سفر به مشهد

از چند وقت قبل قرار بود بریم مشهد و می خواستیم با قطار بریم و دنبال رزرو کردن بلیت بودیم که متاسفانه تموم شده بود. بخاطر همین مجبور بودیم با ماشین بریم. یما هم خیلی ناراحت شده بودیم. کشنبه شب بابا اومد و گفت توی هتل جواد ـ که هتل خوبیه ـ رزرو کردم و ما کمی خوشحال تر شدیم. اما بعد یکدفعه بلیت قطار رو از جیبش بیرون اورد و ما حسابی خوشحال و غافلگیر شدیم. خلاصه دوشنبه ی قبلی باید حرکت می کردیم.

دوشنبه ۹ بهمن (حرکت): باید ساعت ۱۷:۳۰ از خونه می رفتیم تا به قطارمون که ساعت ۱۹:۰۰ حرکت می کرد برسیم. وقتی به راه آهن رسیدیم، بابا اینا رفتن نماز خوندن و وقتی نمازشون تموم شد رفتیم و سوار قطار شدیم. قطار ما از نوع کوپه ای بود. من تا حالا سوار قطار کوپه ای نشده بودم و خیلی خوشحال بودم. ساعت ۱۰ خوابیدیم. قطار دو تخت داشت و دو نفر دیگه هم روی صندلی ها می خوابیدند. من که فکر نمی کردم خوابیدن توی قطار انقدر کِیف داره. به قول بابا چون قطار تکون تکون می خوره مثل گهواره است و آدم راحت خوابش می بره.

ورود به مشهد: ما ساعت ۰۶:۰۰ بیدار شدیم و بعد از نماز خوندن نشستیم و با هم مسابقه گذاشتیم که کی زودتر حرم رو می بینه. مامان برنده شد!02.gif وقتی رسیدیم ساعت ۰۷:۰۰ شده بود. ما از قطار پیاده شدیم و سوار تاکسی شدیم و به هتل جواد که در خیابان امام رضا (ع) بود رفتیم. اتاق ما اتاق ۵۱۰ بود. ما ساعت 11:30 برای خواندن نماز به حرم رفتیم. حرم خیلی شلوغ بود. وقتی به اتاق برگشتیم دیدیم که چقدر نورش کمه و ما هممون سردرد گرفته بودیم. ما همه ی نماز هامون رو اونجا خواندیم و زیارت هم کردیم.

چهارشنبه: بعد از اینکه نماز خواندیم و زیارت کردیم به رستوران هتل رفتیم و نهار خوردیم. وقتی برگشتیم قرار شد از اتاق ۵۱۰ به اتاق ۵۱۲ که بزرگتر و پرنور تر بود بریم. البته اینو یادم رفت بگم که اتاق ۵۱۰ تنها اتاقی بود که از پنجرش حرم معلوم بود. خلاصه ساعت ۱۸:۰۰ برای شنیدن نقاره ها به حرم رفتیم و نماز خواندیم. بعد هم رفتیم اتاق و بعد از یک ساعت شام خوردیم. قرار شده بود شب من و بابا و صدرا با هم بریم حرم و زیرزمینش (جایی که قبر امام رضا (ع) بود) رو ببینیم. وقتی برگشتیم نشستیم با هم بازی بارسلونا - رئال مادرید رو دیدیم.

پنجشنبه: پنجشنبه آخرین روزی بود که مشهد بودیم چون فردا باید ساعت ۰۶:۰۰ صبح حرکت می کردیم. صبح بعد از صبحانه به حرم رفتیم. ولی ایندفعه برای بازدید از موزه ی آستان قدس رضوی به اونجا رفتیم. موزه ی آستان قدس رضوی: این موزه رو به چند قسمت تقسیم کرده بودند. ما اول به بخش نقشی ها رفتیم که البته بعضی نقاشی هاش واقعا به درد نمی خورد و اصلا جاشون اونجا نبود. ادامه ی بخش نقاشی ها آبزیان تاکسیدرمی یا خشک شده بودند که خیلی جالب بودن. بعد از دیدن این بخش به بخش مدال ها و سکه های قدیمی رو دیدیم. مدال های تختی هم در اونجا بود. خیلی ها مدال هاشون رو هدیه کرده بودن مثلا خداداد عزیزی که توپ طلایش رو هدیه کرده بود و من کنارش عکس گرفتم. بعد به بخش سکه ها رفتیم که سکه های دوره ی هخامنشیان تا الان در اونجا بود. تازه سکه های زمان شاهان این سلسله ها رو هم میتونستیم ببینیم. بعد به بخش تمبر ها رفتیم که بابا اکثر تمبر های اونجا رو داشت.

وقتی داشتیم تمبر ها رو می دیدیم یکدفعه صدای پیش نماز رو شنیدیم و دویدیم تا حداقل به نماز دوم برسیم. بعد که برگشتیم و نهار خوردیم یک فیلم دیدیم و بعد دوباره رفتیم حرم و بعد به بازار رضا رفتیم و سوغاتی خریدیم.

جمعه (برگشت): همونطور که گفتم قرار شد ساعت ۰۶:۰۰ صبح سوار قطار بشیم. ایندفعه قطارمون کوپه ای نبود و اتوبوسی بود. متاسفانه برگشتمون اصلا مثل رفتمون خوش نگذشت. مشکلات قطار: ۱ـ صندلی های قطار برعکس حرکت قطار بود و بخاطر همین هممون سرگیجه گرفته بودیم ۲ـ قطار ۴ ساعت تاخیر داشت ۳ـ پذیرایی بسیار ضعیفی داشت. 

بالاخره ساعت ۲۱:۳۰ رسیدیم تهران و رفتیم خوابیدیم.


مطالب مشابه :


ستاد اسکان زائرین فرهنگی در مشهد

آنایوردوم هریس - ستاد اسکان زائرین فرهنگی در مشهد - آشنایی باهمشهریان هریسی خارج از ... همکاران محترم در سراسر کشورجهت رزرو اینترنتی مدارس در مشهد مقدس به آدرس.
ستاد اسکان فرهنگیان

مدرسه قرآن و عترت شهید سپاسه · آریانا · هریس ... همکاران محترم در سراسر کشورجهت رزرو اینترنتی مدارس در مشهد مقدس به آدرس ... ضمنا اطلاعات تکمیلی در رابطه با آدرس پایگاه های اسکان فرهنگیان مستقر در مشهد مقدس متعاقبا به محض دریافت اعلام خواهد شد.
ستاد اسکان در مشهد

آنایوردوم هریس - ستاد اسکان در مشهد - آشنایی باهمشهریان هریسی خارج از شهرستان ... جهت اطلاع از رزرو اینترنتی مدارس ( اسکان فرهنگیان ) استانهای سراسر کشور به آدرس
ستاد اسکان فرهنگیان

سامانه پرداخت عوارض خودرو مشهد · مدرسه قرآن و عترت شهید سپاسه ... جهت اطلاع از رزرو اینترنتی مدارس ( اسکان فرهنگیان ) استانهای سراسر کشور به آدرس زیر مراجعه فرمائید. ... آدرس پایگاه های ستاد اسکان زائرین فرهنگی مشهد مقدس در نوروز ۹۰. پایگاه ثامن
معرفی پايگاههاي اسكان فرهنگيان در خراسان رضوی در ايام تعطيلات نوروز 86

پايگاههاي پذيرش زائرين فرهنگي مستقر در 14 پايگاه ثامن در سطح شهر مشهد مجهز به ... و حواله وجه هزينه هاي مربوطه و اعلام به ستاد اسكان رزرو قطعي آموزشگاه انجام پذيرد. ... مدارس شهر مطلع شده و مدرسه محل اسكان خود را در مشهد تعيين و معرفينامه دريافت دارند.
رزرو اینترنتی فرهنگیان در خانه معلم استانهای سراسر کشور

آموزش و پرورش ایران وجهان - رزرو اینترنتی فرهنگیان در خانه معلم استانهای سراسر کشور - آموزشی،فرهنگی ... مراکز رفاهی سازمان آموزش و پرورش مناطق شهر تهران در مشهد
رزرو خانه معلم در مشهد مقدس

صندوق قرض الحسنه ایثارمهر - رزرو خانه معلم در مشهد مقدس - تصمیمات بزرگ را با قلبت بگیر و تصمیمات کوچکت را با عقلت.
نام، آدرس و تلفن زائرسراهای مشهد مقدس

236 - زائر سرای شرکت آب و فاضلاب - قاسم آباد بلوار شریعتی 35 چهارراه سمت راست بعد از مدرسه صفورا - ساختمان شقایق - 6611845-6611823 237 - زائر سرای
رزرو اتاق در مهمانپذیرهای مشهد

نشانی هتل آپارتمان نام هتل آپارتمان ردیف مشهد ، خیابان آزادی ، کوچه مخابرات ،کوچه مدرسه امام صادق هتل آپارتمان آبنوس هتل آپارتمان آبنوس 1 مشهد ، خیابان امام رضا ، امام
ثبت نام بازنشستگان در تورهای سیاحتی و زیارتی مشهد كيش و ساير تورها

... كد ملي و كد پستي - ثبت نام بازنشستگان در تورهای سیاحتی و زیارتی مشهد كيش و ... سايت ثبت نام مدارس نمونه دولتي و تيزهوشان · فيش حقوق كاركنان · رزرو بليط
برچسب :