طرز تهیه ذرت مکزیکی در خانه - طرزتهیه ذرت مکزیکی

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن ذرت مکزیکی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه ذرت مکزیکی , ذرت مکزیکی , ذرت مکزیکی در خانه

طرز تهیه ذرت مکزیکی

به نقل از برگزیده ها : ذرت مکزیکی خانگی 

 

مواد لازم ذرت مکزیکی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کنسرو ذرت

یک عدد

100 گرم / 23 کالری

قارچ

100 گرم

100 گرم / 27 کالری

کره

100 گرم

100 گرم / 737 کالری

آویشن

دو قاشق چای خوری

100 گرم / 95 کالری

پنیر پیتزا

100 گرم

100 گرم / 330 کالری

کالباس

100 گرم

100 گرم / 300 کالری

سس مایونز

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 691 کالری

آب لیمو

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 5 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه ذرت مکزیکی :

*. ابتدا قارچ ها را خرد کنید و در کمی روغن تفت دهید. در صورت تمایل می توانید قارچ ها را به مدت 5 دقیقه در آب جوش قرار دهید تا پخته شوند.کالباس را خرد کنید و به همراه ذرت به قارچ اضافه کنید .در صورت تمایل می توانید با تهیه بلال و پختن آن ، خودتان در منزل ذرت را تهیه کنید.

*. برای این منظور بسته به نوع بلال آن را به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت داخل آب جوش بپزید و سپس دانه کنید. بهتر است در هنگام پخت به بلال ها نمک اضافه نکنید چرا که باعث سفت شدن آن می شود. حرارت را کم کنید و سس مایونز را به همراه کره و نمک و فلفل و آویشن به ذرت بیف زایید و خوب مخلوط کنید.

*. در نهایت پنیر پیتزا به با ذرت مکزیکی مخلوط کنید و به مدت 5 دقیقه درب ظرف را ببندید. سپس شعله را خاموش کنید و آب لیمو را اضافه کنید.ذرت مکزیکی را در ظرف های مناسب بریزید و با کمی کالباس خرد شده تزئین کنید.در صورت تمایل می توانید از کمی سس خردل هم استفاده کنید.

 

خواص ذرت :

*. من در بین غلات مقام سوم را دارم ، یعنى اگر گندم و جو وجود نداشتند، من قوت غالب مردم را تشکیل مى دادم - نانى که با آرد من پخته شود، سفیدتر از نان گندم بوده ، و بهترین غذا براى مبتلایان به سل و اسهال است.من سرشار از ویتامین ((ب )) هستم و تنها نقصى که دارم فقدان ویتامین ((پ )) است و کسانى که منحصرا از آرد من تغذیه مى کنند، و با غذاى خود سبزى و میوه نمى خورند، پس از چندى مبتلا به بیمارى برص برص ‍ کاذب خواهند شد.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


ذرت مکزیکی , ذرت مکزیکی در خانه