8 توصیه برای داشتن خواب راحت در هواپیما

داشتن خواب راحت در هواپیما

یکی از سخت ترین بخش های سفر با هواپیما، خوابیدن هنگام پرواز است. این موضوع به خصوص در پروازهای طولانی مدت باعث می شود تا خستگی پرواز دوچندان شود و با انرژی لازم به مقصد نرسید. پس اگر می خواهید هنگام پرواز خسته و سردرگم نباشید و در هواپیما راحت بخوابید، با ما همراه باشید.

برای خرید بلیط هواپیما خارجی و دیدن قیمت بلیط هواپیما به مقصد مورد نظرتان می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید. 

1- قهوه، چای و مواد کافئین دار ننوشید

قهوه و چای به خاطر داشتن کافئین هوشیاری شما را افزایش می دهد و باعث افزایش تمرکزتان می شود.به همین خاطر برای داشتن خواب راحت در هواپیما نباید در طول پرواز و قبل از آن نوشیدنی های کافئین دار استفاده کنید.به طور کلی میزان کافئین مورد نیاز برای افراد معمولی بین 300 تا 400 میلی گرم در روز است. 

2- کمی دمنوش آرامبخش بنوشید

عموما انواع چای های گیاهی به این خاطر که بدون کافئین هستند خاصیت آرامش بخش دارند و شما را خواب آلوده می کنند.برای مثال چای سبز به دلیل داشتن نوعی اسید آمینه باعث خواب آلودگی می شود.اما بسیاری از مردم ترجیح می دهند دمنوش هایی چون دمنوش سنبل الطیب یا بابونه بنوشند که باعث کاهش تنش های عصبی و بی خوابی می شود. 

3- کفش راحت بپوشید و پاهای خود را آویزان نکنید

این موضوع بیشتر شامل افراد قد کوتاه می شود. از آنجا که ممکن است هنگام نشستن روی صندلی هواپیما پای شما به زمین نرسد، بهتر است یک کیف زیر پایتان بگذارید تا هنگام خوابیدن اذیت نشوید.علاوه بر این سعی کنید کفش راحتی بپوشید که مانع جریان هوا با سطح پوستتان نشود. همچنین می توانید برای بهتر جریان داشتن خون در کف پا کفش ها را از پاهایتان خارج کنید. 

4- غذای سبک بخورید

به جای خوردن غذای سنگین سعی کنید میان وعده های سبکی بخورید که به خوابتان کمک می کند.میان وعده هایی چون ماست، گیلاس، عسل، موز و ... . 

5- صندلی های جلویی هواپیما را انتخاب نکنید

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط ایزی جت، بیشتر مسافران به دنبال رزرو صندلی های جلوی هواپیما هستند، چرا که فکر می کنند با نشستن روی این صندلی ها می توانند پس از فرود هواپیما زودتر از آن خارج شوند.اما اگر می خواهید خواب راحتی داشته باشید بهتر است صندلی های جلوی هواپیما را انتخاب نکنید چون به دلیل نزدیکی به دستشویی و قسمت خدمات، رفت و آماد به آنجا زیاد است و آرامش نخواهید داشت. 

6- لباس گشاد بپوشید

پوشیدن لباس راحت و گشاد از عواملی است که روی کیفیت خواب شما تأثیر زیادی می گذارد. چون لباس تنگ باعث اختلال گردش خون در رگ های شما می شود و خواب راحت را از شما سلب می کند.پس لباس نخی بپوشید و از پوشیدن لباس های کشی و جین خودداری کنید. 

7- قرص خواب نخورید

خوردن قرص خواب می تواند در ارتفاع و درون هواپیما باعث لخته شدن خون شود. اگر واقعا نمی توانید در طول پروازهای خارجی بخوابید قبل از سفر حتما با دکتر خود در این خصوص مشورت کنید. 

8- کمتر از لپ تاپ و تبلت استفاده کنید

نور زیاد صفحه لپ تاپ و تبلت این فرمان را به مغز مخابره می کند که نباید خوابید. اگر به هر دلیلی مجبور هستید که از این وسایل استفاده کنید لذا سعی کنید درجه روشنایی آن ها را تا حداقل ممکن کم کنید.

8 توصیه برای داشتن خواب راحت در هواپیما