منصوریان:دربی از السد سخت تر است


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 پیروزی تقدیم به خانواده آتش نشانان

منصوریان:دربی از السد سخت تر است

سرمربی تیم فوتبال استقلال با حضور در نشست خبری پس از دیدار با السد درباره این دیدار صحبت کرد.

به گزارش ورزش سه، سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری بعد از دیدار با السد درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

 

به همه تبریک می گویم

از معدود نشست هایی است که می توانم به همه حاضران تبریک بگویم. این برد حاصل دست رنج همه بود. همه خبرنگاران و اصحاب رسانه به ما کمک کردند. به فوتبال ایران و هواداران تبریک می گویم. امروز فهمیدم هواداران اگر بخواهند در ورزشگاه حاضر شوند، 100 هزار نفر همیشه پر است. به کسانی که ما را دعا کردند خسته نباشید می گویم. از ابتدای بازی یک پارچه در جیبم بود که از لحاظ فیزیکی قیمت نداشت اما زمانی که بالای سر ما می رود خیلی سنگین است. این پارچه پرچم کشور ایران بود که در دست ما سنگین بود و باید برای آن در فضای سخت می جنگیدیم.

 

فشار تحمل کردیم

در هفته گذشته فشار سختی را تحمل کردیم. تیم سختی برابر ما بود و افتخار می کنیم که بچه های ما جانانه جنگیدند و به همه نشان دادند که تفاوت اصل فوتبال چیست و فوتبال ربطی به مسائل مالی ندارد. افتخار می کنم در کنار شما هستم و به بازیکنانم خسته نباشید می گویم. می دانستیم چه زمانی باید حمله کنیم و رحمتی در وقت اضافه کم کار ترین بازیکن زمین بود. لحظه به لحظه به آن ها فشار آوردیم. تلاش کردیم 15 دقیقه نیمه اول، 5 دقیقه  آخر نیمه اول و در دیگر موارد حمله کنیم. تفاوت بازی فقط ژاوی بود. امروز فهمیدم شیر اگر پیر باشد همیشه شیر است. امروز فهمیدم که کاپیتان بارسلونا در 37 سالگی می تواند تفاوت را ایجاد کند اما خوشحالم که بچه ها خوب او را مهار کردند.

 

خدا به ما نگاه ویژه داشت

نگران نورافکن و حق دوست بودم که در مجموع از ژاوی 1 سال بزرگتر بودند اما فراتر از انتظار ظاهر شدند. در یکی دو صحنه السد می توانست دردسر ساز شود و این برد نوش جان هواداران فوتبال ایران. فاصله خوشبختی تا آسیب یک لحظه بود. رحمتی توپ را گرفت و هواداران غرق شادی ورزشگاه را ترک کردند و البته امکان باخت نیز بود. خدا نگاه ویژه به هواداران داشت.

 

مصدومیت وریا ناراحتم کرد

با یک تیم بسیار خوب در غرب آسیا یعنی السد که دو قهرمانی آسیا دارد بازی کردیم. برخورد دو قدرت غرب آسیا بود و ما اعتبار فوتبال ایران در آسیا هستیم. در مرحله گروهی نیز تیم های سختی پیش روی ما هستند. الاهلی نایب قهرمان آسیا و لوکوموتیو نیز قهرمان ازبکستان است. همچنین التعاون نیز تیمی است که از لحاظ اسمی ناشناخته است. باید با همین بضاعت به مصاف آنها برویم و البته تیم ما در مسیر پیشرفت است. توکل ما بر خدا است و فقط یک چیزی را یاد گرفتم و آن این است که باید با تلاش، تلاش و ریاضت پیشرفت کنیم و هیچ سلاح دیگری نداریم. این تیم جوان بازی به بازی بهتر می شود. تنها ناراحتی ما مصدومیت وریا غفوری است و دلیل آن نیز زمین تمرین است. برای استقلال فقط یک زمین تمرین می خواهم. تلاشمان را بیشتر می کنیم و خوشحالم که 4 نماینده در آسیا داریم. حضور استقلال و پرسپولیس در آسیا هواداران را خوشحال می کند. هر 4 تیم زیر یک پرچم هستیم و رنگها تعریف ندارد و همه باید مردم را خوشحال کنیم.

 

تیم های قطر فیزیکی نیستند

السد در لیگ قطر تیم خوبی است اما به شما نیز گفتم که از السد مواظبت می شود. در بازی های این تیم بازیکنان رو به روی آنها فیزیکی نیستند اما به بازیکنان دستور کار فیزیکی دادم. در قطر باز و بالا بازی می کنند اما در تهران عقب بودند. تیم های عربی در استادیوم آزادی عقب نشینی می کنند و در نفت نیز این تجربه برای من تکرار شد..

 

دربی از السد سنگین تر است

از فردا صبح باید فضای ریکاوری برای تیم استقلال را ایجاد کنیم زیرا دربی از السد سنگین تر است. به سازمان لیگ انتقاد دارم که به ما گفت 28 بهمن بازی داریم اما شد 24 بهمن. در آن جلسه که ما را نیز احضار کردند آقایان بیرون می رفتند و در نهایت این اتفاق افتاد. نمی خواهم خدشه ای به اعتبار سازمان لیگ وارد کنم اما باید انعطاف داشته باشیم. یک بازیکن کلیدی ما آسیب دید و امیدوارم با یک ریکاوری خوب، استقلال آماده ای در دربی شاهد باشیم.

 

گل ما را نگرفتند

تیم السد می دانست که ما در بازی های گذشته 9 گل زدیم. به بچه های تیم آنالیز گفتم که السد ریسک نمی کند. در اواسط بازی نیز بسته تر شدند و کار ما سخت شد. وقتی از کلاس لیگ ایران به قهرمانی آسیا می رویم شرایط متفاوت است. می دانیم این تیم چقدر امکانات دارد و چه خرید هایی انجام می دهد. قرارداد ژاوی 45 میلیارد است و بودجه ما 20 میلیارد. این تیم با این همه بازیکن برابر جوانان ما عقب بازی کردند و در دقایق پایانی نیز دفاع اتوبوسی انجام می دادند. گل ما نیز آفساید نبود و یک خطای آشکار نیز برای ما نگرفتند. محسن کریمی نیز سر خورد و نباید به او کارت می داد. امیدوارم این مسیر را ادامه دهیم.

 

به داوری اعتراض نمی کنیم

ما الان نمی توانیم به داوری اعتراض کنیم چون ناظر آسیایی کنار من بود. اگر از خط فنی عبور کنم جریمه می شوم و برای اعتراض استاندارد داریم. نمی توانیم تیم داوری را تحت فشار بگذاریم و باید این را الگو قرار دهیم. نباید به داوران ایرانی نیز فشار وارد کنیم و داوران اجازه دفاع از خود و مصاحبه ندارند. ما در مسیر آسیب داوری نقش داریم و فکر می کنم داوری ایران در آستانه پوست اندازی است.

 

استقلال تیم مجیدی ها و پیشکسوتان است

دست همه افرادی که آمدند را می بوسیم. استقلال تیم همین پیشکسوتان است. عمران زاده، فرهاد، فرزاد و بقیه اینجا را تیم خود می دانند. روی آنها را می بوسم و اگر پیشکسوتان بزرگتر نیز بودند دست آنها را می بوسم. ما امانت دار پرچم استقلال هستیم و در نسل های آینده نیز مربیانی می آیند و امانت دار خواهند بود.

 

برد تقدیم به خانواده آتش نشانان

باید با این جوان ها جلو برویم و راه دیگری نداریم. از یک موضوع خوشحالم و آن این است که یک تیم 20 نفره خوب داریم. بسیاری می گفتند منصوریان باید با یک ترکیب جلو برود اما حالا این بازی دادن بازیکنان جوان به ما کمک کرده است. در نفت می توانی خیلی خوشحال باشی و دو هفته شادی کنی اما در استقلال فردا صبح در تمرین اتفاقات جدیدی پیش روی ماست. هواداران از ما فقط برد می خواهند. یکی از سخت ترین شب های فوتبالی من بعد از بازی با کره در مقدماتی 2014 بود. یکی از سخت ترین لحظات من ضربات پنالتی بود. مرز خوشبختی فقط یک ضربه بود که رحمتی گرفت. با تمام وجود این پیروزی را به خانواده آتش نشانان تقدیم می کنم.

------------------------------

 

اسوالدو فریرا پس از حذف السد:

بازی کیفیت بالایی نداشت/ فوتبالیست‌های ما چنین تماشاگری ندیدند

سرمربی تیم فوتبال السد قطر گفت: به فوتبال ایران و باشگاه استقلال به خاطر این پیروزی تبریک می گویم اما بازی کیفیت بالایی نداشت.

به گزارش مهر، اسوالدو فریرا در نشست خبری پس از دیدار تیمش برابر استقلال که با برتری ۴ بر ۳ نماینده ایران در ضربات پنالتی همراه بود به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی گفت: به باشگاه استقلال و فوتبال ایران تبریک می گویم. بازی سختی برای ما و حریفمان بود. 

 

وی افزود: ما در نیمه دوم عملکرد بهتری داشتیم و موقعیت هایی هم داشتیم که می توانستیم به گل برسیم. ولی نوع بازی استقلال ارسال توپ های بلند بود که کنترلش سخت می شد. در طول ۱۲۰ دقیقه استقلال شانسی برای گلزنی نداشت اما ما موقعیت هایی داشتیم. خصوصا در نیمه اول که ژاوی می توانست دروازه حریف را باز کند.

 

فریرا ادامه داد: این بازی هیجان بالایی داشت اما کیفیت بالایی نداشت. ما از ضربات پنالتی خاطره خوشی نداریم چرا که سال قبل هم با همین ضربات پنالتی باختیم. من به برگزاری یک بازی برای مشخص شدن تیم برنده اعتقادی ندارم و فکر می کنم این عادلانه نیست.

 

سرمربی تیم فوتبال السد قطر ادامه داد: یک مبارزه و بازی سخت را پشت سرگذاشتیم. استقلال از فضای ورزشگاه به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. ما یک بازی خارج از خانه برگزار کردیم و همه چیز به نفع استقلال تمام شد. این جوی که تماشاگران ایجاد کرده بودند برای فوتبالیست های قطر نرمال نیست چون این فضا را نمی بینند. من از برخی موقعیت هایی که در بازی بوجود آمد عصبانی هستم و وقتی هم عصبانی هستم نمی توانم خوب صحبت کنم. 

 

وی در مورد اینکه چرا بازی کیفیت نداشت و آیا استقلال استحقاق صعود را داشت گفت: وقتی در مورد کیفیت بازی صحبت می کنم منظورم این نیست که بازی بد بوده اما در بازی باید احساس هم وجود داشته باشد که این امر نبود. بازهم تاکید می کنم که تماشاگران زیاد به استقلال کمک کردند. وقتی به پنالتی می رسیم هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. 

 

فریرا در مورد عملکرد داوری گفت: در کل داوری متعادل و خوب بود و بازی را کنترل کرد. اگر قرار بود گل استقلال را در دقیقه اول بگیرد باید در دقیقه ۸۶ هم برای ما پنالتی می گرفت. با این حال در کل داوری عملکرد رضایت بخشی داشت.