جزئیات استخدام و تبدیل وضعیت در ادارات دولتی

جزئیات استخدام و تبدیل وضعیت در ادارات دولتی - تبدیل وضعیت قراردادکارمعین به پیمانی"> قراردادکارمعین - جزئیات استخدام و تبدیل وضعیت در ادارات دولتی

قراردادکارمعین

تبدیل وضعیت قراردادکارمعین به پیمانی

جزئیات استخدام و تبدیل وضعیت در ادارات دولتی

جزئیات استخدام و تبدیل وضعیت در ادارات دولتی IMAGE634742511351363125.jpg تمام موانع استخدام رسمی دستگاه‌های ملی و استانی برطرف شد؛ این خبری است که معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور اعلام کرد.

ایران/ به‌گفته عبدالعلی تاجی، براساس جلسه‌ای که در روز شنبه هفته جاری با حضور معاونان منابع انسانی دستگاه‌های ملی و استانی برگزار شد، دستگاه‌هایی که آزمون استخدامی برگزار کرده‌اند، موظف شدند سریعاً نتایج آزمون را به برگزیدگان اطلاع داده و دستگاه‌هایی که نشر آگهی عمومی برای استخدام انجام نداده‌اند، سریعاً آگهی کنند تا علاقه‌مندان به استخدام در ادارات دولتی شرکت کرده و زمینه استخدام آنها فراهم شود.
بدین ترتیب از امروز کسانی که به دنبال شغل دولتی هستند باید منتظر اعلام دستگاه‌های اجرایی مختلف باشند تا با اعلام پذیرفته‌شدگان آزمون‌هایی که در ابتدای سال جاری برگزار شده یا انتشار آگهی استخدام، مراحل تصدی شغل خود را بگذرانند.
معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور همچنین اظهار داشت: همان‌گونه که قبلاً قول داده بودیم، موانع اعلام نتایج آزمون استخدامی در سراسر کشور در کمتر از یک ماه برطرف شد.
وی افزود: پیرو جلسه‌ای که روز شنبه برگزار شد، مقرر شد همه اختیارات معاونت توسعه مدیریت رئیس جمهور راجع به نشر آگهی عمومی آزمون و تهیه سؤالات استخدامی و اعلام نتایج به خود دستگاه‌های ملی و استانی تفویض شود و این واگذاری ابلاغ شد.
منتقل‌شده‌ها در سایت کارمند ایران تاجی تصریح کرد: در این جلسه تصویب شد تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی در دستگاه‌های ملی و استانی به نیروی پیمانی و همچنین کارمندانی که از تهران به مراکز استان‌ها یا از مراکز استان‌ها به شهرستان منتقل شده‌اند، سریعاً انجام شود و از سوی دستگاه‌ها بر اساس فرمتی که به دستگاه‌ها اعلام شده، اسامی منتقل شده‌ها وارد سایت کارمند ایران شود و شناسه استخدام پیمانی افراد گرفته شود.
وی تأکید کرد: تعداد زیادی از کارمندان پیمانی در دستگاه‌ها وجود دارند که علاقه‌مند هستند تبدیل وضعیت شده و به کارمند رسمی تبدیل شوند. در این جلسه تصویب شد کارمندان پیمانی با حداقل سه سال سابقه در مشاغل حاکمیتی تبدیل وضعیت شده و رسمی می‌شوند.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در مورد آرای هیأت عمومی دیوان اداری در مورد تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی گفت: تبدیل نیروی پیمانی به رسمی به سرعت انجام می‌شود.
به گفته وی همچنین اختیار لازم برای انتقال وظایف و پست‌های سازمانی از مراکز استانی به شهرستان‌ها و همچنین از مرکز کشور به استان‌ها واگذار شده است.
تاجی همچنین به سهمیه استخدام فرزندان شهدا و جانبازان اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای بند «و» ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه می‌بایست 25 درصد ظرفیت استخدامی در اختیار فرزندان شهدا و جانبازان بالای 25 درصد قرار گیرد که این تکلیف هم به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تا به سرعت مقدمات استخدام این عزیزان را فراهم کنند.
معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در ادامه افزود: تمام دستگاه‌های ملی و استانی شناسه استخدامی این دست مجوزها را دریافت کردند که پس از ورود اطلاعات و مشخصات افراد در سایت کارمند ایران، شماره استخدام را از سیستم دریافت کنند.
تاجی گفت: همچنین از دیگر تصمیمات جدید این بود که مشکل شماره استخدام نیروهایی که در گذشته در آزمون استخدامی شرکت کرده بودند ولی شماره مستخدم نداشتندحل شود تا شماره استخدام دریافت کنند.
وی همچنین مجوز اصلاح نمودار سازمانی استان‌ها را از دیگر تصمیمات دانست و افزود: به استان‌ها این اختیار داده شد تا نمودار ساختاری و سازمانی‌شان را اصلاح کنند و بعد از این در خصوص حذف پست‌های سازمانی بلاتصدی و انتقال وظایف از مرکز استان به شهرستان اختیار تام داشته باشند، همچنین به دستگاه‌های ملی و استانی این اختیار داده شد تا در زمان به‌کارگیری افراد در صورتی که پست‌ها نیاز به تغییر داشتند عناوین آن را نیز تغییر دهند.
رفع موانع تبدیل وضعیت شرکتی‌ها تاجی تصریح کرد: همه موانع استخدام رسمی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و پیمانی برداشته شد و اختیارات لازم به خود دستگاه‌های ملی و استانی واگذار شد.
وی تأکید کرد: از طرفی هیأت دولت در مهرماه سال جاری مصوبه‌ای گذراند که معاونان رئیس جمهور برحسب مورد، اختیارات خود را به استانداری‌ها و دستگاه‌های ملی واگذار می‌کنند. همچنین همان طور که اختیار معاونت توسعه مدیریت به استان‌ها واگذار شده، اختیار وزیران در این زمینه به رؤسای دستگاه‌های استانی واگذار شده است.
تاجی گفت: برای استخدام دولتی آگهی عمومی، آزمون، مصاحبه و گزینش باید به سرعت انجام شده و کار استخدام سریع انجام شود.
تاجی افزود: بسیاری از دستگاه‌های دولتی ظرف چند سال گذشته که ممنوعیت استخدام رسمی بود، دچار خروج نیرو شده و جایگزینی نیروی جدید با خروجی‌ها قابل حل است و برای تعدادی از دستگاه‌ها نیز ردیف بودجه جدید در لایحه بودجه سال 92 قابل پیش‌بینی خواهد بود.
صدور مجوز استخدام تا 4000 نفر برای هر استان براساس گفته‌های معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور مجوز استخدام هر استان نیز تعیین و به استانداران ابلاغ شده است.
به گفته وی بنابر قانون برنامه پنجم توسعه مجوز استخدام برای هر استان متفاوت است که حداقل هزار و حداکثر 4 هزار نفر برای هر استان تعیین شده است.گفتنی است با وجود این‌که برخی دستگاه‌های اجرایی در ماه‌های آغازین سال جاری اقدام به برگزاری آزمون استخدامی کرده بودند ولی با تغییر معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور مجوزهای استخدام سال 91 مورد بازنگری قرار گرفت و سرانجام از روز ‌شنبه با برطرف شدن موانع موجود، روند جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی به روال عادی خود بازگشت.
کاهش 10 درصدی کارکنان دولت در برنامه چهارم توسعه در برنامه چهارم توسعه برای منطقی کردن حجم دولت محدودیت‌هایی در جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی لحاظ شده بود که مهم‌ترین آن ممنوعیت استخدام رسمی بود، ولی در قانون مدیریت خدمات کشوری تبصره‌هایی نیز برای تأمین نیروی مورد نیاز دولت گنجانده شده بود. براساس ماده 24 این قانون در مشاغل تصدیگری به ازای خروج هر سه نفر یک نفر در مشاغل حاکمیتی به ازای خروج هر یک نفر، یک نفر جدید استخدام می‌شود.
از سوی دیگر قانون برنامه چهارم دولت را مکلف کرده بود 5 درصد از نیروی انسانی خود را کاهش دهد که عملکرد دولت حکایت از اجرای این تکلیف قانون بیش از اهداف پیش‌بینی شده دارد، بنابراین طی سال‌های 84 تا 89 نیروی انسانی دولت 2/10 درصد کاهش یافته است.
البته افزایش تعداد کارکنان قراردادی به علت تغییر وضعیت شغلی کارکنان شرکتی پیمانکاری و کاهش کارکنان رسمی به علت اجرای بازنشستگی عادی، پیش از موعد و واگذاری شرکت‌های دولتی (شرکت مخابرات ایران، بانک‌ها و شرکت‌های بیمه و برخی شرکت‌های پتروشیمی) در راستای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی بوده است.
اما این در حالی است که آمار کارکنان در سال 1384 بدون احتساب کارکنان قراردادی شرکت‌های پیمانکاری بوده که در حدود 300 هزار نفر هستند در حالی که آمار کارکنان در سال 1389 با احتساب تبدیل وضعیت افزون بر 200 هزار نفر از کارکنان یادشده در بدنه دولت به شکل قرارداد کار مشخص است.
طبق بررسی‌های انجام شده، در فاصله سال‌های 1384 تا 1389 تعداد 612 هزار و 307 نفر از کارکنان دستگاه‌های اجرایی در قالب بازنشستگی عادی، پیش از موعد و واگذاری شرکت‌های دولتی از این دستگاه‌ها خارج شده‌اند.
که از این تعداد 493 هزار و 963 نفر با اجرای بازنشستگی پیش از موعد و عادی و 118 هزار و 344 نفر با اجرای اصل 44 قانون اساسی و واگذاری شرکت‌های دولتی از دستگاه‌های دولتی خارج شده‌اند.
طی سال‌های اجرای برنامه چهارم توسعه تعداد کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی دستگاه‌های اجرایی از دو میلیون و 287 هزار و 830 نفر در ابتدای سال 1384 به تعداد دو میلیون و 250 هزار و 692 نفر رسیده که نشان‌دهنده 62/1 درصد کاهش نیرو است.
در پایان سال 1385 نیز با 96/1 درصد رشد نسبت به ابتدای همین سال این رقم به دو میلیون و 294 هزار و 759 نفر رسیده است اما در سال‌های 1386 تا پایان سال 1389 تعداد کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی در دستگاه‌های اجرایی کشور روند رو به کاهشی داشته، به‌طوری که در پایان سال 1389 این تعداد به دو میلیون و 52 هزار و 998 نفر رسیده و در مقایسه با ابتدای سال 1384 حکایت از کاهش نیروی 26/10 درصدی دارد.


مطالب مشابه :


لزوم اجرای طرح مصوب ریالی مخابرات حتی برای خدمات اول

نیروهای شرکتی مخابرات به روز شدن دیر سایت رو داشتید هم هیچ قراردادی رو تا اجرای
توجه توجه توجه

نیروهای شرکتی مخابرات از طریق تماس تلفنی و سایت ها و شبکه های قراردادی با شرکت
قراردادهای یکساله نیروهای شرکتی مخابرات سه ماهه

سایت مخابرات نیروهای شرکتی مخابرات از طرف شرکت مخابرات هیچ قراردادی به
بازگشت دوباره طرح جنجالی نیروهای شرکتی‌

بازگشت دوباره طرح جنجالی نیروهای سایت مخابرات نیروی قراردادی که در یک اتاق و
تصمیم دولت برای تغییر وضعیت نیروهای قراردادی شركتی عمومیت دارد

تصمیم دولت برای تغییر وضعیت نیروهای قراردادی شركتی سایت تبدیل عکس مخابرات سیستان و
توافق بین نمایندگان محترم مجلس . مدیرعامل محترم و معاونت حقوقی مخابرات و نمایندگان کارگزاران

مدیرعامل محترم و معاونت حقوقی مخابرات و سایت ریاست قرارداد نیروهای قراردادی ، اگر از
جزئیات استخدام و تبدیل وضعیت در ادارات دولتی

تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به افراد در سایت کارمند مخابرات ایران، بانک
برچسب :