چرا حامد بهداد را کاندید نکردید؟


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

واکنش کارگردان «سدمعبر»

چرا حامد بهداد را کاندید نکردید؟

در پی اعلام نامزدهای بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر، محسن قرایی کارگردان فیلم «سد معبر» یادداشتی در این باره منتشر کرد.

در متن این کارگردان که نسخه‌ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است:« به دنبال راهی هستم تا کاندید نشدنِ حامد بهداد برای بازی در فیلمم را باور کنم. هیچ راهی مرا به مقصد نمی‌رساند.

 

بازی در نقشی پیچیده که تمامِ زوایایِ پیدا و پنهانِ فیلمنامه در آن نهفته است.

 

فیلمنامه‌ای که ظاهرا آنرا دوست داشته‌اید و کاندیدش کردید.

 

آیا لحظه‌ای در این فیلمنامه که دوستش داشتید وجود دارد که بازیگر از عهده‌اش بر نیامده باشد. آیا شباهتی بینِ این شخصیت و بازی‌های پیشینِ بازیگرش می‌بینید؟

 

تألیف چیست؟ این بازی برایِ من و بسیاری که فیلم را دیده‌اند دستاورد است.

 

همه چیز برایم آکنده از شک است. چرا حامد را کاندید نکرده‌اید؟!! با وجود هر شکل دشمنی هم باز حامد را باید کاندید می‌کردید، کسی ناراحت می‌شد؟ به جایِ خاصی بر می‌خورد؟

 

باران کوثری و محسن کیایی (بازی)، مرتضی هدایی (مدیر فیلمبرداری)، محمود دهقانی (چهره پردازی)، حجت اشتری و نگار نعمتی (صحنه و لباس)، سعید بجنوردی و حسین ابوالصدق (صدا)، رضا مرتضوی (موسیقی) و بهمن کامیار (فیلم) شما همگی در فهرست کاندیدهای من هستید، بدونِ تعصب و با افتخار.«

 

پی نوشت:

 

دوست می‌داشتم نام همه‌ی همکارانم در سایر فیلم‌ها که به ناحق در این فهرست نیستند را صدا بزنم ولی نامه کوتاه است، عذرخواهی از آنها که از قلم افتاده‌اند.

 

حمید نعمت‌الله(رگ خواب)، فریدون جیرانی (خفه‌گی)، فرشاد محمدی (رگ خواب)، مسعود سلامی (خفه‌گی)، احمد مهرانفر (ماجرای نیمروز)، ترلان پروانه (فراری)، مهدی موسوی (ویلایی‌ها)، سجاد پهلوان‌زاده (ماجرای‌ نیمروز) و