آشتی دو طایفه بعد از 10 سال دعوا در ماه عسل + عکس

روایت یک قتل از زبان خانم قاضی در ماه عسل

برنامه ماه عسل با اجرای احسان علیخانی در روز جمعه 19 خردادماه 96 ساعت 19 با اجرای احسان علیخانی روی آنتن شبکه سه سیما رفت . احسان علیخانی در این برنامه میزبان خانم موحد قاضی اجرای احکام بود که روایتگر یک کدورت 10 ساله میان دو طایفه بود .

قاضی اجرای احکام که مهمان برنامه شده بود از علاقه خود به رشته حقوق و تلاشی که برای رسیدن به آن کرده بود گفت و درباره نحوه تربیت پدر و مادرش و علاقه زیادی که به پدرش دارد صحبت کرد و روایتگر ماجرایی شد که با یک قتل اتفاق افتاده بود به کدورتی 10 ساله در یک روستا تبدیل شده بود.

ماجرای درگیری دو قبیله شهرستان خرمان در ماه عسل

خانم موحد ماجرا را اینگونه شرح داد :9 سال پیش در درگیری بین دو دوست صمیمی یکی از آنها به قتل رسید و کدورت این دو طایفه از همین جا شروع شد ، در زمانی که همه انتظار داشتند که خانواده مقتول رضایت بدهند قصاص انجام شد و همین دلیلی برای آغاز جنگ و نزاع بین این دو طایفه بود . بعد از قصاص درگیری بین اعضای این دو طایفه که قبل از این ماجرا رابطه بسیار خوبی با هم داشتند و ازدواج های زیادی بین آنها صورت گرفته بود ، آغاز شد.

بعد از این ماجرا و درگیری های این دو طایفه جرم بین آنها آنقدر زیاد شد که حدود 100 حکم برای زندان و مجازات آنها در دادگاه موجود است . آنقدر جرم در این روستا زیاد شده بود که همه در آنجا آماده باش بودند تا دوباره قتلی رخ ندهد.

ماه عسل

آشتی دو قبیله شهرستان خرمان در ماه عسل

مهمان بعدی احسان علیخانی آقای سیف الدین بود که شرحی از ماجرای درگیری در این روستا را داد و گفت :تلاش های زیادی برای گرفتن رضایت از اهالی این روستا صورت گرفته است اما هنوز چهار نفر وجود دارند که رضایت نداده اند.

احسان علیخانی در بخش بعدی برنامه از نماینده های دو طایفه دعوت کرد که وارد استودیوی برنامه شوند . بعد از آمدن مهمان برنامه و اعلام رضایت هر دو طرف خانم موحد قاضی اجرای احکام که مهمان دیگر برنامه بود از دادگاه تجدید نظر خواست تا حکم تعلیقی را برای اهالی این روستا اجرا کند و رضایت نامه طرفین در برنامه امضا شد و برنامه با یک پایان خوش به پایان رسید.

آشتی دو طایفه بعد از 10 سال دعوا در ماه عسل + عکس