بیرجند |جدا کردن یارانه افراد تازه ازدواج کرده و فرزند جدید

بیرجند |جدا کردن یارانه افراد تازه ازدواج کرده و فرزند جدید

رییس مرکزآمار ایران در خصوص خانوارهایی که دارای فرزند شده اند یا ترکیب خانوارها در پی ازدواج یا دیگر علت ها تغییر کرده است، اعلام کرد: اگر یارانه انها در نوبت پس از تغییر به آنها پرداخت نشده است به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

عادل آذر در مصاحبه با واحد مرکزی خبر گفت: بر اساس برنامه کارگروه طرح تحول اقتصادی قرار بود مرکز آمار سالانه دو بار (اردیبهشت و آذر) سامانه خود را برای  تغییرات خانوارها باز کند اما تقاضای زیاد و تغییرات مستمر خانوارها موجب شد این شیوه تغییر کند.

وی افزود : بر اساس طرح جدید ، توافقی با پلیس + ۱۰ امضا شد تا در طول سال سامانه برای انها باز باشد و بتوانند تغییرات خانوارها را اعمال کنند.

عادل آذر گفت : اطلاعاتی مانند تولد یا فوت که سازمان ثبت احوال به مرکز امار ایران ارائه می کند پس از راستی آزمایی به سازمان هدفمندی یارانه ها برای انجام خودکار تغییرات و اصلاح اطلاعات خانوارها ارسال می شود.

وی افزود : با توافق انجام شده حدود هزار مرکز پلیس + ۱۰ در کشور آماده اند چنانچه تغییرات اطلاعات خانوارها به صورت خودکار اعمال نشد این مراکز بتوانند تغییراتی نظیر تولد ، تغییر سرپرست خانوار و ازدواج را اعمال کنند.

رییس مرکزآمار ایران درباره چگونگی پرداخت یارانه نقدی نوزادان اظهار داشت : اطلاعات نوزادان با دو روش از طریق ثبت احوال و مرکز امار و دیگری از راه مراکز پلیس + ۱۰ به خانوارها اضافه می شود.

وی گفت : سرپرست خانوارها می توانند به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند و چنانچه نام فرزند انها در جمع خانوار درج نشده است ، آن را اضافه کنند.

عادل آذر در پاسخ به اینکه یارانه نقدی نوزادان چه مدت پس از تولد به حساب خانوارها واریز می شود ، افزود : معمولا باید یک دوره یا یک ماه پس از تولد یارانه نوزادان و نیز تغییر اطلاعات خانوارها اعمال شود و چنانچه این اتفاق نیفتاد ، سرپرست خانوار با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه خود و نوزاد و کد رهگیری با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ مبادرت به اصلاح اطلاعات خانوار کنند.

در این باره رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها نیز اظهار داشت: شهروندان چنانچه پس از اعمال تغییرات در مراکز پلیس + ۱۰ نیز اطلاعات خانوارها اصلاح نشد در استانها به استانداریها و فرمانداریها و در تهران به دبیرستان البرز واقع در تقاطع خیابانهای انقلاب و حافظ مراجعه کنند.

مدیر یکی از دفاتر پلیس + ۱۰ در تهران گفت: برای اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها و افزودن نام نوزاد به جمع یارانه بگیران خانوار، علاوه بر الزامی بودن حضور سرپرست خانوار باید اصل شناسنامه و کارت ملی و شناسنامه نوزاد با کد رهگیری همراه مراجعان باشد تا تغییرات اعمال شود.

بهمن یوسفی هزینه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها را در دفاتر پلیس + ۱۰ دو هزار تومان اعلام کرد و افزود: چنانچه کد رهگیری خانوارها مفقود شده باشد ،در دفاتر پلیس + ۱۰ بدون ان نیز می توان تغییرات را اعمال کرد.

بر اساس تازه ترین آمار منتشر شده سازمان ثبت احوال ایران از آغاز پرداخت یارانه نقدی به خانوارها (دی ۸۹ ) تاکنون بیش از ۹۰۰ هزار شناسنامه برای نوزادن صادر شده است.


مطالب مشابه :


بیرجند |جدا کردن یارانه افراد تازه ازدواج کرده و فرزند جدید

21 مارس 2013 ... بیرجند |جدا کردن یارانه افراد تازه ازدواج کرده و فرزند جدید. رییس مرکزآمار ایران در خصوص خانوارهایی که دارای فرزند شده اند یا ترکیب خانوارها در پی
سامانه اعلام حساب خانوار به آدرس www.refahi.irوتصیح مشخصات www.ncr.irوسوالها وجوابهای در خصوص یارانه

من و همسرم هر کدام جداگانه زیر مجموعه خانواده های خودمان بودیم که حتی فرزند نوزاد من نیز زیر مجموعه خانواده پدرم بود و یارانه ما نیز به حساب هر کدام از آنها واریز شده است که
مشكلاتي كه مردم براي دريافت يارانه دارند

جراحی بزرگ، که احتمالا گویاترین و بهترین صفت برای طرح تحول اقتصادی است، با هدفمندسازی یارانه ها شروع شده است و بیش از 60 میلیون ایرانی را به نوعی به خود
گفتگوی دکتر ترابی در خصوص یارانه با سایت برهان(کلاس تئوری اقتصادی و سیر تحول تکنولوژی)

به نظر شما، بهترین نوع اعطای یارانه که کارایی بیشتری دارد چیست؟ .... مثلاً به بچه‌های نوزاد، علاوه بر سهمیه‌ی شیر خشک، سهمیه‌ی برنج و خواروبار و گوشت هم داده می‌شد.
هانیه ها را دریابید ( در باره آزار هانيه 8 ساله توسط ناپدري )

در تاریخ 19 بهمن هشتاد و نه بود که خبرگزاری کار ایران در گزارشی تحت عنوان « یارانه ای به نام کودکان، به کام پدران معتاد» در طی گزارشی به این مهم پرداخته است که
پاسخ به مهمترین سوالات در مورد یارانه ها

پاسخ به مهمترین سوالات در مورد یارانه ها. در صورت تغییرات در اطلاعات خانوار اعم از فوت یکی از افراد خانواده، تولد فرزند . یا ازدواج برای اعلام تغییرات در اطلاعات
چند راه کار برای افزایش جمعیت

-یارانه را فقط به سر پرست خانواده ای بدهند که حد اقل پنج بچه داشته باشد و یارانه ی ... و مادرانی که بالای ده فرزند دارند، تندیس نوزاد بلورین و مدال شجاعت و لیاقت بدهند .
ماجرای شیر یارانه ای

شیمیستهای حصارک - ماجرای شیر یارانه ای - این وبلاگ کانونی برای ایجاد پیوند مجدد ... هرچی پیدا میشه توش مرگ و مریضی نوزادان و سنگ کلیه و آلودگی عمدی شیمیایی و
جزئیات ثبت نام دریافت یارانه ها (+فرم ثبت نام)

6 آوريل 2014 ... پسیکو 91 - جزئیات ثبت نام دریافت یارانه ها (+فرم ثبت نام) - وبلاگ دانش آموختگان و دانشجویان ... مغز نوزادان این لحظات خاص را ثبت می کند.
هر چی که پدر و مادر ها باید بعد از تولد نی نی بدانند

زیرا بدن نیازمند است تا آنچه در زمان تولد نوزاد ازدست رفته است بازیابد و نیاز کودک .... رييس اداره سلامت كودكان وزارت بهداشت خاطرنشان كرد توزيع شيرخشك يارانه اي
برچسب :