با اسرار تناسب اندام و لاغری فرناز رهنما، آشنا شوید - اسرار لاغری از زبان شیدا جوشکون


اسرار لاغری از زبان شیدا جوشکون

اسرار لاغری از زبان شیدا جوشکون

وی از بانوانی است که به تناسب اندام و زیبایی و سلامت پوست و دندان ش اهمیت می دهد و به این مورد بسیار حساس است.
همه ما فرناز رهنما را میشناسیم یکی از بازیگران معروف سریالهای ایرانی. وی از بانوانی است که به تناسب اندام و زیبایی و سلامت پوست و دندان ش اهمیت می دهد و به این مورد بسیار حساس است. وی خیلی زود وزنش بالا می رود اکنون خودش توضیح میدهد که چگونه پوست خوبی دارد و اندامش را چطور متناسب کرده است.من از پوست و سلامت دندان ‌هایم حسابی مراقبت می‌کنم و زمان کافی را برای رسیدگی و تمیز و سلامت نگه داشتن پوست صورتم صرف می‌کنم و کرم‌های طبیعی مخصوص جنس پوستم را انتخاب کرده و سال‌هاست که از آنها استفاده می‌کنم. همچنین برای مراقبت از دندان ‌هایم شش ماه یک بار زیر نظر متخصص معاینه می‌شوم و به محض ایجاد کوچک‌ترین آ سیب با نظر دندانپزشک آن را برطرف می‌کنم.هیچ وقت با آرایش نمی‌خوابم و همیشه از پاک‌کننده‌های آرایشی استفاده می‌کنم، بعد از هر گریم صورتم را می‌شویم و از کرم‌های لازم برای مراقبت از پوستم استفاده می‌کنم .به ویژه در این هوای آلو ده و آفتاب تند تابستان برای رطوبت‌رسانی، پوست ما نیازمند مراقبت بیشتری است چه پوست صورت و چه پوست بدن به هر حال من به عنوان یک بازیگر باید از پوست و ظاهرم مراقبت‌های ویژه‌ای داشته باشم.من استعداد چاقی خیلی زیادی دارم و اگر رعایت نکنم خیلی زود وزنم بالا می‌رود. بارها رژیم گرفتن را زیر نظر پزشک متخصص تجربه و با اطلاعاتی که از تجربه رژیم کسب کرده‌ام سعی می‌کنم بیشتر مراقب تغذیه ‌ام باشم. حواسم همیشه بیشتر به این نکته بوده که میزان کالری دریافتی بدنم از مقدار کالری که قرار است طی روز بسوزانم بیشتر نباشد. بعد از تجربه رژیم‌هایی که به دست آورده‌ام، الان دیگر نیازهای بدنم را به خوبی می‌شناسم و می‌دانم چه باید بخورم و چه نباید بخورم.

سال‌های زیادی است که ورزش می‌کنم اما پنج سال است که به طور جدی و مداوم رزمی کار می‌کنم. وشو رشته اصلی من است که در زمان‌هایی که وقت بیشتری دارم سه روز در هفته اما در زمان‌های مشغله کاری‌ام هفته‌ای دو مرتبه جلسات تمرین ورزشم را دارم. به جرات می‌گویم که اگر ورزش نکنم هم بدن درد می‌گیرم و هم حال روحی بدی به من دست می‌دهد. بدن هر آدمی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد ولی گاهی این خود ما هستیم که به خودمان ظلم می‌کنیم؛ کم تحرک ی خطر بزرگی برای سلامت ی ماست.

تا جایی که بتوانم سعی می‌کنم از مواد غذایی تازه و مقوی در وعده‌های غذایی‌ استفاده کنم و تقریبا در تمام وعده‌های غذایی سالاد مصرف می‌کنم. درست کردن سالاد با انواع میوه‌ها و سبزی ‌های تازه، روشی  است که با خوردن آن می‌توان ویتامین‌ها و سایر مزیت‌های انواع مختلف میوه‌ها و سبزی جات با ارزش غذایی بالا را یک جا مصرف کرد
.تجربه من در نقش مادر ماهور در «هفت‌سنگ» تجربه بی‌نظیری بود تا جایی که من را به فکر مادر شدن وا داشت. نقش الهام در سریال هفت سنگ به عنوان همسر نمونه‌ای از زنانی بود که در جامعه ما کم نیستند. الهام به خاطر عشق و وفاداری به همسرش مشکل بچه‌دار نشدن همسرش را خودش برعهده می‌گیرد تا علاقه‌اش را به او ثابت کند.

تعادل بین سلامت جسم و روح است که سلامت ی هر کس را تضمین می‌کند. . نحوه تغذیه ، استراحت مناسب و ورزش کردن ابزارهای مهمی هستند که م حافظ خوبی برای سلامت من تا به امروز بوده‌اند. زیاد غذا خوردن دشمن سلامت بدن است بنابراین از زمانی که یادم می‌آید همیشه سعی کرده‌ام کم غذا باشم. اگرچه همیشه دوست داشتم که وعده غذایی مورد علاقه‌ام صبحانه بود اما متاسفانه وعده غذایی مورد علاقه من شام است چون تنها زمانی است که در کنار خانواده دور میز شام می‌توان از غذا خوردن و باهم بودن لذت برد.

من دبیرستانی بودم که متوجه شدم تنفس از راه بینی ‌ام سخت شده و با تغییر شکلی که بینی ‌ام پیدا کرده بود هنگام نفس کشیدن بینی من سوت می‌کشید بنابراین وقتی به دکتر مراجعه کردم متوجه شدم بینی ‌ام در کودکی شکسته و به دلیل اینکه درد و خون ریزی نداشته کسی متوجه این شکستگی نشده است به همین دلیل با توصیه پزشک سال 76 زمانی که 16 سالم تمام نشده بود، جراحی بینی انجام دادم. باوجود علاقه‌ای که به عمل زیبایی بینی در آن سن داشتم دکترم اصلا با عمل زیبایی بینی موافقت نکرد و تنها استخوان شکسته بینی ‌ام را صاف کرد. بعد از گذشت چند سال از جراحی بینی با توجه به اینکه عمل بینی در صورتم کاملا مشهود بود، خیلی دوست داشتم این عمل را آن سال انجام نمی‌دادم چون معتقدم صورت هر چه طبیعی‌تر باشد، دلنشین‌تر است .به ویژه در هنرپیشه بودن که بازیگر هر چه ظاهرش طبیعی‌تر باشد قدرت مانور گریم بیشتر و دایره و تنوع  نقش‌های پیش رویش بزرگ‌تر است. در حالی که بینی و صورت عمل شده دست و پای آدم را می‌بندد. به ویژه من که علاقه زیادی برای کار در نقش‌های تاریخی دارم تا امروز از بازی در این کارها محروم شده‌ام و بینی عمل شده‌ام مشکل‌ساز بوده است. 

 منبع : مجله سیب سبز
گردآوری سلامت برگزیده ها
,