ابتکار بانک ملت و ملی برای جلوگیری از کلاهبرداری

 

هم اکنون ۲ بانک ملی و ملت برای افتتاح حساب اقدام به استعلام کد ملی از ثبت احوال و مدارک دریافتی از صاحب حساب را از ثبت احوال استناد می کنند.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، سرهنگ فریدون رهبریان معاون مباره با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اظهار داشت: کلاهبرداران تلفنی خود را وابسته به ارگانهای دولتی اعلام و از مشاغل مختلف تقاضای ارائه خدمات می کنند و در پوشش واریز وجه نقد از آنان می خواهند تا شماره حساب خود را در اختیارشان قرار دهند.
وی افزود: کلاهبرداران سپس اعلام می کنند که موفق به واریز وجه نشده اند بنابراین به بهانه واریز وجه نقد و پس از جلب اعتماد، فرد را به پای دستگاه عابر بانک کشانده و با طرح این مسئله که حسابشان ارزی است از فرد می خواهند که حتما از منوی انگلیسی استفاده کند، بنابراین عدم آشنایی به زبان انگلیسی قربانی منجر می شود تا او بدون اطلاع، تمامی وجوه عابر بانک را به حساب فرد کلاهبردار منتقل کند.
به گفته سرهنگ رهبریان، کلاهبرداران عمدتاً از مدارک شناسایی افراد معتاد و ولگرد یا از مدارک جعلی برای افتتاح حساب، استفاده می کنند بنابراین پلیس برای شناسایی عوامل اصلی کلاهبرداری زمان زیادی را صرف می کند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری با اشاره به اینکه تمامی واحدهای صنفی و خدماتی از کلاهبرداری تلفنی در امان نیستند گفت: کلاهبرداران حتی به بیماران نیز رحم نکرده و طی تماس با خانواده برخی از بیماران و با معرفی خود به عنوان پزشک معالج از آنان می خواهند که بلافاصله مبالغی را برای جراحی بیمارشان به حساب آنان واریز کنند و با کشاندن آنان به پای دستگاه عابر بانک، تمامی وجوه نقد آنان را با شگرد فوق به کارت خود منتقل می کنند.
سرهنگ رهبریان تاکید کرد: هموطنان باید بدانند که تنها ارائه شماره حساب و شماره 16 رقمی کارت برای انتقال وجه به حساب دیگران نیاز است بنابراین لازم نیست که افراد برای انتقال وجه به پای دستگاههای خودپرداز بروند و یا شماره رمز خود را در اختیار دیگران قرار دهند.
به گفته وی، از آنجا که کارمندان بانکها در حد عرف قادر به تشخیص مدارک شناسایی جعلی نیستند، بنابراین بسیاری از کلاهبرداران از این خلاء استفاده کرده و با مدارک شناسایی جعلی و یا سرقتی افتتاح حساب می کنند. پلیس آگاهی آمادگی دارد تا کارشناس خود را برای ارائه آموزشهای لازم به کارکنان بانکها و دفاتر پیشخوان دولت اعزام کند تا قابلیت آنان در شناسایی مدارک جعلی افزایش پیدا کند.
وی یادآور شد: هم اکنون 2 بانک ملی و ملت برای افتتاح حساب اقدام به استعلام کد ملی از ثبت احوال و مدارک دریافتی از صاحب حساب را از ثبت احوال استناد می کنند مشخصات ارائه شده از سوی فرد را با عکس ارسالی از ثبت احوال مطابقت می دهند.
معاون مباره با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی از ارسال پیامکهای هشداری به مشترکان از طریق همراه اول در خصوص کلاهبرداری های تلفنی خبر داد و افزود: علاوه بر این ضمن هماهنگی با بانکها هشدارهای لازم در این خصوص در کنار خودپردازها و بانکها نصب شده است.


مطالب مشابه :


کد ملی و شهر محل صدور (شهر محل تولد) مربوط به آن

مرجع کامل کد ملی و کد پستی - کد ملی و شهر محل صدور (شهر محل تولد) مربوط به آن - اگر این وب برات
سامانه استعلام کد اقتصادی و شناسه ملی

مشـ ـجـ ـ ـــ ـر - سامانه استعلام کد اقتصادی و شناسه ملی - روز مـ رگـ ـیـ ههـ ـا
دریافت کد پستی از طریق پیامک

مرجع کامل کد ملی و کد پستی - دریافت کد پستی از طریق پیامک - اگر این وب برات مفید بود و نظر
سامانه استعلام کد پستی ده رقمی

سامانه استعلام کد پستی ده رقمی. استعلام کدپستی ۱۰ رقمی از جمله خدمات شرکت پست جمهوری اسلامی
پیش ثبت نام دریافت کارت هوشمند ملی

دفتر عطارد - پیش ثبت نام دریافت کارت هوشمند ملی - پست - پست بانک - همراه اول - مخابرات -مالیات
ابتکار بانک ملت و ملی برای جلوگیری از کلاهبرداری

هم اکنون ۲ بانک ملی و ملت برای افتتاح حساب اقدام به استعلام کد ملی از ثبت احوال و مدارک
آشنایی به قوانین و مقررات کد رهگیری

املاک - آشنایی به قوانین و مقررات کد رهگیری - رهن و اجاره خرید و فروش مسکن
برچسب :