اولین تجربه ی بزرگ (E-learning)در آموزش و پرورش کشور

          بدون شک آ.پ ما دربرخی زمینه ها درحال تحول است. یکی از نشانه های آن حضور رایانه در مدارس و کلاس های درس و به اصطلاح مدارس هوشمند با زیر بنای مدارس چند رسانه ای است. اما شکل دیگر حضور رایانه در آ.پ ؛ کاربرد آن در سیستم اداری آ.پ می باشد همانطور که همکاران در بیشتر ادارات این یکپارچه سازی و کاربرد نرم افزارهای یکسان را شاهد هستند. اما آ.پ در برخی از این حوزه ها دست به تجربه های نوین تری زده است که قابل احترام و ستایش می باشد . بهترین نمونه آن را می توان برگزاری آزمون ضمن خدمت مجازی، در آ.پ شهرستانهای استان تهران دانست که امروز به طور هم زمان در بیست و هفت ناحیه آ.پ این اداره کل برگزار شد.

         مجری برگزاری این دوره های مجازی؛ شرکت پيشخوان ارتباطات  می باشد. آزمون های اندیشه های سیاسی امام خمینی در تاریخ 88.9.13  و مدیریت و سازمان از دیدگاه قرآن و نهج البلاغه در تاریخ 88.9.20  برگزار می گردد.  این شرکت ثبت نام از همکاران را به شکل کاملاً مجازی در مدت چند هفته انجام داد و منابع آزمون را به شکل مجازی صوت و تصویر و متون با فایل های متنوع در اختیار همکاران قرار داد و ماژول های کلاس مجازی، آزمون آزمایشی و پشتیبانی روی خط و ... برای هر کاربر فعال ساخت و در نهایت برای همکاران در هر آزمون نیم ساعت زمان پاسخگویی در نظر گرفته شد و تمهیداتی دیگر ...

        بدون شک بزرگ ترین تجمع مجازی بدین شکل در ثبت نام، انتخاب رشته و اعلام نتایج آزمون سراسری هر سال قابل مشاهده است . اما در این تجربه ی جدید علاوه بر موارد فوق، خود آزمون بدین شکل برگزار گردید که نوآوری جالب و تجربه ی جدیدی به شمار می رود. ( از جهت تعداد شرکت کننده و مدت زمان آزمون).

      اما این اولین تجربه (E-learning )در عمل با مشکلاتی مواجه شد که برگزاری آزمون را مختل نمود. مطابق زمان بندی قرار بود تمام شرکت کنندگان از ساعت هشت صبح تا شانزده در آزمون شرکت نمایند و آزمون به پایان برسد. در سازمان آ.پ استان تهران نزدیک به هشتاد هزار فرهنگی مشغول به خدمت هستند اگر فرض بدانیم که نیمی از این بزرگواران در آزمون شرکت نموده اند . این سوال پیش می آید که آیا شرکت برگزار کننده از جهت سرویس دهی و پهنای باند توانایی ارایه خدمات لازم را داراست یا نه؟ مطابق گفته یکی از مسئولین برگزاری شرایط به گونه ای پیش بینی شده بود که هم زمان هزار نفر در آزمون شرکت نمایند!؟

        نرم افزار و سخت افزار مورد استفاده شرکت در اولین ساعات روز جمعه با ترافیک شدید مواجه گردید و عملاً بدون استفاده ماند و بیشتر مناطق در دسترسی به آزمون ناکام و سر در گم ماندند. با مختل شدن آزمون نواحی آپ با تماس های فراوان همکاران روبرو شدند و برگزاری آزمون به روزهای بعد موکول گردید اما شرکت مجری در اطلاعیه های بعدی محدودیت زمانی(۸-۱۶) را برداشت و علاوه بر ان آزمون را برای ۴۸ ساعت و بیشتر تمدید نمود. مطابق اطلاعیه ی صادر شده امروز هشت هزار نفر موفق به شرکت در آزمون شدند و بسیاری از همکاران موفق به این کار نشدند و بسیاری نیز با توجه به کندی بارگزاری سوالات( هر سوال دو دقیقه) تا نیمی از آزمون را پاسخ دادند و عملاْ نمره صفر برایشان منظور شده است و...

          ناآشنایی برخی از همکاران با سیستم و مراجعه مکرر آنان به سایت، ناتوانی نرم افزار شرکت در سرویس دهی و پهنای اندک باند ، ناتوانی در پشتیبانی به موقع نامه های الکترونیکی ، اطلاع رسانی دیر هنگام، کم بودن تلفن های پاسخگو و اشغال بودن دایم آنها، چیزی جز سردر گمی همکاران بسیاری در روز جمعه نبود. با این حال باید توجه داشت که از این تجربه های گرانقدر است که آینده روشن در این زمینه شکل می گیرد.

      به نظر می رسد با توجه به حجم بالای شرکت کننده و محدودیت های موجود ؛ اگر در نرم افزار مورد استفاده سوالهای آزمون (به جای هر سوال در یک صفحه) به شکل گروهی در یک صفحه بارگزاری می شد و به موقع و سریع اطلاع رسانی می شد، ترافیکی بوجود نمی آمد و مشکل موجود به راحتی حل می شد.  


مطالب مشابه :


سامانه جامع مدیریت آموزش و یادگیری فرهنگیان

اداره سنجش آموزش و پرورش تهران پایگاه آزمون های مجازی سازمان آموزش و یادگیری فرهنگیان .
سامانه اموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان

- منابع آزمون پردیس زینبیه شهرستان های تهران سامانه اموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان,
دوره آموزشی ضمن خدمت

مدیریت آموزش مجازی فرهنگیان . آزمون فرهنگیان . انساني آموزش و پرورش شهر تهران:
اولین تجربه ی بزرگ (E-learning)در آموزش و پرورش کشور

استان تهران دانست که امروز های کلاس مجازی، آزمون فرهنگیان
ltms سامانه ی جامع مدیریت آموزش ویادگیری فرهنگیان(ضمن خدمت)ltms

ltms سامانه ی جامع مدیریت آموزش ویادگیری فرهنگیان » کلینیک مجازی پرسش و آزمون آنلاین
آزمون مجازی آداب و اسرار نماز در سایت مهدویت

یاراحمدی .آموزگار مجتمع آموزشی هفتم آذر .استان تهران آزمون مجازی آداب خدمت فرهنگیان.
آزمون‌های دانشگاه پیام نور اینترنتی می‌شوند

در حال حاضر بنا داریم تا اجرای آزمایشی این آزمون را در استان تهران مجازی است و فرهنگیان;
آزمون ضمن خدمت

مدیریت آموزش مجازی فرهنگیان . آموزش و پرورش منطقه 9 تهران . نمونه سوالات و آزمون علمی
دانلود منابع آزمونهای مجازی ضمن خدمت فرهنگیان خراسان رضوی

دانلود منابع آزمونهای مجازی ضمن خدمت فرهنگیان خراسان نمایشگاه تهران اخبار آزمون
برچسب :