مشکلات و بیماری های فوتبال ما

چرا در فوتبال ما ستاره ی جدیدی ظهور نمی کند؟

کلمات کلیدی: ظهور ستاره در فوتبال, , کشف استعد , آموزش و پرورش , نبود علم کشف استعداد فوتبالی, نبود اراده ی جدی برای کشف وپرورش استعداد فوتبالی, باشگاههای لیگ برتر, تیم های رده های مختلف سنی, کسب در آمد, پول بیشتر و پارتی , داستان مدارس فوتبال , داستان هندی , میدان ندادن به استعداد های فوتبالی , ستاره های خود رو , مدیریت فوتبال ما , مربیگری فوتبال ما,

ظهور ستاره در فوتبال معلول چند چیز است:1- کشف استعد 2- آموزش و پرورش 3- میدان دادن ؛ واقعیت این است که در کشور ما استعدادهای سر شارفوتبال بصورت بالقوه, بوفور وجود دارد اما آنچه که وجود ندارد, اراده و علم کشف استعداد و پرورش آن است.

1- نبود علم کشف استعداد فوتبالی: ما علم کشف استعداد فوتبالی نداریم و یا اگر داشته باشیم این علم برای کشف استعداد به اندازه ی کافی نیست. برای اینکه بطور مثال اطلاعات لازم و کافی در خصوص اینکه کودک دبستانی با چه ویژگیهای جسمانی, عقلانی, عاطفی , اجتماعی دارای استعداد در زمینه ی فوتبال است را نداریم. بعبارت دیگر مقتضیات استعداد فوتبال در این دوره ی سنی و سنین دیگر چیست؟ البته در این خصوص می توانم توضیحات بیشتری بدهم اما آنرا به فرصت دیگر موکول می کنم.

2- نبود اراده ی جدی برای کشف وپرورش استعداد فوتبالی: وضع موجود فوتبال ما حکایت از آن دارد که برای کشف استعداد فوتبالی اراده ی جدی وجود ندارد این موضوع اظهرمن الشمس است که تقریبا" تمامی باشگاههای لیگ برتر اهتمام جدی در این زمینه ندارند زیرا:1- تمام نیرو و انرژی, امکانات مادی و پول باشگاه و تمام فکر و ذکرشان را صرف تیم لیگ برتری می کنند تا برای خود شهرت, ثروت, پست و مقام و موقعیت و ... بدست آورند. 2- اگر در رده های مختلف سنی نیز تیم داشته باشند این رده ها سنی برای کسب در آمد است نه برای کشف و پرورش استعداد , بازیکنانی در این رده های سنی در این تیمها به بازی گرفته می شوند که پولهای آنچنانی می دهند تا به عضویت آن درآیند و قاعدتا" هرکه پول بیشتری داده باشد و یا پارتی انچنانی داشته باشد و با فلانی ناهار خورده باشد جایگاهش در تیم پایدار تر است. بنابراین در این حالت نه تنها نمی توان انتظار داشت استعدادی ظهورکند بلکه استعدادهای موجود هم قربانی و نابود می شوند. اما داستان مدارس فوتبال هم یک داستان هندی است که بچه ها با هزاران امید و با دادن پولهای آنچنانی به شکل مقطعی و فصلی به عضویت این مدارس در می آیند و در پایان مقطع یا فصل – مثلا" تابستان – همه چیز تمام می شود و فقط بعضی ها به پولهای آنچنانی می رسند و دگر هیچ!

3- میدان ندادن به استعداد های فوتبالی – در چنین شرایطی, این طرف و آن طرف ستاره هایی بطور خود رو به چشم می خورد که چند صباحی سوسو می زنند و بعد دلیل نیافتن میدان حضور خاموش می شوند. و این داستان کلیت فوتبال ماست. در عرصه ی مدیریت فوتبال ما ,در حوزه ی مربیگری فوتبال ما , و... همین داستان تکرار می شود. ابر. باد و مه و خورشید فلک همه درکارند تا تو نانی بکف آری و به غفلت نخوری!آما آیا داستان فوتبال ما می تواند جور دیگری شود؟ بله می شود اما چگونه؟ پاسخ این سئوال را در فرصتی دیگر خواهم گفت.


مطالب مشابه :


برنامه کامل بازی های لیگ دسته اول آزادگان در فصل 91 _ 90

اولین پایگاه اطلاع رسانی لیگ یک . هواداران نساجی مازندران. کانون هواداران گازال جناح
جدول لیگ برتر یازدهمین دوره 90-91

تاریخچه و آمار لیگ برتر فوتبال فهرست کامل بازیهای برنامه هفته هجدهم لیگ
مشکلات و بیماری های فوتبال ما

جدول کامل لیگ برتر, برنامه کامل بازیهای لیگ یگ 90/91 برنامه کامل لیگ برترفوتبال91/90
دو خبر مهم از باشگاه/ اسامی بازیکنان سال 91 و دیدار تدارکاتی با تیم ملی زیر 19 سال

برنامه کامل بازی گرگان جهت حضور در لیگ برتر سرخپوشان, لیگ برتر سال 91
بررسی بازیهای مدعیان قهرمانی لیگ

در این میان لیگ برتر با تمام نقایص و کمبودهایی که در بدنه و سپاهان اصفهان؛بازیهای سخت
قرعه کشی لیگ برتر جوانان و امید ایران برگزار شد

قرعه کشی لیگ برتر برنامه کامل دور قرعه کشی مسابقات انفرادی و دو نفره بازیهای
قهرمانی اسپانیا در یورو 2012 - برنامه کامل ، نتایج و جدول یورو 2012 (جام ملتهای اروپا)

برنامه کامل نتایج بازیهای برنامه و جدول نتایج لیگ برتر ایران برنامه و
برنامه ، نتایج و جدول بازي‌هاي ايران در جام ملت‎ها آسیا 2015

برنامه کامل و برنامه و جدول نتایج لیگ برتر ایران برنامه و جدول نتایج لیگ 91-رهگیری
برچسب :