ایرانی خریدن هایم

برای اولین بار دلم می خواهد خواهش کنم اول یا حتا دوم، پست قبل را بخوانید:

وقت نیست؛ وسع ندارم قلم بزنم به حس ِ شما؛ که غیرتتان را به جوش بیاورم. وقت شما مهم است، قصه سرایی دوست ندارم، ولی:

دو سالست بناست ماشین را عوض کنیم؛ همان که کناره بزرگراه گذاشتمان، همان بی ترمز ِ کاربراتی ایرانی، پرس و جوها تمام شده ولی نصایح اطرافیان و ترغیب مدام به خرید ماشین های خارجی نه! من سفت ایستاده ام، به نرمی گفته ام؛ خارجی سوار نمی شوم. دوست ندارم چشم هیچ کس، دل احدالناسی ... . باز ستدلال می آورند، عصبانی می شوند، "ایرانی کجا بود!؟ نه کیفیتی نه جنسی نه تضمینی نه ... با وضع مهره های کمر با زانو ، که مردی برای تعمیر و ... همراهت نیست؟ خودروساز پول الکی می خورد! "

می گویم "قبول! حق باشماست، ولی حتا یک کارگر، یک کارگر ایرانی بیشتر سرکار باشد، مرا بس است! یک قطعه ساز حتا! "

یاد خاطرات همسر می افتم از تولیدی کوچکی که با دوستان زده بودند و به بلای مافیای داخلی، پیش از ازدواج جمع شد. یاد ِ برق ِ چشمانی که وقت تعریف از کیفیت و تلاش پس از جنگشان می درخشید. یاد این که بارها شنیده بودم: "کاش یک قطعه را نگه می داشتیم، نشانت می دادم"

دوستان، برادرِ خودم و حتا گاهی همسر به شوخی، به خنده، به کدورت: "خودروی ایرانی معنا ندارد، کیفیت و قیمت هم". من هنوزم نه ی نرم و محکم با لبخند! (شده ایرانیِ چند سال قبل)

برای لباس بچه ها، کفش، کیف، خوراکی، شوینده ها، پارچه ها، لوازم خانه، کادویی و هر آن چه بتوانم، خیلی باید بگردم تا جنس ایرانی مناسب از همه نظر پیدا شود! ما حصل این سالها خیلی بوده ولی الان همین هایی که در ذهن دارم می نویسم. شما هم بیایید خوش غیرتی کنید، هرچه بلدید بنویسید، همراهی کنید.

فرض کنید برای تک تک شما دعوت نامه کامنتی گذاشتم. دست به قلم شوید و هر جنس ایرانی خوب و فروشگاهی که می شناسید معرفی کنید. بگذارید بشود یک مجموعه از اجناس خوب و خوش قیمت و با کیفیت و حتا شیک در سراسر کشور! که امتحانش را پس داده، برای آن ها که رگ گردنشان برای حتا بیکار نشدن یک کارگر، شب عیدی می تپد! برای بهترین انتخاب از بین این ها http://www.tolidemihan.ir 

این تجربیات منست؛ به سلیقه و پسند و شرایط ما؛ و این که عموما دو یا چند برابر دیگران چیزی را نگه می داریم.

 • لباس کودک و نوجوان

زیروتن: کیفیت دوخت و رنگ، تن خور خوب، سایزبندی سنی از نوزادی تا نوجوان، لباس زیر کودکان نخی. دوام عالی در اجناس مخمل. 12 سال مشتری هستیم

تجریش، قائم مقام، شریعتی، سعادت آباد.

لینک سایت

سُها: محصولات شیک و خوش رنگ. بعد از شست و شو از سکه نمی افتد، کیفیت دوخت، سایزبندی سنی، تن خور خوب، قدیم مشتری شعبه تجریش بودم.

لینک سایت

لینک نمایندگی در سراسر کشور

خرس کوچولو : شهروند، لباس خانگی کودک

 • لباس اسپرت زنانه و مردانه

تین پوش تن خور خوب، تنوع سایز، رنگ و مدل. شعبه 7 حوض. تازه یافتیم و دوام را چک نکردم

تعطیلات: تنوع رنگ، مدل و تا حدی سایز.هفت حوض، قائم مقام، میلادنور، سیدخندان، پاسداران و ...

لینک سایت

ایران کتان فروشگاهش در بابلسر و نمک آبرود بود. بچه ها هدیه گرفتند و راضی بودیم. گرچه دندان اسب پیش کشی شمردن ندارد (:

 • کیف و کفش:

کفش نادر: بخصوص برای آقایان. بخصوص تر انواع صندل طبی غیرچرم. قیمت مناسب. تنوع رنگ و مدل. (خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ولیعصر، مجتمع تجاری گلستان و ... ) 10، 12 سالست مشتری صندل های طبی برای خانه و محل کار هستیم

لینک سایت

کیمیا و نگاه نو (اول مفتح شمالی). خانواده سالهاست مشتری کفش و صندل طبی چرم آن هستند. دوامش وحشتناکست، آن قدر که به درد آدم های تنوع طلب نخورد.

کیمیا (7حوض) کفش زنانه. امتحان دوام زیاد و راحتی را پس داده.

شهر چرم: هم مردانه هم زنانه تبریز. کیف و کفش. تنوع رنگ عالی. قیمت حراج خیلی خوب در مقایسه با چرم مشهد و نوین چرم. (منوچهری، میرداماد، پاسداران)

چرم مشهد: (سوای اخلاق افتضاح فروشنده های بالا شهرش)، کیف: دوام دوخت و زیپ و ... . کیف پول، بارانی، کمربند، کیف مردانه حدود 10 سال دوام داشت. تجریش، ونک، گلستان، میلادنور؛ مشهد، خیابان تهران. قیمت غیر حراجش در برابر برابر ایرانی های دیگر، نه برند خارجی، خیلی بی انصافیست.

لینک سایت

بوفالوی سفید: خیلی سال پیش صندل طبی زنانه نمایشگاه بهاره.

لینک سایت

نوین چرم: دیگران ازکیف زنانه ش راضی اند. ولیعصر، پاسداران، ...

لینک سایت

 • لباس خانه، جوراب، زیر آقایان و کودک و نوجوان:

نیکو تن پوش. بازار بزرگ، شریعتی، 7حوض، کارگر شمالی و ... سالهاست مشتری هستیم.

لینک نمایندگی ها

قدیم، سی تو برای آقایان بود که کیفیت و قیمت مناسب تری داشت.

 • ملحفه، لحاف و سرویس خواب و آشپزخانه

بروجرد خصوص اجناس صددرصد نخی عالی و بادوام. 7حوض؛ پارک وی کنار آجیل تواضع. ملحفه های ما 18 سالست کار می کند.

لینک سایت

تولیدی پارچه اردکان: مغازه ی مقدم نزدیک کلانتری 7 حوض. رنگ بندی و دوام خیلی خوب، بخصوص طرح های بچه گانه سالها کار کرده، دوام رنگ خیلی خوب.

لایکو تنوع محصول و کیفیت و دوام . 7 حوض، ولی عصر، شریعتی نرسیده به میدان قدس، سعادت آباد سرو غربی و ... متاسفانه فروشگاه ها وسط تولیدات خود، چینی و کره ای و ترک ... می فروشند، دقت لازم است.

لینک سایت

رزین تاژ انواع محصولات، تنوع مدل و پارچه

لینک سایت

انواع تولیدات کاشان. متاسفانه مارک را یادم نیست ولی مغازه دارهای راستگو به نام تترون کاشان و ... بخواهید می آورند. دوام رنگ و کیفیت جنس ؛ رنگ های شاد و متنوع

یک مارک دیگر هم هست که از روی ژورنالهای ترک سرویس خواب می زند (شاید پارس تکمیل). جنس و تنوع عالی. فروشگاه مقدم 7 حوض جنب کلانتری.

 • کاشی

کاشی تبریز (:

برای کف آشپزخانه خیلی راضی هستیم. گفتند طرح چرم، برق ندارد و هر لکه آبی رویش بیفتد مجبور نیستیم دستمال به دست در خدمت کالا باشیم. مارک های خوب ایرانی دیگری هم بود و هست. خواهش می کنم ارزانی و تنوع کاشی چینی حواستان را نبرد!!

 • شیرآلات قهرمان هنوز هم خوبست. گرچه همه شیرآلات ایران، صنعت مونتاژ است! (از TOTi) اصلا راضی نیستیم
 • ماشین ظرف شویی رومیزی

موریس، شرکت تولید کننده "فراگامان" با خدمات پس از فروش بی نظیر. 10 خانواده خریدند و خیلی راضی اند. حدود 8 یا 9 سال پیش تا کنون. یک دکترای اقتصاد، مصرف (آب و برق و ... ) این ماشین را با رومیزی های آن زمان بازار که بوش هم جزوشان بود، مقایسه و محاسبه کرد. این از همه به صرفه تر بود. خدمات پس از فروش عالی؛ نیم ساعت پیش از زمانی که قول دادند دم خانه هستند، آماده باشیم میایند، اگرنه منتظر می مانند تا راس ساعت قرار. پاسخ گویی تلفنی هم عالیست. یک بار تلفنی از تعمیر بی نیاز شدم. ویژگی خوب دیگر این که با پودر ماشین ظرفشویی ایرانی فدیشه هماهنگ است.

 • پلاسکو:

صنعت سازان: مغازه های پلاسکو.

تولیدی امیر

تولیدی باران که طرح های Bazen ترک را خوب تقلید کرده و تنوع رنگ دارد. دستش درد نکند!

محصولات یزدگل

 • ظروف بلور با در پلاستیکی مخصوص ماکروفر و ... : صنعت سازان. فروشگاه شهروند. کاش وقت بود عکس می گذاشتم و این کشفم را نشانتان می دادم.! هرچی پول نوش جانشان خوش رنگ و جنس و فکر شده!
 • بدلیجات: شهرداری تهران از کارهای خانمی که اسمشان را یادم نیست، نمایشگاه گذاشته بود. کیفیت و قیمت عالی. سرای محله ها هم دارد.
 • ظرف چینی، آرکوپال و بلور : چینی زرین. نمایندگی مولوی:پاساژ بزرگ روبروی مسجد. بعد از یک روز گشتن مولوی با همه ی خانواده خریدیم. خیلی خوب؛ سبک و خوش طرح. حیف دستی نمی فروشند.

قوری های مقصود و طوس : من از طوس بیشتر راضی ام.

یک قوری سفالی کوچک از شهروند گرفتم که ست ظرف و لیوان و دیس و نمکدان و ... هم دارد. زیبا، شیک و سنتی. مادر از مغازه ای سرراه درکه یک سری ظرف سفالی خریده اند: بشقاب ، کاسه و دیس : آبی، سرمه ای و دوست داشتنی.

ایروپال: کارهای خیلی خوب و متنوع و شادی دارد. برای خرید عروس و ... (بستگان راضی اند)

محصولات شیشه و بلور اصفهان و کاوه نیز بخصوص مقاومت و دوام در برابر ضربه نسبت به انواع ترک

 • قاشق چنگال: ناب استیل. شهروند. نمایندگی شریعتی حوالی پل رومی. خیلی عالیست در حد آلمانی ها. (همان اقوام مادری برند بخر، خریده اند و راضی اند!)
 • کریستال: مارک ایرانیJCC، تفاوتی با انواع برند فرانسه و چک ندارد.تنوع مدل دارد.کار اصفهان. طرح های مشابه ژاپن و چین و چک. مغازه های کریستال و بلور سراسر شهر و مولوی.

از کریستال و زلنگ و زولونگ نمایشی توی ویترین خانگی متنفرم ولی فنجان هایی که هدیه گرفتیم مناسب پذیرایی است.

 • تفلون: کاج و کویر و ماهیتابه های دوطرفه پارس. شهروند مغازه های سطح شهر و مولوی.

خیلی خوب بچه هایی بودند!

تا بشود از توی سمساری ها قابلمه و انواع دیگر مسی قدیمی و روحی قدیمی پیدا می کنم. آیکون ننجون! چرایش مفصل است.

لینک سایت تفلون کاج

 • پارس خزر : خردکن، تنوع کاربرد دارد. برای روز مادر کادوی قیمت مناسبیست. پیاز، کلم، سیب زمینی خام، الویه... خامه زن. آبگوشت را هم در همین می کوبم (: .3 خانواده از خرد کن خیلی راضی هستیم
 • لوستر و چراغ: کمی بگردید ایرانی خوب فراوان است. طفلک کارگران تولیدکننده ها که هرسال به برکت واردات چینی های خوش زرق وبرق و ارزان، خانه نشین می شوند! لاله زار، بازار بزرگ، نمایشگاه سالانه و ....

برند ایرانی معروف هست اما صاحبش کسی است که نمیخواهم تبلیغش بشود.

 • چاقو آشپزخانه: فقط زنجان. مارک "حیدری" با نشان یک آهنگر و عقاب روی تیغه فولادی و دسته چوبی.

سالها گشتم؛ از چند قصاب محلیِ با پدرمادر پرسیدم تا رسیدم به این مارک! کم الکی نیست. پولتان را پای مارک آلمانی نریزید. آن ها که ریختند سخت پشیمانند!

 • سفره: سفره قلمکار پارچه ای اصفهان
 • محصولات بهداشتی: محصولات ایروکس را متخصص پوست شریف و اخلاق مدار و معروفی از بستگان برای انواع مراجعات معرفی می کنند. ما راضی بودیم

فوم شست و شوی صورت ضد آکنه و لایه بردار: سی گل

کرم دست: فیس داکس، سینره. بخصوص مرطوب کننده ی کم چرب.

کرم ترک پا: جی ؛ عالی

 • مبل راحتی. مثلا الدورادو : دلاوران، مشابه مبلمان ترک کار کردند. کیفیت خیلی بالاست. کاملا معلوم بود دنبال این هستند که کیفیت برند شود. خیلی شریف برخورد کردند، به اصرار همسر محترم!!!! (: یک نصفه اش را پارسال خریدیم. خانوده شان خیلی استفاده کردند و راضی اند.
 • حوله : لاله (برق لامع قدیم)، لایکو ، اطلس پود و سهند.
 • پرده های تولید اطلس پود (خیلی از اجناس فروشگاه هایشان، وارداتی ترک و چینی است). مادرم از پرده تولید خودشان راضی اند (10 سال)
 • شکلات : شیرین عسل و پشمک کاکائویی حاج عبدالله
 • لوازم تحریر و لوازم اداری : پاپکو (میدان 7 تیر و ...) انواع دفتر نهال، آزاده و شکرستان
 • اسباب بازی و بازی های فکری: بافرزندان، گلدونه و چندتا دیگر که خواهم نوشت.علی الحساب کانون پرورش فکری خیابان حجاب نمایندگی خیلی هایشان شعبه دارد.

انواع وسیله نقلیه را شرکت درج تولیدکرده که خیلی دوست داشتنی، شیک و هنری است. (یک اتوبوس خریدیم که ریحانه رویش می نشیند ولی طفلک سرپاست)

لینک سایت

با این که عکس های زیر کیفیت رنگ را نشان نمی دهد، ولی تنوع محصولات را مشخص می کند:

+

شرکت زرین تویز: یک سری کامیون بزرگ هم تولیدکرده تا 120 کیلو وزن را تحمل می کند. حالا 120 را امتحان نکردیم ولی 50 را راحت جواب داد (:

یکی از بستگان که وارد کننده ماشین های آنچنانی خارجیست، از همان برندبخرها، کامیون ریحانه را امانت گرفتند و آن قدر خوششان آمد که یکی خریدند!

لینک سایت

شرکت کوشا بلوکز: عمری کار می کند، ریحانه عاشقشان است. همه چیز ساخته ایم از جاده و اتوبان قم تا کابینت آشپزخانه و هتل و پارکینگ و سرسره و برج میلاد. 13 ساله مهمان خانه ما و چندین دوست شده. از همان سطل های سبزی که روی درش عقربه ساعت است!

برای تبریک قدم نورسیده هدیه ی خوبیست!

لینک سایت

 • دمپایی پلاستیکی : نیکتا : تنوع رنگ و مدل راحتی و همراهی تا مرگ (:
 • مسواک : پنبه ریز خیلی خوب و خوش قیمت. دوام هم که نباید داشته باشد
 • برس مو : BOSS (کوچک با دندانه های فلزی)
 • مینی واش: فریدولین برای یک کیلو. با مصرف آب کم (مدت زمان هر دور شست و شو : 15 دقیقه) شست و شوی دو طرفه (من پیش شست و شوی پرده ها را هم با همین انجام می دهم)
 • سوغاتی سنتی: مینای امین زاده اصفهان، نقل قاسمی ارومیه، شیرینی بخصوص باقلوای شکرریز کاشان (:
 • داروهای سنتی داروخانه کلینیک طب سنتی دانشگاه تهران، درمانگاه بهشت و خارک. کیفیت و قیمت مطمئن و تولید زیرنظر دانشگته علوم پزشکی تهران

من اینجا هرچه از نزدیک دیدم یا استفاده کردم، نوشتم باقی را دوستان در کامنت ها اضافه کردند و تبدیل شد به این جداول: 

 لینک جداول محصولات مزبور و کامنت ها

بعدا نوشت 1. برای کامنت گذاران تا کنون و بعد ازین :یک آفرین لوطی مسلکانه خدمت همه تان، مالتان پربرکت اصلا!

بعدا نوشتنخریم، نخرید، نخرند:می خواهم از کلاه عمیقی که سرم رفت بنویسم. به ناچارررررررررر به توصیه اکید پزشک مجبور شدم کفش GEOX بخرم. حیف پول حلال همسر محترم! حیف!

چشمتان روز بد نبیند. بعد از 4 بار استفاده فقط زمان تدریس و بدون پیاده رویی، فقط 8 ساعت توی کلاس های سرامیک شده دانشکده، چسبش باز شد. یعنی الان معلوم شد کلاه سرم رفته تا قوزک پا و گوش ها نیز به همان طول در درجه مقابل بالا؟!!

برایشان بردم با یک نو عوض کردند. سر 3 ماه، درز های دوخت دومی باز شد. دیگر نشد برم عوض کنم. از رفتار فروشنده های متکبرش وقت تعویض متنفرم! فحش است که به خودم می دهم. همان دردهای شبانه و بی خواب شدن ها به ازین بود!

برای تنبیه خودم، گرچه ارزانترین کفش آنجا بود، مدتی کفش نخریدم. هفته قبل از ماشین که پیاده شدم، یادم رفت عوضش کنم و با همین برند فلان فلان شده رفتم سر کلاس! چند بار دانشجوهای ردیف جلو، جفت چشمشان. روی کفش بنده ثابت مانده باشد خوبست؟ یک بارآمدم بگویم دخدرم بسه دیگه بنده به اندازه کافی اعصابم خرد هست سر صبحی دیرشده، از ماشین چشم بسته پریدم سرکلاس، شما بی خیال!

الان معلوم است دلم می خواهد هرچه فحش آبدار بلدم نثارشان کنم؟ خب نمی کنم. همین که اینجا نوشتم که گول نخورید و نخرید و به بقیه هم بگویید نخرند، برایشان بس!

همسر محترم نیز به دلیل مشکلات مشابه جسمی خریدند! آن قدر کفه اش لیز است که هروقت بارندگی می شود برای پیش گیری از زمین خوردن در راه رفتن عادی؛ یک هفته کمردردشان عود می کند!!!

Pierre Gardian شعبه میرداماد بس که خانواده همسر از قیمت حراج گفتند، همسر محترم یک پیراهن خریدند. کلاه تا قوزک پا؟ نه بابا؛ کلاه دنباله دار مثل پیراهن عروس روی زمین بکش! اندازه پیراهن بنجل هم سکه نداشت!

اجناس مزخرف را هم معرفی باید کرد: خارجی و داخلی برای پیش گیری از سواستفاده تولیدکننده.  

دو سالست دنبال زودپز ایرانی ام دوست عزیزی که کامنت گذاشتید؛ خدا خیرتان بدهد.


مطالب مشابه :


کار با منجوق و مهره كريستال

و رج های بعدی هم به همین شکل . خوب دوستای خوبم اینم مراحل کار از رج 3 : اول اید نخ رو به اول رج 3 ببریم: یعنی 2 تا مهره با لا میریم. بعد رومیزی رو بر می گردونیم و یک مهره دیگه رد می کنیم: و 5 تا مهره در نخ : از پشت مهره اولی که رد کرده بودیم در میاریم.
گونی بافی با مهره

گونی بافی با مهره. Embroidered sack 1 آموزش گونی دوزی گونی بافی. Embroidered sack 2 آموزش گونی دوزی گونی بافی. لوازم مورد نیاز جهت گونی بافی : - گونی سوزن کوبلن - مهره های رنگی - نخ کاموا - قیچی - سوزن ونخ - پارچه آستری. مقدمه : می دانید که دوخت ها و بافت های متعددی وجود دارند که هر کدام به گونه ای زیبا و قابل ستایش هستند و جذابیت و جایگاه خاص ... از این دوخت می توانید برای رومیزی ، روتختی ، روی تلویزیون کوسن پشتس آینه های تزیینی سجاده و جانماز باکس های هدیه کیف های فانتزی و …
آموزش تصویری مرحله به مرحله مروارید دوزی

که به جای ایکس میتونیم هر عددی رو بزاریم که اگه بخواین مثل رومیزی صفحه اول باشه باید به جای ایکس 3 رو بزاریم که جواب میشه 10 یعنی ضلع مثلث ما باید 10 خونه باشه حالا نخ رو از 3 خونه و 1 مهره رد میکنیم و 4 تا میندازیم و با 2 تا میکیریم و از 3 تا ...
ایرانی خریدن هایم

با وضع مهره های کمر با زانو ، که مردی برای تعمیر و ... همراهت نیست؟ خودروساز پول الکی می خورد! " می گویم "قبول! حق باشماست، ولی حتا .... ماشین ظرف شویی رومیزی. موریس، شرکت تولید کننده "فراگامان" با خدمات پس از فروش بی نظیر. 10 خانواده خریدند و خیلی راضی اند. حدود 8 یا 9 سال پیش تا کنون. یک دکترای اقتصاد، مصرف (آب و برق و ... ) این ماشین را با رومیزی های آن زمان بازار که بوش هم جزوشان بود، مقایسه و محاسبه کرد. این از همه به صرفه تر بود. خدمات پس از فروش عالی؛ نیم ساعت پیش از زمانی که قول ...
حاشيه‌هاي ساده ، اما زيبا

انواع دكمه، مهره، صدف، دانه تسبيح، منگوله، شرابه، نوارهاي ريشه‌دار، يراق، پولك و منجوق و مليله و خلاصه هر چه در اختيار داشته باشيد و با پارچه مورد نظر شما هماهنگي داشته باشد، مي‌تواند به‌عنوان تزئين، لبه‌هاي روميزي يا روتختي شما را جلوه ببخشد. به‌منظور ...
خرید آموزش کشت گوجه فرنگی

اینکه چه زمان و با چه نوع آرایشی به نبرد و مبارزه با حریف خود بروید و چگونه نظم و آرایش مهره های طرف مقابل خود را بر هم بزنید همه و همه را می توانید در این مجموعه فرا بگیرید.. ما در فروشگاه پستی خرید امکان خرید پستی این مجموعه را فراهم کرده ایم و براحتی می توانید ..... همچنین اگر به دنبال تهیه یک هدیه متفاوت و خاص هستید می توانید برای محل کار همسرتان و یا پدرتان یکی از این آونگ های رومیزی را تهیه کرده و به انها هدیه دهید. در زیر به برخی از مشخصات فنی این محصول اشاره ای کرده ایم: جنس پایه : پلاستیک ...
برچسب :