اصغر فرهادی مجسمه اسکار را تحویل گرفت + عکس

اسکار به دست اصغر فرهادی رسید

جایزه اسکار بالاخره بعد از چند ماه در دستان اصغر فرهادی جای گرفت. اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده جایزه اسکار را دریافت کرده بود ولی به دلیل عدم حضور او در مراسم اسکار این جایزه بعد از چندماه به دستان او رسید.

سال گذشته مراسم اسکار در ششم اسفندماه 1395 درحالی برگزار شد که فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی با بازی ترانه علیدوستی و شهاب حسینی نامزد دریافت جایزه اسکار بود اما در پی انتشار بیانیه اصغر فرهادی مبنی بر عدم شرکت در مراسم اسکار با توجه به قانون ممنوعیت ورود مهاجران هفت کشور مسلمان به آمریکا، اصغر فرهادی ، انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری را به نمایندگی از خود و فیلم فروشنده برای شرکت در هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفی کرد.

این دو ایرانی موفق ساکن آمریکا، در شب مراسم هشتاد و نهمین اسکار، به نمایندگی از اصغر فرهادی و فیلم فروشنده در مراسم حضور داشتند و در این مراسم فیلم فروشنده اصغر فرهادی که در ایران با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبه رو شده بود در این مراسم به عنوان بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب شد.

انوشه انصاری پس از اعلام نام فیلم فروشنده به عنوان بهترین فیلم خارجی به همراه فیروز نادری به روی صحنه رفت و پس از دریافت جایزه به نمایندگی از اصغر فرهادی ، یک بیانیه از فرهادی را برای حضار قرائت کرد.

جایزه اسکار در دستان اصغر فرهادی جای گرفت

اما امسال با حضور اصغر فرهادی در جشنواره کن جایزه اسکار بعد از چندماه در دستان اصغر فرهادی قرار گرفت. اصغر فرهادی کارگردان فروشنده که به علت غیبت در مراسم اسکار 2017 موفق به دریافت جایزه اش نشده بود، دیروز (27 اردیبهشت ماه) در حاشیه برگزاری جشنواره کن در فرانسه، مجسمه اسکارش را از الکساندر ماله گی دریافت کرد.

اصغر فرهادی

جایزه اسکار توسط الکساندر ماله گی تقدیم اصغر فرهادی شد

سال گذشته اصغر فرهادی برای دومین بار سینمای ایران را صاحب جایزه اسکار کرد. او که پیش از این با فیلم جدایی نادر از سیمین توانسته بود، اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی را به دست بیاورد، در هشتاد و نهمین مراسم اسکار توانست با فیلم فروشنده به این جایزه را از آن خود و سینمای ایرانکند.

مروری بر کارنامه هنری اصغر فرهادی

اصغر فرهادی کارگردانی را در تلویزیون با مجموعه تلویزیونی داستان یک شهر 1 داستان یک شهر 2 آغاز کرد ، هم چنین فرهادی با نوشتن فیلمنامه روزگار جوانی در تلویزیون فعالیت کرد.و پس از آن وارد سینما شد و فیلم های چهارشنبه سوری، شهر زیبا ، رقص در غبار ، درباره الی ، «جدایی نادر از سیمین» و «گذشته» را کارگردانی کرد.اصغر فرهادی با شرکت در جشنواره های مهم سینمایی جهان توانست بین سینماگران مطرح دنیا به محبوبیت برسد.این محبوبیت اصغر فرهادی با شرکت در جایزه اسکار و گلدن گلوب و با کسب جایزه بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی که به ندرت اتفاق می افتد ، تثبیت شد ، به طوری که پس از کسب جایزه اسکار فیلم «جدایی نادر از سیمین» با افزایش فروش در آمریکا روبه رو شد و به همین دلیل تعداد سالن های نمایش این فیلم را از 160 به 243 سالن افزایش یافت.اصغر فرهادی

جایزه اسکار فیلم فروشنده در دستان اصغر فرهادی

فیلم جدایی نادر از سیمین مورد نقد مثبت منتقدان خارجی قرار گرفت .بعد از جدایی نادر از سیمین فیلم فروشنده اصغر فرهادی با بازی فوق العاده زیبای شهاب حسینی و ترانه علیدوستی دوباره نام ایران و اصغر فرهادی را در دنیا مطرح کرد و این هنرمند بزرگ دوباره توانست جایزه اسکار را از آن خود کند

 

اصغر فرهادی مجسمه اسکار را تحویل گرفت + عکس