7 راز یک الویه خوش طعم -آکا - درست کردن سالاد الویه

 الویه یکی از خوشمزه ترین سالاد هاست که خیلی ها دوستش دارند، الویه را هم می توان به عنوان میان وعده و هم به عنوان یک وعده غذایی کامل میل کرد، الویه را با مواد مختلف می توان تهیه نمود. در این بخش از سایت برگزیده ها قصد دارم تا به شما طرز تهیه سالاد الویه را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

الویه , درست کردن سالاد الویه , الویه خوش طعم

الویه

 الویه

الویه , درست کردن الویه , نکاتی مهم در درست کردن الویه اگر می خواهید سالاد الویه خوش طعمی داشته باشید نکات زیر را فراموش نکنید. سالاد الویه غذایی است که در ایران شکل گرفته و به قول معروف «من درآوردی » است. البته به یک غذای روسی کمی شباهت دارد با این تفاوت که در آن به جای سس مایونز از روغن زیتون استفاده می شود و برعکس سالاد الویه تمام مواد از سیب زمینی تا خیار شور را نگینی خرد می کنند و سیب زمینی هایش خیلی نرم نیستند که بافت خود را از دست بدهند. پیازچه نیز از دیگر مواد تشکیل دهنده این غذاست.

 

نکته هایی که باید در تهیه سالاد الویه به آن ها توجه کرد :

 

1 - برای خوش طعم کردن این سالاد هویج را با کمی شکر یا عسل بخارپز و به صورت نگینی خرد کنید و به سایر محتویات بیف زایید.

 

2 - برخی افراد به سالاد الویه فلفل دلمه ای، ذرت یا کالباس اضافه می کنند اما این کار را توصیه نمی کنم زیرا نه تنها طعم مناسبی ایجاد نمی کند، بلکه غذای به دست آمده دیگر سالاد الویه نخواهد بود.

 

3 - چاشنی و ادویه مناسب این غذا، فلفل سیاه و کمی آب لیمو ی تازه است. آب لیمو را فقط باید به اندازه ای اضافه کرد که بوی تخم مرغ پخته را بپوشاند و سالاد ترش نشود.

 

4 - بهتر است خیار شورها را قبل از افزودن بشویید و بعد نگینی و بسیار ریز خردشان کنید آنگاه آن ها را در سبدی بریزید و بگذارید تا کاملاً آبشان گرفته شود. این کار هم باعث می شود سالاد آب نیندازد و هم بوی نامناسب و ترشی دگی از غذا به مشام نرسد.

 

5 - همراه این غذا فقط نان آن هم نان های سنتی مانند نان بربری یا سنگک را به شما توصیه می کنم که البته بهتر است سبوس دار باشند.

 

6 - از رنده کردن مواد غذایی مانند هویج یا خیار شور جدا خودداری کنید زیرا این کار باعث می شود سالاد الویه آب بیندازد.

 

7 - برای آنکه ماندگاری این غذا افزایش پیدا کند، فقط به میزان مصرف هر وعده به محتویات سالاد سس مایونز اضافه کنید زیرا در غیر این صورت به سرعت فاسد خواهد شد.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


درست کردن سالاد الویه , الویه خوش طعم