طرز تهیه کیک بستنی اسفنجی - طرزتهیه کیک بستنی

طرز تهیه کیک بستنی اسفنجی

کیک را با شکلات، خامه و چیزهای دیگر خورده اند، اما کیک را با بستنی خورده اید؟ کیک بستنی با طعمی فوق العاده ترکی بی از کیک و بستنی است که هر کسی را می تواند وسوسه کند، ولی شاید خیلی ها طریقه ی درست کردن آنرا ندانند. به همین منظور در این بخش از سایت برگزیده ها قصد داریم تا شما را با طرز تهیه کیک بستنی آش نا کنیم، با ما همراه باشید.

ابتدا یک کیک اسفنجی تهیه نمایید. سپس آن را از وسط به 2 قسمت تقسیم کنید ( برش افقی ). قسمت رویی کیک را به 6 تا 8 و یا 12 قسمت تقسیم نمایید ( هراندازه که خودتان تمایل دارید )...

کیک بستنی , طرز تهیه کیک بستنی , طرزتهیه کیک بستنی

کیک بستنی

طرز تهیه کیک بستنی

 

مواد لازم برای تهیه کیک بستنی اسفنجی 


کیک اسفنجی = 1 عدد
بستنی دلخواه=  به میزان لازم
مواد تزئینی دلخواه = شکلات  ، خامه ، قهوه   ، کاکائو  ، انواع میوه ها و.....

 

طرز تهیه کیک بستنی اسفنجی:
ابتدا یک کیک اسفنجی تهیه نمایید. سپس آن را از وسط به 2 قسمت تقسیم کنید ( برش افقی ). قسمت رویی کیک را به 6 تا 8 و یا 12 قسمت تقسیم نمایید ( هراندازه که خودتان تمایل دارید ). روی قسمت اول را از بستنی بصورت گنبدی پر کنید که این بستنی می تواند از ترکی ب چند رنگ بستنی باشد و بعد از اینکه بستنی ها را روی هم قرار دادید ، برش هایی از کیک را که قبلا آماده کرده بودید از کنار کیک به صورت عمودی قرار دهید. بعد هم آن را خیلی سریع با انواع مواد تزئینی که مورد دلخواه و سلیقه خودتان می باشد ، تزئین نمایید و بلافاصله در فریزر قرار دهید.

 

مواد لازم برای تهیه کیک اسفنجی :
تخم مرغ   =6 عدد
شکر = 130 گرم
 آرد  150= گرم
وانیل = یک هشتم قاشق چای خوری
بیکینگ پودر = نصف قاشق چای خوری
آب جوش=  یک سوم پیمانه

 

طرز تهیه کیک اسفنجی :
ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ   را از هم جدا کنید . زرده را به همراه شکر و آب جوش به مدت 10 دقیقه هم بزنید. سفیده را هم جداگانه در ظرف دیگر بزنید ( دقت کنید تا ظرف سفیده تمیز و خشک باشد) . سپس زرده و سفیده را با هم مخلوط کرده و خیلی آرام به حالت دورانی با هم مخلوط کنید . وانیل ، آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و الک کرده و کم کم به مواد فوق اضافه کنید و هم بزنید ( در یک جهت ). سپس در یک قالب 23 سانتی که کف آن کاغذ پهن کرده و چرب کرده اید ریخته و درفر 170 درجه سانتیگراد ( در پنجره وسط فر) به مدت 50 دقیقه بپزید.


طرز تهیه کیک بستنی , طرزتهیه کیک بستنی