بهترین ادویه های ترکیبی و بهترین کاربردشان - ادویه های معروف مخصوص جنوب

       برترین ها: ادویه در صنعت غذای همه کشورهای دنیا وجود دارد. هر کشوری با هر فرهنگ و شرایط آب‌وهوایی خاص خود، ادویه های متفاوتی دارد. کشورهایی همچون مراکش، تایلند یا هند جزو کشورهایی هستند که بیشترین ادویه ها را در غذاهای روزمره خود استفاده می کنند.

با آش نایی با انواع ادویه ها و دانستن این که در چه غذاهایی چه طعم هایی به بهتر شدن آن کمک می کنند، می توانید خوش‌‎طعم ترین خوراکی ها را برای عزیزان خود تهیه کنید. به جای اینکه چندین نوع مختلف ادویه در خانه خود داشته باشید و تقریبا هرگز هم از آنها استفاده نکنید، دو یا سه نوع ترکی بی تهیه کنید و در آشپزی خود از آنها بهره بگیرید.

 پودر کاری تایلندی

ادویه های معروف مخصوص جنوب , ادویه ترکی , طرز تهیه انواع ادویه های ایرانی

ادویه های معروف مخصوص جنوبپودر کاری چهار نوع متفاوت دارد. بیشتر آنها از ترکی ب پودر گشنیز خشک، زردچوبه، زیره سبز و فلفل چیلی تهیه می شوند. اما مواد داخل کاری به کشوری که در آنجا تهیه شده بستگی دارد. به نظر ما بهترین پودر کاری برای کشور تایلند است.

گارام ماسالا

ادویه های ماکارونی , ادویه ماکارونی , اردیه آش

ادویه ترکیاحتمالا می دانید که گارام ماسالا، ادویه هندی است و در غذاهای هندی استفاده بسیاری دارد. ترکی ب استاندارد این ادویه شامل پودر هل، فلفل، زیره سبز ، دارچین، میخک و جوزهندی است. همه این ادویه ها طعم قوی دارند و در کنار هم ترکی بی از همه مزه‌ها را تشکیل می دهند. 

تاندوری ماسالا

ادویه آش , ادویه ها در غذاهای ایرانی , ادویه های جنوبی

طرز تهیه انواع ادویه های ایرانیاز دیگر ادویه های ترکی بی هندی که اتفاقا طعم قوی نیز دارد باید به تاندوری ماسالا اشاره کرد. این ادویه عموما به رنگ نارنجی روشن است. دلیل این رنگ نیز وجود پودر پاپریکا، زردچوبه، فلفل چیلی قرمز و ادویه های دیگر است.

پودر کلمبو

انواع ادویه های ایرانی , ادویه های ترکیبی , بهترین ادویه برای سوپ

ادویه های ماکارونییکی دیگر از پودرهای کاری مناسب برای آشپزی ملل به ادویه جزایر فرانسوی هندغربی تعلق دارد. این ادویه از ترکی ب پودر گشنیز خشک، دانه های فلفل، شنبلیله و زردچوبه تشکیل شده است.

چهار ادویه

ادویه های مخصوص ماکارونی , انواع ادویه غذا , ادویه پیتزا چیه

ادویه ماکارونیادویه Quatre épices که در لغت به معنای «چهار ادویه» است، در اصل از 5 نوع ادویه تشکیل شده است. محتویات آن شامل فلفل سفید، جوزهندی، میخک کامل، دارچین و پودر زنجبیل است. 

 بربره

بهترین ادویه غذا , بهترین ادویه ها , انواع ادویه

اردیه آشاین ادویه برای کشور اتیوپی است و از فلفل چیلی قرمز، زنجبیل بوداده، پودر هل، سیر، شنبلیله و پودر دارچین تشکیل شده است.

 Za’atar

ادویه ی ماکارونی چیه , ادویه ماکارونی چیست

ادویه آشاگر این ادویه را در خانه خود نداشته باشید، سرتان کلاه می رود. این ادویه ترکی بات جالبی دارد و در بسیاری از غذاها قابل استفاده است. za’atar از ترکی ب سبزی جات خشک و معطر ، کنجد، سماق و نمک تشکیل شده است. درصد ترکی ب این مواد با هم فرق دارد و به همین دلیل برخی از آنها تند و خوشایند و برخی دیگر طعم کمتری دارند. این ادویه ترش را می توانید به همه چیز از سالاد گرفته تا گوشت و برنج و حتی ذرت بوداده اضافه کنید.

 ادویه 5 رنگ

,بهترین ادویه های ترکیبی و بهترین کاربردشان,انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

ادویه ها در غذاهای ایرانیهمان طور که از نام این ادویه مشخص است از 5 ادویه مختلف تشکیل شده است: رازیانه ستاره ای، میخک ، دارچین، فلفل سیشوان و دانه های رازیانه. از این ادویه می توانید برای گوشت یا میگو استفاده کنید.

نمک استوقدوس

,بهترین ادویه های ترکیبی و بهترین کاربردشان,انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

ادویه های جنوبیدر خانه برای آشپزی بهتر باید انواع نمک ها را داشته باشید. همان طور که از روغن زیتون برای تهیه دونات شکلاتی استفاده نمی شود، از یک نمک ثابت هم برای همه غذاها نباید استفاده کرد. ترکی ب نمک و استوقودوس بسیار خوب است.

انواع ادویه های ایرانی , ادویه های ترکیبی