زیرسازی راه آهن سریع السیر قم- اصفهان نیمه اول سال آینده به اتمام می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد :    زیرسازی راه آهن سریع السیر قم- اصفهان نیمه اول سال آینده به اتمام می رسد. معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: راه آهن سریع السیر قم- اصفهان از پروژه های مهم ریلی کشور است که عملیات زیر سازی آن 74 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در نیمه اول سال آینده تکمیل می شود. 'احمد صادقی' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر قطعه اول راه آهن سریع السیر قم – اصفهان به طول 90.5 کیلومتر حدود 59 درصد و قطعه دوم آن به طول 142 کیلومتر 89 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با اشاره به هزینه های صرف شده در این پروژه اظهار داشت: تاکنون یک هزار میلیارد ریال در زیرسازی این پروژه هزینه شده است که این رقم معادل 10 درصد کل هزینه تکمیل این پروژه است.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه روسازی، تجهیز، بهره برداری از قطار سریع السیر قم –اصفهان به کنسرسیومی متشکل از شرکت های ایرانی و خارجی واگذار شده است، گفت: تکمیل عملیات این پروژه در بخش روسازی ، تامین تجهیزات و بهره برداری در مدت سه سال انجام خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هزینه اصلی پروژه قطار سریع السیر قم- اصفهان در بخش خرید قطارهاست، اضافه کرد: برای ریل گذاری، روسازی، سیگنالینگ و احداث ایستگاه های راه آهن از اصفهان تا تهران در مجموع رقمی بالغ بر 8.4 میلیارد یورو باید هزینه شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : تمام هزینه مورد نیاز در این بخش به صورت 'بی.او.تی' توسط این کنسرسیوم تامین شده و سرمایه صرف شده و سود آن طی مدت زمان 83 سال بهره برداری از قطار سریع السیر قم –اصفهان جبران خواهد شد.
البته قرار بود این پروژه مهم از مسیر قم -بادرود -نطنز به اصفهان عبور کند که چند کیلومتری هم زیر سازی آن صورت گرفت ولی  بنا به دلایلی به مسیر قم - دلیجان - اصفهان تغییر مسیر داده شد !! **سرمایه گذاری صد درصدی بخش خصوصی در آزادراه نطنز-سیرجان
صادقی با اشاره به تجارب مثبت مشارکت وزارت راه و شهرسازی با سرمایه گذاران بخش خصوصی در توسعه آزادراه ها اظهار داشت: در حال حاضر مشارکت دولت و بخش خصوصی در احداث آزادراه ها به صورتی است که 50 درصد سرمایه مورد نیاز توسط دولت و 50 درصد دیگر توسط بخش خصوصی تامین می شود که سرمایه بخش خصوصی از طریق اخذ عوارض از خودروهای عبوری در بازه های زمانی مشخص جبران می شود.
وی با تاکید بر اینکه علاقه مندیم سهم بخش خصوصی در توسعه شبکه آزادراهی کشور از رقم 50 درصد موجود افزایش یابد،خاطرنشان کرد:آزادراه نطنز- سیرجان نخستین آزادراه کشور است که عملیات ساخت آن به صورت بی.او.تی و صد در صد توسط بخش خصوصی احداث خواهد شد.
معاون وزیرراه و شهرسازی در پایان گفت: اخیرا تفاهم نامه احداث این آزادراه منعقد شده که البته هنوز منجر به قرارداد نشده است.


مطالب مشابه :


زیرسازی راه آهن سریع السیر قم- اصفهان نیمه اول سال آینده به اتمام می رسد.

زیرسازی راه آهن سریع السیر قم- اصفهان نیمه اول سال آینده به اتمام می رسد.
مدیرکل راه آهن قم خبر داد

خبرنيوزاستان قم - مدیرکل راه آهن قم خبر داد | متنوع ترین پایگاه خبری سراسری استان قم
راه اهن تهران اهواز(جنوب)/معرفی راه اهن شمال

راه اهن - راه اهن اهن تهران جنوب از شهر تهران شروع شده و با عبور از شهرهای بزرگی چون قم-اراک
تقویم مناسبتهای راه اهن جمهوری اسلامی ایران

راه اهن - تقویم مناسبتهای راه اهن جمهوری اسلامی ایران آغاز ساختمان راه آهن قم
آصفري: دوخطه شدن راه‌آهن اراک قم و احداث بیمارستان ولیعصر با 14هزارمیلیارد ریال اعتبار در سال آتی

پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي - آصفري: دوخطه شدن راهآهن اراک قم و احداث بیمارستان ولیعصر با
ایستگاه راه آهن مشهد

آشنایی با راه آهن ایران و ساختمان خط قم-یزد از نهم آذرماه 1317 از قم شروع و پیش بینی شده
بلیط گروهی و چارتر قطار

راه اهن - بلیط شاهرود، سمنان، آزادور، طبس، تبريز، ملاير، قم، زنجان، قزوين، كرج، كاشان
برنامه بازیهای لیگ برتر سال 88-87

هفته اول : * سایپا کرج - پرسپولیس تهران * صباباتری قم - پیکان تهران * راه آهن تهران - ملوان انزلی
توسعه خطوط ریلی بادرود - کاشان - قم اولویت سال 94 راه آهن است

سخن عشق بادرودخبر - توسعه خطوط ریلی بادرود - کاشان - قم اولویت سال 94 راه آهن است
برچسب :