تفاوت کارت نارنجی سایپا با سایر بیمه‌نامه‌ها

در شرايطي كه بوروكراسي اداري استفاده از بيمه بدنه خودرو پيچيده و وقت‌گير است برخي خودروسازان به ارائه مستقيم بيمه بدنه روي محصول توليدي خود روي آورده‌اند.

 گروه خودروسازي سايپا از حدود يك سال پيش كارت نارنجي را به مشتريان خود عرضه كرده‌ كه شامل ارائه خدمات پس از فروش به مشتريان از جمله بيمه بدنه كامل است.

در این باره يك كارشناس نمايندگي خدمات پس از فروش سايپا در تشريح شرايط بيمه بدنه كارت نارنجي گفت: بيمه بدنه يكي از ضرورتي‌ترين بيمه‌هايي است كه از سوي بيمه‌گران ارائه مي‌شود. البته استفاده از خدمات بيمه بدنه ارائه شده از سوي شركت‌هاي بيمه با پيچيدگي‌ها و بروكراسي اداري همراه است.

ابراهيم فراهاني ادامه داد: با اين حال شركت سايپا جهت تسهيل امور در اين حوزه اقدام به ارائه سرویس جدیدی تحت عنوان گارانتی بدنه کرده است و خدمات بيمه بدنه كامل را از طریق نمايندگيهای این شرکت به مشتريان دارنده كارت نارنجي عرضه مي‌كند. مشتریان می‌توانند پوشش گارانتی بدنه را در هنگام خرید و یا پس از خرید خودرو به صورت جداگانه خریداری کنند و خودرو خود را تحت پوشش این سرویس جدید قرار دهند.

اين كارشناس نمايندگي خدمات پس از فروش سايپا در خصوص مزیت گارانتی بدنه نسبت به بیمه بدنه افزود: در حالت معمول که صاحب خودرو از شرکت های بیمه پوشش بیمه بدنه خریداری میکند پس از اولين تصادف بايد 10 درصد از هزينه خسارت وارد شده را شخصا بپردازد (حق فرانشيز) علاوه بر اين‌كه اين مبلغ در تصادف دوم 20 درصد، تصادف سوم 30 درصد و تصادف چهارم 40 درصد است.

وي با بيان اينكه در پوشش گارانتی بدنه ارائه شده در كارت نارنجي هيچ مبلغي به عنوان فرانشيز از صاحب خودرو دريافت نشده و تمام هزينه‌هاي خسارت از سوي شركت سايپایدک به نمایندگی پرداخت مي‌شود، خاطرنشان كرد: علاوه بر آن در بيمه‌هاي معمول ارائه شده از سوي شركت‌هاي بيمه‌گر، محدوديت تعداد تصادف وجود داشته و به عنوان مثال پس از چهار مورد تصادف، بيمه‌نامه ابطال شده و بايد بيمه جديدي خريداري شود اين در حالي است كه در پوشش گارانتی كارت نارنجي هيچگونه محدوديتي در تعداد تصادفات وجود ندارد.

وي ادامه داد: در پوشش گارانتی بدنه كارت نارنجي مشتري پس از تصادف خودرو خود را براي تعمير به نزديك‌ترين نمايندگي خدمات پس از فروش سايپا تحويل مي‌دهد و پس از پایان تعمیرات آن را تحویل می‌گیرد، در حاليكه در بيمه‌هاي معمولي يكي از مشكلات اصلي صاحب خودرو پس از تصادف، مراجعه به شرکت های بیمه، برآورد خسارت، يافتن تعميرگاه مناسب از نظر فنی و هزینه ای براي تعمير خودرو است.

همچنین وی با بیان اینکه تعمیرات خودروهای امروزی پیچیده و تخصصی شده است ادامه داد : در حال حاضر بیشتر تعمیرات خودروهای تصادفی توسط افرادی که دوره های آموزشی لازم را ندیده اند و در تعمیرگاه های غیر استاندارد انجام می‌شود که این خود باعث وارد شدن خسارت‌های بیشتر به خودرو میشود. موارد زیادی مشاهده شده که تعمیرات غیر استاندارد باعث ایجاد حوادث دلخراش بعدی شده است. در حالیکه در پوشش گارانتی بدنه ، خودرو تحت نظارت کارشناسان فنی شرکت سایپا و توسط تعمیرکاران آموزش دیده انجام می‌شود.

وي افزود: در بيمه‌هاي معمولي صاحب خودرو پس از تصادف و براي دريافت خسارت تعمير و تعويض قطعه از شركت بيمه‌گر بايد قطعه معيوب را حمل و به شرکت بيمه تحويل دهد و این خود مستلزم پرداخت هزینه حمل توسط مشتری است، در حاليكه در پوشش گارانتی بدنه کارت نارنجي هيچ نيازي به حمل و نقل قطعات معیوب و آسیب دیده نیست. اين كارشناس نمايندگي سايپا تصريح كرد: بنابراين به طور كلي براي دارندگان كارت نارنجي در صورت تصادف، تمام هزينه‌هاي تعمير و تعويض قطعات رايگان خواهد بود؛ ضمن‌آن‌كه در كارت نارنجي علاوه بر پوشش گارانتی بدنه ، خدمات سرویس رايگان و ارائه خدمات سرويس در محل مشتري نيز ارائه مي‌شود.

وي در پاسخ به اينكه سود خودروساز از ارائه خدمات گارانتی بدنه چيست؟ اظهار كرد: يكي از دلايل اصلي ارائه این خدمات از سوي سايپا، رقابت بیشتر در عرصه خدمات پس از فروش در کشور و تحت كنترل گرفتن بازار تعميرات خودروهاي تصادفي اين شركت در حوزه تامين قطعات و تعمير خودرو است.

مدير پروژه بسته خدمت (كارت نارنجي) شركت سايپا يدك نیز در همین رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: گروه خودروسازي سايپا از حدود يك سال پيش تمام خدمات پس

از فروش محصولات خود را در يك بسته خدمت تحت عنوان كارت نارنجي تجميع كرده است.

حسين خشكباري با بيان اينكه در كارت نارنجي نيازهاي فعلي و آينده مشتريان محصولات سايپا پيش‌بيني و تحت پوشش قرار گرفته است، خاطرنشان كرد: كارت نارنجي داراي خدمات مختلف و آپشن‌هاي متفاوت است؛ به‌گونه‌اي كه قيمت كارت نارنجي در سطح حداقل خدمت آن حدود 30 هزار تومان بوده و در وضعيت سقف خدمات (فول آپشن) در خودروهاي لوكس مانند مورانو به حدود يك ميليون و 200 هزار تومان مي‌رسد.

وي ادامه داد: در تمام خودروهاي توليدي گروه خودروسازي سايپا هنگام تحويل خودروي صفر كيلومتر به مشتري، كارت نارنجي دو ستاره نيز ارائه مي‌شود كه البته مشتري بسته به تمايل خود مي‌تواند با پرداخت مبلغ بالاتر خدمات بيشتري از كارت نارنجي را دريافت كند؛ ضمن اينكه دارندگان تمام محصولات سايپا در هر زماني مي‌توانند نسبت به خريد كارت نارنجي اقدام كنند.

او با بيان اين‌كه در چند روز اخير تمديد گارانتي به عنوان خدمت جديدي تحت پوشش كارت نارنجي عرضه مي‌شود، تصريح كرد: در اين خدمت جديد، مشترياني كه مدت گارانتي محصولات آن‌ها رو به اتمام است، مي‌توانند با پرداخت هزينه مناسبي خودروي خود را به مدت يك سال ديگر يا 20 هزار كيلومتر پيمايش اضافه گارانتي كنند.

وی خاطرنشان كرد: در حال حاضر خدمات مختلفي از جمله بيمه بدنه، ارائه خدمات در محل مشتري، سرويس‌هاي دوره‌اي رايگان و تمديد گارانتي تحت پوشش كارت نارنجي به دارندگان محصولات سايپا ارائه مي‌شود.


مطالب مشابه :


گارانتی مجدد خودروهای کارکرده سایپا

سایپا95 - گارانتی مجدد خودروهای کارکرده سایپا - اخبار روز صنعت خودروسازی ایران و جهان
شرایط گارانتی خودروی پراید

نمایندگی سایپا خضوعی - شرایط گارانتی خودروی پراید - خدمات پس از فروش
تفاوت کارت نارنجی سایپا با سایر بیمه‌نامه‌ها

خودرو ایران iran automotives - تفاوت کارت نارنجی سایپا با سایر بیمه‌نامه‌ها - به امید روزی که همه
کسب مقام اول رضایت مشتری در فروش و ممتاز در خدمات پس از فروش و گارانتی گروه سایپا

سایپا95 - کسب مقام اول رضایت مشتری در فروش و ممتاز در خدمات پس از فروش و گارانتی گروه سایپا
اشنایی بیشتر با گارانتی

به وبلاگ هور(حور) خوش آمدید - اشنایی بیشتر با گارانتی - نظر یادتان نره - به وبلاگ هور(حور) خوش
رسیدگی به شکایات و مشکلات مشتریان گروه سایپا

خودرو ایران iran automotives - رسیدگی به شکایات و مشکلات مشتریان گروه سایپا - به امید روزی که همه
برچسب :