موسسات غیر انتفاعی مجاز به دریافت شهریه فرهنگی

به گزارش خبرنگار مهر، اسامی 11 موسسه ای که به تازگی مجاز به دریافت شهریه فرهنگی از دانشجویان شده اند، به این شرح است: موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی گلستان در گرگان، هیرکانیا در بندر گز، شهریار در آستارا، پاسارگارد در شیراز، جواد یزد در یزد، سجاد ، خیام و تابران  در مشهد، شهاب دانش در قم، عقیق در شاهین شهر و علامه محدث نوری در شهرستان نور علاوه بر فهرست اعلامی قبلی  مجاز به دریافت سرانه فرهنگی دانشجویی هستند.

به گزارش مهر، بر اساس بخشنامه ای که در تاریخ 19 مهرماه سال 90 تحت عنوان "مصوبه شورای هماهنگی فعالیتهای مشترک سازمان امور دانشجویان و معاونت فرهنگی اجتماعی" صادر شد، دانشجویان موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی باید علاوه بر شهریه، سرانه دانشجویی و فرهنگی پرداخت کنند. همچنین در تاریخ 10 بهمن ماه نیز معاونت دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان برای تاکید بر این مصوبه، بخشنامه دیگری صادر کرد.

بر اساس این بخشنامه، موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی می توانند مبلغ 21 هزار و 600 تومان از دانشجویان به عنوان سرانه فرهنگی دانشجویی دریافت کنند.

موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی فقط در صورتی مجاز به دریافت شهریه از دانشجویان هستند که حکم معاونت فرهنگی و اجتماعی، شماره حساب مستقلی برای واریز مبلغ سرانه فرهنگی دانشجویی، دفتر مشاوره، کانونهای فرهنگی، قرآنی و انجمنهای علمی و مجوز تشکیل هیأت امنا از مرکز هیأت امنای وزارت علوم را داشته باشند.

هر موسسه که این شرایط را فراهم کرد، می تواند با ارسال نامه به سازمان امور دانشجویان و دریافت ابلاغ، از دانشجویان سرانه ذکر شده را دریافت کند و با موسساتی که  بدون دریافت ابلاغ قانونی نسبت به دریافت این شهریه اقدام کنند برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.

موسساتی که تاکنون مجوز لازم را دریافت نکرده اند، می توانند با مراجعه به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و انجام مراحل قانونی  این ابلاغ را دریافت کنند.

همچنین اسامی سایر موسساتی که پیش از این مجاز به دریافت شهریه فرهنگی شده اند، به این شرح است:

استان مازندران: خزر،‌ علوم و فنون، مازیار، نیما، روزبهان، کمال الملک، دانشگاه علوم و فنون مازندران، صالحان، دانشگاه شمال، سمنگان، تجن، صنعتی مازندران، شفق تنکابن و آمل شهرستان آمل، استان اصفهان: دانش پژوهان سپاهان، شیخ بهایی، صنعتی فولاد، فیض الاسلام، صبح صادق، نقش جهان و پیام گلپایگان، استان قزوین: غزالی، کار و علامه دهخدا، استان خراسان رضوی: سبحان، سلمان، خاوران و خراسان، استان سمنان: ایوانکی و ادیبان، استان آذربایجان شرقی: ربع رشیدی، نبی اکرم، سراج و رشدیه، استان آذربایجان غربی: علم و فن، استان گلستان: لامعی گرگانی و شرق گلستان، استان زنجان: روزبه، استان گیلان: کوشیار در بندر انزلی و جابرن حیان در رشت، استان ایلام: باختر ایلام


مطالب مشابه :


لیست دانشگاههای غیر انتفاعی در ایران

لیست دانشگاههای غیر انتفاعی در غیرانتفاعی رشدیه - تبریز موسسه آموزش عالی غیردولتی
لیست موسسه ها و دانشگاههای غیر انتفاعی - غیر دولتی کشور

لیست موسسه ها و دانشگاههای غیر انتفاعی رشدیه - تبریز. موسسه موسسه ها, غیر انتفاعی
آدر س پستی موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی 2

آدر س پستی موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی 2. رشدیه 2200296 نیرو محرکه ساخنمان موسسه دفتر
لیست دانشگاه های غیرانتفاعی

غیرانتفاعی رشدیه - تبریز. موسسه آموزش عالی غیردولتی موسسه آموزش عالی غیر دولتی
فهرست دانشگاه‌های ایران

۱.۶ موسسه‌های آموزش عالی غیر انتفاعی موسسه آموزش عالی وغیر انتفاعی، غیردولتی رشدیه
موسسات غیر انتفاعی مجاز به دریافت شهریه فرهنگی

موسسات غیر انتفاعی هر موسسه که این شرایط ربع رشیدی، نبی اکرم، سراج و رشدیه
فهرست دانشگاه های غیر انتفاعی رشته کامپیوتر به همراه آخرین رتبه قبولی

فهرست دانشگاه های غیر انتفاعی رشته کامپیوتر به همراه آخرین رتبه مؤسسه غیرانتفاعی رشدیه
لیست دانشگاهها و موسسات غیرانتفاعی

در این صفحه لیست موسسات غیر انتفاعی - غیر دولتی ایران غیرانتفاعی رشدیه - تبریز. موسسه
لیست دانشگاه های غیر انتفاعی به تفکیک استان

لیست دانشگاه های غیر انتفاعی به تفکیک استان غیرانتفاعی رشدیه - تبریز. موسسه آموزش عالی
برچسب :