بن 10 با فرزندان ماچه میکند؟؟؟؟


اینروز ها کمتر مغازه ای است که در کنار پوسترهای قهوهتلخ و تکه کاغذی که روی آن نوشته قسمت nام سریال رسید،پوستر مربوط به سری جدید Ben10 را قرار نداده باشد! اما چرا این سریال آمریکائی،این روز ها اینقدر محبوبشده است؟!

تا جائی که بنابر یکی از سایت های خبری،حدود 2.5 میلیون فقط بازیمربوط به کراکترهای این کارتون فروش داشته است!

قبل از هر توضیحی راجع به اینکارتون،به عکس های زیر توجه کنید!

41339093406516829183.png

51452349748348344319.jpg

65329429067553667890.gif

بن 10یک مجموعه تلویزیونی پویانمایی استکه توسط کارتون نتورک تهیه شد. این کارتون درباره پسری به نام بن است که یک دستنبدجادویی پیدا می‌کند که قادر است وی را به شکل‌های گوناگون تبدیل کند.

داستان فیلم از این قراراست که بن پسر ده ساله بازیگوش به فصل تعطیلات رسیده.او تمام سال را برای اینتعطیلات برنامه چیده بود که با پدر بزرگش خوش بگذراند.

اما بعد از این که سوار ماشینپدر بزرگش می شود دختر عموی خود را نیز که هم سن اوست وبرای تعطیلات با پدر بزرگآمده است را می بیند.

بن که تمام نقشه هایش را برای تعطیلات نقش بر آب می دید شروعبه بحث می کند.خلاصه بن و بقیه وارد جنگل می شوند.اما بن از بقیه جدا شده و به سمتداخل جنگل می رود.

ناگهان شهاب سنگی به سوی او می آید و به زمین بر خورد می کند.بنبا تعجب به سمت آن شهاب می رود و می بیند که نا گهان آن شهاب که بیشتر به یک توپفلزی شبیه بود باز شده و ساعت مچی ای درون آن است.

او با تعجب دستش را به سمت ساعت دراز می کند که
نمایش بن 10 توانست در مدت سه روز نمایش خود کودکان زیادی را به طرف خود جلبکند. کودکانی که هر کدام با پوشیدن لباس های مختلف با شمایل کارتونی این انیمیشنخود را آراسته بودند.

کودکانی که نه تنها در این نمایش بلکه در اکثر نقاط مالزی بااین گونه لباس ها دیده می شوند و همیشه نشان داده بودند که انیمیشن بن 10 توانستهبود نظر بچه های آسیای جنوبی را جلب کند.

اما نکات قابل توجهی که نمایش بن 10 را جذاب تر کرده بود استفاده جالب سازندگان در ترکیب رنگها، نور ، صدا ، دکور،طراحی لباس و تصاویر ترکیبی انیمیشنی همراه بود که به خوبی توانست نه تنها نظرمخاطب کودک بلکه نظر مخاطب بزرگسال خود را هم جلب کند.

همانطور که می بینید،شخصیت های قدرتمند این سریال که بن به وسیله ساعتجادوئی اش قصد مبارزه با آن ها را دارد،موجوداتی از جنس آتش و دارای سُمهستندشما را یادچیزی نمی اندازند؟

10موجودات فضایی که بن به آنها تبدیل می شود

84917514756226856938.gif

 
1- هیت بلاست

یک پایروناتاست ( به معنی آتش و انفجار ) که از سیاره پایروس آمده و اولین موجود فضایی که بنبه آن تبدیل می شود .

هیت پلاست یک موجود ماگمایی است که می تواند آتش را هرگونه کهمیخواهد کنترل کند و به شکل های مختلف از خود ساطع کند یا آن را جذب کند . در زمانیکه بیمار است این نیرو برعکس کار میکند و به شکل یخ ظهور میکند.

2-وایلدمات

  از سیاره والپین ( به معنای دوباره ) است . موجودی سگ مانند که خصوصیات ظاهریشمجموعه ای از شیر ، گرگ و گوریل است ( همون شتر،گاو،پلنگ برره ) .

بازوهای قدرتمندشبه او اجازه میدهد که با سرعت زیادی بدود ، بپرد و از در و دیوار بالا رود . نقطهضعفش نداشتن قوه بیناییه.

3-دایموندهد

از نژاد پتروساپیان ( به معنی صخرههوشمند ) از سیاره پتروپیا ( به معنی مکان صخره ای ) .

بنش از نوعی کریستال بسیارمحکم آلی تشکیل شده است که باعث می شود او تقریبا شکست ناپذیر باشد و میتواند ظاهرکریستالی خود را طبق معمول خود کنترل کند 

 در مواقع نیاز از دستش کریستال شکلیککند . لیزرها و دیگر اسلحه های مشابه به او اثر نمیکنند.

4-یک کینسلران

 به معنای جنبش و شتاب از سیاره کینت است شبیه یک ولووسی راپتور زره پوشیده است، او پاهای چرخ مانند دارد و کلاه ایمنی بر سر می گذارد .

 سرعتی برابر 300 مایل برسرعت در لحظه را دارد و میتواند بر روی آب بدود یا حتی از دیوارها بالا رود.

 5-گری متر

 از سیاره گالوان پرام است . موجودی وزغ مانند با پوستی خاکستری که تنها 6اینچ قد دارد .

هوش سرشاری دارد که هیچ کس نمیتواند با آن رقابت کند . برای نبردمناسب نیست.

6-چهار دست

 تترامند از سیاره بیابانی خوروس . گونه ای که بنبرای حمله ترجیح میدهد از آن استفاده کند .

7-استینک فلای

از سیاره لپیدوپرا، یکی دیگر از گونه هایی که بن زیاد از آن استفاده می کند . به معنی ( پروانه و شبپره ) .

 توانایی اصلیش پرواز به کمک 4 بال قدرتمند است به طوری که میتواند اشیاسنگین را به راحتی بلند کند .

جهار جشم او به وی قدرت دید مناسبی میدهد که حتیمیتواند پشت سرش را هم ببیند . نقطه ضعفش آب است .

8-ریپ جاز

موجود فضایی ازگونه دریایی سیاره آبی پیسکیس ( به معنی ماهی ). ترکیبی از از چند موجود دریایی(تمساح ، عروس دریایی ، کوسه ) توانایی اصلیش تنفش در زیر آب است .

شناگر سریعی استو دندانها و پنجه های قدرتمندش میتواند هر چیزی را بدرد .

 9- آپ گرید

 یکمکامورف از ماه گالوان بی است . ساختار نانوتکنولوژی او به وی اجازه میدهد که شکلشرا به صورت دلخواه تغییر دهد .

 این کار باعث میشود که ضربه زدن به وی سخت شود.

10 -گوست فریک

 از سیاره تاریک آنور فائتوس است . از پروتوپلاسم قابل تغییر وضخیمی به وجود آمده استکه میتواند به صورت دلخواه خود و دیگران را نامریی کند . اوبرای زندگی کردن به اکسیژن نیازی ندارد .

بن تن با  فرزندمان چه میکند؟ 

یک نکته بسیار مهم در این زمینه وجود دارد و آن این است که نگاه امنیتی به فرهنگ و اقتصاد و سیاست، همواره نگاهی خاص و  ویژه بوده است.

همچون علم پزشکی که تمام تمرکز و دقتش بر حفظ ایمنی بدن انسان، می باشد.

اصولا معنای واژه فرهنگ اینطور تعریف شده که باوری را در ذهن مردم یک جامعه می کارند و در مقطعی از زمان از ان مراقبت می کنند تا به محصولی تبدیل شود که قابل برداشت و استفاده باشد.

 مقصود از محصول همان رفتارهایی است که از افراد مختلف سر می زند. مسلما افرادی که در نحوه شکل گیری این رفتارها نقش موثری دارند عبارتند از والدین، مربیان مدرسه، دوستان و بالاخره رسانه ها.

مسلما مقصود این نوشتار از طرح مفهوم فرهنگ، اشاره به فرهنگ توده ای که به عموم مردم مربوط می شود، می باشد.

امروزه با آغاز قرن 21 میلادی به نظر می رسد با موج جدیدی از جریانات فکری و فرهنگی روبرو هستیم.

 گویا اغلب تولیدات رسانه ای که در سطح بین المللی هستند، به نوعی به معرفی جنبشی اصرار دارند که نزدیکی زیادی به مفاهیم شیطان پرستی و شیطان دارد.

عبارت کلیدی شیطان پرستی به نوعی به بازگشت به تاریخ گذشته ی غرب اشاره دارد. چرا که دنیای غرب، اولین مرحله ی شروع تاریخ خویش را با عصر اسطوره ها آغاز کرده است.

همانطور که اغلب ما می دانیم اولین منبع مکتوب از تاریخ غرب، دو کتاب ادیسه و ایلیاد است که کتبی اسطوره ای می باشند.به نظر می رسد غربیها از ابتدا با خدایان عینی، ارتباط برقرار می کرده اند.

یا اینکه تصویری در ذهن خود از خدا ترسیم کرده و سپس او را پرستش می کردند. به این ترتیب است که امروز نیز بشر به نوعی، مجددا به عصر اسطوره پردازی بازگشته است.

این اسطوره ها ممکن است در عرصه سینما و در قالب آرلوند ظاهر شوند و یا در قالب هری پاتر وارد دنیای کودکانه شوند.

آنچه مشخص است اینکه در این محصولات قرار است شیطان را به شکل فردی اسطوره ای، قدرتمند و شیک و دوست داشتنی معرفی کنند

شخصیت مورد نظر این نوشتاربن 10 است. شخصیتی که این روزها اغلب بچه ها و خصوصا پسرها در جستجوی یافتن کارتون های جدیدتر او هستند.

به نظر می رسد در داستان بن تن، مساله خیر و شر با روایت تازه ای ارائه شده است. هرچند بررسی عمیق این داستان به بحثی مفصل و دقیق نیاز دارد.

بن تن و کنترل ذهن کودکان

93104753494888222282.gif 

 نکته مورد نظر این است که این روزها اغلب کودکان، به دنبال داشتن ساعت بن تن هستند.

وقتی با چند تن از این کودکان روبرو شدم در حالیکه ساعت بن تن بر دستشان بود با اعتراض از این مساله حرف می زدند

که ساعت انها واقعی نیست که با فشردن ان تبدیل به حیوانی عجیب و غریب شوند و فکر می کنند این یک اتفاق جالب و هیجان انگیز است.

یکی از انها عروسک ترسناکی در دست داشت که بعدا متوجه شدیم این هم یکی از چهره هایی است که بن تن دارد.

 این چهره ها از دیدگاه بزرگترها هم خوشایند و جالب توجه نیستند. معلوم نیست قرار است با دنیای لطیف و معصوم کودکان چه کنند.

یکی از کودکان طرفدار بن تن از این موضوع سخن می گفت که فقط بن تن می تواند با آدمای بد بجنگد، چون چیزی در آسمان دارد که هر چه او بخواهد به او می دهد.

او از بزرگی آن چیز حرف می زندو ابراز می کند که دوست دارد از همانها داشته باشد.

با خوشحالی به او پاسخ دادم که همه ما ادمها یک چیز خیلی بزرگ در آسمان داریم که هر چه بخواهیم به ما می دهد 

 آن کودک در کمال ناباوری گفت اگهر منظورت خداست من می گویم که مال بن تن از خدا هم بزرگتر است و از هر چیزی که در این دنیا هست، هم بزرگتر است.

بی تردید، خلق چنین شخصیتهایی با اهداف و برنامه ریزی های مشخص و در جهت توسعه تفکرات خاصی به مخاطبان صورت گرفته است.

کاری که بن تن انجام می دهد شبیه به جادوگری است. با چنین داستانهایی، پدیده ای به نام جادو، جایگاهی ویژه را در دنیای لطیف و تخیل امیز کودکانه، باز کرده است.

این ها اسطوره هایی هستند که به تسخیر بسیاری از چیزها می پردازند و قدرتی مافوق تصور دارند.

به راستی خو گرفتن فرزندان ما با چنین شخصیت هایی که هیچ شباهتی به زندگی عادی و دنیای واقعی ندارند،

 و از طرفی جایگاه خداوند را در اذهان کودکان معصوم ما، مخدوش می کنند و دیگرانی را با شکل شمایلی دوست داشتنی به جای خدا می نشانند، چه اثری بر ذهن و افکار کودکان بر جای خواهند گذاشت؟

پس از این مرحله اتفاق دیگری رخ می دهد. پدیده ای که به نوعی توسط بازار جهانی هدایت می شود.

به این صورت که انواع اسباب بازی، وسایل کمک آموزشی، بازیهای کامپیوتری و عروسک هایی با نام و نشان بن تن وارد جامعه ما و سپس قفسه های کمد کودکان ما می شوند.

به راستی خو گرفتن فرزندان ما با چنین شخصیت هایی که هیچ شباهتی به زندگی عادی و دنیای واقعی ندارند،

 و از طرفی جایگاه خداوند را در اذهان کودکان معصوم ما، مخدوش می کنند و دیگرانی را با شکل  شمایلی دوست داشتنی به جای خدا می نشانند،

چه اثری بر ذهن و افکار کودکان بر جای خواهند گذاشت؟ آیا با این وجود، می توان امیدوار بود که نسل آینده با باورهای خداجویانه و حق طلبانه رشد و تربیت یابند؟


مطالب مشابه :


یکی از داستان های بن تن

بن تن با گون وکوین به جنگ یک آدم آهنی رفتند و گون کف دست و انگشت های آدم آهنی را شکوند آدم آهنی عصبانی شد و بن تن مرد زله ای شد و آدم آهنی را منفجر کرد. فکر کنم
دانلود بازي بن تن براي اندرويد

بهترین ها - دانلود بازي بن تن براي اندرويد - دانلود بهترين و جديد ترين اهنگ ها و بازي و نرم افزار و كليپ خنده دار و ورزشي و... - بهترین ها.
کیک بن تن

کیک بن تن. سلاممممممممممممممممم. اگه بدونین با چه کمبود وقتی این کیک به اتمام رسید ... صبح چهارشنبه طرحشو پرینت گرفتم ... صبح پنج شنبه طرحشو رو کاغذ روغنی
مسافرت بندرعباس و ارشام عشق بن تن

خانمه ازش پرسید چه شکلیت کنم ارشامم گفت بن تن!!خانمه هم گفت من بن تن بلد نیستم..ارشامم گربرو انتخاب کرد..متاسفانه دوربین همرام نبود که با دوستاش ازش عکس
بن 10 با فرزندان ماچه میکند؟؟؟؟

العقیده - بن 10 با فرزندان ماچه میکند؟؟؟؟ - وبلاگی برای نشر معارف و عقاید مذهب اهل بیت(ع)
دانلود فصل هشتم انیمیشن بن تن – Ben 10 Omniverse Season 8

Ben 10 Omniverse Season 8 cover دانلود فصل هشتم انیمیشن بن تنBen 10 Omniverse. نام انیمیشن: Ben 10 Omniverse Season 8 – فصل هشتم انیمیشن بن تن.
بازی آنلاین بن تن

Ben 10 Ultimatrix unleashed. بازی قهرمانان متحده. قهرمانان متحده. بازی انداخته بن 10 Upchuck. انداخته بن 10 upchuck. بن 10 بازی نهایی بیگانه نجات. بن 10 نهایی
بن تن با چه کسی می جنگد؟

سلام. خوب به نظرتون بزرگترین و بدترین جنایتی که بن تن خان در حق پسرک های معصوم ما می کنه چیه؟ می دونم که می دونید! خشونت. پرخاشگری. بندورا خیلی وقت پیش
بن تن

14 جولای 2012 ... بن تن يكي از كارتون هاي مورد علاقه تو هست كه خيلي دوست داري و به قول معروف باهاش زندگي ميكني، يكي از بازي هاي هميشگي من و تو هم جنگ بن تني
گالری عکس

بن تن - گالری عکس - نویسنده: محمد اشرف - بن تن. ... Jeu Ben 10 Ultimatrix unleashed. Ben 10 Ultimatrix ... بازی بن 10 شیطان پین بال دزد و انتقام Ghostfreak .
برچسب :