و
دلنوشته ها از شماره 150 تا 200

خانه ي معلّم مثل خودش صميمي و ساده است ، انگار به مصطفي صالحي آزاد ، دبير زبان ، اهل بانه.
شرایط رزرو اینترنتی خانه های معلم

اولي هاي آينده ساز - شرایط رزرو اینترنتی خانه های معلم - آموزش ابتدايي ومتفرقه
اسکان و اقامت در بانه

بانه بازار علاوه بر سوئیت های اجاره ای خانه معلم در کلیه ماههای سال به فرهنگیان و
هتل ها و مراکز اقامتی بانه

پايگاه اطلاع رساني شهرستان بانه - هتل ها و مراکز اقامتی بانه خانه معلم:
هتل ها و رستوران های شهر بانه

کردستانکم .(کوردستانه که م) - هتل ها و رستوران های شهر بانه خ امام-خانه معلم
برچسب :